Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Fr0styan

#510
Oare aborigenii stiu ca planeta e rotunda? Oare ei stiu ca avem "ochi" in cer si ii putem vedea oricand fara sa fim prezenti in apropierea lor? Oare vanatorul aborigean care era la vanatoare si a pierdut venirea unei pasari de fier v-a crede ce vor povesti cei care au vazut aceasta intamplare? etc
(putem lua alt trib ca exemplu)
Acum faceti legatura intre noi locuitorii acestei planete si o presupusa civilizatie extraterestra  :-P

Urban

O planeta trece pe langa  Pamant si o intreaba:
- Ce mai faci, soro? Nu te-am mai vazut de milioane de ani!
- Nu prea bine... Stii... mi-au iesit Homo Sapiens...
- Nu te ingrijora, o sa treaca! Am avut si eu!  

romulus

Orice prilej de a spune unui semen  un cuvant bun, nu trebuie irosit.
Iata  o urare, adresata tuturor celor care poarta numele MARIA  (Mariana, Marin, Marina...): 
LA MULTI ANI cu sanatate si bucurii!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

#513
 UN AN NOU, asa cum va doriti fiecare!!!

   lylyt,
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

LA MULTI ANI SPOOKY aka PAUL DORNEANU!

    SA AI UN AN NOU MAI BUN PLIN DE TOT CE ITI DORESTI!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

abyss

La multi ani SPOOKY!
Și multe multe primãveri!

padme


lylyt_ice

 Multi ani fericiti, Paul!

      Lylyt,
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

spooky

multumesc tuturor de urari :)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Shadowman

#519
 Regret ca Alx ne-a parasit...Si,dupa cum il cunosc,n-o sa mai revina...
De-a lungul timpului ( aproximativ 3 ani si 6 luni ) am asistat la numeroase polemici,alteori certuri sau mici "razboaie" intre membrii forumului.Intre sceptici ,"believers",(i)rationali sau naivi care,in majoritatea cazurilor, cu sau fara cunostiinta, au strabatut carari de mult "batatorite"...Carari spre o destinatie cunoscuta ori catre nicaieri...  Speculatiile,teoriile,"sf-urile" si alte produse ale imaginatiei sunt usor de facut.Si de digerat...De catre un anumit public sau "target".
Mai greu e cu despicarea firului in patru,cu studiul amanuntit,cu logica,cu argumentatia,cu demonstratia...Astea nu fac rating si nici nu apar pe prima pagina a ziarelor.
"Luptele incrancenate" care s-au purtat,uneori,pe forum,mi-au amintit de doua scene dintr-un joc celebru :





" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Nox

#520
Citat din: Shadowman din  25 Februarie 2010, 21:29:56
Regret ca Alx ne-a parasit... [...]

Am un feeling, aºa... paranormal, cã trebuie sã rãspund:

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kymosabe

#521
VRÃJITORIA
"Meseria asta nu se face pe chitanþe''  :lol: :lol: :lol:

http://www.jurnalul.ro/stire-miscarea-de-rezistenta/meseria-asta-nu-se-face-pe-chitante-537445.html

Comentariul lui Mircea Badea este criminal.  :lol:

http://ingurapresei.antena1.ro/social/Regina-Magiei-Albe-Maria-Campina_396.html
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Quicksilver




Credeam ca Romania detine in exclusivitate sablonul pentru asftel de stiri!!  :lol: Dar mai apoi am vazut imaginile din Congres si mi-am dat seama 8-)
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Guest

 :-D  numai bullsh*t  :-D

jean

La topicul ,,The Video The USA Army Doesn't Want You To See'', padme spune:
CitatAcolo era un nene care spunea ca ei au reusit sa documenteze vreo 50 de rase de extra si toate sunt umanoide.
Am mai citit si in alte parti de rase de extraterestrii, chiar s-au facut si clasisificari ale acestora. Chiar la noi pe forum s-a discutat despre aceasta. Vezi aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,215.0.html   sau   http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,215.0.html
Am inceput si eu sa-mi pun intrebarea daca pot exista si mai ales sa viziteze Pamantul atatea rase de extraterestrii?
Din punctul meu de vedere este greu de crezut o asemenea afirmatie. De ce? Pai nu avem in sistemul solar atatea corpuri (planete, sateliti, asteroizi) sa adaposteasca atatea tipuri de entitati. Si nici nu au conditiile necesare pentru a le gazdui. Daca sunt umanoide atunci conditiile de acolo ar trebui sa fie cat de cat ca cele de pe Pamant. Daca nu sunt din sistemul solar atunci sunt din afara lui. Ma intreb care este probabilitatea sa existe cel putin 50 de locuri in galaxie asemanatoare Pamantului? Din punctul meu de vedere una foarte mica. Sa mai fie si umanoide cu inaltine relativ apropiata de a omului, sa respire normal aici, sa nu aiba probleme cu gravitatia, cu microorganismele, tempratura, etc. Chiar ca-mi vine sa zic ,,laso domnule, ca macane''.
  Din obsrevatiile noastre modeste si incomplete, pana in prezent nu am gasit corpuri asemanatoare Pamantului. Se pare ca sunt destul de rare. Venus si Marte sunt apropiate si totusi foarte diferite, dar altele? Rezulta ca, informatiile din citat si subliniate de mine sunt false desi nu este imposibil sa existe si extraterestrii de tip umanoid. Dar nu atatea rase care sa viziteze Pamantul. Cazurile de intalniri intre ei si noi de care am luat la cunostiinta din diverse locuri, mi-a intarit convingerea ca acestia nu seamana deloc cu noi. Nici fizic nici intelectual. Ei sunt cu totul altceva. Din diferite motive numai de ei cunoscute pot parea ca noi, se pot materializa la nevoie. Cum ar pute fi inteles de o fiinta umana daca nu ar aduce cat de cat cu ea? Daca ar arata monstruos probabil omul ar muri de frica, la fel si daca ar fi invizibila si omul ar simti numai efectele. Atunci se materializeaza.
Tinand cont de cele de mai sus dispare notiune de ,,rase" care este o clasificare umana, nu sunt fizici. La fel si cea de umanoid. Pentru ca ma intreb ce asemanari sa existe intre doua corpuri ceresti ca in biosistemul sau sa apara entitati asemanatore. Doar daca nu au fost insamantate arificial mai multe planete de aceleasi entitati, incercand sa imite mediul in care au aparut.
Adevarul este dincolo de noi