Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 15 Vizitatori vizualizează acest subiect.

abyss

#5355
Citat din: fiulploii din  21 Noiembrie 2019, 12:20:36
(...)
   Ideea e ca ființăm intr-o perioada de criza a societății umane in care se cauta si se experimentează diverse pt a stabiliza o noua forma de organizare. Părerea mea...
La nivelul de control la care s-a ajuns oamenii suportă orice formă de organizare când in joc e supraviețuirea individuală.
Problema reală o reprezintă fluctuațiile de câmp magnetic, exploziile solare si fenomenele de la marginea heliosferei. Ele influențează psihicul uman mai mult decat credem. Si nu numai psihicul ci si organele interne.
Acest lucru ar trebui poate aprofundat mai bine ca să ințelegem cu ce ne confruntam.

Grifon

Proverb rusesc : "Rudele și președintele nu se aleg".
Hehe...se pare că din 2004 íncoace proverbul s-a extins...

SLEAH19

  Tot prin ,,extins,, ,  să înțelegem că sunteți printre cei care la-au ,, ales ,, pe Iliescu !
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Grifon

Haaha, nici pe departe. Remarcam doar că şi la noi s-a ajuns la continuitate previzibilă.
Oricum, cărțile nu se fac in colonii...indiferent că e "stânga" sau "dreapta".

Grifon

La Mulți Ani, domnule @Guest.
Lãsând la o parte unele / altele, íti doresc o aniversare cât mai plăcutà, cu inerentele bucurii ale unui astfel de moment.
Numai bine, și, cum ar fi spus strămoșii latini, festina lente.

Grifon

#5360
LA MULȚI ANI ROMANIA !
(ataşament - parada RUFOn)

SLEAH19

   Legende, mistere și paranormal - este un grup pe facebook unde un prieten fost coleg de liceu m-a invitat să mă alătur. Am amânat câteva zile până astăzi când am avut timp și am intrat să văd cât de interesant este,  ..... și am avut plăcerea să dau acolo peste mai vechea noastră cunoștință ,,Călător Astral,, care este neschimbat, ba chiar în vârf de formă, dă acolo cu ei de toți pereții, critică tot, totul e de căcat ( expresia lui) , totul fake, nimic nu-i de nivelul lui, încearcă ăia săracii să-i țină piept    .... distracție maximă!
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

alx

Citat din: Guest din  14 Decembrie 2019, 00:40:44
Se pare ca exista cativa obsedati pe forum! De cat timp e userul acela blocat si inca se vorbeste despre el?
Hmmm, e normal, nu-i asa? Blocaje?
Stimate user.
CA este ca o tornadă...distruge tot în calea lui.
După banarea lui definitivă aici, a devenit moderator, cred, pe un alt forum, al lui Lovendal, care acum nu mai există! Efectiv l-a făcut praf, userii se certau între ei, etc.  Așa că da, e normal ca anumiți useri să fie blocați, temporar sau definitiv! Și e simplu...cui nu-i convine regimul poate să nu se mai logheze pe acest forum.
   Cât despre obsedați...ai dreptate. Forumurile de acest tip atrag și obsedații...avem destule exemple și aici. Sper ca nu ești sau vrei să devii unul dintre ei...

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

StarDust

Citat din: SLEAH19 din  07 Decembrie 2019, 16:35:23
  Legende, mistere și paranormal - este un grup pe facebook unde un prieten fost coleg de liceu m-a invitat să mă alătur. Am amânat câteva zile până astăzi când am avut timp și am intrat să văd cât de interesant este,  ..... și am avut plăcerea să dau acolo peste mai vechea noastră cunoștință ,,Călător Astral,, care este neschimbat, ba chiar în vârf de formă, dă acolo cu ei de toți pereții, critică tot, totul e de căcat ( expresia lui) , totul fake, nimic nu-i de nivelul lui, încearcă ăia săracii să-i țină piept    .... distracție maximă!
Se ignora totusi ca suntem aici la pagina comica deci postarea in cauza se trateaza ca atare...  :-D
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16


StarDust

#5365
Preluata de pe History channel  :-)  :-D
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Grifon

Crăciun Fericit, stimați membri RUFOn !  Numai de bine să auzim, și numai de bine să (ne) citim !

fiulploii

In NY merge afacerea cu praful de stele  :lol:

Cristian 1

Craciun fericit tuturor!


Cristian 1