Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Lone Ranger

Nu ma pot abtzine shi revin cu un banc din categoria "nu s-a întîmplat la World Trade Center".

Un canibal cu fiul lui vad un avion. Fiul întreaba:
- Tata, ala se manînca?
- Nu tot, baietzash, numai miezul!

Lone Ranger

Iar nu ma pot abtzine, iar recidivez...

Un vînator pleaca intr-un safari cu sotzia shi cu soacra-sa. ^Intr-o seara, soacra se rataceshte prin jungla, iar vînatorul shi nevasta-sa pleaca sa o caute. O gasesc pe coana mare dupa un tufish, fatza în fatza cu un leu care ragea cît îl tzineau plamînii. Vazînd "tabloul", sotzia îl întreaba pe vînator:
- Acum ce facem?
- Nimic, raspunde vînatorul, leul s-a bagat singur in treaba asta  - lasa-l sa se descurce...

jackie28t

Citat din: Lone Ranger din  04 Aprilie 2008, 23:15:23
Nu ma pot abtzine shi revin cu un banc din categoria "nu s-a întîmplat la World Trade Center".

Un canibal cu fiul lui vad un avion. Fiul întreaba:
- Tata, ala se manînca?
- Nu tot, baietzash, numai miezul!


Asta a fost misto.Merci....m-am prapadit de ras. :lol: LOL

Lone Ranger

@Jackie. Revin atunci cu un banc cu Radio Erevan:

"Un ascîltatoar al postului nostrî di radio ni întriabî dakî maretzei noastrii Armatii Roshii i-a fost shierut ajutuorul die catrie Cehoslovacia. Raspînsul postului nostrî di radio ieste ca lucrurili stau într-adivar asha: sherierea a fost farmulatîî în 1939, dar i s-a putut da curs di-abia în 1968"
P.S. Am încercat sa redau pronuntzia ruseasca, pt coloratura - deshi Erevanul e in Armenia...

Lone Ranger

O femeie din statul american Minnesota a mushcat nasul unui pitbull... pentru a-shi salva labradorul:
http://www.ananova.com/news/story/sm_2798818.html?menu=news.quirkies

extrateresru_ro

asta e cea mai tare fratilor as vrea sa traiesc s-o vad si pasta :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=3XGJq8wrw5I&feature=email
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Khaarsha

   O zi de examen ...

Ora 6:00 Trezirea, constientizarea situatiei critice "zi de examen". Palpitatii, gaze stomacale, etc...

Ora 6:15 Pregatirea mapei: cursul (carte+foi xeroxate), rezumate schematizate, servite + eventuale copiute. (ca si cand ai voie cu toata biblioteca pe banca)

Ora 6:30 Realizarea inutilitatii mapei "stufoase" la examenul respectiv. Reorganizarea mapei: 3 coli A4 + pix.

Ora 6:40 Plecarea conform orarului pentru a prinde "loc bun, first class"

Ora 7:15 Intrarea in sala de examen, ocuparea unui "loc prost, first desk". Locurile bune se terminasera deja de la ora 5:00. ...Excentrici...

Ora 8:00 Intrarea profesorului in sala de examen. Intrarea supraveghetorilor in sala de examen (primele reactii ale studentilor: Sugestii la adresa rudelor apropiate ale supraveghetorilor: mame, fii, fiice, neam, etc)

Ora 8:01:00 Anuntarea subiectelor....

Ora 8:01:30 Reactii la aflarea subiectelor ( <

Ora 8:02 Hai ba, ce facem? Mergem? Mai stai ba 5 minute, nu acum ca bate la ochi!

Ora 8:03 Hai ba, ce facem? Mergem? ...

Ora 8:30 Planul de calamitate A: Scriere in afara subiectului.

Ora 8:31 Terminat de scris.

Ora 8:32 Planul de calamitate B: auto-incurajarea (Cu siguranta ca si ceilalti scriu in afara subiectului...)

Ora 10:00 Epuizarea timpului de alocat examenului. Predarea foilor, zambitor catre profesor. Iesirea din sala. Ciudat, insa intrebarile gen "Ce-ai facut ma?" sunt insotite de raspunsuri strans legate de organe de reproducere.

Ora 11:30 Reintoarcerea in sala pentru corectarea tezei. (De)punctare corecta, cu argumente si explicatii ale profesorului extrem de bine intemeiate: "Nu, Nu, Nu. Hmmm... nu."

Ora 11:31 Cuvinte de ramas bun colegilor, incurajari, si traditionalul "Bag **** in ea de facultate. Mai bine dadeam in p*** mea la ASE!"

Ora 13:00 Acasa... Yahoo Messenger.... status adecvat situatiei. Invisible pentru dobitocii cu intrebari stupide.

Ora 14:00 Somnul de frumusete... ...noi sa fim sanatos

Kymosabe

Citat din: Khaarsha din  05 Aprilie 2008, 13:10:37

Ora 6:40 Plecarea conform orarului pentru a prinde "loc bun, first class"

Ora 7:15 Intrarea in sala de examen, ocuparea unui "loc prost, first desk". Locurile bune se terminasera deja de la ora 5:00. ...Excentrici...


Eu cand ajungeam in sala de examen aveam impresia ca intru intr-un restaurant , deoarece pe toate bancile (bune) se afla cate un biletel pe care scria : Rezervat pentru ... :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

romulus

CitatMai bine dadeam in p*** mea la ASE!"
---Asa zic si aia de la ASE ! Inlocuieste  insa cu Politehnica ........
-----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Lone Ranger

Gasita pe un blog conspiratzionist (linkul la pagina principala mi l-a trimis Lupin), unde figureaza sub numele de "Supa Saracului". Nu am curajul sa urez nimanui "pofta buna"...

Lone Ranger

Din motive care pot fi incluse în capitolul "deformatzie profesionala", mi-am amintit un citat celebru. Numele autorului nu-l mai dau, sunt sigur ca-l vetzi recunoashte cu totzii.

Pus astfel în lumina, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludeaza meandrele concretului.

sevastase


Lone Ranger

^Intrebare la Radio Erevan.
- Care e cel mai frumos orash din lume?
- Erevan.
^Intrebare suplimentara:
- Cîte bombe atomice sunt necesare pentru distrugerea Erevanului?
- Ei, lasa, tovarashe, shi Moscova e un oras frumos...

Lone Ranger

Revin cu un alt banc cu Radio Erevan.
Un ascultator al postului nostru de radio ne întreaba de ce Razele X se numesc asha shi nu altfel. Raspunsul postului nostru de radio este ca forurile competente nu au stabilit înca numele savantului sovietic care le-a descoperit.

jean

                                        Raspuns pentru Ciuciulete
  Nu promovez misterul, el este peste tot in jurul nostru. Asa cum universul cunoscut si guvernat de legile sale exista, asa exista si o alta lume misterioasa, care este parte a acestui univers. Aceasta lume putin cunoscuta interactioneaza cu noi in anumite momente si produce efecte in spatiul nostru, pe care noi le observam si le interpretam intr-un anume fel. Interpretarea este de cele mai multe ori eronata din lipsa datelor incomplete si a limitari simturilor noastre.
  Stii povestea cu undele radio?...se poate spune ca ele nu exista pentru ca nu pot fi vazute?...Toata lumea cunoaste efectele lor. Iti dai seama ce am vrut sa subliniez aici?
  Pe langa raspunsul tau legat de aceasta poza , singur recunosti ca ar mai fi inca doua raspunsuri posibile pt. acest efect. Si daca am intreba mai multi fotografi probabil ar fi mult mai multe. Ar fi un multiplu de ,,N" raspunsuri posibile.
  Pai daca  asa stau lucrurile atunci ar putea fi si fenomene fizice necunoscute sau anumite entitati apartinand unei altfel de materii mult mai subtile. Cine ma poate contrazice?...Poate sa-mi demonstreze cineva ca aceste entitati nu pot apartine unei alte lumi mai putin familiara noua?...si cu argumente foarte sigure. Daca ai citit literatura de specialitate, sunt mii de cazuri cu asemenea fotografii in lume. Sunt surprinse pe pelicula sau digital mii de asmenea forme. Binenteles ca nu toate sunt  entitati din materii mai subtile, dar chiar si la o reducere drastica de 80% din numarul lor, tot mai raman 20% cazuri foarte greu de explicat. Nu pot sa dau cu piciorul la toate aceste materiale doar ca cineva imi spune ca sunt numai defecte de fotografiere.
  Prin 1970 si ceva am fost in concediu la Borsa, am hotarat cu aceasta ocazie sa fac niste diapozitive cu peisaje, stereoscopice, pe care le-am si facut. Fiind aparat foto normal, am facut primul diapozitiv in partea stanga, am deplasat aparatul cu distanta dintre ochi spre dreapta si am facut pe cel din dreapta. Filmul a fost developat la centrul de langa Gara de Nord, centru specializat. Nu mica mi-a fost mirarea cand am observat pe film, pe mai multe cadre apareau anumite sfere mici  sau trasee radiante asa cum am vazut si prin alte carti. Spre exemplu cadrul din stinga era foarte bine expus iar pe cel din dreapta aparea o sfera sau mai multe ce aveau un anumit tip de radiatie, tot cadrul respectiv era luminat cu o lumina dura (culorile aratau anormal). Se intelege ca aparatul avea aceasi orientare fata de soare pe ambele cadre iar timpul de declansare intre cele doua cadre desul de mic ( cat se muta aparatul).
Tinand cont de cele de mai sus este exclus un defect al aparatului sau mizerie pe obiectiv. Ceva din mediul din fata aparatului a influentat acele cadre. Nu cred ca poate fi vorba de un amume fel  de radiatii care sa fi trecut prin carcasa aparatului. Acestea ar fi influentat in mod aleator tot filmul iar aici erau influentate numai anumite cadre. Dovada ca acestea au patruns prin obiectiv, eu nu le-am vazut deci se aflau in zona de sensibilitate in afara sensibilitati ochiului uman.
  Aceste diapozitive au fost trimise la redactia revistei RUFOR pentu a fi studiate, cu promisiunea ca dupa aceea am sa le primesc inapoi. Acest lucru nu s-a mai intamplat.
   Cum pot eu sa cred ca nu este decat un defect de aparat?... sau film cand dovada este clara.In fata aparatului s-a intimplat un anumit fenomen necunoscut ce nu poate fi explicat cu fizica actuala. Binenteles ca sunt putini cei care o sa ma creada...Dar asa cred eu.
  Nu vreau sa supar pe nimeni dar cred ca printre noi oamenii si chiar pe acest forum sunt unii care cred aproape totul, altii nu cred mai nimic iar unii sunt deschisi si cred ca poate fi si alceva. Eu i-mi doresc sa fac parte din aceasta categorie.
  Dupa cate am vazut din cele postate de Ciuciulete, (sper sa nu ma inteleaga gresit si sa se supere pe mine) incearca sa explice toate aceste poze ca fiind ceva normal. Nu cred ca am gasit ceva la care sa zica :
   -Da aceasta este interesant si nu poate fi explicat sau poate fi si altceva.
Daca gresesc sa ma corecteze!...Este foarte bine ca se cauta explicatii logice si reale inainte de a crede ca poate fi si altceva....Dar a forta incercand sa gasim pentru orce imagine o cauza naturala, ma duce cu gandul la savantii francezi care au spus ca nu se poate construi un avion  mai greu decat aerul pentru ca nu va zbura.
  Am scris toate acestea pentru a avea un dialog deschis si sper sa fiu bine inteles in ce am vrut sa spun nu vreau sa supar pe nimeni. Multumesc pentru rabdarea de a citi aceste rinduri.

Adevarul este dincolo de noi