Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Gardianul: Armata Românã nu are bani pentru studierea OZN-urilor

Creat de spooky, 14 Mai 2008, 22:36:12

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

noua

Citat din: contemplatorul din  24 Mai 2008, 18:40:16

prin care sa fie asigurata sursa de finantare a Armatei Romaniei,
in vederea studierii OZN-urilor !

Acum vreo cateva postari afirmai raspicat ca OZN-urile sunt doar o problema de imaginatie, Te-ai schimbat asa repede ?

contemplatorul

Noua,

Esti carcotas(a) !

Faci si tu precum domnu` florin ? Imi pui in gura, vorbe pe care nu le-am scris ?

Saracii EXTRATERESTRII ! Habar n-au, ce-i astepta aici !

Sau, poate ca au, si de aia se si ascund !

noua

Citat din: contemplatorul din  24 Mai 2008, 22:41:48
Noua,
Esti carcotas(a) !
Faci si tu precum domnu` florin ? Imi pui in gura, vorbe pe care nu le-am scris ?
Saracii EXTRATERESTRII ! Habar n-au, ce-i astepta aici !
Sau, poate ca au, si de aia se si ascund !

contemplatorul, uite mai jos citatul unde afirmi asta

Citat din: contemplatorul din  24 Mai 2008, 12:04:58
In concluzie, Vaticanul are dreptate:

EXTRATERESTRII sunt tot IMAGINATIE si CREATIE, ARHITECTURA DIVINA, la fel cum suntem si noi OAMENII:

descendentii - "de_generatii" sau "de_naturatii" - PRIMATELOR !


lylyt_ice

 noua, eu am inteles cu totul si cu totul altceva din pasajul pe care il dai ca fiind afirmatia Contmplatorului ca OZN'urile sunt o imaginatie a omului.....mai citeste o data si poate imi dai dreptate...!?!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

contemplatorul

Noua,

De ce nu citesti cu ATENTIE ?

Am zis - vorba lui Romulus - intradevar: IMAGINATIE, dar am zis IMEDIAT si: O CREATIE=O ARHITECTURA DIVINA.

Adica: inclusiv O MATERIALIZARE, si nu doar: O CONCEPTZIE !

Te-ai gandit vreodata, ca EXTRA_TERESTRII aia, SI-OR FI LUAT SI EI UNIVERSUL IN CAP, si au plecat "TELELEU" - adica: s-au TELEPORTAT IMEDIAT PE ALTE PLANETE, CAT MAI DEPARTE DE TERRA - cand i-or fi auzit pe PAMANTENI, ca se declara ei insisi niste:

DE_GENERATI, DE_NATURATI, DESCENDENTI DIN PRIMATE ???

noua

Citat din: lylyt_ice din  24 Mai 2008, 23:44:22
noua, eu am inteles cu totul si cu totul altceva din pasajul pe care il dai ca fiind afirmatia Contmplatorului ca OZN'urile sunt o imaginatie a omului.....mai citeste o data si poate imi dai dreptate...!?!

lylyt, eu nu sunt sigur 100% ce a vrut sa spuna contemplatorul, chiar l-am rugat sa scrie mai simplu pentru a putea intelege exact ce vrea sa zica. dar el prefera in continuare sa dea o tenta mistica vorbelor sale. e problema lui dar asa nu se face inteles pe de-a intregul. Oricum ideiile lui nu sunt asa mistice precum vrea el sa para. Este vorba de 'entangled Universe' si 'many-worlds'->'immortality' preluate din interpretarea mecanicii quantice.

ps. intrebarile mele inca mai astepta niste raspunsuri de la contemplatorul  :-D