Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

DepthOfField

Este hazliu, am remarcat. Am facut observatia ca un apropo, ca daca martorul nu facea zoom (sau nu avea zoom puternic), sau obiectul era departe, sau pur si simplu taia partea finala, mai aveam de-a face cu un alt caz OZN "autentic"...cum de fapt se gasesc "glumetzi" sa faca in lumea asta larga.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

Skywalker

Lasati certurile si haideti mai bine sa ne uitam la acest filmulet amuzant:

http://video.google.com/videoplay?docid=6639510912089677092&q=Ufo

jackie28t

LOL  :-D Skywalker...bun clipul :wink:

Skywalker

Mersi Jackie :-D  Tocmai mi-a dat niste idei filmuletul

jackie28t

Sfarsitul la acest clip de pe legatura urmatoare mi-a placut la nebunie

Alien Song: http://video.google.de/videoplay?docid=-3679946827148236388&q=alien


Elvin

#21
That's [***] hillarious !!


Ai grija la limbaj de rog.


Ark

toma

CitatAvand in vedere ca de la mine se vad ca niste pete albe care nu scot ABSOLUT nici un zgomot...le-as putea lua si drept ozneuri..nu?doar luminile de pozitie le tradeaza prin clipitul lor intermitent constant la intervale regulate...
In rapaoartele mei vechi despre OZN-uri tocmai lumina clipitoare le facea mai ...OZN-uri :lol:
Citat...ozneurile nu sunt DECAT FARSE GROSOLANE!!!!!!!
Te corectez, mai mult sau mai putin grosolane!
Daca va uitati bine, la inceputul filmarii obiectul semana cu o sfera luminoasa, apoi se transforma intrun obiect tipic OZN, ca apoi sa vedem ca nu este decit un balon de reclama! Daca nu erau prezentate ultimile imagini, taaaaare as fi vrut sa va aud parerile :lol: :roll:
Intr-adevar clipul este superamuzant, dar trebuie sa va dea si mult de gindit!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

#23
Da..Poate a si fost FACUT SPRE A DA DE GANDIT...LA ASTA V-ATI...GANDIT???Cand m-ai citat TOMA...:"Ozneurile sunt niste farse grosolane"..Ai scos propozitia din context dand de inteles ca eu as fi afirmat ca nu exista ozeneuri si toate rapoartele sunt niste falsuri... :-(Dar departe de mine aceasta aberatie!OZNEURILE NE SURVOLEAZA DE MILIARDE DE ANI>>>si avem dovezi pentru ultimele zeci de mii de ani....Si nu filmari stupide cu dirijabile ci adevarate nave extraterestre!!!Dar este adevarat altceva...Ca nu prea ma hazardez sa atac subiectul marturiilor ozn ACTUALE...Datorita riscului extrem de a cadea in capcana unor falsuri rasunatoare...De aceea nickul meu nu este "ufo" sau "ozn"..Ci paleoastronaut...Imi plac dovezile arheologice...CARE DEALTFEL SUNT ZDROBITOARE!!!Si nu marturii despre inscenari de doi lei..sau de milioane de dolari...care de fapt de ce sunt platite?Pentru a le arata unora care NU SUNT DESTUL DE DOCUMENTATI  ca daca e asa de usor de facut un fals...precis toate celelalte marturii sunt tot falsuri!!!Filmuletzele in care se demonstreaza atat de CLAR FALSITATEA  unei aparente observatii ozn sunt MANIPULARI ORDINARE..Dar prind doar la cei naivi,care habar nu au de existenta muntilor de dovezi,deja publice care vin in sprijinul teoriei paleoastronautice!CONCURS  pentru tine ciuciulete:"CATE OZNEURI APAR IN TABLOUL LUI BREUGEL?"Si-apoi ati vazut cat de arogant dadea explicatii expertul in efecte speciale"?El transmitea urmatorul mesaj..."Bai fraierilor vedeti ce usor sunteti de pacalit?Bagati la cap..TOATE rapoartele ozn sunt niste falsuri!"Si pentru a fi mai convingator in aroganta lui si-a mai pus si ditamai OSCARUL langa el...Sa vedeti cu totii ce tare e tipul....[pasaj scos de ryn (am sa modific toate posturile care contin astfel de fraze sau cuvinte de acest gen)

paleoastronaut

#24
Iar in ce priveste lumina clipitoare a ozneurilor din rapoartele vechi..din ce am citit eu TOMA acele lumini pulsau NEREGULAT!!!Cand aparatul ateriza clipeau lent..cand decola se roteau si clipeau frenetic...uneori schimbandu-si rapid intensitatea si culoarea!!!!Ori ceea ce vad eu mereu pe cer noaptea...Sunt MEREU ACELEASI lumini alb rosu albastru care clipesc constant,in ritm de girofar..sunt culorile politiei!!!frecventa de clipire este absolut aceeasi..nu exista schimbari bruste de traiectorie,accelerari bruste sau altceva...deci in general rapoartele ozn spun cam acelasi lucru despre clipitul luminilor acestora:NEREGULATE<MULTICOLORE<FRECVENTA INCONSTANTA CU SCHIMBARI BRUSTE DE RITM PULSATORIU<CHIAR STINGERE TOTALA>>>>>Dar or fi si exceptii care confirma regula..nu zic nu.....

paleoastronaut

#25
 :-D :-D :-D mda...asa e jackie..nu mi-ai raspuns la MP...Ceea ce ai prezentat tu ca gluma ar putea fi un mare adevar...cam asa ni se prezinta si rapoartele ozn..ca glume,farse,si escrocherii de facut bani..dar unele sunt TRAGIC de adevarate

pri3st3ss

 :-D :-D :-D :lol:
superbe,jackie
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

udar

Dragute. Hai sa vin si eu cu una, autohtona de data asta :lol: :lol: :lol:

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

lory

  LA MULTI ANI MIHAI, MIHAELA, GABRIEL SI GABRIELA!!!!!!

sa fiti sanatosi, fericiti, sa vi se implineasca toate dorintele si , in primul rand, sa fiti sanatosi!!!!

petrecere frumoasa tuturor...eu nu am voie alcool, asa ca beti si pentru mine un pahar va roooooooooooooooooooooooooooooooooooooog!!!!! :lol:

La multi ani si mie, ca azi nimeni nu mi-a zis :-( :cry: :lol:




( acest topic e special creat pentru toate urarile care vor veni,doar vine Mos Niculaie - daca ati fost cuminti, Mos Craciun si alti sfinti....)

Dreamy

LA MULTI ANI!!! Lory

...eu o sa beau un pahar ptr tine azi + unul ptr mine :wink:!!!

LA MULTI ANI tuturor celor care au ceva de sarbatorit azi!!