Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

zona 51

Creat de mike, 14 August 2005, 15:18:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Care credeti ca este explicatia corecta, reala?

a
0 (0%)
b
1 (100%)
C
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 1

Votare închisă: 13 Septembrie 2005, 15:18:33

Necunoscutul

  O zi normala la Area 51


8-)

apokryphos

Citat din: jackie28t din  25 Aprilie 2006, 19:20:06
Oare cine poate dovedi ca MOS-CRACIUN nu exista? :-D LOL
Bine,sa trecem putin si la panourile de avertizare din AREA 51.

Jackie,
Incearca sa sari gardul la o baza militara oriunde in lume, dupa care spune-mi daca te-au intampinat cu flori sau cu plumb.  :-D

A.

jackie28t

Cu pumni,paine si sare apokryphos 8-)

ryn

Un strat de pumni, unul de sare, un strat de...

udar

Legat de Area 51...
Citisem mai demult ca la inceputuri fotografierea bazei in mod "legal" era posibila si chiar foarte probabila, daca cunosteai acea zona destul de bine. Cu alte cuvinte, te puteai urca pe cativa munti din apropiere, neincadrati in zona de interdictie si sa fotografiezi destul de lejer si in detaliu baza respectiva. Intr-un final teritoriul bazei s-a extins cuprinzand si respectivele zone vulnerabile. Dar in fond, trebuia sa fii chiar tampit ca militar sa nu stii ca baza poate fi fotografiata din zonele respective.

O alta chestie interesanta pe care am citit-o era un asa numit "ghid de spionare" a bazei, in care niste indivizi sugerau cateva sfaturi de urmat pentru o calatorie la baza respectiva. Printre ele... innoptarea in desert pentru ca foarte putina lume sa stie de sosirea ta acolo, un mijloc de deplasare rapid, si bineinteles... Un avion teleghidat pe care sa fie montata o camera... Vreau sa aflu parerea voastra despre acest lucru. Pentur ca, in fond, e foarte reala aceasta posibilitate si ma gandesc de ce nu or fi aparut multe astfel de filmulete sau poze...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Credeti sau nu credeti,as vrea sa precizez ca dupa 1989 cand Bob Lazar a spus la un post de televiziune din Las Vegas ca a lucrat la nave extraterestre la Papoose Lake...dupa aia s-au schimabat multe reguli prin ''hartii'' referitor la toti lucratorii din acea zona.Cand se lucreaza pentru guvern atunci se semneaza si pentru a se tzine secret orice miscare se petrece in AREA 51.Reguli stricte care pot duce la distrugerea trecutui persoanei sau chiar punerea vietii in pericol.Tot ce se poate spune acum despre acea zona ma refer din partea celor care lucreaza acolo,sunt doar raspunsuri foarte bine controlate,vorbite cu ocolisuri si in general.Eu sunt sigur ca Bob Lazar a lucrat in Area51 adica in ''Hala S4'',dar a fost pus de cei de sus ca sa nu fie luat in serios.Asa ce a ramas de la el....doar vorbe care ''unii'' stiu sigur ca acele sunt defat si cele adevarate.Cine poate oare verifica,ah?
http://www.boblazar.com/

Intr-un interviu televizat cu Stanton Friedman cad se referea la Bob Lazar,am vazut cum sa exprimat despre el.A spus ca Bob Lazar este un om intelectual care nu vorbeste prostii doar ca are nevoie de evidente solide de a crede ce Bob Lazar a marturisit referitor la AREA 51.

Iar pe pagina lui Stanton Friedman puteti vedea ce-a spus despre Bob Lazar...ca este o frauda: http://stantonfriedman.com/
Doar pentru ca nu sa-u gasit evidente :-D
Eu i-l respect foarte mult pe bunicul ufologiei Stanton Friedman chiar daca nu sunt deacord cu tot ce spune el,ca doar e si el un om,si sa nu uitam ca el face meseria lui pentru existenta 8-)

assiris

Citat din: wlady din  12 Ianuarie 2006, 19:53:39
ce parere aveti ?
Chiar crezi ca americanii stau "goi" in fata satelitului?
Mi se pare ceva contrafacut. Ori e special facut ca sa dea senzatia ca "sunt transparenti" si in realitate ceea ce e important e in alta parte.

Necunoscutul

  Am vazut mai demult la TV o emisiune in care se spunea ca cei de la Area 51 ar sti cand satelitii trec pe deasupra lor. Asa ca nu le-ar fi greu sa ascunda Ozn-urile atunci cand un astfel de satelit trece pe deasupra lor.


8-)

assiris

Mie mi se pare ca e ceva gen Cugir. La suprafata se fac masini de cusut si in interior pushti

jackie28t

Citat din: jackie28t din  26 Aprilie 2006, 19:34:34
Intr-un interviu televizat cu Stanton Friedman cad se referea la Bob Lazar,am vazut cum sa exprimat despre el.A spus ca Bob Lazar este un om intelectual care nu vorbeste prostii doar ca are nevoie de evidente solide de a crede ce Bob Lazar a marturisit referitor la AREA 51.

Iar pe pagina lui Stanton Friedman puteti vedea ce-a spus despre Bob Lazar...ca este o frauda: http://stantonfriedman.com/

Voi lasa totusi legatura la acel film ca sa vedeti si voi.



UFO Lazar report about area 51
http://video.google.com/videoplay?docid=6333415969019301394&q=UFO+Lazar+report+about+area+51&pl=true



udar

Este cumva de origine romana acest Bob Lazar? Am citit ceva despre acest lucru undeva dar nu mai tin foarte bine minte. Lazar = Lazăr ?

Nu dati cu pietre, am intrbat doar   :lol: :-D
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

toma

Cica s-a lamurit problema cu Aria 51: nu este decit o bufatorie menita sa mascheze adevarata zona Aria 52!

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

jackie28t

Citat din: toma din  08 Mai 2006, 21:59:12
Cica s-a lamurit problema cu Aria 51: nu este decit o bufatorie menita sa mascheze adevarata zona Aria 52!

LOL, Toma de unde ai mai scos si bancul asta? :-D
Pai daca spuneai AREA MEA 55 poate ca te credeam 8-) LOL

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)