Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cristian 1


fiulploii

Luată de la zucky  :lol:

Cristian 1


Aseneth


Cristian 1


fiulploii

Traiesc printre noi si astfel de oameni deosebiti  :wink:

horia2008

#5601
Citat din: Guest din  07 Noiembrie 2020, 20:39:14
@StarDust,

In mesajul meu dat ca raspuns la citatul de mai sus am fost ironic facand o analiza logica pe textul de mai sus care are niste probleme... logice. Deci ironia si faptul ca am o parere diferita este considerat atac la persoana... ok. Nu am folosit termeni jignitori dupa cum poti observa. Nu am fost nici off-topic deoarece m-am referit doar la acel text de mai sus, ori daca textul meu este off-topic, la fel poate fi considerat si citatul de mai sus.

Dar faptul ca fiulploii ii jigneste pe cei care au alta opinie, asimilandu-i cu o gandire de ev mediu - adica retrograzi, invechiti, neevolutati - considerand ca doar el cunoaste adevarul, si ca ceilalti au mentalitate de sclavi... incheindu-si pledoaria cu "Lume multa, oameni putini." - adica neoameni, facand referire la cei doi colegi citati - astea nu sunt considerate atac la persoana?

Intreb ca sa stiu daca dreptatea e impartita... corect sau daca a fost doar o scapare?

Multumesc,

Băi paranoia, prea te crezi buricul pământului, nu de tine era vorba.... nu vezi că numa' tu te ataci... ești tu avocatul ne'ntrebat... S-a mai simțit cineva jignit în afară de tine măi panseluță narcisistă?
Se tolerează și ironia pe aici, dar nu asta de autobază ca a ta, și insinuările infantile...
Dar nici sa intinzi capcane de soareci sa prinzi oi nu merge. Trebuie sa schimbi strategia.
Ce înseamnă asta ? Fractura logică e la tine, ești foarte selectiv



fiulploii

Citat din: Guest din  07 Noiembrie 2020, 20:39:14
...
Dar faptul ca fiulploii ii jigneste pe cei care au alta opinie, asimilandu-i cu o gandire de ev mediu - adica retrograzi, invechiti, neevolutati - considerand ca doar el cunoaste adevarul, si ca ceilalti au mentalitate de sclavi... incheindu-si pledoaria cu "Lume multa, oameni putini." - adica neoameni, facand referire la cei doi colegi citati - astea nu sunt considerate atac la persoana?


   Stimate coleg, iti sugerez sa si gandesti inainte de a scrie ceva fiindca  "scripta manent" . Da, stiu mai era si "verba volant" dar m-am temut sa nu crezi ca zic ceva de volan.
Cum indraznesti sa pui in carca altuia ceea ce iti trece tie prin minte? 
   Ia vezi, cine a zis "lume multa, oameni putini"?
   " You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time."
   Te las sa ghicesti in ce categorie te gasesti.

    Consider ca esti obosit si nu ai fost atent la ce ai vrut sa zici, e ok , fiecare avem si zile mai proaste.  Mai multa grija pe viitor, co-forumistule!

StarDust

Raspuns: O postare foooarte la modul general e atribuita ca atac asupra unor coforumisti care cu siguranta sunt majori, si stiu singuri sa isi poarte de grija si sa raporteze daca ceva nu e in regula. Ca urmare, urmeaza postarea ta cu aluzii pe langa subiect.

Daca suspectezi ca tin partea cuiva te inseli.

Am un feeling ca imi pierd vremea dand explicatii, dar sper ca nu e asa...

O seara faina in continuare!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

horia2008

Citat din: Guest din  07 Noiembrie 2020, 22:28:44
Astept raspunsul lui @StarDust

Sper să primești un răspuns pe măsură   :lol: :lol:

Păi tu ori ești prost făcut grămadă (no doubt) ori ești dislexic  :lol: :lol: unde vezi tu scuze aici mă umflat de ego ce ești?? Omul doar ți-a zis că ești prost, dar n-ai înțeles nimic...
N-are nevoie fiulploii să mă bag eu... doar īncerc să-ți explic despre ce-i vorba în propoziție...



horia2008

Băi frate, ăsta-i că cetățenii ăia de etnie romă care când sunt prinși în fapt tot ei se victimizează și se tăvălesc în chinuri și piranda îți arată că n-are chiloți, și nu poți să-i zici marș mă cetățene de etnie romă, că te ia cu regulamentul și cu Amnesty International
Marș mă


fiulploii

Citat din: Guest din  07 Noiembrie 2020, 22:28:44
Astept raspunsul lui @StarDust pe problema, nu ma intereseaza scuzele tale, faptul ca acum vrei sa-ti faci curat in camara si nici amenintarile voalate, liderule suprem.

Ti-au spus si altii să nu amesteci filmele cu realitatea, copchile. Clar că unele postări nu sunt pt tine, nu te mai uita la Star Wars fiindcă o să incurci lumile.
   Samuraii aveau o vorbă : nu scoate sabia din teacă dacă nu esti pregatit să... lupți.
    Du-te pe drumul tău şi nu te agăța de alții precum râia. Ai o viață , trăieşte-o frumos.
    Pacea fie cu tine!

horia2008

Citat din: fiulploii din  08 Noiembrie 2020, 14:34:12
Ti-au spus si altii să nu amesteci filmele cu realitatea, copchile. Clar că unele postări nu sunt pt tine, nu te mai uita la Star Wars fiindcă o să incurci lumile.
   Samuraii aveau o vorbă : nu scoate sabia din teacă dacă nu esti pregatit să... lupți.
    Du-te pe drumul tău şi nu te agăța de alții precum râia. Ai o viață , trăieşte-o frumos.
    Pacea fie cu tine!

Superb stăpâne, dar imbecilul tot nu pricepe... fi mai incisiv sau lasa-l în seama mea, oricum am aplicat pentru ștergerea contului acum câteva luni dar văd că degeaba....

Băi bovină, bou cu țâțe care ești tu, filmele din capul tău sunt una, iar vorba samurailor la care liderul face trimitere e altceva; dacă tu faci pe prostul că nu înțelegi, sau egoul te orbește să pricepi, sau ești dislexic, se pare că e irelevant, posibil și cel mai probabil este că ești atât de prost că o să mori așa, precum îți spuneam...


horia2008

#5608
Liderul suprem, desigur...
Altfel, ești foarte departe, în lumea ta, unde soarele se învârte după tine...
tu și câțiva Napoleoni și alți iluștri neînțeleși...
ps.
la ce dume de căcat ai, n-ai merita nicio replică... dar na, mă sacrific eu



horia2008

Citat din: horia2008 din  21 Octombrie 2011, 17:44:17
Eu m-am inscris pe forum ca sa-i curentez pe alde calator astral

Băi prostule, și că să încheiem circul ăsta penibil, eu mi-am asumat... tu ești prost, eu te curentez
Tu ce vrei de fapt sau ce cauți pe forumul ăsta, o companie încă, dar mai ales cândva, selectă, în afară de expunere pentru egoul tău patetic?