Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Dezvalurile unui fost ofiter SIE cu privire la Bilderberg

Creat de spooky, 30 Ianuarie 2008, 16:53:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Lone Ranger

BTW of prince Bernhard, check this out: http://www.guardian.co.uk/baefiles/story/0,,2090579,00.html
Tipul pare sa fi fost cumva amestecat shi in scandalul BAE, dar, vorba lui Esop, doar micii gainari intra la pîrnaie.
De Royal Dutch Shell atzi auzit? Ghicitzi voi a cui nevasta (ooops, vaduva, if I remember well) detzine cel mai zdravan pachet de actziuni...
Cît priveshte "baietzii cu ochii albashtri", pentru ei presa constituie un "target" înca din '90... Nu va închipuitzi însa ca totzi ziarishtii lucreaza pt. ei - sunt destui cei care se situeaza "de cealalta parte a baricadei".
Iar despre Pingelica, repet: singura afiliere certa a tovarashului Ceau era loja italiana Propaganda Due, de orientare ultrastîngista, scoasa in afara legii din cauza legaturilor cu Mafia. Iar acolo sigur a auzit shi el de Bilderberg Group! De-aici shi interesul. Cît despre tipul de la SIE, e normal ca nu shi-a divulgat sursa. Nimeni nu o face! ^In presa scrisa (dak tot s-a vorbit despre jurnalishti) , cei care îshi divulga sursele, ramîn fara ele...

antoniu

ciudat ce se vehiculeaza pe acest subiect, este un caz clar de dezinformare si construirea unei imagini pozitive si de mister a personajului principal ,ca atatea alte mistere lansate in ultimul an si la televiziune, de catre indivizi dubiosi si cu motivatii clare... o fi asta trandul politic actual?

romulus

Citatsunt destui cei care se situeaza "de cealalta parte a baricadei".
---Adevar grait-ai monsher! Asha este , confirm !
---Sunt destui care lucreaza pentru serviciile de informatii de pe  alte meleaguri...! Bravo lor ! Halal sa le fie !
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

nelu28

Acum sã vã citesc ceva din MILIOANELE VATICANULUI de Avro Manhattan ºi cred cã o sã vã înfuriaþi, ca ºi mine. Vreau sã vã atenþionaz asupra faptului cã aceastã informaþie a fost publicatã acum 10 ani, iar cifrele sunt poate mai uluitoare azi.
   "Vaticanul are investiþii mari cu Rothschilds din Marea Britanie, Franþa ºi America, cu Banca Hambros, Credit Suisse din Londra ºi Zürich. În Statele Unite are investiþii mari cu Banca Morgan, Banca Chase-Manhattan, prima Bancã Naþionalã din New York, cu The Bankers Trust Company ºi altele. Vaticanul are milioane de acþiuni în cele mai puternice corporaþii internaþionale, ca Gulf Oil, Shell, General Motors, Bethlehem Steel, General Electric, Internaþional Business Machines, T. W. A. etc. Dupã o socotealã modestã, acestea urcã la mai mult de 500 milioane dolari numai în SUA. (in 1975)
   Într-o declaraþie publicatã în legãturã cu o broºurã, arhidioceza din Boston ºi-a apreciat bunurile la ºase sute treizeci ºi cinci de milioane ($ 635 891 004) ceea ce este de 9, 9 ori obligaþiile sale. Aceasta creazã o reþea care valoreazã cinci sute ºaptezeci ºi una de milioane de dolari ($ 571 704 953).
Nu este greu sã descoperi bogãþia cu adevãrat uimitoare a bisericii, odatã ce adãugãm bogãþiile celor douãzeci ºi opt de arhidioceze ºi 122 de dioceze ale SUA, dintre care unele sunt chiar mai bogate decât cea din Boston.
   "O idee despre adevãratul stadiu ºi alte forme de bogãþie controlate de biserica catolicã, poate fi datã de o remarcã a unui membru al Conferinþei catolice din New York, ºi anume cã "acestã bisericã se situeazã pe locul doi numai faþã de guvernul Statelor Unite, în venitul anual total. S-a schimbat Roma? Iubiþilor, când curva din Apocalipsa va arunca gunoiul, închinarea la Maria, când ei îºi vor arunca rozariile ºi se vor pocãi pentru cã au declarat cã Maria s-a nãscut fãrã pãcatul originar, chiar ca Isus, când vor admite cã ei au inventat ideea de purgatoriu ºi când preoþii Romei vor recunoaºte preoþia tuturor credincioºilor; când curva din Apocalipsa va face toate acestea, atunci voi crede cã s-a schimbat. Oamenii zic cã ea se schimbã, dar iubiþilor, ea îºi schimbã numai tacticile.
   Cum îºi seduce o curvã victimele? Cartea Proverbelor ne spune în capitolul 7:6-10: "Stãteam la fereastra casei mele, ºi mã uitam prin zãbrele. Am zãrit printre cei neîncercaþi, am vãzut printre tineri, pe un bãiat fãrã minte. Trecea pe uliþã, la colþul unde stãtea una din aceste strãine, ºi a apucat pe calea care ducea spre locuinþa ei. Era în amurg, seara, în noaptea neagrã ºi întunecoasã. ªi, iatã cã, i-a alergat înainte o femeie îmbrãcatã ca o curvã ºi cu inima ºireatã." Apoi versetele 21-22 ºi 24-27:  "Tot vorbindu-i, ea l-a ademenit, ºi l-a atras cu buzele ei ademenitoare. De odatã a început sã meargã dupã ea, ca boul care se duce la mãcelãrie, ca un cerb care aleargã spre cursã. ªi acum, fiilor, ascultaþi-mã, ºi luaþi aminte la cuvintele gurii mele. Sã nu þi se abatã inima spre calea unei asemenea femei, nu te rãtãci pe cãrãrile ei. Cãci ea a fãcut sã cadã multe jerfe, ºi mulþi sunt cei pe care i-a ucis ea. Casa ei este drumul spre locuinþa morþilor, drumul care pogoarã spre locaºurile morþii."
   Biblia spune cã mama curvelor va seduce regi ºi naþiuni cu viclenia ei; cã naþiunile au fost îmbãtate, adicã dezorientate, confuze, instabile ºi pot fi uºor amãgite ºi cucerite de cãtre ea. Astãzi curva i-a momit ºi i-a flatat pe conducãtorii noºtrii creºtini sã creadã cã ea este parte din adevãratul trup al lui Hristos, ºi de fapt este o bisericã apostatã ºi lepãdatã de credinþã.


   ªi mã gândesc în urmã, cum papa, cel mai bogat om de pe acestã planetã, s-a îndreptat spre acel biet italian care zãcea pe molozul acela, ºi-a pus mâna pecapul sãu ºi a spus: "Te binecuvântez", iar apoi a mers mai departe ºi l-a lãsat acolo. Aceasta a fost culmea ipocriziei. ªi apoi Senatorul Kennedy, omul papei în SUA, a fãcut gãlãgia aceea mare americanilor sã plãteascã reparaþiile acelui sat devastat, chiar lângã ograda papei. Ce aranjamente!

romulus

Citatiar cifrele sunt poate mai uluitoare azi.
   "Vaticanul are investiţii mari cu Rothschilds din Marea Britanie, Franţa
----Nu inteleg ce te mira asa tare ?! Ce o fi asa  de spectaculos?
---- Imi aduc aminte ca prin clasa a V-a profesoara mea de Istorie Antica  (Elvira Popescu o chema Dumnezeu sa o ierte) ne ilustra - cand ne explica de cat de bogati si lacomi dupa averi erau prelatii - cum foloseau pentru a indemna pe credinciosi la supunere si la plata birurilor catre biserica,  sintagma " da Cezarului ce-i al Cezarului "....! In momentul acela , la varsta aceea , nu prea intelegeam eu ce vrea sa zica, dar expresia mi-a ramas intiparita in tartacuta. Cativa ani mai tarziu , cand am patruns si eu in viata, am inteles.......
---Asa ca atunci cand  zici (generic vorbind, nomina odiosa ) "biserica" alaturat de "bogatie" este deja un pleonasm .....
----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Cyberdog

-Nu exista dezvaluiri despre Grupul Bilderberg.  Exista doar dezinformari despre Grupul Bilderberg.
-N-am zis!  Am afirmat!

Ronin

Romulus, probabil omul se refera la ce poate face Vaticanul cu banii astia tinand cont de istoria lor murdara pe care nu o neaga...
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

klingonianul mascat

Un veteran al serviciilor de informatii externe ale Romaniei, Stelian Octavian Andronic, a urmarit misteriosul Grup Bilderberg incepand din anii '70 cand Nicolae Ceausescu s-a intalnit cu printul Bernard al Olandei, membru de frunte al Grupului care controleaza puterile lumii. Fostul ofiter de infromatii este autorul cartii "36 de ani in serviciile secrete ale Romaniei - Din respect pentru adevar", aparuta recent la editura Compania. In exclusivitate pentru ZIUA, consilierul Stelian Octavian Andronic afirma: "Societatile secrete nu trebuie ignorate. Ele sunt si lucreaza continuu, la fel ca si serviciile secrete. Conspiratia exista. Si este in defavoarea Romaniei". Cititi luni in ZIUA interviul integral in care veti afla reactiile lui Ceausescu fata de "Grupul Bilderberg".

Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

Nox

Putem citi chiar azi...

16 mai 2009

Fostul ofiter SIE, Octavian Andronic: Conspiratia exista. Si este in defavoarea Romaniei - VIDEO

LINK: http://www.ziua.ro/news.php?id=28139&data=2009-05-16


18 mai 2009

Sedinta secreta a Guvernului mondial

Grupul Bilderberg s-a reunit in weekend in Grecia, la Vouliagmeni * Un veteran al servicilor de informatii, care urmareste activitatea grupului incepand din 1973, descalceste firele in exclusivitate pentru ZIUA

LINK: http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-05-18&id=253280

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee