Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vis cu repetitie

Creat de mariam, 19 Mai 2008, 18:14:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Quicksilver

CitatDaca guvernul SUA ...

Daca te referi la guvernul SUA pe care publicul il stie si il alege, Sirius13, eu cred ca acel guvern nu mai controleaza mai nimic de vreo 50 de ani ... Prin urmare, mai raman elitii ... Adica cei care detin Discovery Channel, National Geographic Channel, etc. ...  Ce zici?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

i1414xy

Citat din: Nox din  13 Aprilie 2010, 00:49:03
Ei nu conteazã... distanța! Intensitatea câmpului EM scade cu pãtratul distanței. Implantaþii ãștia sunt mai tari ca GPS-urile.
da, nu conteaza distanta in cazul celor implnatati c chip-uri, mesajul fiind transmis de la baza la satelit si de aici la om , oriunde s-ar afla pe pamant. Este exact cum dai un telefon in celalalt capat al globului.

Citat din: jean din  13 Aprilie 2010, 09:14:40
 Eu am avut vise cu alt tip de entitatati, cum zicem noi extraterestre, farfurii zburatoare si rapiri. Sa inteleg ca Romania poseda asemenea tehnologie? Detinem noi tehnologia OZN-urilor? Sau am implant? Nu cred acest lucru. Si nici nu cred si nu astept sa fim salvati de extraterestrii. Din contra cred ca, foarte putine cazuri de aparitii OZN sunt cu adevarat extraterestre. Deci cred ca teoria ta este falsa, nu se confirma, cel putin in cazul meu si a altor persoane care nu traiesc in tari americane sau a altor puteri si traiesc in locuri uitate de lume.

SS din guvernul SUA care se ocupa ce de-astea  si-au intins tentaculele si-au intins tentaculele in multe parti ale lumii, mai mult ca sigur au ceva cu Romania, altfel nu se explica tunelele de sub mUntii Bucegi care posibil sa aiba legatura directa cu SUA si alte locatii de pe pamant. NU, normal ca nu are Romania tehnologia asta , posibil s-o aiba unii dintre romani(primita de la ei) care fac parte din socitatea masonica si lucreaza si secret si fac jocurile celor din SUA sau e posibil ca ei sa fi venit cu ozn-ul si sa fi produs aceste vise,chiar daca omul are implant sau nu , fara ca oamenii sa-si de-a seama.
  UN lucru e cert sunt foarte multe persoane care au exact aceleasi vise, sau asemanatoare, in toate fiind ozn-ri si extraterestrii. INcearca sa faci legatura intre aceste vise , proiectele americane Human Mind Control si http://www.youtube.com/watch?v=6DKI93lBMI4 si restul filmelor de acolo cu asa zisa venire a Federation of Light si ai sa vezi ca toate se leaga si sunt foarte bine regizate de un sistem masonic secret.

 Pt.  Miriam daca va citi aceste randuri. Uite aici ceva care s-ar putea sa courespunde cu mutitudinea de forme si culori pe care le-ai visat si pe care nu le poti descrie in cuvinte http://www.youtube.com/watch?v=5KfNoXYih8s si restul video-irilor


abyss

Citat din: i1414xy din  12 Aprilie 2010, 23:25:46
Multe din aceste vise in care apar ozn-uri si extreterestrii   sunt produse cu ajutorul  tehnologiei pe care o detin unele guverne de pe pamantul, care de fapt detin si tehnologia 0zn-urilor.  Sunt foarte multe persoane care au asemenae vise de pe tot globul , in special din SUA. Pt. a crea aceste vise , ei folosesc niste unde de frecventa foarte joasa si pot fi induse in mintea unui om de la mare distanta, iar in cazul  celor care au implanturi, nu conteaza distanta , ei "primind" impulsuri direct de la sateliti.
  Scopul acestor vise posibil sa fie  acela de a face oamenii sa creada ca "extraterestrii" vor veni sa salveze oamenii de pe pamant,  ei vor ca oamenii sa fie familiarizati cu asta, ei vor ca oamenii sa-i astepte sa vina la dansii sa le aduca fericirea si siguranta, si posibil ca in viitorul apropiat cu ozn-urile pe care le au si cand oamenii ai vor vedea unii vor spune: uite-i , au venit, ce bine c-au venit,cat ma bucur", insa in spatele acestei fericiri si a viitoarelor lor promisiuni nu se ascunde decat o manipulare la nivel planetar , ordonata de "guvernul" din spatele guvernului SUA. Acesti "extraterestrii" nu sunt altceva decat clone umane modificate genetic, daca-i veti vedea sa nu va lasati orbiti.
   Nu luati in seama aceste vise, lasatile sa treaca.

Încurci rãu de tot punctele de vedere. Ai o pãrere bazatã pe prejudecãți religioase, temeri primitive și rasism cosmic. Tu chiar crezi cã suntem singuri în univers? Tu chiar crezi cã oricine poate distruge cu ușurințã umanitatea? Vise, vise plãcute în continuare!
Oricum, și indiferent de ce va urma mã bucur din suflet cã lumea veche ce a reprezentat conștiința singularitații individuale și a intereselor de clasã își dã duhul... Ar fi trebuit sã o facã acum 2000 de ani apoi mai recent acum 200 de ani... Mor instituțiile religioase? foarte bine și cu atât mai bine! Adevãrul va fi eliberat! Amin! Amin! Amin!...Adevãrul are doar un singur punct de vedere...dar prostia a venit și l-a multiplicat, l-a instituționalizat!

i1414xy

Citat din: @biss din  13 Aprilie 2010, 21:07:20
Încurci rãu de tot punctele de vedere. Ai o pãrere bazatã pe prejudecãți religioase, temeri primitive și rasism cosmic. Tu chiar crezi cã suntem singuri în univers? Tu chiar crezi cã oricine poate distruge cu ușurințã umanitatea? Vise, vise plãcute în continuare!
Oricum, și indiferent de ce va urma mã bucur din suflet cã lumea veche ce a reprezentat conștiința singularitații individuale și a intereselor de clasã își dã duhul... Ar fi trebuit sã o facã acum 2000 de ani apoi mai recent acum 200 de ani... Mor instituțiile religioase? foarte bine și cu atât mai bine! Adevãrul va fi eliberat! Amin! Amin! Amin!...Adevãrul are doar un singur punct de vedere...dar prostia a venit și l-a multiplicat, l-a instituționalizat!
"rasism cosmic" :-D :-D "temeiuri primitive", am mentionat de o tehnologie pe care putin o poseda si zici ca-s primitiv.nah, poate.  Da, da suntem singuri in univers,  si cei care isi imagineaza tot felul de galaxii populate de nushtiuce fiinte robo,   ei sunt cei care viseaza.  N-am spus nicaieri de distrugerea umanitatii, posibil ca ei sa o doreasca,  nu stiu, dar chiar si daca ar dori asta ,din fericire pamantul nu este in mana lor, asta-i clar, si nu vor putea sa puna in aplicare posibilele lor planuri rele. Avem pe cine ne baza .

Nox

Citat din: i1414xy din  13 Aprilie 2010, 11:59:02
da, nu conteaza distanta in cazul celor implnatati c chip-uri, mesajul fiind transmis de la baza la satelit si de aici la om , oriunde s-ar afla pe pamant. Este exact cum dai un telefon in celalalt capat al globului.

ªi asta ai citit unde?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

lylyt_ice

 Si...in mana cui este pamantul? Si daca nu crezi ca extraterestrii exista, atunci cine sunt cei care; "nu vor putea pune in aplicare posibilele lor planuri rele"? E cum ai zice: dracu nu exista, dar mi-e frica de el... :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Quicksilver

Citat din: lylyt_ice din  13 Aprilie 2010, 22:35:05
Si...in mana cui este pamantul? Si daca nu crezi ca extraterestrii exista, atunci cine sunt cei care; "nu vor putea pune in aplicare posibilele lor planuri rele"? E cum ai zice: dracu nu exista, dar mi-e frica de el... :lol:

La fel cum, probabil i1414xy crede ca nu are nici vecini, si nu exista alte tari, continente, oameni in acele locuri, etc. Cum sa fii atat de arogant? De ce crezi ca Dumnezeu ti-a dat tie si numai tie tot ce a avut mai bun? Sau nu crezi nici in The Almighty ?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Urban

#82
@i1414xy, Quicksilver, biss, daniel, mariam, angella29 si cine vrea sa inteleaga ceva....

Cand doar o mana de "oameni" vor sa obtina controlul asupra tuturor celorlalti, exista anumite reguli care trebuie urmate si anumite conditii care este necesar sa fie indeplinite.Ele sunt aceleasi, fie ca este vorba de un singur individ sau o familie, fie de un oras, o tara, un continent ori chiar daca se urmareste manipularea intregii planete.

Mai intai trebuie stabilite "normele", ceea ce este considerat Bine si Rau, Posibil sau Imposibil, Normal sau Anormal. Cei mai multi oameni le vor urma fara sa le conteste, deoarece prin ei actioneaza "spiritul de turma" care a coplesit Mintea Umana Colectiva din ultimele mii de ani.
In etapa urmatoare, Viata trebuie facuta cat mai neplacuta pentru cei putini care pun la indoiala normele impuse.
Pentru aceasta, cea mai eficienta metoda este de a transforma aceasta diferenta intr-un fel de "delict".
Prin urmare, cei care dau glas unei alte pareri despre Adevar sau unui alt stil de Viata devin oile negre ale Turmei Umane.
Acea turma este deja conditionata sa accepte ca normele impuse au devenit parte din Viata lor si deci sunt cat se poate de Reale si astfel, prin aroganta si ignoranta, ii ridiculizeaza sau condamna pe cei care aleg sa traiasca altfel.
Ei ii preseaza si pe ceilalti sa se conformeze si servesc drept avertisment pentru cei care au de gand sa se rupa de Turma.
Astfel, cei putini, care ii controleaza pe cei multi, se folosesc de acest principiu, pentru a convinge masele sa se mentina pe aceeasi Linie.
Ceea ce oamenii isi fac unul altuia zilnic, cerandu-le celorlalti sa se conformeze normelor pe care ei le respecta orbeste, se numeste fascism psihologic (Politia Gandirii cu agenti in fiecare familie, pretutindeni in jurul nostru).
Agentii sunt atat de conditionati, incat cei mai multi dintre ei habar nu au ca sunt politisti fara salariu...."Fac ceea ce este Bine pentru copilul meu", ii auzi justificandu-se.
Nu, faci ceea ce ai fost "programat" sa "crezi" ca este Bine pentru el.
Fiecare are rolul sau in procesul de intemnitare mentala, emotionala si fizica.
Papusarii nu au altceva de facut decat sa traga sforile potrivite la momentul potrivit pentru a pune papusile umane sa danseze dupa cum le canta ei.

Cum pot face asta?
Simplu, ei dicteaza omenirii ce trebuie sa "invete", prin ceea ce numim noi cu mandrie "Educatie", sau ceea ce ei considera ca trebuie sa stim, prin "stirile" fabricate de ei in propria lor mass-media.
Astfel, ei dicteaza turmei, care nu Gandeste si nu Contesta in nici un fel ce anume sa creada despre Sine, despre alti Oameni, Viata, Istorie si evenimente curente.
De indata ce sunt stabilite Normele Societatii, nu mai trebuie controlati ziaristii, reporterii sau oficialii guvernamentali.
Fiecare isi ia "Adevarul" chiar din acele Norme si astfel ridiculizeaza si condamna automat pe oricine ofera o alta viziune asupra Realitatii...
Odata ce se detine Controlul asupra a ceea ce este considerat Normal, intregul Sistem ruleaza practic la modul automat.

Autosupravegherea Turmei Umane merge dincolo de oamenii in uniforme sau oficialii guvernamentali, incepe cu parintii Conditionati care isi impun regulile lor, copiilor, si exercita presiuni asupra lor pentru a urma Normele lor religioase, politice, economice si culturale.
Nu exista exemple mai elocvente decat acelea in care parintii insista sa ia decizii cu privire la casatoriile copiilor lor, aranjate prin prisma Religiei lor hilare.
Crearea de Norme Mentale si Emotionale, care inrobesc 99% din Omenire, continua fara incetare prin modalitati din ce in ce mai subtile.
Multi copii nu accepta Religia, dar o urmeaza pentru ca ei nu doresc sa isi supere familiile..exista de asemenea o Teama aproape Universala de ceea ce ar spune oamenii despre o anumita versiune a Realitatii sau despre un alt Mod de Viata.
Cei care doresc sa se rupa de Turma, se tem de ceea ce pot spune parintii, prietenii si colegii de munca, adica exact oameii care sunt conditionati de Sistemul de Norme impuse.
Pentru ca numarul celor care controleaza efectiv Omenirea nu este suficient de mare pentru a supraveghea intreaga planeta, a trebuit creata o structura in care Oamenii sa se controleze pe ei insisi prin Impunere Mentala si Emotionala.
De indata de Turma isi aplica siesi mentalitatea proprie, se trece la o a treia faza in aceasta intemnitare a Constiintei Umane.Sunt create anumite grupuri in interiorul Turmei pentru ca apoi sa fie provocate dispute intre ele, si asta prin crearea de sisteme de credinta diferite si provocarea starilor conflictuale intre ele.Aceste sisteme de credinta sunt cunoscute ca Religii, partide politice, teorii economice, tari, culturi etc...Ele sunt percepute ca "opuse" cand, de fapt, sunt aceleasi.
Viziunea Realitatii si a Posibilitatii din interiorul bulei sociale, este atat de limitata incat nu contine Elemente Opuse.

In ce consta spre exemplu, diferenta intre un preot crestin si un rabin sau preot musulman, hindus sau vreun discipol al lui Buddha care isi impun credinta asupra copiilor lor si ai altora?
Nu exista nici o diferenta, chiar daca credinta pe care ei urmaresc sa o inradacineze poate fi usor diferita de celelalte, aceasta diferenta este de cele mai multe ori imperceptibila, tema generala este mereu aceeasi, impunerea Credintei sau a convingerilor unuia asupra altuia.
Ce ai face daca dintr-o data ai realiza ca tot ceea ce Cunosti, tot ceea ce ai Invatat de-a lungul anilor petrecuti in scoala si in Viata, se demonstreaza a fi fals?
Cum a fost posibil acest lucru?
Foarte simplu, mai intai trebuie incatusata Mintea Umana intr-o Credinta rigida si un simt limitat al Realitatii pentru a obtine astfel Turma..nu are prea mare importanta care sunt credintele, atata timp cat ele sunt rigide si descurajeaza Gandirea Libera si intrebarile de bun-simt..crestinismul, iudaismul, Islamul, hinduismul si celelalte religii contribuie si ele din plin la inrobirea Umana in timp ce proclama "Adevaruri" diferite.
Ii incurajezi pe cei care urmeaza aceste credinte rigide sa le impuna si celorlalti si sa le faca Viata foarte dificila si neplacuta celor care nu se conformeaza sau care pun intrebari.
Aduci aceste credinte in conflict, asigurandu-te astfel de existenta disensiunilor si apoi de usurinta in controlul lor.
In timp ce oamenii sunt preocupati sa lupte pentru a-si impune credintele si opiniile lor asupra celorlalti, ei nu sesizeaza ca cei care de fapt Controleaza totul ii manipuleaza precum papusarii.
Oamenii sunt ca moliile care bazaie in jurul Luminii, fermecati de credinta lor religioasa, de scorurile la fotbal, de ultimele episoade ale vreunei telenovele sau de zborul vreunui OZN :) ametit incat nu observa Adevaratele Schimbari din jurul lor.

Scuze de off topic, dar era necesar.

StarDust

Se discuta cam off-topic, reveniti va rog la subiect.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

Citat din: StarDust din  13 Aprilie 2010, 23:50:59
Se discuta cam off-topic, reveniti va rog la subiect.

Intr-un fel are legatura cu subiectul, "visul cu repetitie" care face subiectul discutiei a fost posibil in urma unei educatii primite inca din copilarie, in urma unor conventii si norme eronate ale societatii actuale si bineinteles ca rezultatul este o distorsiune destul de severa a Realitatii.
Ingeri, pene, arhangheli, diavoli, care de foc, extraterestrii gri, albastrii, indigo, si alte culori nu au ce cauta in Gandirea unei persoane al carei rationament este corect.

StarDust

Referitor la visele cu repetitie, cred ca e vorba de arhetipuri ce nu tin neaparat de educatia primita. Cum iti explici vise cu repetitie, avute in cea mai frageda copilarie, vise ce unii le au fara, si inainte de a fi deja "programati"? Te asigur ca asemenea cazuri exista. Eu nu am o explicatie pentru asa ceva. Eu am avut asemenea vise, vise a caror sursa nu o inteleg nici acum, ma intreb daca voi afla vreodata ce vroiau sa insemne. A fost o perioada in care am cautat intens raspunsuri si nu le-am obtinut, poate doar inaintand in viata le voi afla, de fapt... unul dintre aceste vise repetitive din copilarie s-a si realizat, pana de curand nu l-am inteles. Cred ca viata are un substrat care noi inca nu suntem capabili sa il intelegem.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

abyss

Deja discuþia devine extrem de interesantã. Dar ce a punctat urban meritã un topic nou cu titlul "raþionamentul corect", cu acceptul vostru bineânþeles. Asta pentru a-i putea rãspunde cum trebuie fãrã a recurge la artificii pt a crea o legãturã cu acest subiect. Raþionamentul sãu e fãrã cusur aproape... Însã trebuie analizat ºi pasul urmãtor: care va fi noua cosmologie?
Cât despre vise repetitive ºi eu am câte ceva de spus iar subiectul este extrem de vast. Timp sã avem!

Urban

Citat din: StarDust din  14 Aprilie 2010, 00:08:54
Referitor la visele cu repetitie, cred ca e vorba de arhetipuri ce nu tin neaparat de educatia primita. Cum iti explici vise cu repetitie, avute in cea mai frageda copilarie, vise ce unii le au fara, si inainte de a fi deja "programati"? Te asigur ca asemenea cazuri exista. Eu nu am o explicatie pentru asa ceva. Eu am avut asemenea vise, vise a caror sursa nu o inteleg nici acum, ma intreb daca voi afla vreodata ce vroiau sa insemne. A fost o perioada in care am cautat intens raspunsuri si nu le-am obtinut, poate doar inaintand in viata le voi afla, de fapt... unul dintre aceste vise repetitive din copilarie s-a si realizat, pana de curand nu l-am inteles. Cred ca viata are un substrat care noi inca nu suntem capabili sa il intelegem.

ARHETÍP, arhetipuri, s.n. Model, tip inițial dupã care se cãlãuzește cineva; (în special) manuscris original al unei opere. – Din fr. archétype, lat. archetypum. (daca "modelul" nu este cel corect, nu putem avea pretentia sa intelegem cum trebuie anumite lucruri...ca de la o varsta incepem sa ne punem anumite intrebari asta e alta poveste pentru alt subiect)

Inca din cea mai frageda puncie copii sunt "educati" eronat...nu face aia, nu face ailalta, aia e cah, etc etc...
Sunt de acord ca viata are un substrat pe care inca nu il intelegem si nici nu il vom intelege in urmatoarele sute de mii de ani de acum incolo...dar asta nu inseamna ca nu putem incerca sa il intelegem.

StarDust

#88
Urban, cauta Arhetipurile lui Jung. Ma refer la vise repetitive avute la o varsta destul de frageda si care se repeta intocmai dupa mult timp.(peste un deceniu :) )
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

#89
Citat din: StarDust din  14 Aprilie 2010, 00:29:24
Urban, cauta Arhetipurile lui Jung. Ma refer la vise repetitive avute la o varsta destul de frageda si care se repeta intocmai dupa mult timp.(peste un deceniu :) )

Explicatia ti-am dat-o mai sus si nu e nevoie de Jung ca sa intelegi o chestie asa de simpla.
Vezi http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2902.msg48968/topicseen.html#msg48968