Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

zona 51

Creat de mike, 14 August 2005, 15:18:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Care credeti ca este explicatia corecta, reala?

a
0 (0%)
b
1 (100%)
C
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 1

Votare închisă: 13 Septembrie 2005, 15:18:33

wlady


wlady


wlady

ce parere aveti ?

cristi

am citit p siteu lu lazar parca.. zicea ca a lucrat p acolo intro baza subterana la care singura intrare era o chestie ca un ozn un cerc ceva.. ;) poti sa o gasesti si paia?

wlady

Citat din: cristiam citit p siteu lu lazar parca.. zicea ca a lucrat p acolo intro baza subterana la care singura intrare era o chestie ca un ozn un cerc ceva.. ;) poti sa o gasesti si paia?

o sa incerc maine ca azi nu mai am chef :D tre sa fie si cred ca am gasit-o sa ma uit mai atent pe poze si pe harta bazei

draculasblood

pai si care e parerea voastra pana la urma ? ( despre zona 51 )

wlady

ceva poze noi ....

wlady


wlady

ma limitez la ce am facut pana acum .. in curand voi veni cu o harta a zonei 51 pt a vedea daca americanii u spus adevarul cu harta oficiala !!

pareri?? pt cei care inca vor sa se convinga ii sfatuiesc sa ia google earth ( nu fac reclama ) .....  :lol:

:arrow:
CitatRugaminte (in special catre wlady):

va rog sa raspundeti concret si mai in tema. prefer 1 raspuns calitativ in schimbul a 10 raspunsuri. daca tu esti ultima persoana care ai postat si vrei sa mai adaugi ceva, poti sa iti modifici ultimul tau post.

***

subiectul zona 51 e mult discutat si intors pe toate partile... e o baza tinuta secret pana nu demult... e o baza unde in mod sigur s-au testat noi tipuri de avioane incluzand F-117A Stealth si B-2 stealth bomber, invizibile pentru radare, posibil locul unde s-au testat si proiectul Aurora (continuarea lui SR-71 Blackbird) si un loc controversat unde s-au putut vedea numeroase OZN-uri (posibil si identificari gresite, dar posibil ca multe dintre ele sa fie obiecte facute de oameni si testate acolo).

Bob Lazar nu este decat un fluierator in vant iar povestile nu sunt perfecte si contin imperfectiuni...

Pozele prezentate de wlady nu arata nimic interesant si deosebit fata de orice alta baza militara...

Este foarte posibil ca Area 51 sa fi fost evacuata cu mult timp in urma, evacuata de proiectele strict secrete, si momentan sa nu fie decat o momeala...

Totusi Zona 51 a fost desconspirata sa zic asa in momentul in care cativa angajati de la acea baza, prin intermediul unor avocati, au dat in judecata guvernul pentru expunerea la radiatii toxice.

ok spooky am inteles .. tocmai .. am vrut sa arat cam ce este baza 51 in prezent ...

spooky

Rugaminte (in special catre wlady):

va rog sa raspundeti concret si mai in tema. prefer 1 raspuns calitativ in schimbul a 10 raspunsuri. daca tu esti ultima persoana care ai postat si vrei sa mai adaugi ceva, poti sa iti modifici ultimul tau post.

***

subiectul zona 51 e mult discutat si intors pe toate partile... e o baza tinuta secret pana nu demult... e o baza unde in mod sigur s-au testat noi tipuri de avioane incluzand F-117A Stealth si B-2 stealth bomber, invizibile pentru radare, posibil locul unde s-au testat si proiectul Aurora (continuarea lui SR-71 Blackbird) si un loc controversat unde s-au putut vedea numeroase OZN-uri (posibil si identificari gresite, dar posibil ca multe dintre ele sa fie obiecte facute de oameni si testate acolo).

Bob Lazar nu este decat un fluierator in vant iar povestile nu sunt perfecte si contin imperfectiuni...

Pozele prezentate de wlady nu arata nimic interesant si deosebit fata de orice alta baza militara...

Este foarte posibil ca Area 51 sa fi fost evacuata cu mult timp in urma, evacuata de proiectele strict secrete,  si momentan sa nu fie decat o momeala...

Totusi Zona 51 a fost desconspirata sa zic asa in momentul in care cativa angajati de la acea baza, prin intermediul unor avocati, au dat in judecata guvernul pentru expunerea la radiatii toxice.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

draculasblood

CitatTotusi Zona 51 a fost desconspirata sa zic asa in momentul in care cativa angajati de la acea baza, prin intermediul unor avocati, au dat in judecata guvernul pentru expunerea la radiatii toxice.
interesant nu stiam....
Citatva rog sa raspundeti concret si mai in tema. prefer 1 raspuns calitativ in schimbul a 10 raspunsuri. daca tu esti ultima persoana care ai postat si vrei sa mai adaugi ceva, poti sa iti modifici ultimul tau post.
exact... :lol:  :lol:  :D    si eu mai fac asa...
CitatEste foarte posibil ca Area 51 sa fi fost evacuata cu mult timp in urma, evacuata de proiectele strict secrete, si momentan sa nu fie decat o momeala...
si sa se fi facut zona 52  :lol:  :lol:  :lol:
dar oricum ce spui tu spooky e posibil !!! :)

baaron

ZONA 51...personal cred ca este cea mai mare pacaleala din ultimii 50 de ani.
Nu contest faptul ca au experimentat suficiente chestii strict secrete insa marea majoritate par a avea legatura mai mult cu activitatea militara a USA si nimic mai mult iar ceea ce au dezvaluit cei cativa din asa zisii fosti angajati poate foarte bine sa fie o momeala (vorba lui Spooky) pentru ca daca stam sa judecam logic si la rece asa cum am afirmat si in alt forum toata presa americana inclusiv televiziunea este strict sub controlul unei anumite organizatii si atunci nu cred ca ar trebui sa ne miram daca din cand in cand mai apare cate un pacalici pretinzand ca a lucrat pe acolo si a dat noroc cu nu stiu ce cenusiu sau reptilian si asa mai departe....acum fie vorba intre noi...dupa o atenta vizionare a documentarului despre presupusa aterizare pe Luna a americanilor unde se explica stiintific cum au fost trucate toate dovezile, nu ar fi de mirare daca studiourile necesare trucajului epocal au folosit ca backstage Area 51 unde surprinzator terenul zonei seamana izbitor de mult cu peisajul selenar.
Ce ascund americanii acolo nu se stie insa cu siguranta nu vreun OZN sau vreun martian....Antarctica spre exemplu este o zona mult mai linistita si ferita....de ce nu o baza ultra secreta in Antarctica nestiuta de nimeni ....nu este mai plauzibil si mai logic?

wlady

pacaleala ? posibil
fake ? posibil
dar in orice caz acolo se petrec f multe lucruri destul de greu de inteles  :idea:

spooky

Citat din: baaronCe ascund americanii acolo nu se stie insa cu siguranta nu vreun OZN sau vreun martian....Antarctica spre exemplu este o zona mult mai linistita si ferita....de ce nu o baza ultra secreta in Antarctica nestiuta de nimeni ....nu este mai plauzibil si mai logic?

Pentru ca acolo ar fi bazele nazistilor ramasi in urma celui de-al doilea razboi mondial... ??? (Noua Ordine Mondiala...)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

draculasblood

CitatCe ascund americanii acolo nu se stie insa cu siguranta nu vreun OZN sau vreun martian....Antarctica spre exemplu este o zona mult mai linistita si ferita....de ce nu o baza ultra secreta in Antarctica nestiuta de nimeni ....nu este mai plauzibil si mai logic?
e prea departe de alte zone importante ...
:wink: