Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Levitaþia - o provocare pentru ºtiinþã

Creat de CHIP, 11 Iunie 2008, 07:19:14

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Serban M


CHIP

Citat din: Sirius13 din  12 Iunie 2008, 09:21:57
asta cu batzu e fumata,exista levitatie intr-adevar insa cazuri rare

Prezinta-ne un caz real  daca il  stii!



CHIP

Ceva real nu se poate demonstra in felul acesta.E o mare diferenta intre magie si capacitatile reale ale unora.

Serban M

Citat din: CHIP din  12 Iunie 2008, 16:11:58
Ceva real nu se poate demonstra in felul acesta.E o mare diferenta intre magie si capacitatile reale ale unora.

magia nu se poate cataloga drept capacitate naturala a unui individ?

CHIP

Magia se invata nu te nasti cu ea .Ce se mosteneste sunt capacitatile psi.

Serban M

Citat din: CHIP din  12 Iunie 2008, 18:37:59
Magia se invata nu te nasti cu ea .Ce se mosteneste sunt capacitatile psi.

eu unul consider ca orice capacitate extra-senzoriala se poate dezvolta in interior fara mostenire,but who knows  :roll:

CHIP

Nu intelege gresit .Am spus ca aceste capacitai psi. se pot fie mosteni genetic fie pot fi dobandite ulterior printr-un antrenament corespunzator.Sigur ca se poate dezvolta toata viata .Numai ca vezi tu unii se antreneaza o viata si nici macar aura nu sunt in stare sa  o perceapa iar altii se joaca de la varsta de 2 ani cu fortele naturii.

Serban M

#24
Citat din: CHIP din  12 Iunie 2008, 18:51:56
Nu intelege gresit .Am spus ca aceste capacitai psi. se pot fie mosteni genetic fie pot fi dobandite ulterior printr-un antrenament corespunzator.Sigur ca se poate dezvolta toata viata .Numai ca vezi tu unii se antreneaza o viata si nici macar aura nu sunt in stare sa  o perceapa iar altii se joaca de la varsta de 2 ani cu fortele naturii.

intr-adevar exista nenumarate cazuri de genul asta insa majoritatea nou-nascutilor pot dobandi aceste capacitati direct din astral ,nu neaparat de la parinti.

CHIP

E posibil ca un nou nascut sa leviteze asa pur si simplu fara sa fie nevoie de exercitii intense de concentrare si alte ritualuri de curatire .

CHIP


Cautatorul

Citat din: CHIP din  14 Iunie 2008, 21:54:40
Secretul artistului care leviteazã pe strãzile Germaniei a fost dezvãluit:

http://maiarizescu.blogspot.com/2008/05/secretul-artistului-care-leviteaz-pe.html

Nu stiam de acest artist, dar a fost foarte ingenios, cu efecte spectaculoase...

jackie28t

#28
CHIP,
am crezut ca aici vrei sa discuti serios despre levitatie dar cand in colo se umple topicul cu tot felul de magicieni cu fel si fel de trucuri de levitatie cea ce este fals.Asta nu se mai cheama ''Levitaþia - o provocare pentru ºtiinþã'' ci iluzionism adica show'uri.Sari peste cei care fac levitatie ca David Copperfield sau Criss Angel si altii ca ei ca doar alea sunt trucuri pentru a distra oamenii dornici de lucruri fascinante.

Pana in prezent exista doar un sigur film din cate stiu la care cineva face o levitatie adevarata prin puterea mintala si acela este filmul pe care l-am expus pe prima pagina cu acel african shaman.La fel am expus tot in acel post si un documentar excelent despre istoria levitatiei.Cam asta e tot despre levitatie la modul serios....restul e CANCAN.

CHIP

OK.Sa vedem ce lucruri serioase si credibile mai gasim despre subiectul in cauza.