Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce filosofie si ce religii au la baza extraterestrii ?

Creat de adipop, 20 Mai 2008, 23:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.



someone_creator

Frate,C,o dadusi in bara de data asta!
Vezi daca te pusasi cu Pamantenii!!??
O sa-ti jupoaie si pielea de pe tine...apoi o sa-ti faca autopsie...s-apoi dupa ce o sa te filmeze....o sa puna filmatu' pe youtube!


Ce sa-ti fac !!!????...daca ai gura mare! :|

Scapa cine poate!... :-D

contemplatorul

Dorel, pro_vine din "Unirea" !

Il cunosc, bun baiat, numai ca lui ii cam fuge pamantul de sub picioare !

"Dorul" e mult mai departe !

contemplatorul

Citat din: someone_creator din  11 Iunie 2008, 16:54:10
Frate,C,o dadusi in bara de data asta!
Vezi daca te pusasi cu Pamantenii!!??
O sa-ti jupoaie si pielea de pe tine...apoi o sa-ti faca autopsie...s-apoi dupa ce o sa te filmeze....o sa puna filmatu' pe youtube!
Ce sa-ti fac !!!????...daca ai gura mare! :|
Scapa cine poate!... :-D

Bine ca m-ai avertizat, o sa ma tele_portez cat mai curand, nu insa inainte de a ma pre_face in_vizibil, ca sa nu ma gaseasca ! 

contemplatorul

someone_creator,

Si zici ca toti ceilalti membri, au fost constransi=torturati la fel, si tocmai de aia "au acum ciocul mic" ???

someone_creator

*Iegzista riscu' sa ne trezim iar in cosul de gunoi...prin urmare sa ne oprim aici cu acest of-oooofff

Nu te teleporta! Ce-o sa zica sefu' cand o sa vaza ca dai bir cu fugitii? Mai ramai p-aci pe Terra PANA LA CAPAT!
E mai usor in anonimat,nu?

PS.Vaz ca dadusi din lac in putz!...cu moderatul acela...

contemplatorul

someone_creator,

Tu nu stii ca la extraterestrii nu exista sclavie=nu au sefi=superiori ???

Ci, extraterestrii isi pregatesc singuri toate "misiunile", la care pot sa renunte fara ca sa riste sa fie condamnati de sefii lor drept "dezertori"  si nici macar pentru in_sub_ordonare, deoarece, asa cum am spus, la extraterestrii nu exista sefi - pentru ca refuza ca sa recunoasca asa ceva - conceptul de sub_ordonare=ierarhie:

toti indivizii sunt egali intre ei.

Sau, mintea ta umana nu poate concepe ce inseamna cu adevart libertatea, in conditiile existentei infinitului ???


 

Serban M

Citat din: contemplatorul din  11 Iunie 2008, 18:10:00
someone_creator,

Tu nu stii ca la extraterestrii nu exista sclavie=nu au sefi=superiori ???

Ci, extraterestrii isi pregatesc singuri toate "misiunile", la care pot sa renunte fara ca sa riste sa fie condamnati de sefii lor drept "dezertori"  si nici macar pentru in_sub_ordonare, deoarece, asa cum am spus, la extraterestrii nu exista sefi - pentru ca refuza ca sa recunoasca asa ceva - conceptul de sub_ordonare=ierarhie:

toti indivizii sunt egali intre ei.

Sau, mintea ta umana nu poate concepe ce inseamna cu adevart libertatea, in conditiile existentei infinitului ???



insa la ei nu exista nici  :evil: evil ,stimabile.ceea ce faci tu aici.

someone_creator

De ce-ai dat,mai!?  De ce-ai dat?

Numa mintea TA cea umana putea concepe ca m-am referit la sefii de care spui!

Ai zis:"la care pot sa renunte fara sa riste ca sa fie condamnati"
Halal *iestraterestrii acestia ai tai,care nu-si respecta cuvantu'dat si nu-si asuma responsabilitatile!Vor fi "condamnati" de propria lor Constiinta!

GATA!(promit!)

Kbal

Hmm ... eu as omite sa ma gandesc in primul rand la ce filozofie aplica extraterestri si as incepe cu "ce principii de gandire" au .
Cine stie poate unele specii nici nu se prezinta sub o forma materiala implicit nici nu gandesc cu creierul  (pentru ca nu poseda)  deci folosesc alte principii ... Poate nici nu au nevoie de tehnologie ... probabil au unele abilitati naturale care ar inlocui progresul tehnologic al omenirii de acum intr-o mie de ani .
Poate ca nu doar factori biologici pot duce la aparitia vietii poate mai sunt si alti factori si alte forme de viata la care nici nu ne-am gandit si oricum nu le-am intelege , poate ca viata (sub alte forme) exista inca de la inceputurile universului , inainte de formarea planetelor .....

Si acum revin cu intrebarea subiectului .... "Ce filosofie si ce religii au la baza extraterestrii ? "

Imi este mai greu sa imi exprim aceasta enigma insa sper ca ati prin esenta .

P.S. se mai tot vorbeste despre o teorie (eu cel putin o consider 100 valida) precum ca unde exita actiune exista si reactiune . De aici putem trage concluzia ca unde exista materie exista si imaterie ,  daca exista si aceasta dimensiune total opusa celei noastre ... ? oare aici viata cum se prezinta si formele inteligente ce filozofie aplica ?

Eu cred ca coeficientul de inteligenta al oamenilor nu va evolua nici deacum intr-o mie de ani (asa cum nu sa intamplat nici de 3-4 mii de ani incoace) ci doar tehnologia asa ne putem permite astfel de intrebari si acum  :-D
Only the best is good enough ...

someone_creator

Citat din: Kbal din  04 Iulie 2008, 01:59:20
Hmm ... eu as omite sa ma gandesc in primul rand la ce filozofie aplica extraterestri si as incepe cu "ce principii de gandire" au .
Cine stie poate unele specii nici nu se prezinta sub o forma materiala implicit nici nu gandesc cu creierul  (pentru ca nu poseda)  deci folosesc alte principii ... Poate nici nu au nevoie de tehnologie ... probabil au unele abilitati naturale care ar inlocui progresul tehnologic al omenirii de acum intr-o mie de ani .


Poate ai dreptate....ihimmm...Poate ei nu poseda acest "centru"de captare al informatziilor-adica creierul!
Dar cu siguranta dispun de alti "centri"....poate muuult mai subtili....prin care doar SIMT/STIU!
Si oamenii dispun de un asemenea "centru"subtil, si anume  Inima!(poate mai mult ca sigur ca nu se poate face o comparatie intre centrii lor si centrii oamenilor;am dat doar un exemplu)Din nefericire,(sau mai stii!?conditionati poate de nevoia "acuta" de supravietuire in aceasta "jungla"),oamenii nu mai folosesc acest centru-Inima!
Si daca omenirea e asa de "slaba de inger",de ce anume este studiata si vizitata de catre alte entitati/spirite/extraterestrii...?
Ce anume este caracteristic rasei umane de o face asa de interesanta de cercetat?
Ce au oamenii in plus?

Kbal

Pai orice rasa/ forma de viata total diferita de alta probabil ca prezinta un oarecare interes de cunoastere ... asa cum si noi avem acest obicei . Dupa cum observi noi (ca rasa) am fi cat se poate de  uimiti numai daca am observa ca intradevar exista viata pe marte (indiferent de forma acesteia ex. celule/bacterii etc.).
Only the best is good enough ...

Kbal

Poate alte forme de viata sunt eterne si atotstiutoare .... poate ...
Only the best is good enough ...

darieglobur

Citat din: Kbal din  04 Iulie 2008, 01:59:20

Eu cred ca coeficientul de inteligenta al oamenilor nu va evolua nici deacum intr-o mie de ani (asa cum nu sa intamplat nici de 3-4 mii de ani incoace) ci doar tehnologia asa ne putem permite astfel de intrebari si acum  :-D

Bravo tie! Ai grait un mare adevar. Intr-adevar, coeficientul de inteligenta nu evolueaza, saracu', si asta pentru simplul motiv ca n-are cum! Initial el se calcula prin raportul dintre varsta mentala si varsta cronologica insa, fara a mai intra in amanunte, coeficientul de inteligenta este si va ramane un simplu coeficient si este impropriu sa sa-i atribui acestuia caracteristica "evolutie". El este mai mare sau mai mic sau, cel mult, poti spune ca el creste sau scade. Dar nu poti spune ca el evolueaza! Poti spune despre el ca evolueaza doar in sens metaforic, ca in expresii de genul: "evolutia conceptului de energie", intelegand prin asta ca a evoluat modul nostru de a ne reprezenta si de a concepe o notiune, un lucru etc.
Probabil ca ai vrut sa afirmi altceva si anume ca inteligenta nu evolueaza in urmatoarea mie de ani, dupa cum n-a evoluat nici de 3-4 mii de ani incoace. Dar si aceasta afirmatie este discutabila, in opinia mea.
...und Sie fliegen doch!