Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vis cu repetitie

Creat de mariam, 19 Mai 2008, 18:14:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mariam

de la virsta de 7-8ani mi se intimpla sa am un vis care se repeta nu pot sa precizez exact la cit timp ca nu am notat .  :?
interesant este ca este acelasi si culmea pot sa-l povestesc si daca  revine dupa un an sau doi si nu pot sa uit  trebuie sa spun ca nu sint o  persoana care face parte din nu stiu ce secte religioase sunt ortodoxa  cu frica de cel de sus . dar este totusi bizar ca atitea ani  acest vis sa revina  nu sunt nici adolescenta sa nu pot sa deosebesc un lucru atit de ciudat am o virsta destul de inaintata  :wink: am crescut la tara si cind am venit la oras am inceput sa cumpar carti  sa citesc si cu adevarat din copilarie a inceput sa ma pasioneze fenomenele stranii  :-( dar cunosc prea putine persoane cu cine sa discut aceste lucruri  azi de exemplu am rugat un coleg sa ma ajute sa pot intra pe un forum specializat .eu am incercat dar nu am reusit .din nepricepere.am uitat fara rea intentie sa spun am 55 de ani nu stiu boaba engleza ca daca asi sti cite nu poti afla pe net . :-Dsper  ca cineva va fi curios sa stea de vorba cu mine .eu am iesit la pensie dar sint inca o persoana activa nu am abandonat serviciul  mai lucrez inca nu am pregatire(scoli ) dar am despre mine o parere buna fara falsa modestie  :lol: sunt curioasa daca cineva ma va contacta  pentru discuta cu mine nici la calcu. nu ma prea pricep sper ca sa pot trimite mesajul  si nici nu stiu pe ce forum va ajunge sper sa nu se piarda   

someone_creator

Eu ma ofer sa va ascut!N-as putea spune ca ma pricep la interpretarea viselor...dar poate o parere v-ar putea da o oarecare idee "despre cum".

mariam

multumesc mult de tot pt.bunavointa si proptitudine nici nu ma asteptam sami raspunda cineva atit de repede . dar daca tu ai fost sa fii o sa iti relatez despre ce este vorba .DE FIECARE DATA CIND  VISEZ E ACELASI VIS.(AM SPECIFICAT CA SE REPETA LA INTERVALE DE CARE EU NU AM TINUTSEAMA) intodeauna am pe mine o perelina de ploaie si gluga o am pusa pe fata sint pe un deal in panta.afara nu plouasi privesc cerul nu stiu nu pot sami dau seama daca e ziua sau noapte.dar privesc cerul pt.ca deodata pe cer apar ,vad dar un se aud nu aud de loc zgomot de avioane,multe f.f.multe aparate pe care nu le pot compara cu nimic din ceia ce stiu eu (prima data am visat asta prin 1960-1961)nici nu prea aveam cu ce sa le compar eu fiind nascuta la tara daca trecea din cind in cind cite un avion .dar sa revin ,avioane nu erausi tot cerul era plin "ochi"de ele de tote culorile :?o multitudine de culori si zburau foarte jos pt.ca vad "oameni" in ele atunci am vazut pt.prima data costum si casca de "astronaut"pt.ca mult mai tirziu am vazut apoi la tv noi acasanu aveam tv si de fapt nu avea decit o fam. mai instarita din sat la un sat un tv .cred ca iti dai seama ca eu nu aveam acces acolo.acele "avioane erau pline de oameni toti purtau costumele cu casca si nu pot de loc sa le vad fata dar deasupra "avioanelor" mai vad altele si altele parca in straturi suprapuse si  apoi CERUL nu pot sa descriu in cuvinte cum vad cerul culori ,culori si .....lumi multe lumi nu stiu daca ma intelegi ,noi pe pamint suntem o lume ei bine eu vad mai multe lumi deasupra de acele avioane deasupra tuturor culorilor sint lumi ,nu stiu ce se intimpla la un momentdat cadin globuri mari se deschid alte  lumi este o explozie de culori si de lumi  acesta este visul meu cu repetitie pe care de multe ori atunci cind il visez il povestesc sotului fam. am uitat sa spun ca privind feeria de pe cer nu simt frica sau groaza ci o neobisnuita bucurie nu stiu daca poate cineva sa ma inteleaga de multe ori doresc sa visez acel vis dar vine cum am spus atunci cind vrea el regret ca nu am tinut un calendar sa vad timpul de repetitie sa fi notat ce sa intimplat in acea perioada mie fam. sau in lume .de vero 2 ani nu a mai revenit dar simt ca un dor dupa cineva drag  .scuza-ma ca team plictisit cu confesiunea mea poate mai vorbim  te las cu bine ori unde teai afla

someone_creator

Va asigur ca nu m-ati plictisit si mi s-a parut interesant visul.Din cate ati descris mi se pare ca asistati(in vis) la o invazie de nave ale extraterestrilor de tip,poate,humanoid.Invazie cu ganduri pasnice deoarece sunt prezente multe culori si pt. faptul ca in prezenta lor simteati bucurie si nu frica.Faptul cu deschiderea mai multor lumi imi aminteste de expresia "deschiderea cerurilor",de unuversuri/lumi paralele dar si de o "poarta" de a trece dintr-o dimensiune in alta.Nu stiu de ce se repeta acest vis!
Ceea ce mi se pare si mai interesant este acest "dor" al dumneavoastra fata de "ei".Poate in acel vis,nu va erau deloc straini si de fapt ii asteptati...nu stiu...
Sunteti sigura ca a fost un vis??
Nu inteleg cum ne poate fi dor de o senzatie/persoana dintr-un vis!Poate datorita ca "traim/simtim" in vis senzatii foarte deosebite de cele din viata de zi cu zi.(sau poate sunt senzatii pe care nu le simtim deloc in viata de zi cu zi,doar in vis fiind posibile).Am avut un asemenea "dor" fata de o zenzatie.Si anume atunci cand "am visat" ca pluteam jucandu-ma prin camera! :roll: Nici acum nu stiu daca a vost vis sau altceva! :?

soNic101

Someone_creator poate poti sa ma asculti si pe mine ,ca eu nu am nici un raspuns ,te rog.
De un an de zile am inceput sa am un fel de cosmaruri ciudate, dc zic ca sunt ciudate pt ca toate se termina in momentul cand realizez ca visez (in somn ralizez ca visez)si incerc sa ma trezesc ,ei bine nu reusesc ...si de aici incepe chinul .
Trag de mine ,cred, minute bune sa ma trezesc ,nu reusesc.De multe ori incerc sa fac ceva sa ma trezesc sa tip,sa ma musc de mana etc.
Prima data cand s-a intamplat am zis ca am ceva probleme nerezolvate si, din cauza asta am cosmaruri... dar dupa 6 luni de pauza au inceput iar . Un lucru am observat , se intampla cand dorm pe partea stanga a capului cu tampla lipita de perna .
Am vb cu mai multa lume dar nimeni nu crede ca este din cauza pozitiei in care dorm ,sincer nici eu nu cred....

Ce zici ?
Aici trebuia sa pun ceva inteligent

Arckadii

sunt si eu aici pentru cine are nevoie de sfaturi. ma gasiti si pe mail...PM ca sa va dau adresa


Ark

romulus

Citatde la virsta de 7-8ani mi se intimpla sa am un vis care se repeta
---Din descrierea visului, pot spune ca ceva asemanator (nu identic) am visat si eu de doua ori, insa cu unele diferente intre ele : imaginea "avioanelor " si "navelor " de care spui si tu hai sa zicem ca se aseamana ; de asemenea cerul era intens / frumos colorat iar navele evoluau in valuri ca la bombardament. Prima senzatie a mea din timpul visului nu era de bucurie ci de ingrijorare: ma gandeam ca nu-i exclus ca acele nave sa foloseasca violenta - ca in filmul "Independece day" iar urmatorul impuls a fost acela de a ma prezenta ca in timpul stagiului militar "la unitate " banuind ca va fi necesara prezenta mea in cazul unui conflict cu vizitatorii .
---Daca te ajuta sa te simti bine, iata,  nu esti sinura care viseaza asa ceva  :-D
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

someone_creator

Pt.soNIC101
ioi,tu!Sarcina grea mi-ai dat!Si ca sa fac o gluma:eu nu sunt ruda cu Doctor Hauz(pe romaneste) :-D
Repet ca nu sunt "un expert in domeniu" doar...imi spun si eu parerea din..experienta de viata ,din ce am citit,din ce mi-au povestit prietenii....
Prin urmare ai putea sa povestesti asa in mare despre ce cosmaruri este vorba.Nu cumva,fiind curios,te-ai jucat cu anumite "forte" ?Poate ai deranjat "ceva" sau "pe cineva".De exp o cunostiinta imi povestea ca s-a jucat,din curiozitate,sa-si deschida al 3-lea ochi....si poate ca l-a deschis...nu stiu cu siguranta.Apoi intr-o zi cand se odihnea in pat,cred ca era in semi-vis,a simtit ca nu se mai poate misca (si asa a fost!) si a simtit si ceva "rece"(din cate imi amintesc).Era ingrozit!Scaparea i-a fost ca i-a venit in minte sa spuna nush'ce rugaciune si si-a revenit.Mai multe detalii nu stiu!
Poate nu se aseamana cu cazul tau dar numai tu stii ce ai facut si cu te-ai "jucat".
Daca nu ai facut nimic din toate acestea...atunci cauza e mai subtila si...oricum ,sincer,ma depaseste pt.ca nu am experienta in "chestii paranormale".
Ai mai intrebat pe cineva ...."paranormal"?

mariam

pt.semeone multumesc pt.rabdarea de care ai dat dovada citidumi lunga mea epistola si incercind sa-mi dai o explicatie .da cu adevarat nici eu nu pot sa-mi explic acum la virsta mea cum poate sa-ti fie dor de un vis ,de frumusetea de imagini pe care le-am vazut si le tin minte si acum .la intrebarea daca precis a fost vis cu mina pe inima jur ca da.ar fi urit din partea mea sa incerc sa revin  asupra celor scrise si sa spun acum altceva .nimeni nu va putea sa ma convinga  ca prin absurd asi fi trait o experienta adevarata ,de rapire de trecere intr-un univers paralel nu ,nu cred .da cred sunt sigura ca in universul acesta exista si alte civilizatii sigur mult mai inteligente ca noi si altele in stadii mai putin avansate .este adevarat ca dupa acel vis (sa fi avut vreo 20 ani)a inceput sa ma atraga cartile care tratau subiectul in cauza .am citit mult sau tot ce putem face rost era totusi pt.vremea aceia curios ca o tinara sa citeasca S.F am zis ca inaintind in virsta o sa uit .da de unde cind zilele trecute vad la tv ca vaticanul admite ca exista viata extraterestra si asta ma rascolit profund .carti in ultimi ani nu am mai cumparat nu stiu ce sa mai scris dar urmaream pe canale tv de specialitate diferite reportaje si ori cum aflam noutati despre acest subiect multumesc pt.timpul acordat si poate mai vorbim sa ai o noapte limistita

Serban M

#9
stimabila mariam,dvs sunteti posesoarea unui incredibil timbru energetico-informational,un fel de farama de filmulet plasat in creierul dvs. (de unde provine nu stiu..)

este posibil ca acest vis sa devina realitate cat mai curand ,vreau sa stiu daca visati cat mai frecvent acest episod sau in mod regulat in cursul vietii ?

noua

doamna mariam, exact cum descrieti dumneavoastra universul, asa il descriu si cei care practica proiectia astrala. aveti o abilitate pe care ar fi pacat sa nu incercati sa o dezvoltati si sa o stapaniti mai bine.

mariam

pt.romulus drept sa spun eu am deschis un subiect o parte din viata mea nu stiu care din voi crede ceia ce am scris dar e adevarul gol golut .cred ca se poate sa se fi intimplat si la alte persoane nu zic nu dar romulus tu ai citit atent ce am scris eu in primul mesaj ?nu am simtit nici un fel de frica era o bucurie era ca o vraja nu pot sa explic nu imi gasesc cuvintele nu stiu boaba engleza asa ca o sa scriu cu ,cuvintele mele (eu sunt nascuta mai demult)ZIUA INDEPENDENTEI este un film super tare de cite ori se da la tv eu il vad si nu ma plictiseste .dar e un film .acolo eu ii admir nu pe cei ce vin ci pe cei ce se apara .asa cu tu in visul tau simteai nevoia de a te prezenta la arme ca sa aperi planeta asta albastra.cred ca pt. tine e un cosmar simtindui ostili noua dar la mine e cu totul altfel.daca va fi sa fie vreo data asa ceva poate ca eu nu o sa mai fiu atunci dar doresc sa vina acei pe care eu iam vazut pt.ca sunt sigura ca erau psnici .sa ai o noapte linistita

mariam

pt.sirius13 nu inteleg ce vrei sa spui cu "filmuletul" si nici ce inseamna "frama" sper ca nu faci mistocarie de mine eu am scris in primele mesaje te rog sa citesti cit de des revine acest vis .nu inteleg expresia pe care ai folosit-o si eu sunt sincera nu am multe scoli abia abia ma descurc cu calcu.dar am citit mult (zic eu de colo ca sa nu par chiar proasta)dar va rog daca scrieti folositi cuvinte sa le pot si eu intelege .pede alta parte ma bucur ca am deschis un subiect care vad ca stirneste interes totusi sper ca o sa revii .

mariam

pt. noua si pe tine te astept cu mai multe explicatii nu vreau sa ma repet .dar am mai scris am 55 ani nu am f.f.multa scoala si scuze as avea de ce nudar consider ca nu intereseaza pe nimeni.daca doriti sa vorbiti mai pe intelesul meu va multumesc  si rog pe tota lumea sa-mi scuze greselile de ortografie este inevitbil in cazul meu va mai astept daca nu vam deranjat prea tare

soNic101

pt. someone_creator stai linistit np doar ca e cam ciudat ce patesc ,sa iti dai seama ca visezi si sa vrei sa te trezesti si sa nu poti ...crede-ma e o experienta aiurea .
Am crezut ca te pricepi.
Eu cred ca e de la stres,nu am timp sa ma joc cu nimic.Merci oricum.

P.S. nu mai dorm pe parte stanga si totul e ok :))
Aici trebuia sa pun ceva inteligent