Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

zona 51

Creat de mike, 14 August 2005, 15:18:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Care credeti ca este explicatia corecta, reala?

a
0 (0%)
b
1 (100%)
C
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 1

Votare închisă: 13 Septembrie 2005, 15:18:33

baaron

Hai sa te intreb ceva dracula s blood....ok?

Spre exemplu 2 treimi din planeta noastra este acoperita de apa iar noi locuim numai pe o treime (spatiul uscat)....de ce nu ar fi posibil ca americanii...extraterestrii sau mai stiu care factiune sau guvern obscur sa nu isi desfasoare activitatile experimentale SUB APA...????....si nu in area 51...52....125...324....786....si asa mai departe....logic ar fi ca sa ascunda cat mai bine experientele alea pe care nu doresc sa le faca publice...iar in cazul unui laborator pe uscat este aproximativ o chestiune de timp pana afla un jurnalist sau pana observa cineva ce se petrece in interiorul sau..............deci?

wlady

#31
 E super faza desi inca se neaga faptul ca nu mai exista activitate acolo eu cred contrariul . In primul rand inca mai tin acolo vehicule etc . In al doilea rand se vede clar ca ei inca nu vor ca ceilalti sa paseasca in area 51 . Cred ca facusera acea cum sa-i zic atragere de atentie pt ca presa sa nu camve sa mai fie cu ochii pe ei  

Necunoscutul

jackie28t, asta inseamna ca te pot  impusca daca intri in Area 51 sau doar te vor scoate cu forta de acolo?

jackie28t

Fotografia atasata mai jos,se spune ca este scoasa din AREA51 8-)

Necunoscutul

 Jackie, nu sunt un sceptic, dar in centrul navei pare sa fie o elice, sau poate ma insel...

8-)

udar

Jackie, te-as ruga frumos, in momentul in care postezi imagini in general sa ne spui si povestea lor, sau cel putin link-ul catre ea, pentru ca asa se arunca o dara prea mare de mister asupra lor. Si de data asta, este foarte ciudata poza, pare mai mult rupta dintr-un film artistic. Pozitia militarilor este una foarte "clasica" de film cu buget redus, iar stralucirea navetei mi se pare foarte nenaturala. Deci astept mai multe informatii daca vrei sa cred ca e reala...

Si ca tot vorbim despre filme artistice, stiti ca filmul Independence Day a implicat prezentarea acestei baze. La inceput creatorii filmului au cerut ajutorul armatei SUA, care s-a exprimat pozitiv in acest sens. Dupa ce au citi scenariul, insa, militarii au cerut sa fie eliminate toate datele despre Area 51 din film. Deoarece era o parte importanta a scenariului, creatorii filmului au refuzat, si asa au pierdut si ajutorul armatei...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

#36
Citat din: udar din  21 Aprilie 2006, 21:49:28
Jackie, te-as ruga frumos, in momentul in care postezi imagini in general sa ne spui si povestea lor, sau cel putin link-ul catre ea, pentru ca asa se arunca o dara prea mare de mister asupra lor.

Udar,cu tot respectul iti spun ca fiecare membru este liber de a posta in felul lui.Am atasat acea imagine din PC'ul meu deci nu exista link,dar daca te deranjeaza acea imagine atunci,poti si s-o ignori.Cat despre poveste,parca am si spus mai sus:''Fotografia atasata mai jos,se spune ca este scoasa din AREA51'' atat cunosc momentan despre acea imagine...dar daca ai tu mai multe informatii despre acea imagine atunci te rog sa le prezinti si noua ca sa putem intelege mai bine.

Citat din: udar din  21 Aprilie 2006, 21:49:28Deci astept mai multe informatii daca vrei sa cred ca e reala...
Udar,nimeni nu te obliga sa crezi ca este reala!Parerea este a fiecaruia.Toti suntem liberi aici!

udar

Citat din: jackie28t din  22 Aprilie 2006, 11:28:10
Udar,cu tot respectul iti spun ca fiecare membru este liber de a posta in felul lui.Am atasat acea imagine din PC'ul meu deci nu exista link, dar daca te deranjeaza acea imagine atunci,poti si s-o ignori.

Nu am spus-o cu rautate, imi pare rau ca mediul electronic, desi are multe avantaje, are si dezavantajul ca nu poti citi intotdeauna corect tonul mesajului. Eu sunt primul care sustine libertatea de opinie si accept orice critica constructiva la adresa mea sau a orice altceva. Si eu am o arhiva imensa de poze in computer si trebuie sa recunosc sincer ca sunt multe la care nu mai au informatiile necesare. Am avut insa impresia ca tu ai detine acele informatii dar le-ai pastra pentru tine doar pentru a ne starni curiozitatea si interesul. Imi cer scuze daca am gresit. Nu ma deranjeaza imaginea, de altfel am comentat-o putin...

Citat din: jackie28t din  22 Aprilie 2006, 11:28:10Udar,nimeni nu te obliga sa crezi ca este reala! Parerea este a fiecaruia.Toti suntem liberi aici!

Nu e vorba de obligatie aici. Dar noi, ca si cercetatori ai fenomenului si nu ca simpli neinitiati, avem pretentia de a prezenta informatii reale, si nu a imbrobodi fenomenul cu hoax-uri. La asta m-am referit cand am zis ca daca ai vrea sa credem ca e reala ar trebui sa ne oferi mai multe informatii. Cat despre libertate... Suntem liberi in limitele legilor  :wink:
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

DA,i-ti dau si tie dreptate udar,dar care sunt acele reale?
Ca si unele cazurile reale sunt luate de unii indivizi ca fiind HOAX-URI :-D

pri3st3ss

eu una cred ca Aria 51, asa cum cred oamenii ca este, este un fel de Mos Craciun / Iepurasul de Paste etc...cine vrea sa creada, crede fara sa cerceteze...sau daca cerceteaza, da exact peste ceea ce vor autoritatile ca poporul sa stie...

nu pot sa spun daca totul e adevarat, posibil ca guvernul american sa fi dat poporului ceea ce acesta a vrut, doar ca sa il amageasca si sa ii distraga atentia ( si numai poporului american )...vorba vine : PAINE SI CIRC
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

cristi

ce mult seamana poza cu aia din independence day:D o fii facuta inaintea filmarilor.. wheres will smith?! let the fat lady sing :P :mrgreen:

ryn

Citat din: pri3st3ss din  22 Aprilie 2006, 21:22:53
eu una cred ca Aria 51, asa cum cred oamenii ca este, este un fel de Mos Craciun / Iepurasul de Paste etc...cine vrea sa creada, crede fara sa cerceteze...sau daca cerceteaza, da exact peste ceea ce vor autoritatile ca poporul sa stie...

nu pot sa spun daca totul e adevarat, posibil ca guvernul american sa fi dat poporului ceea ce acesta a vrut, doar ca sa il amageasca si sa ii distraga atentia ( si numai poporului american )...vorba vine : PAINE SI CIRC
ai f multa dreptate
zona nu mai prezinta interes de f multa vreme
cine vrea publicitate isi leaga numele de acea zona si totul e ok

jackie28t

Area 51, also known as Groom Lake, is a secret military facility about 90 miles north of Las Vegas. The number refers to a 6-by-10-mile block of land, at the center of which is a large air base the government will not discuss. The site was selected in the mid-1950s for testing of the U-2 spyplane, due to its remoteness, proximity to existing facilities and presence of a dry lake bed for landings. Groom Lake is America's traditional testing ground for "black budget" aircraft before they are publicly acknowledged. The facility and surrounding areas are also associated -- with varying levels of credibility -- with UFO and conspiracy stories. In 1989, Bob Lazar claimed on a Las Vegas television station that he had worked with alien spacecraft at Papoose Lake, south of Area 51. Since then, "Area 51" has become a popular symbol for the alleged U.S. Government UFO cover-up.



Imagine AREA51 in high-resolution



jackie28t

Ups,uitasem sa-i fac traducerea textului de mai sus,scuze,oricum,sunt sigur ca veti intelege.Aruncati o privire jos la acele imagini...sunt luate accidental de unii trecatori mai indrasneti 8-)













jackie28t

#44
Oare cine poate dovedi ca MOS-CRACIUN nu exista? :-D LOL
Bine,sa trecem putin si la panourile de avertizare din AREA 51.Deci imaginile urmatoare sunt semne de avertizare situate prin jurul AREA51.Este strict interzis fotografiatul iar trecatorii vor fi inpuscati.Toti cei ce nu raspund la reguli vor fi omorati sau pus la rece.Foarte multe panouri sunt puse la vedere jur-inprejur pentru a fi garantat ca oricine trece a dat si peste semnul de avertizare. 8-)