Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vis cu repetitie

Creat de mariam, 19 Mai 2008, 18:14:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Serban M

Citat din: mariam din  19 Mai 2008, 23:52:04
pt. noua si pe tine te astept cu mai multe explicatii nu vreau sa ma repet .dar am mai scris am 55 ani nu am f.f.multa scoala si scuze as avea de ce nudar consider ca nu intereseaza pe nimeni.daca doriti sa vorbiti mai pe intelesul meu va multumesc  si rog pe tota lumea sa-mi scuze greselile de ortografie este inevitbil in cazul meu va mai astept daca nu vam deranjat prea tare

sper sa fie asa si sa nu fie vorba de ironie,insa am folosit cuvinte destul de obisnuite si ''romanesti''. eu nu am facut nici un fel de misto si am spus clar ca este vorba de un fel de amprenta energetica ,spre exemplu privim la o padure foarte indepartata,ceva ne spune ca in acea padure sau intamplat niste lucruri neobisnuite.Asa poate si subconstientul dvs. sa va arate ceva din trecut/viitor *(mai probabil).

Vreau sa imi raspundeti la intrebarile mele,visul se repeta cat mai frecvent sau destul de rar?

valo

#16
De cativa ani visez ca zbor  :lol: Serios. Zbor fara alte aparate portabile sau orice altceva, doar zbor unde vreau, la ce inaltime vreau, catre orice destinatie, si ceea ce e cel mai frumos e ca simt acea senzatie de zbor, curentii de aer, golul din stomac, e foarte real. Dumnezeule ce senzatie!! Mi-ar placea sa visez in fiecare noapte, toata noaptea chiar. In vis, imi amintesc ca imi spun ca totul e sa te gandesti ca puterea mintii nu are limite, ceva asemanator cu autosugestia, "get out of the box" etc. Am visat de 3-4 ori in ultimii doi ani cred :( ultima data voiam sa zbor in New York dar ceasul desteptator a intervenit fatal  :cry: Alta data imi pierdusem abilitatea temporar, pentru ca un prieten era in preajma mea si nu ma puteam concentra. De multe ori visez ca sar din locuri aflate la inaltime, la 10-15-20 metri, iar pana jos aproape plutesc.

Ce voiam sa spun e ca o inteleg pe dna mariam cand spune ca ii este dor de acea senzatie. Cunosc sentimentul destul de bine cred eu ;)

Cosmaruri nu prea am avut, doar cand eram mai mic si orice film ceva mai inspaimantator ma impresiona - de atunci evit sa urmaresc filme de groaza :) - dar am un prieten care are o problema serioasa. Imi spune ca de nenumarate ori viseaza ca se lupta cu diavoli, vampiri si varcolaci. Se trezeste in miezul noptii foarte transpirat, iar patul arata de parca a fost scena unei adevarate lupte. Recent mi-a spus ca l-a visat "pe Dracu", rugandu-l foarte clar sa vina de partea lui  :| Are 19 ani, e nascut crestin ortodox dar nu are tangente cu Biserica si nici cu alte "organizatii"  :-)

Nu stiu sa talmacesc visuri, de fapt sunt convins intr-o mare masura ca nu au legatura cu viitorul, desi de multe ori ma uimeste consistenta unora dintre ele. Sunt confuz, dar nu-mi bat capul deoarece stiu ca, cel putin deocamdata, e un drum infundat 8-)

StarDust

Citat din: soNic101 din  20 Mai 2008, 00:45:05
P.S. nu mai dorm pe parte stanga si totul e ok :))

Si eu am o asemenea problema, :D de mic copil evit sa dorm pe spate, daca o fac, am vise deosebit de intense/realiste (cu entitati, calatorii..etc...), unele nu tocmai placute. Poate ca ar fi cazul sa imi inving aceasta teama, nu prea am mai fost curios sa fac asemenea experimente.

Iar vise cu valuri de OZN..am avut si eu, chiar recent.. si vorba lui Romulus, le priveam in vis, cu scepticism, si o unda de teama.
Recent am visat f. detaliat un OZN evoluand desupra orasului.L-am vazut f. clar cu o gramada de detalii "tehnice", la un moment dat, l-am fotografiat cu tel. mobil, imediat, din el a coborat un fel de "drona" automata (asa mi-a facut impresia) ce semana cu un jetpack, si scana strada pe care eram.In partea din spate avea un fel de loc, care parea facut pt. ca o persoanasa stea acolo in picioare, dar nu era nimeni acolo. Tin minte ca la vederea acesteia,am ascuns repede tel.mobil (facusem poza cu el, LOL) ca sa nu ma detecteze, ca-ci aveam impresia ca ma cauta pe mine.Impresia din vis a fost ca acea "drona" era strict de constructie pamanteana. Interesant, nu?
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Serban M

#18
Citat din: StarDust din  20 Mai 2008, 13:38:59
Si eu am o asemenea problema, :D de mic copil evit sa dorm pe spate, daca o fac, am vise deosebit de intense/realiste (cu entitati, calatorii..etc...), unele nu tocmai placute. Poate ca ar fi cazul sa imi inving aceasta teama, nu prea am mai fost curios sa fac asemenea experimente.

Iar vise cu valuri de OZN..am avut si eu, chiar recent.. si vorba lui Romulus, le priveam in vis, cu scepticism, si o unda de teama.
Recent am visat f. detaliat un OZN evoluand desupra orasului.L-am vazut f. clar cu o gramada de detalii "tehnice", la un moment dat, l-am fotografiat cu tel. mobil, imediat, din el a coborat un fel de "drona" automata (asa mi-a facut impresia) ce semana cu un jetpack, si scana strada pe care eram.In partea din spate avea un fel de loc, care parea facut pt. ca o persoanasa stea acolo in picioare, dar nu era nimeni acolo. Tin minte ca la vederea acesteia,am ascuns repede tel.mobil (facusem poza cu el, LOL) ca sa nu ma detecteze, ca-ci aveam impresia ca ma cauta pe mine.Impresia din vis a fost ca acea "drona" era strict de constructie pamanteana. Interesant, nu?

la fel si la mine,multi ani am stat cu enigma asta pana mi-am dat seama ca e vorba de ceafa,mai exact o usoara presiune asupra cerebelului ,mai mult ca probabil asta cauzand o ''alerta'' in vis,transformandu-se astfel in cosmar.o chestie si mai interesanta am patit de nenumarate ori,cand dorm cu palmele lipite de ceafa am niste cosmaruri ingrozitoare..presupun ca datorita valului imens de energie ce se revarsa prin palme (punct critic energetic al corpului uman) mintea o ia razna ...insa sa nu fim offline  :-D

mariam

py.sirius 13  scuza-ma daca raspunsul meu suna ironic .nu asta a fost intentia mea .dar nu sunt familiarizata cu multe din expresiile pe care le folositi.de aceia va rog daca se poate sa ma ajutati sa inteleg si eu ceia ce discutati . acel vis dupa cum am spus revine mereu acelasi si acelasi fara sa ma gindesc lael la intervale pe care eu nu pot sa le precizez dar sigur trec ani de zile si deodata dimineata ma trezesc ca iar lam visat .dar eu simt ceva ciudat fata de ce povestesc ceilalti .simt asa ca o plecare departe a cuiva apropiat ,o despartire,ca atunci cind iti pleaca cineva cunoscut departe si esti constient ca multi ani de acum inainte nu va mai intilniti.cit despre acele aparate(nu stiu cum sa le denumesc) si multitudinea de culori care le insotesc nu am cuvinte sa descriu acel "spectacol"asa cum am mai spus parca este o explozie de culori globuri care se deschideau zic globuri dar de diferite forme .ma chinui sami gasesc cuvintele  dar cred ca vocabularul meu e prea sarac ca sa ma pot face inteleasa.in vis stiu ca sunt fericita o fericire nu stiu de ce natura nu stiu ce imi da acea stare de bine .

StarDust

Deci, ca sa fiu on-topic, in copilarie aveam si eu vise care se repetau identic, revedeam/participam la niste evenimente alaturi de persoane care in vis imi erau foarte apropiate si dragi, dar cand ma trezeam, nu stiam cine erau.Ma trezeam f. fericit din aceste vise.Si inca ceva. Periodic, se declansau anumite "mecanisme" in vis...Era ceva ca si cum, mi se deschidea o poarta de acces undeva.Acest fenomen tinea cam o saptamana si se repeta identic in fiecare noapte.Atunci cand se intampla, patrundeam "undeva" o lume care atunci cand ma trezeam, imi era complet bizara si inexplicabila,dar in momentele in care eram acolo, indeplineam niste activitati care imi erau familiare, si eram insotit de alte "cunostinte" pe care le simteam apropiate si prietenoase.Din aceste vise, ma trezeam complet incarcat de energie, ca sa zic asa.Copil fiind, ma bucuram imens, cand aparea o astfel de noapte... stiam ca urma sa am din nou cateva nopti cu acces "acolo", apoi "accesul" mi se inchidea.Chestia se repeta periodic, la un interval destul de mare de timp.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

mariam

pt.arckadii am citit mesajul si iti multumesc mult dar dupa cum am mai spussunt o novice in ale calculatorului ma faci sa ma simt jenata dar acestai adevarul .daca poti sa vorbesti aici cu mine este ok dar nu imi cere sa caut ,sa trimit e-mail ca cine stie unde ajunge .si cind am postat acest subiect  nu stiam unde ajunge am cautat dupa el vreo jumate de ora  .de logat am rugat un coleg de servici sa ma ajute . el a facut ce iam cerut eu .vroiam undeva unde se discuta despre fenomene stranii ,ozn,enigme etc asta dupa ce eu am tot incercat sa intru pe diferite forumuri si nu reuseam .asa ca mai bine daca vrei sa discuti cu mine aici o poti face .poate cu timpul voi invata  cum sa lucrez pe calcu.dar timpul meu este cam scurt (virsta) am deschis e-mailul meu asta stiu sa fac si am vazut ca sunt asaltata de psihologi ,psi ,psi nu mai stiu cum poate ca au citit subiectul - tema pe care am scris-o si cred ca sunt "sarita de pe fix"dar toti avem un gram de nebunie .si totusi consider ca judecata nu ma lasat ...inca asa ca te rog sa comunicam aici ca sar putea sa ajung (daca incerc ceva nou)sa ma caut eu pe mine daca intelegi ce vreau sa spun .    te salut ori unde te-ai afla

Kbal

pana la urma care sa fie explicatia cea mai plauzibila ?

Dar aveti grija sa nu ne mintim .

visul poate fi o proiectie a imaginatiei , a subconstientului ... asa ca analizati bine varianta asta inainte de celelalte . Si chiar daca fenomenu se repeta asta nu trebuie sa dea neaparat de inteles ca ar fi ceva iesit din comun , poate ca secventa sa salvat acolo... undeva... si se tot deruleaza .
faptul ca apar similaritati iar nu cred ca e ceva iesit din comun... mai apes pentru ca trairile altora nu coincid EXACT ci doar doar sunt asemanatoare ... e normal printre miile de vise sa apara si coincidente :) .

iar treaba cu senzatiile din timpul visului... placere , frica , incredera etc. cu toti le avem indiferent de vis . ganditiva la un cosmar .. e adevarat ca ne speriem si ne trezim brusc nu ?

Iar in cazul dvs. mariam nu vreau sa banalizez problema dar incercati sa va ganditi daca prima traire a acestui vis nu cumva dateaza dupa vreun film , desen animat din copilarie , articol sau poveste citita etc. aspecte care ar fi putut influenta subconstientu sa proiecteze astfel de imagini .

Una din alte variante pentru a depista acest mister ar fi sa va ganditi cu atentie daca cumva vi sau intamplat in viata reala trairi care ar putea fi asociate cu visul dvs.

Si eu sunt putin fascinat de acest subiect insa incerc sa iau in considerare deobicei intamplarile mai plauzibile pentru a le cerceta EX: o secventa din vis care ulterior sa materializat , sa derulat si in realitate .
Only the best is good enough ...

mariam

pt.KBAL.ma bucur ca cineva mai scrie cite ceva despre ciudatul meu vis din copilarie .KBAL probabil ca dupa ce ai citit teai gindit ca de fapt ar putea sa aiba legatura cu un film etc.nu vreau sa te dezamagesc dar ce am povestit eu acolo in primul mesaj (cred)nu este dect un vis la care eu nu gaseam nici o explicatie avind in vedereca se repeta ,ca se repeta de aceea nici nu pot sal uit.si acum sa -ti spun ca sunt o"tinara" BUNICA DE 55 DE ANI ,ca la tara in frumosul nostru ARDEAL in urma cu asa de multi ani in fam mea cu 4 copiii cu tata pensionat de boala cu mama care lucra la colectiv(c.a.p)crezi ca vedeam filme ?nu era cinema in sat venea din cind in cind o caravana si rulau  filme rusesti(dar asta mult mai tirziu eram totusi prin clasele 5-8)nu mai vorbesc de TV tirziu de tot o fam .din localitate sia cumparat si mergeam pe vremea aia si vedeam un serial nu am uitat se numea EVADATUL.jumate de sat era acolo .asa ca nici desene animate nu vedeam si de fapt eu am trait alte vremuri.cind YURI GAGARIN a plecat in cosmos citeam in ziar la vecini mei si la parintii mei care spuneau ca o sal trintesca de pamint cel de sus pt. indraznela lui .ce sa mai spun daca poti sa explici ceva dupa tot ce am spus e bine daca nu ....asta e .nu am inventat nimic si nici nu sunt o "bunica "foarte scolita.dar cind am plecat de acasa la oras da atunci am dat in patima cititului ca alta bucurie in acele vremuri nu aveai si am citit  mult si de toate nu stau eu f. f. bine cu gramatica dar sint mindra ca am citit atit de mult .nici cu calcu. nu stau prea bine am un "jaf "pe care am invatat singura singurica sa "lucrez".sunt curioasa de tot ce se intimpla in lume.dar de fapt se si spune :esti curiosa ca o baba :lol: iarta-ma pt. logorea mea promit ca nu mai scriu asa mult  .multumesc pt. intelegere MARIAM

jackie28t

#24
Citat din: mariam din  19 Mai 2008, 18:14:43
de la virsta de 7-8ani mi se intimpla sa am un vis care se repeta nu pot sa precizez exact la cit timp ca nu am notat .  :?
interesant este ca este acelasi si culmea pot sa-l povestesc si daca  revine dupa un an sau doi si nu pot sa uit  trebuie sa spun ca nu sint o  persoana care face parte din nu stiu ce secte religioase sunt ortodoxa  cu frica de cel de sus . dar este totusi bizar ca atitea ani  acest vis sa revina  nu sunt nici adolescenta sa nu pot sa deosebesc un lucru atit de ciudat am o virsta destul de inaintata  :wink: am crescut la tara si cind am venit la oras am inceput sa cumpar carti  sa citesc si cu adevarat din copilarie a inceput sa ma pasioneze fenomenele stranii  :-( dar cunosc prea putine persoane cu cine sa discut aceste lucruri  azi de exemplu am rugat un coleg sa ma ajute sa pot intra pe un forum specializat .eu am incercat dar nu am reusit .din nepricepere.am uitat fara rea intentie sa spun am 55 de ani nu stiu boaba engleza ca daca asi sti cite nu poti afla pe net . :-Dsper  ca cineva va fi curios sa stea de vorba cu mine .eu am iesit la pensie dar sint inca o persoana activa nu am abandonat serviciul  mai lucrez inca nu am pregatire(scoli ) dar am despre mine o parere buna fara falsa modestie  :lol: sunt curioasa daca cineva ma va contacta  pentru discuta cu mine nici la calcu. nu ma prea pricep sper ca sa pot trimite mesajul  si nici nu stiu pe ce forum va ajunge sper sa nu se piarda   


Buna mariam,
este pentru prima oara cand vad acest topic.Ma mir de cum nu l-am observat pana acum.Da-mi voie sa-ti spun un bun venit si este foarte bine ca ai incercat sa dezvalui acest vis tocmai pentru a te elibera de acest mister cred sau cel putin de a-l intelege.Am citit primele tale posturi si am inteles macinare.ACEL VIS CE TOT SE REPETA cred ca este un simplu vis emis cu o mica eroare poate din datele memoriei pe care le are orice persoana.Uneori,anumuite persoana,tin sa cred ca cam toti dintre noi,putem avea o data sau de mai multe ori in viata anumite sesiuni de visuri care ne pot parea total neobisnuite fata de celelalte visuri (facand sa fabulam prea mult pe seama lor)avand la baza uneori realitatea redata de vis incat ne poate face sa credem ca a fost totul real si s-a intamplat intr-o alta lume paralela cred unii.Sau repetarea unui vis de exemplu cazul tau la care o persoana daca este credincioasa o poate interpreta intr-un mod superstitios sau nu de exemplu,cand defapt visul repetat este doar o eroare de date(informatii) atunci cand defapt creierul repeta aceleasi informatii din datele memorii pe care le acumuleaza simultan atunci cand este impus de subconstientul persoanei care viseaza.Ca sa se inteleaga mai bine am sa incerc sa explic mai simplu.Cand dormim creierul intra in delir formand o noua lume (dimensiune) in propria noastra minte chiar din datele proprii noastre memorii plus o anumita fantezie care poate interveni de exemplu din cauza anumitor factori formand acel vis.Memoria noastra poarta o sumedenii de date informatii la care din cauza unor factori daca creierul percepe anumite date ce are legatura si se leaga cu anumite imagini din trecut de exemplu imagini din ''visul repetat'' atunci creierul se va prinde de datele vechi transformand pe urma din date in imagini ce sunt defapt acele imagini de vis la care ni se pot parea reale sau mai putin reale.Dupa ce persoana percepe ca sunt imagini dintr-un vis repetat face ca persoana sa creada ca ceva este ''misterios'' din cauza acelui '''VIS CU REPETITIE''

Citat din: mariam din  19 Mai 2008, 19:23:46
DE FIECARE DATA CIND  VISEZ E ACELASI VIS.(AM SPECIFICAT CA SE REPETA LA INTERVALE DE CARE EU NU AM TINUTSEAMA) intodeauna am pe mine o perelina de ploaie si gluga o am pusa pe fata sint pe un deal in panta.afara nu plouasi privesc cerul nu stiu nu pot sami dau seama daca e ziua sau noapte.dar privesc cerul pt.ca deodata pe cer apar ,vad dar un se aud nu aud de loc zgomot de avioane,multe f.f.multe aparate pe care nu le pot compara cu nimic din ceia ce stiu eu (prima data am visat asta prin 1960-1961)nici nu prea aveam cu ce sa le compar eu fiind nascuta la tara daca trecea din cind in cind cite un avion .dar sa revin ,avioane nu erausi tot cerul era plin "ochi"de ele de tote culorile :?o multitudine de culori si zburau foarte jos pt.ca vad "oameni" in ele atunci am vazut pt.prima data costum si casca de "astronaut"pt.ca mult mai tirziu am vazut apoi la tv noi acasanu aveam tv si de fapt nu avea decit o fam. mai instarita din sat la un sat un tv .cred ca iti dai seama ca eu nu aveam acces acolo.acele "avioane erau pline de oameni toti purtau costumele cu casca si nu pot de loc sa le vad fata dar deasupra "avioanelor" mai vad altele si altele parca in straturi suprapuse si  apoi CERUL nu pot sa descriu in cuvinte cum vad cerul culori ,culori si .....lumi multe lumi nu stiu daca ma intelegi ,noi pe pamint suntem o lume ei bine eu vad mai multe lumi deasupra de acele avioane deasupra tuturor culorilor sint lumi ,nu stiu ce se intimpla la un momentdat cadin globuri mari se deschid alte  lumi este o explozie de culori si de lumi  acesta este visul meu cu repetitie pe care de multe ori atunci cind il visez il povestesc sotului fam. am uitat sa spun ca privind feeria de pe cer nu simt frica sau groaza ci o neobisnuita bucurie nu stiu daca poate cineva sa ma inteleaga de multe ori doresc sa visez acel vis dar vine cum am spus atunci cind vrea el regret ca nu am tinut un calendar sa vad timpul de repetitie sa fi notat ce sa intimplat in acea perioada mie fam. sau in lume .de vero 2 ani nu a mai revenit dar simt ca un dor dupa cineva drag 

Cred ca acel vis se va mai repeta in viitor sau poate ca nu.Un vis ne reda o alta dimensiune.Imaginatia nu are margini.Daca se crede in el se pot naste noi fantezii care duc doar la speculatii.E bine ca visurile sa ramana doar visuri.Din ele totusi putem trage o invatatura sau chiar o inspiratie.
Noapte buna si vise placute mariam.

liteady73

 Salut Mariam !...

Salut Jackie28t !...

E un subiect foarte delicat. Mariam, daca ai vise repetabile, inseamna - cel putin pentru tine - ca esti in cautarea unei probleme.

PS: Nu stiu ce cauti ...

OzN_HunteR

Pentru Mariam

Visurile care se repeta si care pot continua ani de zile, ar trebui tratate ca orice alt vis. Trebuie facuta o paralela intre vis si gandurile, sentimentele, comportamentul si motivele celui care le viseaza. Intelegerea semnificatiei acestor visuri poate ajuta persoana sa rezolve o problema cu care poate te-ai luptat ani de zile.

A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Kbal

citez : Mariam - "pt.KBAL.ma bucur ca cineva mai scrie cite ceva despre ciudatul meu vis din copilarie..." pai sa va spun un secret daca subiectul nu este intretinut se uita , lumea deobicei posteaza in subiecte mai de actualitate , ati observat ca dupa postul meu au mai aparut inca 3 ?
Acum sa revin la subiect ....
Haideti sa incercam sa mergem pe principiul eliminarii ca sa facem o elucidare mai simpla .

1)Ok deci daca visul dateaza din copilarie 7-8 ani si nu aveati nici tv, probabil ca la acea varsta nu stiati nici sa cititi , deci probabilitatea ca subconstientul dvs. sa se fi influentat dintr-un astfel de material sare .

Totusi as putea sa asociez un material precizat de dvs cu visul si citez " cind YURI GAGARIN a plecat in cosmos citeam in ziar la vecini mei si la parintii mei care spuneau ca o sal trintesca de pamint cel de sus pt. indraznela lui"

2) Treaba cu repetatu nu este iesita din comun dupa cum stiti creieru are abilitatea de a stoca informatii , in cazul de fata aceasta secventa probabil sa salvat in subconstient si de aceea se tot deruleaza in vis , sau se poate sa se fi salvat si in alta parte de moment ce constientizati fenomenul si cand sunteti treaza si in acest caz constientul doar preia informatia respectiva , ori care ar fi variantele treaba cu repetatu nu este iesita din comun .

Singura varianta mai misterioasa dar "nu prea" ramane continutul visului ... treaba cu lumile , navetele cosmice s.a.s.m.d dar dupa parerea mea sincera ... consider ca copii la varste de 7-8 ani au destula imaginatie incat sa reproduca astfel de secvente.
In orice caz nu vreau sa va dezamagesc , nu sunt "nici gica" contra sunt doar mai sceptic din fire .
Acum sa luam prin absurd varianta ca visul dvs. tine de domeniul fantasticului/paranormalului si explicatia ar fi mai delicata , in acest caz sustin teoria cu mai multe dimensiuni/ universuri paralele etc.

Daca observati si "jackie28t" e cam pe aceiasi unda cu mine si nu cred ca ar vrea nici el sa va dezamageasca :P 




Only the best is good enough ...

mariam

pt. toti domnii care si-au spus parerea despre visul meu cu repetitie .incep cu kbal .da ai dreptate daca un subiect nu este intretinut ,alimentat de lucruri noi ce mai poti discuta pe marginea lui ...nimic.eu acuma in situatia asta ce sa fac sa spun ca am visat iaras ceva ?nu pot ar fi jenant sa ma prefac ca am vazut ,ca am simtit,ca dumnezeu stie mai ce.ce am scris asa s-a intimplat(adica asa am visat)ca subconstintul meu la diferite intervale reia acelas vis in urma unor reportaje sau filme S.F( pe care le ador)pe care le vad la tv nu zic ca nu este adevarat asa cum nu contrazic pe nici unul dintre voi.nu pot sa fiu ipocrita .aveti dreptate in tot ce ati scris .nu sunt o persona careia sa i se fi intimplat ceva iesit din comun ,mi rusine dar trebuie sa spun nu sunt nici foarte bisericoasa merg la biserica de sarbatorile mari iaca la cite un botez sau nunta.asa ca nu cred nici eu ca e ceva mistic.pur si simplu ce am visat aia am postat fara sa ma gindesc prea mult.acum regret ca scris acel vis dar probabil aveam nevoie de explicatiile voastre ca sa revin cu picioarele pe pamint. multumesc mult MARIAM

darieglobur

mariam, visele astea ale tale pot fi si un soi de "amintiri" din trecut sau din viitor. e o varianta...
...und Sie fliegen doch!