Sectiune pentru limba româna > Fenomene conexe si paranormale

Energia Chi MEDITATIA si puterea mintala

<< < (12/12)

vladtheodor:
Habar nu am de procedeu. N-am facut nici yoga (dar stiu cu ce ce consuma), n-am facut nici bilutze energetice, incantatii, n-am mutat pixuri etc dar se simte. REAL. Totul e sa fie pe faza si persoana "interlocutoare" sa te accepte. Altfel simti doar funicaturi. Orice furnicatura poate fi de fapt o atingere voluntara (energetica) sau nu din partea altcuiva dar nu esti constient de aceasta. E ca si cind ai adulmeca aerul dupa miros (daca vrei sa te patrunda energiile). Deja m-am obisnuit, acum e materializare (ca si) directa, de parca ar fi in aceasi camera. Nu-mi intra prin nici o chakra neaparat sau prin palme etc. Feriti-va de aglomeratie prin autobuze, in caz ca functioneaza si la voi - veti simti si alte energii care nu cred ca vor conveni. Cele negative. Dupa un timp le veti constientiza si veti reusi sa "filtrati" ce nu va place. Bafta ! Knok, knok !!! :D

daos:

--- Quote from: padme on  08 January 2010, 13:18:06 ---Nu am inteles totusi, cum devii constient de propriul biocamp? E ceva nativ, sau se poate educa?
Nu stiu daca m-am exprimat corect.

--- End quote ---
Ce numesti tu a deveni constient de propriul biocamp poate fi si nativ dar mai ales se poate educa. Daca te simti chiar asa interesata de performante de gen, apuca-te de qi-gongul chinezesc. In tehnicile tip qi-gong esenta dublului astral (biocampul) este coborat la nivelul ombilicului prin diverse tehnici de meditatie plus gimnastica. Astfel capata consistenta aproape materiala si este destul de spectaculos sa te joci apoi cu el intinzandu-l intre palme sau facand demonstratii de telekinezie incipienta (vei putea misca obiecte usoare pe distante scurte sau smucit pe distante mai mari, vei putea misca suprafata apei dintr-un vas, etc). Dar asta dupa ani si ani de practica intensa si renuntare la orgolii inutile.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version