Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Atacurile PSI

Creat de Khaarsha, 16 Mai 2008, 20:10:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Khaarsha

  Vroiam sa spun, printre altele, ca o minte needucata e mai usor de manipulat. Loviturile astrale, din ce am observat eu, trec intai prin planul mental...de acolo, daca sunt lasate, se propaga. 

darieglobur

Citat din: romulus din  30 Iunie 2008, 10:16:14
----Sunt teorii care clameaza ca asa-zisele " greseli" ori "pacate" ziceti-le cum doriti nu sunt platite neaparat (doar)  de cel care le face ci si de descendentii sai, pana la o anumita distanta , sa zicem pana la a "n"- a generatie .
---Inclin sa dau crezare acestor teorii care par a fi viabile, coroborate cu alte informatii din genetica, campuri energetice, energii subtile ....
--Am zis !

Mda, e si asta o teorie. Mai precis e explicatia preponderent crestina si iudaica a "platirii pacatelor". In principiu io nu prea-s de-acord cu acest mod de-a vedea problema. Adica fura Gicu o butelie, bea de stinge, face scandaluri, isi bate nevasta si copiii, in schimb vor plati urmasii pentru greselile lui. Pai nu mi se pare logic si nici just. Mai degraba inclin sa cred ca fiecare va tinde sa-si plateasca propriile greseli. Dar nu-s de-acord nici cu fortarea limitei, cu afirmatia absoluta pe care o facea Adi Pop, si anume: "Apar probleme de sanatate, numai datorita propriilor greseli pe care le faci". Sunt exemple multe si banale care contrazic acest punct de vedere.
...und Sie fliegen doch!

jackie28t

#62
E greu de spus cand e vorba de GENERALITATI.

Totusi,daca luam in parte punctul de vedere a fiecaruia cam toti aveti dreptate intr-o oarecare masura si ar suna cam asa:
''adipop'' vrea sa spuna ca daca te joci cu focul risti sa te arzi la degetute.Nu te joci cu focul ramai cu degetutele frumoase.

''romulus'' se leaga de formula ''greseala= pacat'' la care suferinta se poate trasmite si la urmatoarea ''n'' generatie.Exemple se pot gasi foarte multe in istorie chiar si in ex. cu Gicu dat de ''darieglobur''

Iar ''darieglobur'' puncteaza clar ca nu totul este standart si ca exista si exceptii.
Deci dupa cum spuneam ca este greu de spus cand e vorba de GENERALITATI.
Prin urmare vom ajunge la formula finala adica FII BAIAT CUMINTE! :wink:

adipop


Prin urmare vom ajunge la formula finala adica FII BAIAT CUMINTE! :wink:
[/quote]

Nu, dar trebuie sa fi din ce in ce mai atent la ce se intampla intr-o anumita Clipa T0. In oricare Clipa este incorporata enorm de multa informatia, ca sa nu spun toata, dar, in functie de nivel de cultura, decelam cat putem.
adi

someone_creator

Am citit print-o carte de Argeseanu ca si lucrurile (obiecte  si chiar apa si mancarea) pot fi "informate" cu "programe" astfel incat cine intra in contact cu aceste lucruri informate "prelua" programul respectiv.Ca un fel de formula de genu' :cine va bea din aceasta apa se va simti/i se va intampla  cutare....conform programului !Bineinteles ca programele acestea pot fi pozitive sau negative ,dupa cum hotaraste persoana care-l face!
Si acum ma intreb cum naiba face sa puna acel program.(? ) Despre ce sa fie vorba?
Sa fie doar puterea gandului/cuvantului....???
O fi adevarat asta?(ca pot fi informate lucrurile)
Asta imi aduce aminte de farmece facute pe obiecte sau de blestem....
Si persoana care-l face (programul) cum trebuie sa fie?Ca nu toata lumea le poate face!Ma gandesc ca trebuie sa fie cumva...mai altfel...mai speciala...care sa stie "neste" chestii subtile.....Nu? (aici nu ma refer la vrajitoare)
...in fine...ca nu stiu nici daca e adevarata chestia asta cu programele.... :roll:

jackie28t

#65
Citat din: adipop din  30 Iunie 2008, 21:47:35
Nu, dar trebuie sa fi din ce in ce mai atent la ce se intampla intr-o anumita Clipa T0.

Ai ''D''reptate adipop! ''T0'' de la TORONTO. :-D

Citat din: someone_creator din  30 Iunie 2008, 22:40:56
Am citit print-o carte de Argeseanu ca si lucrurile (obiecte  si chiar apa si mancarea) pot fi "informate" cu "programe" astfel incat cine intra in contact cu aceste lucruri informate "prelua" programul respectiv.Ca un fel de formula de genu' :cine va bea din aceasta apa se va simti/i se va intampla  cutare....conform programului !Bineinteles ca programele acestea pot fi pozitive sau negative ,dupa cum hotaraste persoana care-l face!
Si acum ma intreb cum naiba face sa puna acel program.(? ) Despre ce sa fie vorba?

Cu singuranta e vorba de mamaliga la care dupa ce o rotesti putin prin branza si o modelizi putin ai senzatia ca te joci cu un ursulet. :wink:

adipop

Citat din: someone_creator din  30 Iunie 2008, 22:40:56
Am citit print-o carte de Argeseanu ca si lucrurile (obiecte  si chiar apa si mancarea) pot fi "informate" cu "programe" astfel incat cine intra in contact cu aceste lucruri informate "prelua" programul respectiv.Ca un fel de formula de genu' :cine va bea din aceasta apa se va simti/i se va intampla  cutare....conform programului !Bineinteles ca programele acestea pot fi pozitive sau negative ,dupa cum hotaraste persoana care-l face!
Si acum ma intreb cum naiba face sa puna acel program.(? ) Despre ce sa fie vorba?
Sa fie doar puterea gandului/cuvantului....???
O fi adevarat asta?(ca pot fi informate lucrurile)
Asta imi aduce aminte de farmece facute pe obiecte sau de blestem....
Si persoana care-l face (programul) cum trebuie sa fie?Ca nu toata lumea le poate face!Ma gandesc ca trebuie sa fie cumva...mai altfel...mai speciala...care sa stie "neste" chestii subtile.....Nu? (aici nu ma refer la vrajitoare)
...in fine...ca nu stiu nici daca e adevarata chestia asta cu programele.... :roll:

Este chestia de increderea pe care o ai, cand faci un anumit lucru. In functie de asta, eliberezi o energie care poate transforma materia sau o poate impregna.
Aceasta incredere in tine apare in functie de gradul de realizare al scopurilor propuse si poate fi marita, in functie de seriozitatea cu care abordezi Viata in general.
Pentru ca sunt putini oameni seriosi cu ei insisi, putini au capabilitatea de-a folosii orice purtatoare ( materie, spirit ), pentru a influenta mediul inconjurator.
adi

prometeus

       Gicu va plati pentru pacatele lui,dar e posibil sa...plece fara a termina de ispasit pentru toate.Si atunci cineva drag lui Gicu va plati pentru el.Pentru acela va fi o lectie care-l va pregati mai bine pentru viata,iar pentru Gicu va fi o invatatura de minte sa nu mai repete vreodata greseala...

prometeus

     Capacitatea de a vedea in plan eteric,astral samd ar da posibilitetea de a vedea de ex. aura, si locurile in care aceasta prezinta disfunctii.S-ar putea ajunge la o metoda de tratament mult mai raspandita decat in prezent.

someone_creator

S-ar putea!...ihimmm....Da'cine e capabil de acest lucru?
Sau de cat timp este nevoie sa treaca pt.ca oamenii sa ajunga la acele capacitati subtile de vindecare?
Ce conditii trebuie sa indeplineasca un astfel de "medic" astfel incat sa-si poata oferi "harul" tuturor celor ce vin la el spre vindecare?(bogati,saraci,buni,rai....etc)

Apropo'ca suntem la atacul psi  :exista si un "atac psi"pozitiv?(chiar daca nu s-ar numi "atac")Adica "un atac psi" cu efecte pozitive asupra persoanei.
Oare asta cum  ar mai veni? :roll:

Kbal

Hmmm ... mai intai salut toata lumea :D forumul e intradevar deosebit ,acum sa revin la subiect ...

Poate confirma cineva cu precizie existenta acestui fenomen ? "atacuri PSI" (inafara de mass media , droguri si alte prostii care influentiaza psihicul in mod constient) . Mi se pare interesant dar mai putin plauzibil , chiar si aici pe forum multe pareri interesante dar bazate doar pe prezumptii . As vrea sa stiu daca cineva poseda informatii concrete dintr-o sursa mai sigura .

Only the best is good enough ...

CHIP

Citat din: someone_creator din  01 Iulie 2008, 16:29:43
S-ar putea!...ihimmm....Da'cine e capabil de acest lucru?
Sau de cat timp este nevoie sa treaca pt.ca oamenii sa ajunga la acele capacitati subtile de vindecare?
Ce conditii trebuie sa indeplineasca un astfel de "medic" astfel incat sa-si poata oferi "harul" tuturor celor ce vin la el spre vindecare?(bogati,saraci,buni,rai....etc)

Apropo'ca suntem la atacul psi  :exista si un "atac psi"pozitiv?(chiar daca nu s-ar numi "atac")Adica "un atac psi" cu efecte pozitive asupra persoanei.
Oare asta cum  ar mai veni? :roll:

Un ,,atac psi pozitiv,,poate fi considerat interventia bioenergoterapeutului asupra unui pacient,spre exemplu.

Kbal

Un exemplu bun dar nu chiar pe subiect ... Ma referam la ceva mai tehic , vreun produs al tehnologiei moderne ... ceva care sa functioneze conditionat... exista vreo confirmare certa in acest sens ?
Only the best is good enough ...

CHIP

In acest domeniu tu vrei confirmari certe?Si tehnologie moderna?

Khaarsha

Citat din: someone_creator din  30 Iunie 2008, 22:40:56
Am citit print-o carte de Argeseanu ca si lucrurile (obiecte  si chiar apa si mancarea) pot fi "informate" cu "programe" astfel incat cine intra in contact cu aceste lucruri informate "prelua" programul respectiv.Ca un fel de formula de genu' :cine va bea din aceasta apa se va simti/i se va intampla  cutare....conform programului !Bineinteles ca programele acestea pot fi pozitive sau negative ,dupa cum hotaraste persoana care-l face!
Si acum ma intreb cum naiba face sa puna acel program.(? ) Despre ce sa fie vorba?
Sa fie doar puterea gandului/cuvantului....???
O fi adevarat asta?(ca pot fi informate lucrurile)
Asta imi aduce aminte de farmece facute pe obiecte sau de blestem....
Si persoana care-l face (programul) cum trebuie sa fie?Ca nu toata lumea le poate face!Ma gandesc ca trebuie sa fie cumva...mai altfel...mai speciala...care sa stie "neste" chestii subtile.....Nu? (aici nu ma refer la vrajitoare)
...in fine...ca nu stiu nici daca e adevarata chestia asta cu programele.... :roll:

   Impregnarea obiectelor cu "programele negative" este tot o forma de atac. Aceste atacuri pot fi evitate fie prin respingerea lor naturala si inconstienta, de obicei, fie prin curatarea obiectelor. Aceasta curatare se face neutralizand energiile negative existente in materie. Nu se trimite acea energie spre atacator, nici nu se distruge obiectul...pur si simplu este trimisa spre el o energie care neutralizeaza. Cums e face asta? Greu de explicat, mai ales ca fiecare avem metode proprii. Oricine poate si sa atace, de asemenea, si sa neutralizeze, nu trebuie cine stie ce cunostinte...

  @Kbal
     
     Aici nu vorbim despre atacuri provocate de ustensile specifice tehnologiei noi sau mai vechi, ci de lovituri in plan astral, mental, eteric etc. Acest gen de lovituri nu necesita nicio unealta... Atac psihic e si cand tu te gandesti la cineva si-ti doresti sa pateasca ceva rau.