Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Pendulul folosit in radiestezie

Creat de Jean-Luc Picard, 12 Iunie 2008, 10:10:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alinutzu

Am zis sa nu fac un topic nou , asa ca sa caut ceva despre pendul, aici am gasit, vad ca nu s-a mai scris de ceva timp :)

Ceva update despre pendul, am unul ...
de fapt daca vreti sa faceti si voi luati o vergheta de aur si legati cu o ata de vreo 20 cm.. gata aveti pendul, am vazut ca merge si cu inel de argint... rotund fara alte modele.
Eu am si un pendul din cupru cu forma ascutita legat de o sfora (ata).

Chestia e sa fie ceva cat de cat mai greu sa stea sabil sa traga in jos , sa ii simti greutatea.

Se tine intr-o mana, il curati un pic de energie cu cealalta mana si arunci ... treci pe el asa si pe ata si pe pendul, nu stiu de ce se face exact.
Cred ca sa il resetezi :)) sau cam asa ceva.

In fine incepem cu 2 intrebarid e control.
o intrebare adevarata al carui raspuns il stii, vezi ca se misca intr-o parte.
o intrebare al carui raspuns este fals si il stii, ar trebui sa se miste in sens opus.

Apoi poti incepe, nu am incercat sa intreb de numere la loto nici nu ma intereseaza
Ce pot sa spun am intrebat o chestie si s-a adeverit dupa vreo luna, deci nu numai intrebari din prezent.
Nu-l intreba daca e duminica ca nu e duminica peste tot pe glob, mai sunt ceva intrebari mai complexe la care nu prea misca.
In rest pentru distractie Am un frate, am o sora, am o mama, am un tata ... iti spune da, nu ...
La inceput s-ar putea sa se miste prea putin dar cu timpul sau chiar de prima data se poate misca destul de energic (stanga - dreapta, inainte - inapoi)

---------
Il mai poti folosi sa vezi daca e bolnav careva
Il pui sa stea intins si mergi pe deasupra chakrelor lui, cu cat e mai multa energie in ele cu atat se invarte intr-un cerc mai mare, perfect rotund.
Daca cercul este mai mic, nu prea ai energie, iar daca este un oval si nu cerc sunt ceva probleme
can't stop the signal ...