Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Atacurile PSI

Creat de Khaarsha, 16 Mai 2008, 20:10:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: antoniu din  27 Iunie 2008, 21:54:04
domnule adipop, nu vrei sa deschizi un curs la scoala  zamolxiana, de supravietuire in jungla sociala ?.......ma inscriu la un interviu, pentru ocuparea postului de profesor.

Curs de supravietuire in jungla sociala...?  :-) La scoala zamolxiana...?  :-o
Poate la Scoala de Smecheri ! :lol:
Pentru postul asta trebuie sa dai examen.Prevad ca vor fi multi pe loc. :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

adipop

Citat din: Shadowman din  27 Iunie 2008, 22:26:14
Curs de supravietuire in jungla sociala...?  :-) La scoala zamolxiana...?

Scoala Zalmoxiana...

  :-o
Poate la Scoala de Smecheri ! :lol:
Pentru postul asta trebuie sa dai examen.Prevad ca vor fi multi pe loc. :wink:


....
adi

prometeus

Toata treaba este ca sa-mi revina increderea inumana pe care am avut-o multi-multi ani in tot ce faceam, inainte de problema de sanatate care a aparut.
adi

    Pana la urma cred ca tot sanatatea e mai buna decat toate...

Khaarsha

  Si acum sa reluam discutiile despre atacutile PSI, ca scoli nu ne trebe, a venit vacanta.

prometeus

  Chiar vrei sa ...ataci pe cineva?? In sfanta duminica de sarbatoare,probabil ultima din preajma solstitiului...

adipop

Citat din: prometeus din  29 Iunie 2008, 08:34:25
Toata treaba este ca sa-mi revina increderea inumana pe care am avut-o multi-multi ani in tot ce faceam, inainte de problema de sanatate care a aparut.
adi

    Pana la urma cred ca tot sanatatea e mai buna decat toate...

Nimeni nu este nemuritor.
adi

CHIP

Pot apare probleme de sanatate si ca urmare a unor atacuri psi.

adipop

Citat din: CHIP din  29 Iunie 2008, 18:43:04
Pot apare probleme de sanatate si ca urmare a unor atacuri psi.

Apar probleme de sanatate, numai datorita propriilor greseli pe care le faci.
Stiam odata ca trebuie sa platesti un pret pentru a obtine ceva. In princiu cam asa este, dar....asta nu exclude greselile pe care le faci constient sau inconstient.
In concluzie, ai probleme - ai gresit...
adi

darieglobur

Citat din: adipop din  29 Iunie 2008, 23:47:15
Apar probleme de sanatate, numai datorita propriilor greseli pe care le faci.
Stiam odata ca trebuie sa platesti un pret pentru a obtine ceva. In princiu cam asa este, dar....asta nu exclude greselile pe care le faci constient sau inconstient.
In concluzie, ai probleme - ai gresit...
adi

Da? Pai, prin prisma acestui punct de vedere, cum iti explici faptul ca unii copii fac pojar la cinci ani? Si altii se imbolnavesc de TBC, la patru ani, din cauza mediului? Sau ca altii au luat hepatita sau SIDA din maternitate, la cateva luni? Sau ca pe unii ii calca masina pe trotuar si-i lasa cu sechele pe viata?
...und Sie fliegen doch!

romulus

CitatIn concluzie, ai probleme - ai gresit...
----Sunt teorii care clameaza ca asa-zisele " greseli" ori "pacate" ziceti-le cum doriti nu sunt platite neaparat (doar)  de cel care le face ci si de descendentii sai, pana la o anumita distanta , sa zicem pana la a "n"- a generatie .
---Inclin sa dau crezare acestor teorii care par a fi viabile, coroborate cu alte informatii din genetica, campuri energetice, energii subtile ....
--Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

adipop

Citat din: romulus din  30 Iunie 2008, 10:16:14
----Sunt teorii care clameaza ca asa-zisele " greseli" ori "pacate" ziceti-le cum doriti nu sunt platite neaparat (doar)  de cel care le face ci si de descendentii sai, pana la o anumita distanta , sa zicem pana la a "n"- a generatie .
---Inclin sa dau crezare acestor teorii care par a fi viabile, coroborate cu alte informatii din genetica, campuri energetice, energii subtile ....
--Am zis !

Pe langa asta, eu cred ca vin si vectori din viitor, asupra persoanei respective.
adi

Shadowman

#56
 Incep sa-l inteleg pe Ryn,care spunea,il citez :"De sfaturi suntem satui..."
Aproape ca nu gasesti topic care sa nu cuprinda sfaturi,pilde si povete...Ori reflectii.Cugetari mai mult sau mai putin profunde.De la oameni simplii la genii neintelese. Descopar pe zi ce trece tot mai multi sfetnici,propovaduitori,teoreticieni,manageri,consilieri,filozofi,critici literari,controlori CTC,initiatori de proiecte,oratori,faruri calauzitoare,datatori de pareri...
A avut dreptate...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Khaarsha

  E mai bine asa, sa zica fiecare ce se pricepe, iar cine asculta, sa sorteze binele de rau si sa ia ce-i foloseste. Unii vorbesc ca sa-si ocupe timpul, ceilalti, pentru a isi ajuta semenii, chiar daca uneori spun aiureli. Macar au intentii bune. :lol:

  Protectia impotriva atacurilor PSI ar trebui sa inceapa cu educarea mintii. O minte antrenata, invatata cu faptul ca nimic nu se intampla posesorului fara voia ei, nu va lasa nici o fisura sa se propage in plan eteric, astral etc. De asemenea, este foarte important ca protectia sa nu includa ranirea atacatorului(trimiterea energiei negative spre cel ce ataca), pentru ca asta include dorinta de razbunare...iar cel care doreste razbunare, va pierde.

  Nici eu nu stiu prea multe despre asta, dar sper ca ne vom invata unii pe altii.

CHIP

Citat din: Khaarsha din  30 Iunie 2008, 16:24:41
  E mai bine asa, sa zica fiecare ce se pricepe, iar cine asculta, sa sorteze binele de rau si sa ia ce-i foloseste. Unii vorbesc ca sa-si ocupe timpul, ceilalti, pentru a isi ajuta semenii, chiar daca uneori spun aiureli. Macar au intentii bune. :lol:

  Protectia impotriva atacurilor PSI ar trebui sa inceapa cu educarea mintii. O minte antrenata, invatata cu faptul ca nimic nu se intampla posesorului fara voia ei, nu va lasa nici o fisura sa se propage in plan eteric, astral etc. De asemenea, este foarte important ca protectia sa nu includa ranirea atacatorului(trimiterea energiei negative spre cel ce ataca), pentru ca asta include dorinta de razbunare...iar cel care doreste razbunare, va pierde.

  Nici eu nu stiu prea multe despre asta, dar sper ca ne vom invata unii pe altii.

Nu o sa intelegi notiunea de astral daca te limitezi la a folosi doar cuvantul in sine si nu exersezi pentru a putea vedea spre exemplu in astral.

prometeus

   Inteleg ca e vorba de niste energii care circula haotic,pentru ca oamenii nu-si controleaza foarte bine emotii,sentimente,ganduri etc.Concluzia-mai mult autocontrol,incercarea de armonizare dintre:interesele de moment si cele pe termen lung,interese personale si cele colective/de grup,intre dorinte si resurse etc.