Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

alx

din partea mea,urari de sanatate,fericire,si sa ai o prezenta indelungata pe acest forum,si printre noi![/flash]
                               alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alinutzu

La multi ani La multi ani Romulus La multi ani
can't stop the signal ...

baguvix

LA MULTI ANI ROMULUS!!!

:abduct:
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

Shadowman

 La multi ani,Romulus !
Si-o dedicatie muzicala : Cher & Tina Turner !!!
http://www.youtube.com/watch?v=lGNJJkhAzXY
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

loreley


                    "La multi ani  "Romulus si tot ceea ce-ti doresti sa se indeplineasca...

baguvix

La multi ani tuturor ce poarta numele de Alexandru , Alexandra :) si alte derivate :) La multi ani !!!!!! Inclusiv mie normal :D  :lol:
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

Max C.

La multi ani "Sfintilor"  Andrei si Andreea! :-D

ariel

 La multi ani, multa sanatate ,noroc si petrecere frumoasa tuturor celor ce azi isi aniverseaza ziua  numelui !
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

Urban

#278
Pentru toti Andrei si Andreea... :ufo:

lylyt_ice

 LA MULTI ANI ! tuturor care au ca patron al numelui lor pe Sf.ANDREI....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

 Am citit cu atentie mesajele primite la topicul ,,Alt tip de extraterestri" si vreau sa fac unele precizari. Am hotarat sa postez aici acest mesaj pentru ca nu se potrivea cu topicul respectiv.
Cum percep eu fenomenul OZN?...
Vad acest fenomen ca pe un arbore ce are radacinile infipte in solul plin cu minerale. Aceste minerale sunt: religia, paranormalul, manifestari demonice, vise, inteligente interdimensionale, inteligente extraterestre  etc. Cred ca, sub acoperisul acestui termen (OZN) se gasesc toate domeniile enumerate mai sus, puse din greseala, din neantelegere sau intentionat.
Deci cred ca fenomenul este o supa in care se gasesc toate aceste ingrediente. Asta nu inseamna ca fenomenul nu exista in mod real. Chiar excluzand majoritatea  rapoartelor tot mai ramane ceva destul de consistent. Toata lumea preocupata de fenomen stie ca acesta se manifesta la scara planetara, la toate popoarele, in toate culturile, in trecut si prezent. Nu cred ca pentru anumite greseli de interpretare a fenomenului, trebuie exclus sau marginalizat acest subiect. Daca am sti ce reprezinta nu ar fi atit de discutat.
Pentru ca are o manifestare atat de mare in timp si spatiu ar trebui sa intereseze toate mintile luminate ale planetei
Ca sa-i raspund lui Urban care sustine ca fenomenul se manifesta in spatiul pamantului, si este de natura demonica, si in contradictie cu religia vreau sa fac urmatoarele afirmatii.
Cine este Dumnezeu?...el exista cu adevarat, este un alt tip de inteligenta non-umana si noi suntem creatia lui. El poate interveni asupra noastra, fara ca noi sa intelegem in totalitate actiunea sa, iar anumite actiuni pot fi confundate cu aparitii OZN.
Cine sunt demonii?...ei exista cu adevarat, sunt in toate culturile, si se pot manifesta in diferie feluri, putind fi usor confundati cu ocupanti OZN-urilor.
  Si Dumnezeu cu slujitorii lui ingeri (inteligente superioare ce se afla in slujba sa)  si demonii (altfel de inteligente-decazute) daca exista nu sunt in contradictie cu acest fenomen.
Deci daca exista Dumnezeu si demoni atunci rezulta ca noi nu suntem singura inteligenta din univers!...
Sunt un om credincios, botezat in religia ortodoxa, dar nu sunt de acord cum slujitori biserici ortodoxe prezinta aceaste credinte. Eu vad pe Dumnezeu ca pe o inteligenta mult superioara care ne controleaza existenta si intervine in mod indirect in dezvoltarea noastra. Lucru ce poate fi foarte usor confundat cu fenomenul OZN.
Dumnezeu nu are legatura cu o anumita religie, este ceva universal dar interpretat diferit  de anumite grupuri de populatie. Fiind credincios in acest fel, nu pot exclude nici demonii, dar nici alt tip de inteligente, fie ele din spatiul Pamantului sau nu.
  In aceasta viata am avut diferite situatii sau vise cudate, in care apareu diferiti demoni sau extraterstri, dar asta nu a facut sa scada credinta in Dumnezeu, ba din contra a crescut. La un moment dat am avut o agenda in care notam toate aceste intamplari.

  Sa nu dam cu piciorul tuturor informatiilor din acest domeniu, pentu ca nu intelegem, sau pentru ca avem o anumita credinta!...probabil va fi inteles, cind nivelul informational al omeniri va permite acest lucru. Si macar ne tine mintea treaza, ne punem intrebari si probabil vom gasi si raspunsuri.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Citat din: jean din  02 Decembrie 2007, 23:11:41
   Sa nu dam cu piciorul tuturor informatiilor din acest domeniu, pentu ca nu intelegem, sau pentru ca avem o anumita credinta!...probabil va fi inteles, cind nivelul informational al omeniri va permite acest lucru. Si macar ne tine mintea treaza, ne punem intrebari si probabil vom gasi si raspunsuri.
Asa este, unii ignora anumite amanunte pentru ca nu "corespund" sau nu se integreaza in sistemul lor de gandire. La fenomenul OZN trebuiesc analizate absolut toate datele problemei, indiferent ca ne plac sau nu, doar asa se poate ajunge la originea exacta a fenomenului.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

Pt. Jean

De acord cu tine Jean, articolul de la "Alt tip de extraterestrii" este pus in sens explicativ....nici eu nu sunt de acord cu modul in care Biserica priveste fenomenul OZN...

dedeiu

Ceea ce nu apartine dogmei bisericesti(ma refer la cea crestina) este considerat rau. Punct.

lylyt_ice

   asa ...si  ?  in concluzie ce vrei sa spui....?  Acum fara  intelesuri fara noima: spune ce ai de spus....ca parca ti-e frica sa-ti expui parerea....care-i mersul...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?