Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Psihotronica - rãzboiul viitorului

Creat de CHIP, 03 Iunie 2008, 22:49:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: antoniu din  14 Iunie 2008, 22:32:23
nici-o grija ca secretul este bine pazit......chiar dl COJOCARU daca citeste descrierea , nu poate reface schema de constructie,pentru-ca nu are formulele de calcul, materialele,sistemul de alimentare,modul de conexiune, si algoritmul de acordare la frecventele bioelectrice a campurilor TESLA.
Citat din: antoniu din  14 Iunie 2008, 22:32:23
nu veti canta pe rand ,succesiv si alternativ ca la COJOCERC.

   Sunt curios ce vor spune "guvizii care pun botu' " ( te-am citat... ) citind cele de mai sus...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

adipop

Citat din: bluemoon8520 din  14 Iunie 2008, 22:22:42
ªi ce sã facem sã cântãm toþi în cor?

Nici pe departe, dar trebuie sa stii ce te astepta cand faci asa ceva...
Din acest motiv am incercat sa pun la punct ideea  " consonanticii oglinzi ". N-am reusit pana acum.
adi

Nox

Mi se pare normal ca pentru orice acþiune sã fie ºi o reacþiune, probabil se aplicã ºi aici în psi.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Shadowman

#63
     " Romanii au puteri paranormale "
"50% din femeile din Romania au capacitati paranormale. Din barbati, doar 30% au astfel de puteri."
    http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=203948
   Cititi si comentariile cititorilor.  :lol: M-a amuzat comentariul cititorului Baubau !  :lol:   
   ( http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=view_comentariu&cid=762027&sid=203948 )
  Se pare ca domnul general Emil Strainu va avea multi  subiecti de cercetat la Centrul special independent de studii si cercetari psihotronice si ufologice... :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

    "Mai marii lumii au magicieni printre asistenti"
Colonel prof. univ. dr. Constantin Teodorescu, profesor la catedra ''Sisteme informationale militare'' de la Universitatea Nationala de Aparare '"Carol I'': "'La noi nu mai exista astfel de preocupari, din pacate, desi in anii 70- 80 eram pe locul 4 in lume in domeniul actiunilor psihotronice."
http://www.infonews.ro/art_102183_Actualitate-1508_-_Mai_marii_lumii_au_magicieni_printre_asistenti.html

Acum inteleg de ce a domnit Ceausescu pina in 1989.Ne manipula psihotronic cu emisiunile "Oda partidului si conducatorului iubit"... :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

antoniu

domnule adipop stefan odobleja a reusit in psihologia consonantista  fara feed back-ul oglinzii

antoniu

te contrazic exista si acum cercetar in curs pentru a depasi aliatii......

Biodegradabil


S-a scris inca din 1991 despre modul in care generalul Nicolae Militaru, proaspat numit de autorii loviturii de stat in functia de ministru al Apararii, a dispus spre miezul noptii de 23/24.12.1989 deplasarea lt. col. Gheorghe Trosca seful de St. maj. al USLA impreuna cu 3 grupe de interventie imbarcate pe 3 ABI-uri la sediul M.Ap.N. din Drumul Taberei. Se stie de asemenea ca uneia din "Gorilele mercenare" cum au fost prezentati a doua zi in paginile Romaniei Libere, uslasii macelariti cu tunurile si mitralierele de pe tancurile si TAB-urile din curtea M.Ap.N., respectiv plutonierului Ion Muicaru i-a fost taiat capul, care a fost asezat la vedere pe turela unui TAB. Alaturi de cadavrele uslasilor, lasate 3-4 zile la locul masacrului, au fost puse coli de hirtie cu eticheta "terorist" si au fost adusi in mod premeditat "oameni de bine "sa scuipe si sa urineze fara rusine pe nefericitii militari romani. Regia a apartinut fara indoiala armatei si ca acum nu mai surprinde pe nimeni ca la primele ore ale diminetii de 24.12.1989, postul national de televiziune a prezentat la comanda un reportaj de la fata locului. Scenariul a fost scris de lucratorii autorizati sa desfasoare operatiuni speciale ai compartimentului de razboi psihologic si propaganda militara care functiona in cadrul Consiliului Politic Superior al M.Ap.N. a carui comanda fusese preluata deja de col. Ioan Talpes de la gen. lt. Ilie Ceausescu. Pentru a fi convingator, rolul de prezentator a fost jucat de un capitan M.Ap.N. purtind semnele de arma ale radiolocatiei. Dincolo de imaginile socante si inscriptiile care dirijau formarea perceptiei publicului, argumentul utilizat de cpt. Emil Streinu in demascarea lui Trosca drept terorist, a fost acela ca mantaua cu care era echipat purta insemnele corespunzatoare gradului de maior ( o singura stea ), iar vestonul pe cele de locotenent colonel ( doua stele ). Este cit se poate de evident ca acel capitan Streinu care apare in cadrele mai sus amintitului reportaj, a executat un ordin. Si cu toate acestea, din momentul in care s-a dovedit ca totul a fost o inscenare cu consecinte tragice si pina azi nimeni nu a fost curios sa-l intrebe pe acel capitan cine i-a dat ordin si in ce imprejurari. In a doua parte a anului 2003 si inceputul lui 2004, au fost dedicate citeva emisiuni Tv asa-zisei "diversiuni radioelectornice" la care Armata romana a fost supusa incepind cu 22.12.1989. TVR, dar mai ales OTV, prin emisiunea Dan Diaconescu Direct si National TV, prin emisiunea Miezul Problemei, moderata de Madalin Ionescu au prezentat o singura versiune, anume cea a capitanului Emil Streinu din 1989, devenit intre timp colonel dr. ing. la SPP ( n.r.- din 2005 general de brigada ). In sprijinul versiunii sale, ofiterul E.S. a adus niste fragmente de circuite electronice, de zmee si baloane cu invelis metalizat, pretinzind ca toate acestea au fost folosite de teroristii din decembrie 1989 pentru inselarea aviatiei si apararii AA. Moderatorii emisiunilor in care a fost invitat col. Streinu au luat drept axiome toate acele argumente pentru care in alte imprejurari, ar fi fost dati afara si de la gradinita. Fiind ofiter activ, colonelul nu se putea duce la un post TV din proprie initiativa, pentru ca ar fi incalcat statutul cadrelor militare. Asadar, ca si in decembrie 1989, ofiterul a executat la ordin, o alta misiune de dezinformare a opiniei publice, la fel de evidenta ca si prima. Intr-un stat de drept, cel care ar fi trebuit sa se autosesizeze in cazul lansarii de catre un militar a informatiilor false, era Parchetul Militar.
fragment din raportul unui fost deputat, Valentin Vasilescu despre diversiunea din 1989

Shadowman

#68
Citat din: antoniu din  16 Iunie 2008, 02:44:48
te contrazic exista si acum cercetar in curs pentru a depasi aliatii......

   Ar fi bine sa aducem si argumente in sprijinul afirmatiilor noastre,nu sa lansam zvonuri.Ca nu suntem forum de "zvoneri si raspindaci". Asteptam argumente,nu afirmatii gratuite ori "momeala pentru "guvizi"  :-D.Afirmatii de genul "am auzit eu,vorbea cineva in tramvai", "stiu eu,da' nu vreau sa spui,nah !", nu-si au rostul pe forum...
  Eu am adus ca argument declaratia colonelului prof. univ. dr. Constantin Teodorescu,care afirma,citez :"La noi nu mai exista astfel de preocupari".
  Pe ce te bazezi,vorba lui Moromete,cind afirmi ca "exista cercetari in curs" ?
  Unde se fac cercetarile ? Pe terase,in garaje,in bucatariile din blocuri ?  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

adipop

Citat din: antoniu din  16 Iunie 2008, 02:44:48
domnule adipop stefan odobleja a reusit in psihologia consonantista  fara feed back-ul oglinzii

Domnule Antoniu, fiecare pe calea lui....Am fost cu echia mea la Odobleja acasa. La Severin. Fiul lui ne-a condus la Hotu, in localitatea de langa Dunare. Acolo i-am aratat unde scria tatal lui si pe unde se plimba, pe niste dealuri, la cativa kilometri departare. Fiul lui era uimit, pentru ca nu stia decat el aceste amanunte. Casa de la tara a fost arsa din temelii. A ramas campul lui Odobleja...Daca esti in consonanta cu el, poti afla o gramada de lucruri....
Fiul lui, a dorit ca sa-mi dea mie absolut toate manuscrisele lui Odobleja, ca sa duc mai departe stiinta lui...
Eu cu altceva ma ocupam.
adi

antoniu

#70
[...] daca nu as fi fost de fata la tragerile de la bateria de coasta la constanta asupra tintelor electonice aparute pe radarul ce servea unitatea, si daca nu s-ar fi epuizat munitia existenta atunci ,poate ca si acum s-ar fi tras continuu la constanta.
Matale crezi ca ai de aface cu prostii care sifoneaza informati tip scurgere la public ....si asa ai prea multe date ......dar sa stii, ca la informatia pivot nu vei ajunge oricat te-ai zbate [...]

someone_creator

Antoniu,TINE BINE CU DINTII DE SECRET CA SA NU-TI SCAPE! :-o
Pe mine nici nu ma intere cojocareala aceea!M-ar interesa,asa...anapoda,ce fel de tarife are domnul Cojocaru si daca a reusit cu acel instrument-minune sa vindece boli incurabile! :-o
Si sa stii ca si peretii "au urechi"...si chiar ochi!

PS....observ un efect anticipat de luna plina ,in aceste zile.... :roll:

StarDust

Citat din: antoniu din  16 Iunie 2008, 14:25:48
...daca nu as fi fost de fata la tragerile de la bateria de coasta la constanta asupra tintelor electonice aparute pe radarul ce servea unitatea, si daca nu s-ar fi epuizat munitia existenta atunci ,poate ca si acum s-ar fi tras continuu la constanta.
Curiozitate personala. cand a avut loc acel tir nebunesc asupra "tintelor electronice"? Cred ca trebuia sa bage C-ta in sperieti. Nu am auzit de asa ceva. Intamplator,cunosc bine acele Baterii de coasta.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

CHIP

Citat din: StarDust din  16 Iunie 2008, 16:50:23
Curiozitate personala. cand a avut loc acel tir nebunesc asupra "tintelor electronice"? Cred ca trebuia sa bage C-ta in sperieti. Nu am auzit de asa ceva. Intamplator,cunosc bine acele Baterii de coasta.

Probabil este vorba despre aplicatia(un exercitiu  comun) din luna octombrie 1994,cind nici unul dintre participanti nu a putut lovi tinta lansata de fregata U.S.Doyle.Tinta n-a putut fi nici macar incadrata de tirul obuzelor trase de pe navele ce executau exercitiul naval.Tinta ,parca ar fi fost plasata intr-o alta locatie spatiala decat cea care aparea virtual vizibila.Nu a putut fi atinsa nici atunci cand tragerile se faceau ,,la vedere,,.Motivul ca se executa un bruiaj radar activ,desi real,nu poate justifica de ce tinta nu a fost incadrata sau atinsa nici cu ajutorul telemetrelor laser sau cu raze infrarosii.

Shadowman

Citat din: antoniu din  16 Iunie 2008, 14:25:48
[...] daca nu as fi fost de fata la tragerile de la bateria de coasta la constanta asupra tintelor electonice aparute pe radarul ce servea unitatea, si daca nu s-ar fi epuizat munitia existenta atunci ,poate ca si acum s-ar fi tras continuu la constanta.
Matale crezi ca ai de aface cu prostii care sifoneaza informati tip scurgere la public ....si asa ai prea multe date ......dar sa stii, ca la informatia pivot nu vei ajunge oricat te-ai zbate [...]

  Vezi ca ti-am trecut cu vederea ofensele care mi le-ai adus...Le-am citit pina sa le stearga moderatorul.Ia bine aminte de-acum inainte cum imi raspunzi,ca sa nu revars pe tine un potop de ironii.Ironii insotite de argumente,nu flecareala de doua beri si-un crenvurst. Multumeste-i moderatorului ca nu te-a penalizat cu un "mute" sau "ban".
  E drept,de cind ai venit pe forum n-ai "sifonat" nimic,decit elucubratii si "vrajeli". In schimb ,stai bine cu "aspiratorul"...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY