Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Nox

#615
Prikoke (fabulã animatã)



LINK: http://www.youtube.com/watch?v=aerj4qXPHJc
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Guest

Oare de ce mi se pare mie ca se muleaza filmuletul pe ce este in societatea noastra? :-D
Ne multumim cu laturi, stam intr-o cocina  :-D, ne e lene sa vedem mai departe, ne incredem in cei care ne dau ''laturile'', si nu probam mesajele nou-venite.
A, si cine stie cate alte civilizatii au mai fost pe-aici.

romulus

Dragilor, tuturor celor care sunt pe RUFOn, va urez din toata inima Craciun fericit si  La multi ani !
Traim vremuri dificile insa anul/anii care vin, la nivel macro se anunta interesanti si incitanti.
Ne asteptam cu totii sa fim martorii unor evenimente in premiera:
- iata se apropie 2012;
- iata se apropie cu pasi mari "the great disclosure" cand - sunt sigur - vom avea confirmarea  ca EI sunt de multa vreme cu noi !
Sanatate si iubire  tuturor !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Guest

Craciun fericit bunilor mei prieteni de pe RUFON!

(emoticon aiurea, dar pe aproape cu ocazia)
P.S. Sa mancati cu moderatie  :-D.

padme

#619
Sarbatori fericite va doresc tuturor!  :star:


Citat din: romulus din  24 Decembrie 2010, 20:07:50
- iata se apropie 2012;
- iata se apropie cu pasi mari "the great disclosure" cand - sunt sigur - vom avea confirmarea  ca EI sunt de multa vreme cu noi !

Da, sa vedem caror evenimente le vom fi martori!  :aliendance:

StarDust

SARBATORI FERICITE !!!

Asa cum zice Romulus, cred si eu ca vin vremuri interesante! Sa auzim numai de bine! ... Sau, ce-o fi o fi... 

X, nu e aiurea, e chiar momentul!   (dar tot cu moderatie)  :-D




În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Serban M

Sarbatori fericite !

Dupa cum spune natiunea, vin vremuri !   :-D

Sa nu uitati sa iubiti, tot.  :star:

AndreiASM

Un prilej bun pentru a scrie prima mea postare pe acest forum; cu toate ca am cont doar de 2 zile, va urmaresc (bineinteles, in sensul bun al cuvantului) de ceva vreme. Va urez tuturor sarbatori fericite alaturi de cei dragi, si sa vedem ce ne aduce viitorul apropiat! Imi place sa spun ca trebuie sa fim buni si sa iubim tot timpul, nu doar 2 zile pe an, in preajma Craciunului. :)

O seara placuta.

Siberia

In doua minute vine si Craciunul .... Sarbatori fericite tuturor !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

angellla29

Craciunul a venit!!!!! La multi ani tuturor!!!

padme

Pt ca tot vorbim de bunatate, iubire si ajutarea aproapelui, poate unii dintre voi vor dori sa-i ajute cu o mica donatie, pe cei care vor si pot face ceva pentru copii bolnavi

http://www.9am.ro/discounts/deal-45.html

Xanadron

La multi ani si Craciun fericit tuturor!  :star:

Se pare ca deja traim vremuri interesante (de prin '89 incoace) si chiar intr-un ritm continuu accelerat - fara vreo legatura cu aberatiile care circula pe net apropo de "ziua de 16 ore" :-P (care dupa unii a ajuns sa aiba chiar 12 h).

Oricum, nu cred ca asta sa fie penultimul Craciun (v. teoriile 2012-istice dupa care 22.12.2012 n-o sa mai existe decit poate-n calendarele galactice), desi-n teorie orice-i posibil - chiar sa fie ultimul. :roll:

Indiferent de ce-o fi sa fie, important mi se pare doar sa nu uitam de esentza noastra nemuritoare :rainbow: si sa nu ne fie teama de-a fi liberi si de-a ne exprima asemenea.
Inclusiv aici pe Rufon - si de Craciunul viitor, chiar daca din iulie 2011 s-aude c-o sa se inceapa straniul experiment al controlului absolut al "turmei" :x chiar pe la noi (v. programul e-Romania si CI-urile cipuite).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

jean

Sarbatori fericite tuturor!!! Lasati viitorul, ganditi-va la prezent, bucurati-va, traiti clipa.
Adevarul este dincolo de noi

Urban

#628
Intrebarea:
Ce inseamna Craciunul, de ce "trebuie" sarbatorit si nu in ultimul rand, cum a ajuns Mos Craciun in haine rosii?

Urarea:
Fiti mai limpezi in Gandire, loviti Sistemul in mod repetat, nu ingenuncheati si pregatiti-va pentru ziua de maine ca si cum ar fi ultima!

Xanadron

Citat din: Urban din  25 Decembrie 2010, 16:51:51
Intrebarea:
Ce inseamna Craciunul, de ce "trebuie" sarbatorit si nu in ultimul rand, cum a ajuns Mos Craciun in haine rosii?

Urarea:
Fiti mai limpezi in Gandire, loviti Sistemul in mod repetat, nu ingenuncheati si pregatiti-va pentru ziua de maine ca si cum ar fi ultima!

:-D hehehe, nu cred ca pica bine (unora) analiza "notiunii" de SANTA (Satan? 8-)) Claus taman de zilele astea de sarbatoare (OK, formala probabil - si-aici sint 1001 chestii colaterale-n discutie, incepind cu data reala de nastere a lui Iisus, care-ar fi de fapt prin luna iunie si terminind cu presupusa "cabala comerciala" care a stat in spatele "inventarii" histrionicului Mos Craciun).

http://www.biblebelievers.com/watkins_santa/santa.html
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/