Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Fotografii interesante in domeniul OZN

Creat de jackie28t, 18 Februarie 2006, 15:31:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Eu intotdeauna am apreciat fotografiile lui Billy Meier.Ia uitati cata claritate  :wink:



Cred ca trebuie studiat mai de aproape si cu atentie: http://www.tjresearch.info/ufology.htm

Nu spun ca fotografiile lui Billy sunt reale sau doar o frauda dar as spune ca daca pozele lui sunt reale sau false (amintitiva ca totul a fost in anii 70' inainte de manipularea digitala circula prin jur) inseamna ca Billy il depaseste mult pe Speilberg  :-D
In fact chiar Steven Speilberg l-a telefonat pe Billy si la intrebat:
-"how on earth did you create those marvelous photos and filmed objects?"
Billy ia raspuns:
-"Well when they approach, I grab a camera and start clicking away at them".
Si apropo,asta este o poveste adevarata. 8-)

jackie28t

Din povestea lui Paul Villa 8-)

Paul Villa, nascut pe 24 septembrie 1916 un simplu mecanic a avut privilegiul de a avea inalniri reanjate cu oameni din spatiu pentru anumite motive si de-a lua fotografii acelor nave zburatoare.Paul Villa a precizat ca a fost contactat telepatic de fiinte inteligente extraterestre inca de la varta de 5 ani.

Voi prezenta cateva fotografii interesante al unor OZN'uri luate de catre Paul Villa
Fotografia de mai jos arata ''15 inch'' in diametru disc si un mic orb sferic argintiu.El a precizat ca acele sfere (orburi)au abilitatea de a zbura oriunde chiar si prin cladiri daca este necesar pentru a fotografia si filma.



In imaginea de mai jos se arata un mic disc argintiu,aproximativ ''15 inches'' in diametru in care se arata si un ''tri-pod'' ca picioare pentru aterizare.



Inca doua fotografii dragute la atelierul dumneavoastra :wink:





In fotografia de mai jos,Paul Villa a fost pregatit sa fotografieze,iar camera era focalizata pe masina cand in cateva momente,nava spatiala,surprinzator a aparut in spatele imaginii.



Imaginile sunt luate de la sursa la care se pot gasi mai multe informatii despre poveste lui Paul Villa: http://home.earthlink.net/~dexxxaa/_wsn/page2.html


jackie28t

Se pare ca Billy Meier nu este singurul care a avut contact cu extra-terestrii....
Care este parerea voastra despre fotografiile lui Paul Villa,ahh :roll:

Interesent

Halo Jackie,
Billy nu a pretins niciodata sa fie singurul pamintean care sa aiba contact cu extraterestrii.
Dar el este singurul de aici care a avut si are contact cu Plejarii si confederatia lor !!   :-)
Asta este diferenta intre Billy si alti oameni care spun ca au (avut) contact cu extraterestrii - si acest fact el combate cu unii contactee falsi. Citeodata critica si altii care sustin sa aiba contact, dar analizele Plejarilor arata o imagine contrara, de aceea se publica un rezultat negativ. Dar publicarea rezultatelor negative la unii contactees  falsi, nu inseamna ca nu exista contacte reale adevarate de alti paminteni cu extraterestrii. Numai acestia ori nu publica conctactele lor adevarate, ori sint prin informatiile lor redate dupa analize si reserse ca adevarat recunoscuti.
Trebuie sa fim atenti, sa nu incurcam unele legaturi. Altfel pierdem orientarea pe acest teren necunoscut  :wink:.
Te salut.

Skywalker

Jackie, obiectul acela sferic nu e orb. E tot o nava.
Iar farfuria aceea trebuie sa fie un obiect teleghidat. Totusi mi se pare prea mica(15 inch).

   Probabil ceva obiect de spionaj de-al lor sau, ar mai putea fi un mic aparat pentru explorarea zonei, iar datele preluate le trimite la aeronava baza, care e sfera aceea.

jackie28t

Unii folosesc diferite nume referitor la acele sfere ca:
Globes,Spheroids,Orbs,Metallic balls,spyroids si alte denumiri.
Fiecare da o denumire la ceea ce vede si nu poate intelege dar se ajuta de un cuvant apropiat pentru a se putea exprima.
Sa stii ''Skywalker'' ca sunt foarte de-acord cu tine referitor la acele sfere ca-r putea fi defapt (in opinia mea)unelte inteligente extraterestre pentru a culege si reda informatii.Am citit foarte multe intamplari legate de aceste sfere misterioase...ma fascineaza povestea lor.
De acea am si deschis acest topic in trecut ''Ce sunt aceste sfere?'' pentru a acumula materiale de acest gen,sa discutam si a incerca sa intelegem misterul. 8-)
si ca sa nu intru off-topic...mai mult depre sfere la:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,172.0.html

jackie28t




Galeria fotografiilor lui Carlos Diaz photo este extinsa cu imagini remarcabile.Pe data de 21 decembrie 1994 in timp ce lua fotografii eruptiei muntelui Popocatepetl din Puebla, Mexico,a luat si acesta fotografie prezentata mai jos.A fost gasita autentica de mai multi experti fotografici si a fost publicata in mai multe magazine,ziare si carti. Acesta imagine arata un obiect in forma unui galbui disc.

Mai multe informatii despre contactele cu Carlos Diaz  la sursa: http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmiccarlos.htm




jackie28t

#52
Carlos Diaz a spus:
''Ei traiesc aici langa noi si ei  sunt aici de sute si mii de ani.Ei sunt aici,incercand sa inteleaga felul cum actionam.Ei au invatat foarte multe de la noi si ne admira ca specie pentru ca,spun ei,ca-m evoluat mai repede ca ei, ca civilizatie.Dar din cauza acestei grabe in evolutie nu realizam cata distrugere facem planetei noastre pentru ordinul de a avea tehnologie evoluata.''







Mai multe informatii pentru cei interesati: http://www.ufoevidence.org/photographs/section/southamerica/Photo66.htm

Necunoscutul

 Cam gelatinuasa nava  :lol: :lol: :lol:

Dar il cred pe tipul asta. Sunt destule dovezi care sa arate ca extraterestrii sunt aici de mii de ani...

8-)

jackie28t

#54
Imi cer scuze ca n-am expus aceste 3 cazuri mai amanuntit si mai informativ.Timpul este de vina dar cea ce vreau sa precizez defapt este ca aceste 3 cazuri de asa spus ''CONTACTEE'' m-au fascinat dintotdeauna.
1.cazul lui Billy Meyer
2.cazul lui Paul Villa
3.cazul lui Carlos Diaz
cine va studia aceste trei cazuri mai amanuntit si serios,dupa ce vor cunoaste intreaga poveste a lor,contactele pe care leau avut cu extraterestrii vor intelege ca ceva s-a intamplat cu ei.Cum se poate ca acesti 3 oameni sa fi inventat asemenea povesti intr-un asa fel,expunand evidente ca fotografii si filme,cazuri care dupa ani de zile inca nu sunt inchise cu dovezi 100% ca fiind falsuri.Critici si ipoteze au gaurit si peticit acele intamplari lasand doar un semn de intrebare.
Ei bine...dupa cate s-au vazut,dupa atatia ani....nici unul din ei...nu s-a inbogatit cu fotografiile  lor si chiar si-au tinut povestea lor ca fiind o intamplare reala chiar si in aceste zile.Cu ei in mormant neschimband nici o bobita.Intamplari simple si reale asa cum sunt cu miile in intreaga lume...Intamplari si cazuri care multi dintre noi lea intampinat.
Daca le credem sau nu...asta depinde de fiecare.Noi ,doar putem invata din ele chiar daca au fost povesti reale sau imaginabile. 8-)

jackie28t

O noua imagine interesanta a unui OZN....detaliile pe fotografie :wink:


jackie28t

O imagine noua pentru ALBUMUL OZN


jackie28t

Inca doua imagini in Albumul OZN








jackie28t

Inca o imagine draguta in albumul nostru OZN


monk