Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Discutie despre arme care pot fi folosite impotriva extraterestrilor

Creat de Pepino, 07 Iunie 2008, 00:45:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Pepino

Citat din: Sirius13 din  07 Iunie 2008, 13:56:09
[...]

vreau sa va readuc aminte ca D-zeu a creat universul si apoi pamantul

D-zeu > UNIVERS > pamant,etc. Ne aflam in aceasi oala = suntem egali

din ce sustineti reiese ca ati citit biblia partial plus si ati extras intr-un mod bolnavicios numai ce va convine.Ma intreb cum ati reactiona  sa aflati ca am fi pusi/plasati aici de catre ''ei''/extra-terestrials beings?vedeti de asta nu e bine sa o dam in extreme pentru ca ajungem sa explodam daca se intampla ce nu trebuie.

F A L S

Demonii au fost creati inainte de a fi creat pamantul. Si sunt doar o parte dintre aceste entitati. Pot enumera multe altele.
Demonii sunt inferiori oamenilor.

Pepino

Citat din: bluemoon8520 din  07 Iunie 2008, 14:36:52
Vã rog sã vã limitaþi la subiect, dacã aveþi ceva de spus la subiect spuneþi, dacã nu abþineþi-vã. Am ºters ce nu avea legãturã cu subiectul.

Multumesc pentru interventie. Chiar se cerea si imi pare bine sa ramanem pe subiect si sa nu cadem in derizoriul jignirilor.

Pepino

Citat din: noua din  07 Iunie 2008, 14:53:00
cu apa sfintita ar merge ? sau usturoi ?

ps. poate ca noi i-am chemat. de ce ar veni neinvitati ?

In Israel acum cativa ani, gloantele au functionat perfect!
Sa vina la cine i-a chemat. In acest caz lucrurile functioneaza subiectiv. Daca vrei sa tii o camila in casa e treaba ta si nu am nimic impotriva. Daca stam in acelasi bloc eu nu imi dau acordul pentru asa ceva. Mi se pare normal. Nu mor de curiozitate sa cunosc si alte creaturi. Sunt pe pamant destule creaturi care nu le cunosc si nici nu mor de curiozitate sa le cunosc. Insa daca una din ele calca pe terenul meu si al familiei fara invitatie, atunci sa se astepte la ce e mai rau. Punct!

Pepino

Citat din: lylyt_ice din  07 Iunie 2008, 16:37:20
  eu sunt de parere ca cei negativi care ne vor raul, sunt de mult printre noi si ne conduc demult !!! Cit despre arme...au avut ei grija sa se inarmeze deajuns de bine pentru a purta un razboi contra celor pozitivi care vor venii sa ne salveze din ghearele lor. Tocmai de aceea pina acum am fost mintiti si adevarul ne-a fost ascuns....!!! Daca va fii un conflict major, atunci acela va fii intre salvatorii pozitivi si pamantenii negativi impreuna cu intrusii (EXTRATERESTRII NEGATIVI)  care sigur sunt postati de jur umprejurul planetei noastre si au baze ascunse pe unde nici prin minte nu ne trece. Bine inteles este numai o parere a mea...........

Nu exista pozitivi in acest razboi. Cei care sunt ai Domnului nu tin arma in mana. Arma lor e dragostea. In fata acestora ingenunchez fara nicio remuscare. Insa sunt slab si daca o alta creatura va veni in Casa Mea fara sa o chem atunci ma voi apara ca de lupi. As avea remuscari daca lupii ar fi oameni, dar daca sunt veniti de cine stie unde, atunci sunt doar animale si nu poti fi invinuit de aceasta apare. Nu e un pacat sa strivesti capul sarpelui care incearca sa te muste de calcai.

Pepino

Citat din: Sirius13 din  07 Iunie 2008, 20:30:36
baieti buni...daca stimabilii de pe alte meleaguri ar fi dorit o exterminare,era floare la ureche.nu mai fiti atat de negativisti.vedea-vom ce-o urma.  :roll:

Cred ca isi doresc asta. Cunosc cel putin o rasa care doreste pierzania omului dar nu poti trece peste Dumnezeu.
Nimeni nu este peste El.

Serban M

stimabile,care esti indoctrinat pana in gat ,nu o lua de rau insa traiesti inca dupa conceptul ''terra,meleag universal'' sau buricul existential.

repet,ai o atitudine foarte irascibila fata de un potential vecin care sta sub semnul al aceluias Creator Suprem Atotputernic,al vazutelor si nevazutelor si nicidecum stapan exclusiv al Terrei si atat.

Stiam din biblie ca exista doar unul,fapt ce implicit duce la acceptarea tuturor atomilor din acest univers ca un intreg,toti venind din aceeasi radacina.

am citit biblia dar am inteles-o?

recomand pentru relaxare : http://www.spacetelescope.org/images/archive/wallpaper//viewall/1  :star:

Pepino

Citat din: bluemoon8520 din  08 Iunie 2008, 01:10:55
Pepino, ai vãzut Earth: Final Conflict?


Nu! :(
Desi unii cred ca am doar 13 ani si sunt plin de idei fanteziste in realitate sunt un barbat de 33 de ani, cu 2 slujbe, lucrez 12 ore pe zi, imi fac planuri sa fac copii, citesc, incerc pe cat posibil sa devin vegetarian macar 2 zile pe saptamana, fac concesii ca relatia mea sa mearga, fac calcule cum sa impart timpul petrecut cu familia fata de cel petrecut cu munca, si inca multe altele...
Atunci cand am putin timp prefer sa vad mai degraba un documentar decat un film fantezist. :)

Dintre toate teoriile cea mai solida mi se pare cea legata de Nibiru. Am studiat un pic subiectul si pot spune ca si in cercul meu de prieteni am schimbat viziunile unora care sunt oameni pragmatici si destul de reticenti. Dar si asa, e usor sa ii faci sa creada ca mai exista o planeta si mai greu sa ii faci sa creada, in Adevar.

Daca e sa fie un film bun atunci o sa incerc sa il vad.

Pepino

Citat din: someone_creator din  08 Iunie 2008, 09:57:38
Pepino,
Am inteles din mesajul tau ca Ei nu ne-au atacat pana acum pt.ca aveam un Aliat-Dumnezeu!Ca si cum El nu le-ar fi permis!Asa...si ce te face sa crezi ca de acum inainte le va permite!(in cazul unui super-atac,zic!).(..nu prea inteleg cum vine asta..)

Dumnezeu va dori sa ne cerceteze, sa ne testeze credinta. Profetiile spun ca in vremurile de sfarsit si demonii se vor intrupa, isi vor lua trup si vor umbla pe pamant. Un demon poate sa omoare un trup dar nu poate invinge un spirit.
Un final va fi, asta e cert, si apoi va fi cer nou si pamant nou.

Pepino

Citat din: someone_creator din  08 Iunie 2008, 12:18:30
Si CARE ar fi motivele(intemeiate) pentru care Ei ar vrea sa ne extermine?
Vor planeta Terra?....De ce?
Ne invidiaza?...De ce?
Sau ne vor ca sclavi?...De ce?

People,io non riesco a capire! :|

Creati dupa Chipul si asemanarea Lui. Invidia poate fi un motiv nu?
Sclavi, asta sigur. Robia pacatului este cunoscuta tuturor. Spiritul (sufletul) este o comoara de pret si in mod sigur cineva malefic colectioneaza suflete. Este asta o forma de sclavie? In mod cert DA!

Pepino

Citat din: lylyt_ice din  08 Iunie 2008, 13:35:51
razboiul bespre care discutam, este in plina desfasurare "acum", numai ca :::la alt nivel, de care unii dintre noi , nici macar nu-si dau seama...!!!

Suntem aproape de punctul culminant. Asta o spun chiar cei alesi.

Pepino

Citat din: romulus din  08 Iunie 2008, 17:55:18
----Monser, ai putintica rabdare!
----Pentru tine creier= inteligenta? Ia mai rasfoieste neste carti! Ai sa vezi ca acel organ ( ori ce boalili o fi) poate fi o arma! Si inca una teribila monser!
----Am zis!

Rabdare cer toti insa uita ca trebuie sa o si merite ca sa o primeasca. :)
Eu cred ca inteligenta este procesorul. Un om poate gasi solutii mai rapid decat altul datorita faptului ca este ajutat de procesor. Unii beneficiaza de procesoare overclock-ate iar altii de procesoare subtactate. In zilele noastre unii aleg sa rasplateasca procesorul cu placeri vulgare (femei, masini, case, etc) iar altii aleg dragostea de om (ajutorul neconditionat, eroii care se pun in pericol pentru a salva un om, doctori, etc).

Oricum am lua-o, inteligenta joaca un rol esential.

Pepino

Citat din: Sirius13 din  09 Iunie 2008, 23:34:09
stimabile,care esti indoctrinat pana in gat ,nu o lua de rau insa traiesti inca dupa conceptul ''terra,meleag universal'' sau buricul existential.

Acelasi lucru il pot spune si eu despre tine. Tu esti indoctrinat cu ideea ca pot exista si altii.
Eu nu am spus nicaieri ca nu exista. Eu spun ca noi purtam Chipul Lui!

CitatStiam din biblie ca exista doar unul,fapt ce implicit duce la acceptarea tuturor atomilor din acest univers ca un intreg,toti venind din aceeasi radacina.

Nu neaparat! In aceasta stiinta si daca ai fi Einstein, esti mai putin decat o maimuta care invata sa foloseasca un bat, comparativ cu stiinta dupa care a fost facuta Creatia.
Iti este imposibil, tie in acest moment sa intelegi, indiferent de cata inteligenta sau stiinta ai dispune. Trebuie sa dispui de altceva, si acest altceva se cheama timp. Finitul nu poate sa inteleaga niciodata infinitul.

Citatam citit biblia dar am inteles-o?

E o intrebare stupida dar specifica tie.
Am vazut ca ai mai adus Biblia in discutie! Cunosc foarte multi (chiar si teologi) care spun ca au citit Biblia si au probleme la o discutie pe aceasta tema.
Acum putina logica. Sunt doar cateva variante:

1. Ai citit Biblia si nu ai inteles-o. Nu e nimic grav in asta insa nu poti sa te dai un cunoscator al Bibliei, pentru ca nu poti vorbi despre ceva ce nu ai inteles. Daca ai face asta, tacerea de aur s-ar transforma in altceva... :)

2. Ai citit Biblia si ai inteles-o. Apoi intrebi retoric daca a mai inteles-o cineva. Asta te pune in randul ingamfatilor. Cunosc oameni care au citit nu numai Biblia, ci au facut studii serioase cu privire la mai multe religii, si acestia pot spune cu mana pe inima, ca nu au inteles-o pe deplin. Nu cunosc pe nimeni care sa o fi inteles.

3. Nu ai citit Biblia in intregime, ci pe sarite si asta iti da impresia ca ai inteles-o. CRED ca asta e adevarul care te caracterizeaza. Nu-i nimic rusinos in asta. Peste tot sunt oameni care cunosc putine lucruri insa vorbesc despre orice ca si cum le-ar cunoaste de cand lumea. Cei mai multi sunt taximetristi. :)

4. Nu exista o a 4-a varianta.

Serban M

pepino,am citit mai atent cele scrise de tine si am ramas surprins.

Tu chiar nu vezi ca te contra-argumentezi singur cu cele scrise in primele posturi ?  :-D interesant.. in afara de faptul ca nu ai inteles nimic din postul meu presupun ca insinuezi o oarecare realitate falsa a universului,iar noi ,la cat de tembeli suntem nu avem capacitatea sa ne imaginam faptul ca aici pe pamant,suntem creatie pura si foarte bine paziti de posibili demoni galactici sau extraterestrii.

am iesit de pe acest thread.

Pepino

Bineinteles ca nu poti sta pe un thread unde te faci de ras cu intrebarea: "am citit biblia dar am inteles-o?"

Asta e la fel ca titlul ala stupid de pe o carte la taraba: Istoria completa a unversului
In lumea asta oamenii nu pot folosi acelasi tip de priza peste tot insa este cunoscuta istoria COMPLETA a universului.

sevastase

Ibarea topicului e simpla. Din pacate nu avem tehnologia sa ne aparam..suntem in epoca de piatra comparativ cu altii...