Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Atacurile PSI

Creat de Khaarsha, 16 Mai 2008, 20:10:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

kenjiro

Citatpentru ca vreau sa obtin niste raspunsuri, inclusiv despre o alta viata.

Cum crezi ca te va ajuta proiectia, dedublarea astrala sa obtii raspunsurile de care ai nevoie
devreme ce nu reusesti sa te concentrezi mai mult de 3 secunde ?
Pentru a realiza proiectia astrala trebuie sa rezolvi, mai intai multe alte probleme pe care le ai si
de care nu esti inca constienta iar in  momentul de fata te confrunti cu o problema destul de neplacuta nu-i asa ?

Trebuie sa fi foarte naiva sa crezi ca vei reusi sa obtii proiectia astrala ascultand anumite melodii de pe Youtube
sau citind anumite "ghiduri spirituale" care se gasesc prin librarii sau de ce nu gratuit pe internet.

Totusi, totusi pentru a restabili echilibrul psihic și emoțional de care ai nevoie ce ar fi daca ai incepe, pentru inceput
sa citesti, studiezi aceasta carte?
ANTHONY DE MELLO - CONŞTIENȚA Capcanele şi şansele realităţii

Daca nu gasesti aceasta carte in librarii o poti descarca de la aceasta adresa:
astrodeva.files.wordpress.com/2014/03/anthony-de-mello-constienta-capcanele-si-sansele-realitatii.pdf

Ce inseamna renuntarea la iluzii si intrarea in contact cu realitatea, realizarea contactului cu realul ?

rebelheart

e foarte greu de obtinut acel echilibru. insa, astazi s-a intamplat o minune. pentru cateva ore am reusit sa ma simt ca inainte, sa ma simt "eu", daca ma intelegeti. am luat un videoclip de pe youtube cu autohipnoza regresiva (vieti anterioare) si am reusit sa ma relaxez atat de mult ca scapasem de personaj. nu m-am putut concentra 100% si legat de problema cu vietile anterioare nu stiu daca am vazut ceva real, cred ca era mai mult imaginatie. starea pe care vreau sa o recapat a durat vreo 2 ore dupa hipnoza si inca mai are efecte. castigasem teren ca sa spun asa, aveam din nou emotiile mele. ma simteam eu. poate ca e greu de inteles, nu insist pe treaba asta.
  o sa rasfoiesc acum cartea si sper sa imi fie de ajutor, am vrut initial sa ma intorc la "ale mele" sa nu ma mai intereseze chestiile astea, dar acum nu mai e cale de intoarcere. 

Grifon

100%de acord cu dl.@Kenjiro A căuta răspuns "dincolo" e ca și cum te-ai arunca "din lac în puț",  dragă colegă ! Aici nu e ca și cum ai "schimba canalul" la TV...mai trebuie să-ți și asumi un efort...

Reiterez părerea anterioară - micile tale "șotii" pseudo-experimentale te-au adus in situația cu care te confrunți (mai ales pe un fond axiologic cam șubred). A te arunca și mai abitir in necunoscutul care ți-a adus "tulburarea"...fără elementara VOINȚĂ de corijare....nu-ți va aduce nimic altceva decât agravări. E ca și cum ai pricepe că ești intr-un labirint, iar in loc sa cauți "intoarcerea"....tu mai tare vrei să te afunzi in păienjeniș....

Cu toată simpatia...ăsta va fi ultimul mesaj pe care ți-l transmit. Aș mai putea să zic una-alta...dar...ori mă tem că vorbesc cu pereții...ori mă tem că mai rău mă auto-responsabilizez intr-o chestiune care chiar nu mă privește.

Inedită @rebelheart...reține doar părerea mea sinceră și finalã : oricât de bizară e problema cu care te confrunți, ea are o unicã sursă: tu insăți.

abyss

Eu îi sugerez lui @rebelheart sincer sa meargă la endocrinolog și sa ceara câteva analize.
Dacă hormonal e în echilibru atunci mintea e în dezechilibru din lipsa de antrenament.
  Învață tehnici de relaxare.
  Apoi....învață tehnici de concentrare.

Părerea mea. Restul sunt discuții rasdiscutate pe aici și ifose inutile cât și periculoase sănătății.
Get a real life pisi and a real man.

fiulploii

Merita văzut si discutat daca apar doritori in a diseca planurile existentei si ieșirea din Matrix
http://youtu.be/P1R0nEZx4WM

Apropo, greșește pe undeva omul ?