Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

zona 51

Creat de mike, 14 August 2005, 15:18:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Care credeti ca este explicatia corecta, reala?

a
0 (0%)
b
1 (100%)
C
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 1

Votare închisă: 13 Septembrie 2005, 15:18:33

mike

Sint tare curios sa aflu pozitia celor interesati de fenomenul OZN in urmatoarea nelamurire a mea:

a) povestea zonei 51 (si a celorlalte cu activitate asemanatoare) a fost  lansata ca sa acopere existenta reala a unor aparate de deplasare extraterestre aflate deja in legatura cu unele autoritati pamintene
b) povestea OZN-urilor a fost lansata ca sa acopere activitatile de tip zona 51
c) nu este nici o legatura intre ele dupa cum nu este nici o legatura intre OZN-uri si desenele din lanurile de grau
NU TOT CE ZBOARA SE NUMESTE OZN

Skywalker

Cred ca totusi votez pentru varianta C

Nephentes

Si eu mizez pe varianta C... astea sunt numai niste povesti pentru o mediatizare locala mai puternica

annuki

Din mai toate zvonurile auzite pe net despre zona 51 reiese ca e structurata pe zeci de nivele si tunele aflate adinc in interiorul pamantului, jumatate construite de americani (CIA etc) iar restu de entitati extratereste(omuletii aia mici si verzi) veniti din steaua SIRIUS parca,ei avand un caracter ostil si o stare de uratenie demonica.CIA le'a permis sa faca experiente genetice pe oameni (ei lucrand la o natie hibrida) in schimbul asistentei tehnologige. Daca e poveste,mediatizatie,propaganda sau mai stiu eu ce ...nuj....eu spun ce am auzit, credeti cum va suna mai bine  :)

Nephentes

Totusi, si noi am auzit idei dintr-astea, dar vrem sa iti stim parerea... nu sa ne enumeri ce ai auzit! Eu cred ca toti de pe forum au auzit de astfel de fapte. Totusi ele sunt doar vorbe, nimic confirmat! Apropo, de unde ti-ai format, concret, parerea asta? Sunt curios.

annuki

Daca tot stitzi totul, nuj ce folos mai e acum sa enumar si sit'urile ori cartile citite, oricum eu votez pt. varianta  a .Inca ceva, spune'mi si mie
ce intelegi tu prin vorbe confirmate (ceva de genu: "confirmate de presedindintele SUA"  :?  )

Skp

Oki...am auzit ca daca  te apropri la o anumita distanta de zona 51    sniperi te doboara fara nici o somatie...cea ce e putin ciudat..dar....daca va uitati  la pozele de pe satelit ale zonei  vedeti ca sunt doar niste hangare si in lateral niste chesti rotunde care nu am idee ce sunt....oricum..faza e ca ....guvernul SUA spune ca acolo este o baza non-Militara....care se ocupa cu testarea  avioanelor!!! Am  avut peste 20 de poze de pe satelit ale zonei ....din ultimii ani..si pana cum nu am vazut nici un avion..:) Nu sh c sa zic.......stiti ca  au fost niste  ''ex'' angajati ale  zonei 51 care au vrut sa faca publice niste lucruri ...dar...au murit.....brusc si neasteptat.....eu cred ca  acolo este ceva de origine extratereastra!!! dar pana cand nu iese cineva de acolo si sa spuna .''da fratilor  avem  o nava extratereastra ascunsa acolo'' nu cred ca  vom afla mai mult decat  ....ipoteze:))

wlady

Incerc sa va ajut cu un site care are destule infouri despre area 51 :
http://www.alien-ufos.com/area51andconspiracies.shtml

spooky

interesant e si bruiajul radar din acea zona... fie ca ii dam crezare sau nu lui Bob Lazar, cert e ca la area 51 sau dreamland s-au petrecut lucruri interesante...

dar as spune ca area 51 e mic copil pe langa alte locatii cum ar fi baza de la Dolce...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

wlady

Asa este poate ca AREA 51 a fost si este un loc caruia i se acorda f multa multa importanta ( chiar merita ) ! In orice caz putem sa vedem numeroase inregistrari video cu UFOs deasupra zonei 51  :roll:

draculasblood

cate zone ca zona 51 or fi pe lumea astaa !!! :lol:  :lol:  :lol:    dar asta e mai cunoascuta !!!

wlady

Citat din: draculasbloodcate zone ca zona 51 or fi pe lumea astaa !!! :lol:  :lol:  :lol:    dar asta e mai cunoascuta !!!

da , da asta e si mai importanta decat toate

wlady

as vrea sa postez niste poze facute de mine azi .. cu google earth desupra are 51.. vreau niste comentarii

wlady

Citat din: wladyas vrea sa postez niste poze facute de mine azi .. cu google earth desupra are 51.. vreau niste comentarii

ma citez pe mine pt ca e a 10 oara cand incerc sa pun raru mai incerc si acu

wlady

Citat din: wlady
Citat din: wladyas vrea sa postez niste poze facute de mine azi .. cu google earth desupra are 51.. vreau niste comentarii

ma citez pe mine pt ca e a 10 oara cand incerc sa pun raru mai incerc si acu

iar ma citez .. am aflat ca nu merg decat imagini sry....