Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Tayka

#780
...Am cerut şi am aşteptat cu răbdare şi în tăcere ca administratorii să-şi spună cuvântul în privinţa cohortei de agenţi ai B.O.R.ce au invadat RUFon-ul,dar se pare că şi pe la dânşii părerile sânt împărţite,aşa că  în virtutea dreptului la opinie m-am hotărât să îmi fac singur dreptate..
AŞA DAR;
Citat din: mm din  08 Octombrie 2011, 22:13:04
... Poate ca am cam ramas in urma cu informarea dar nu cred ...
Dimpotrivă eu cred că eşti specializat în a arunca cu o mare precizie într-o prefăcută smerenie şi expresii cu înţelesuri ambiguie exemplu;
Citat din: mm din  08 Octombrie 2011, 22:13:04
Legea "impunerii religiei" de care vorbesti a fost adoptata pentru majoritatea romaneasca de ortodocsi, care depaseste 90% in Romania.
 
Citită la viteză fraza poate da de înţeles că 90% din populaţia României ar fi de religie  ortodoxă.Şi că de aceia construiţi la fiecare colţ de stradă câte o biserică,(în majoritatea cazurilor cu bani publici).În afara faptului că le promiteţi enoriaşilor ,,sprijin moral''în viaţa de apoi,ce alt bine aţi făcut poporului!?Daţi doar un exemplu concludent..
Să nu daţi însă exemplu faptul că le oferiţi sarmale (celor care reuşesc să ajungă la ele)
că le oficiaţi cununii,botezuri s-au înmormântări căci acestea pe lângă salarul de bugetari pe care îl primiţi sânt mană cerească pentru punga preoţească...Sânteţi singurii dublu- salariaţi din Romania
Cât despre obiectul muncii ce să mai vorbim,propovăduiţi din veac în veac mereu şi mereu aceiaşi poveste abominabilă,cu care iată aţi reuşit ,,performanţa''să amăgiţi de  1500 de ani încoace oameni ,,sărmani cu duhul''.
Chiar si cel mai incult om din ţară crede că Dumnezeu posedă cele mai nobile insusiri de personalitate, cum ar fi creativitatea, atotcunoasterea, moralitatea desavarsita, non-violenta etc. Cum să intelegem atunci noi, oameni simpli, modelul abominabil de Dumnezeu pe care ni-l oferiti prin Biblie, mai ales prin Vechiul Testament? Să ne comportam la fel de infractional?Nu putem, deoarece suntem oameni civilizati, creatori si morali. Ce cred copii nostri, cărora le băgaţi religia cu de-a sila in cap,la orele de religie despre acest model? Nu cumva, prin punerea faptelor abominabile din Biblie in sarcina lui Dumnezeu, săvarşiţi o gravă blasfemie? Nu cumva, in textul original al Bibliei, nu era vorba de Dumnezeul nostru perfect, ci de niste abominabili zei ai sălbaticilor israeliti, cum ar fi Sabaot, Iahve, Adonai, Eli, Elohim? Daca raspunsul este afirmativ, cum va permiteti sa săvarăiţi o blasfemie atât de cumplită si sa faceţi părtaşi la ea naivii religiosi care vă cred slujitorii Domnului? Stiintele au demonstrat că molecula noastră de Univers, veche de circa 13.5 miliarde de ani, contine câteva sute de miliarde de galaxii aflate in expansiune prin spatiul universal.  Calea Lactee, are un diametru de 100.000 de ani lumina, astfel că sistemul nostru solar, cu un diametru de 13.5 miliarde de kilometri, pare un bob de orez situat intr-un braţ interior al ei, in vecinatatea stelei Betelgeusa, din constelatia Orion. In aceste conditii, cum putea Dumnezeul Universului cobori pe un fir de praf numit Terra, sa devină mai mic decât un microb, pentru a crea cele expuse in Biblie? Nu cumva Dumnezeu este mult mai mult mai grandios decat mărunţii zei Elohim si Sabaot imaginati de anticii israeliti? Daca zona noastra de Univers are 13.6 miliarde de ani, Soarele nostru 4.5 miliarde de ani si Pamantul, 4.4 miliarde de ani, cum va explicati ca Biblia, pretins inspirata divin, afirma ca geneza universala a avut loc in anul 3760 i.e.n.? La acea data, pe teritoriul tarii noastre existau comunitati de europizi, egiptenii aveau doua regate, sumerienii si pelasgii scriau etc. Care este adevarul despre geneza universala, cel din Biblie sau cel descoperit de stiinte? Dacă ar exista rai şi iad cred că în fundul iadului aţi merita să ajungeţi...Amin!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Nox

#781
Tayka, îmi pare rău, dacă era doar după mine aș fi luat anumite decizii pentru forum (cred că am demonstrat deja că poziția mea e fără echivoc). Nu vreau să spun mai multe ca îmi stric singur weekendul. Spun doar că sunt la un pas de a lua anumite decizii în ceea ce mă privește.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

#782
Citat din: Tayka din  09 Octombrie 2011, 00:40:39
...Am cerut şi am aşteptat cu răbdare şi în tăcere ca administratorii să-şi spună cuvântul în privinţa cohortei de agenţi ai B.O.R.ce au invadat RUFon-ul,dar se pare că şi pe la dânşii părerile sânt împărţite,aşa că  în virtutea dreptului la opinie m-am hotărât să îmi fac singur dreptate..
AŞA DAR;Dimpotrivă eu cred că eşti specializat în a arunca cu o mare precizie într-o prefăcută smerenie şi expresii cu înţelesuri ambiguie exemplu;Citită la viteză fraza poate da de înţeles că 90% din populaţia României ar fi de religie  ortodoxă.Şi că de aceia construiţi la fiecare colţ de stradă câte o biserică,(în majoritatea cazurilor cu bani publici).În afara faptului că le promiteţi enoriaşilor ,,sprijin moral''în viaţa de apoi,ce alt bine aţi făcut poporului!?Daţi doar un exemplu concludent..
Să nu daţi însă exemplu faptul că le oferiţi sarmale (celor care reuşesc să ajungă la ele)
că le oficiaţi cununii,botezuri s-au înmormântări căci acestea pe lângă salarul de bugetari pe care îl primiţi sânt mană cerească pentru punga preoţească...Sânteţi singurii dublu- salariaţi din Romania
Cât despre obiectul muncii ce să mai vorbim,propovăduiţi din veac în veac mereu şi mereu aceiaşi poveste abominabilă,cu care iată aţi reuşit ,,performanţa''să amăgiţi de  1500 de ani încoace oameni ,,sărmani cu duhul''.
Chiar si cel mai incult om din ţară crede că Dumnezeu posedă cele mai nobile insusiri de personalitate, cum ar fi creativitatea, atotcunoasterea, moralitatea desavarsita, non-violenta etc. Cum să intelegem atunci noi, oameni simpli, modelul abominabil de Dumnezeu pe care ni-l oferiti prin Biblie, mai ales prin Vechiul Testament? Să ne comportam la fel de infractional?Nu putem, deoarece suntem oameni civilizati, creatori si morali. Ce cred copii nostri, cărora le băgaţi religia cu de-a sila in cap,la orele de religie despre acest model? Nu cumva, prin punerea faptelor abominabile din Biblie in sarcina lui Dumnezeu, săvarşiţi o gravă blasfemie? Nu cumva, in textul original al Bibliei, nu era vorba de Dumnezeul nostru perfect, ci de niste abominabili zei ai sălbaticilor israeliti, cum ar fi Sabaot, Iahve, Adonai, Eli, Elohim? Daca raspunsul este afirmativ, cum va permiteti sa săvarăiţi o blasfemie atât de cumplită si sa faceţi părtaşi la ea naivii religiosi care vă cred slujitorii Domnului? Stiintele au demonstrat că molecula noastră de Univers, veche de circa 13.5 miliarde de ani, contine câteva sute de miliarde de galaxii aflate in expansiune prin spatiul universal.  Calea Lactee, are un diametru de 100.000 de ani lumina, astfel că sistemul nostru solar, cu un diametru de 13.5 miliarde de kilometri, pare un bob de orez situat intr-un braţ interior al ei, in vecinatatea stelei Betelgeusa, din constelatia Orion. In aceste conditii, cum putea Dumnezeul Universului cobori pe un fir de praf numit Terra, sa devină mai mic decât un microb, pentru a crea cele expuse in Biblie? Nu cumva Dumnezeu este mult mai mult mai grandios decat mărunţii zei Elohim si Sabaot imaginati de anticii israeliti? Daca zona noastra de Univers are 13.6 miliarde de ani, Soarele nostru 4.5 miliarde de ani si Pamantul, 4.4 miliarde de ani, cum va explicati ca Biblia, pretins inspirata divin, afirma ca geneza universala a avut loc in anul 3760 i.e.n.? La acea data, pe teritoriul tarii noastre existau comunitati de europizi, egiptenii aveau doua regate, sumerienii si pelasgii scriau etc. Care este adevarul despre geneza universala, cel din Biblie sau cel descoperit de stiinte? Dacă ar exista rai şi iad cred că în fundul iadului aţi merita să ajungeţi...Amin!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


______
tayka....sincer m-ai dezamagit. Ma intreb daca vei mai avea curajul de a reveni printre noi aici pe Rufon dupa ce colegii nostri vor citi rindurile mele...
Pacat. Ai lasat impresia ca ai totusi o opinie personala uneori, dar esti prea dependent de practica copy-paste...din pacate.
Revino te rog cu o OPINIE PERSONALA,daca esti atit de revoltat. Dar numai aveti nici cea mai mica autonomie decizionala, nici macar numai puteti gindi...e regretabil ca unii dintre voi dornici sa afle Tainele si mult prea naivi si increzatori ati semnat Pactul cu Stiti-voi-cine. Dar nu e vina voastra! E vina Sarpelui din vechime....
_________________

Restabilesc ADEVARUL si identitatea autorului rindurilor pe care le-ai reprodus fara ghilimele, redau deci fragmentele originale pe care le-ai COPIAT din Scrisoarea lui Pavel Corut adresata sefului B.O.R. dl Daniel Ciubotea:
_________
"Nu cumva, prin punerea faptelor abominabile din Biblie in sarcina lui Dumnezeu savarsiti o grava blasfemie?

In textul original al Bibliei, nu era vorba de Dumnezeul nostru perfect, ci de niste abominabili zei ai salbaticilor israeliti, cum ar fi Sabaot, Iahve, Adonai, Eli, Elohim?

Daca raspunsul este afirmativ cum va permiteti sa savarsiti o blasfemie atat de cumplita si sa faceti partasi la ea naivii religios care va cred slujitorul Domnului?

Stiintele au demonstrat ca molecula noastra de Univers, veche de circa 13.5 miliarde de ani contine cateva cateva sute de miliarde de galaxi aflate in expansiune prin spatiul universal.

Galaxia noastra, Calea Lactee, are un diametru de 100.000 de ani lumina, astfel ca sistemul nostru solar, cu un diametru de 13.5 miliarde de kilometri, pare un bob de orez situat intr-un brat interior al ei, in vecinatatea stelei Betelgeusa, din constelatia Orion.

In aceste conditii, cum putea Dumnezeu Universului cobori pe un fir de praf numit Terra, sa devina mai mic decat un microb, pentru a crea cele expuse in Biblie?

Nu cumva Dumnezeu este mult mai mult mai grandios decat maruntii zei elohim si Sabaot imaginati de anticii israeliti?
zona noastra de Univers are 13.6 miliarde de ani Soarele nostru 4.5 miliarde de ani si Pamantul, 4 miliarde de ani, cum va explicati ca Biblia, pretins inspirata divin, afirma ca geneza universala a avut oc in anul 3760 i.e.n.?

La acea data, pe teritoriu tarii noastre existau comunitati de europizi egiptenii aveau doua regate, sumerienii si pelasgi scriau etc.

Care este adevarul despre geneza universala, cel din Biblie sau cel descoperit de stiinte?
__________

Eu am dialogat deseori cu Pavel Corut si i-am spus respectos si amical sa se duca repede la un control medical complet, sa isi faca urgent un scanner,se pare ca are ditamai implantul direct in lobul frontal, o dracovenie de citiva centimetri prin care este in intregime controlat de EI.

Tayka...stai linistit ca nu esti singurul.
Sinteti o gramada lobotomizati si stiu ca nu aveti incotro...
Dar nu va vom lasa: nu este uman sa iti lasi semenii robi ai Diavolului...va vom ajuta!
Foarte curind voi publica un post extrem de important, cei care il vor asculta pina la capat vor fi eliberati de povara sclaviei, vor iesi in sfarsit din gheara Vrajmasului prin intermediul unui scurt clip cu proprietati reale de vindecare de tip exorcism...
Bineinteles cer de pe acum autorizatia moderatorilor,deoarece dragoste (inclusiv empatie) cu forta nu se poate...

calator astral

#783
Tayka..sa nu uit: uite cine e mentorul tau.

Pavel Corut agent de influenta al mossadului, Oreste mason

acme

Citat din: calator astral din  09 Octombrie 2011, 04:41:08
Tayka..sa nu uit: uite cine e mentorul tau.

Pavel Corut agent de influenta al mossadului, Oreste mason

Inteleg ca Pavel Corut e agent de influenta al Mossad-ului fiindca:

  • nu crede in biserica
  • apleaza la misticii Stefan cel Mare, Brancoveanu si Mihai Viteazul
  • bea si fumeaza
Nu inteleg de ce Statement-ul de la inceput este in engleza si restul textului este in română.
We're born alone, we live alone, we die alone.

Siberia

#785
Citat din: Tayka din  09 Octombrie 2011, 00:40:39
Nu cumva Dumnezeu este mult mai mult mai grandios decat mărunţii zei Elohim si Sabaot imaginati de anticii israeliti?

Am si eu doua intrebari:

Nu cumva Dumnezeu cel prezentat in Bibilie este defapt doar Doamne Zeu / Domnul Zeu ?
Nu cumva tocmai din acest motiv Unii si Altii folosesc in loc de cuvantul Dumnezeu alte denumiri de genul : Marele Arhitect al Universului, Marele Creator, Creatorul a Tot si Toate, Alfa si Omega - pentru a se delimita de cativa Zei care au luat locul Adevaratului Dumnezeu ?

L E
@acme, fiindca acel clip este postat de unul dintre agentii BOR, conform linkului:
http://bisericasecreta.wordpress.com/2007/09/03/pavel-corut-agent-de-influenta-al-mossadului-in-romania/

Dac-ar stii Mossadul ce se arunca in carca lor, s-ar tavali de ras !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Tayka

#786
Citat din: calator astral din  09 Octombrie 2011, 03:27:36
tayka....sincer m-ai dezamagit. Ma intreb daca vei mai avea curajul de a reveni printre noi aici pe Rufon
Nu mai fi aşa dezamăgit pentru că uite am revenit (după o partidă de pescuit).Şi află că am oricând curajul să răspund în faţa oricui.Cu tine am însă o mare problemă:Şi anume aceia că uite nu reuşesc să mă ,,urc'' la nivelul tău de.. întelighenţie... :-D
Citat din: calator astral din  09 Octombrie 2011, 03:27:36
Restabilesc ADEVARUL si identitatea autorului rindurilor pe care le-ai reprodus fara ghilimele,
HUAHHHH!...da într-adevăr se va supăra maestrul pe mine,dar şti dece:Pentru că nu i-am preluat decât o frază din palma oferită de el cu mare milosârdie peste obrazul (gros) al păstorului prea fericit dela b.o.r. şi care nici până azi nu a catadixit să-i ridice mănuşa.În marea ta desnădejde ai uitat însă că scrisoarea cu pricina este deschisă având de fapt statut de manifest public,aşa că republicând-o eu nu voi păţii nimic dar tu s-ar putea să fi ..excomunicat dela ortodoxie şi atunci ce vei mai practica ? woodo !? Aşa că roagă moderatorii(în genunchi) să-ţi şteargă cumva copia până nu-i dau telefon preafericitului.. :-D  :wink::evil: :roll:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

fiulploii

#787
Un La Multi Ani !   cu urarea de viata lunga , prospera si  interesanta pana dincolo de bariera temporala - dupa unii - din 2012.
pentru colegii nostri :
           - horia2008 - in 8 octombrie
           - nox   - in 14 octombrie
           - adrianh si Traian Ioan  - in 24 octombrie
           - ovidiumro - in 27 octombrie
           - angellla29 - in 30 octombrie   :wink:

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
:martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile:
:rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow:

angellla29

#788
Citat din: fiulploii din  25 Octombrie 2011, 16:30:04
Un La Multi Ani !   cu urarea de viata lunga , prospera si  interesanta pana dincolo de bariera temporala - dupa unii - din 2012.
pentru colegii nostri :
           - horia2008 - in 8 octombrie
           - nox   - in 14 octombrie
           - adrianh si Traian Ioan  - in 24 octombrie
           - ovidiumro - in 27 octombrie

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
:martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile: :martiansmile:
:rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow: :rainbow:


HIP HIP HURRAY!!!! Se pare ca avem multe Balante si Scorpioni pe aici!!!! La Multi ANI, multa sanatate si tot ce va doriti!!!! Oricum si eu sunt un Scorpion....30 Octombrie 1969  este ziua si anul in care m-am nascut!! :mrgreen: Va doresc toate cele bune si sa aveti parte  doar de bucurii atat voi cat si familiile voastre!!! Dar si tuturor celor care poarta numele de Dumitru, Dumitra!!!! La multi ani , prieteni!!!

La multi ani! - DIRECTIA 5

horia2008

Multumesc mult dragii mei, asemenea si voua si celor dragi, numai bine, fara numar.... :rainbow: :rainbow: :rainbow:




Siberia

La Multi Ani ! tuturor sarbatoritilor lunii Octombrie

La multi ani misto
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

romulus

CitatUn La Multi Ani !   cu urarea de viata lunga , prospera si  interesanta pana dincolo de bariera temporala - dupa unii - din 2012.
pentru colegii nostri :
           - horia2008 - in 8 octombrie
           - nox   - in 14 octombrie
           - adrianh si Traian Ioan  - in 24 octombrie
           - ovidiumro - in 27 octombrie
           - angellla29 - in 30 octombrie   :wink:
Ma alatur si eu urarilor colegului fiulploii ! La multi ani deci pentru toti: dragilor, sa fiti sanatosi si la portofele grosi ! :-D
Am zis !
PS
Cat p'aci sa zic ca s-a strecurat si o greseala, pe undeva , pentru ca nu vazusem in calendar si pe colega angellla29 ci doar in mesajul fiului:
Citat- angellla29 - in 30 octombrie   :wink:
Insa daca ea  si-a deconspirat data nasterii, mi-am dat seama ca fiulploii avea informatii corecte !Si mai observ ca, angellla29 e si norocoasa ! Duminica, de ziua ei se va schimba si ora, vom trece la ora de iarna, va avea deci o ora mai mult de odihna,  dupa petrecere :-D !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

angellla29

#792
Citat din: romulus din  25 Octombrie 2011, 19:16:02
Ma alatur si eu urarilor colegului fiulploii ! La multi ani deci pentru toti: dragilor, sa fiti sanatosi si la portofele grosi ! :-D
Am zis !
PS
Cat p'aci sa zic ca s-a strecurat si o greseala, pe undeva , pentru ca nu vazusem in calendar si pe colega angellla29 ci doar in mesajul fiului:Insa daca ea  si-a deconspirat data nasterii, mi-am dat seama ca fiulploii avea informatii corecte !Si mai observ ca, angellla29 e si norocoasa ! Duminica, de ziua ei se va schimba si ora, vom trece la ora de iarna, va avea deci o ora mai mult de odihna,  dupa petrecere :-D !
Va multumesc tuturor pentru urari...sunteti asa de buni!!!!
Daca as putea dragi colegi as vrea sa inchin un pahar de vin cu voi toti....Si sa dansez un...vals cu toti dintre voi....mai putin Siberia...Padme...si toate celelalte doamne...Vi le incredintez dumneavoastra domnilor sa le"scoateti la o sarba"...sau un vals....depinde ce doriti dumneavoastra!!!! Daca si doamnele vor...bineinteles :evil:

romulus

CitatVi le incredintez dumneavoastra domnilor sa le"scoateti la o sarba"...sau un vals....depinde ce doriti dumneavoastra!!!! Daca si doamnele vor...bineinteles
Aprob, pozitiv  :-D!
Siberia, ce zici ? Vals ori sarba?!

"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

mr

La multi ani, fiulploii
Sa ai parte de multa sanatate si impliniri ...acolo unde esti!
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein