Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

DREPTUL LA REPLICA!

Creat de Arckadii, 11 Aprilie 2008, 19:09:23

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

antoniu

DACA TE DAI ASA MARE DEMOCRAT DOMNULE CREATOR DE BLOG,nu ai vrea sa postezi ....asa pentru membrii ,.. DECLARATIA UNIVERSALA A DREPTURILOR OMULUI ,ca sunt doar 30 de articole si ar face bine la comunitatea pe care crezi ca o moderezi de acolo de sus ......cu biciul intolerantei si fixismului de care dai dovada  in fiecare secunda a existentei DVS?

spooky

sevasatase, adu-mi un exemplu prin care nu ai putut sa-ti exprimi parerea?

ark: raspunsul era adresa dl. Ronin si Antoniu care nu inteleg de ce sunt moderati.

antoniu: ce ar fi sa o publicati dvs. sau sa puneti un link catre ea...

daca nu ati priceput de ce voi doi (ronin si antoniu) sunteti moderati, atunci nu mai am ce spune mai departe.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Ronin

Deoarece doar tu (Paul dorneanu) vezi dreptul sau ai dreptul la replica....nu pot decat sa-ti fac un repros :

"Esti un ipocrit !"
R
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Ronin

Cum spuneam (si prin alte parti)... inteligenta !!! lipsita de omenie...( sau insotita de mandrie si egoism)... DAUNEAZA grav sanatatii... bineinteles, pe langa sare, zahar si grasimi !!!

Iti pot spune un lucru, Paule, ca 'prietenii' tai de prin "sistem" NU te pot ajuta la formarea unui caracter 'frumos'... iar in materie de 'fenomen' UFO...sper ca-l vei intelege, undeva, intr-o zi...!!!
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

spooky

Citat din: Ronin din  14 Aprilie 2008, 18:02:27
Deoarece doar tu (Paul dorneanu) vezi dreptul sau ai dreptul la replica....nu pot decat sa-ti fac un repros :

"Esti un ipocrit !"
R

Ronin... ???????? poate nu inteleg eu dar ce inseamna "doar tu (Paul dorneanu) vezi dreptul sau ai dreptul la replica"... ???
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Arckadii

#20
Citat din: antoniu din  13 Aprilie 2008, 15:32:01
DACA TE DAI ASA MARE DEMOCRAT DOMNULE CREATOR DE BLOG,nu ai vrea sa postezi ....asa pentru membrii ,.. DECLARATIA UNIVERSALA A DREPTURILOR OMULUI ,ca sunt doar 30 de articole si ar face bine la comunitatea pe care crezi ca o moderezi de acolo de sus ......cu biciul intolerantei si fixismului de care dai dovada  in fiecare secunda a existentei DVS?

pai pentru ca exista deja undeva pe internet. oricum nu vad legatura. blogul meu nu are membri ci cititori. nu este unul democrat sau comunist. este unul personal. afisez niste idei acolo. daca ati fi citit cu atentie ati fi vazut : "Un blog din care puteti lua tot sau nimic. Niste ganduri, niste sfaturi, niste explicatii. Dumnezeu va fi mereu prezent aici. Pentru ca EL e totul. NU faceti insa confuzia intre BISERICA si CREDINTA. Cititi si apoi judecati."


Ark

spooky

Citat din: Ronin din  14 Aprilie 2008, 18:02:27
Cum spuneam (si prin alte parti)... inteligenta !!! lipsita de omenie...( sau insotita de mandrie si egoism)... DAUNEAZA grav sanatatii... bineinteles, pe langa sare, zahar si grasimi !!!

Iti pot spune un lucru, Paule, ca 'prietenii' tai de prin "sistem" NU te pot ajuta la formarea unui caracter 'frumos'... iar in materie de 'fenomen' UFO...sper ca-l vei intelege, undeva, intr-o zi...!!!

Ronin, regulile sunt simple. Nu mai comentam de ce tu si antoniu ati fost moderati. Daca mai ai si alte nelamuriri, te rog fii la obiect!

Nu am sa tolerez astfel de comportamente. Daca ai impresia ca ai informatii care trebuiesc publicate, ori le pui treptat si le discuti aici pe forum, ori ti le publici toate la un loc. E foarte usor si gratuit sa iti faci un blog oriunde.

Arkadii si-a facut un blog, pe care si eu il citesc cu interes din cand in cand. De aceea iti recomand sa iti faci si tu unul si iti recomand sa ti-l pui la semanatura si restul vor putea sa urmeze linkul.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

#22
Citat din: Arckadii din  11 Aprilie 2008, 19:09:23
Din cauza faptului ca utilizatorul-moderator bluemoon mi-a sters din mesaje si nu mi-a lasat dreptul la replica, inchizand topicurile respective, am sa spun urmatoarele:
1. Nu este corect sa consideri ca fac reclama la blog in momentul in care am postat o stire. Intamplator lucrez in presa, si aflu unele lucruri dinainte de a fi postate pe alte site-uri asa ca eu le am in exclusivitate. Am fost printre primii care au afisat pe un site accidentul de pe kisseleff iar stirea era redactata EXCLUSIV de mine. PENTRU CE MI-AI cenzurat mesajul obscurantistule?
2. Nu va mai lasati calcati in picioare. Regulamentul se incalca in mod flagrant de acest moderator care mai mult sau mai putin este si factor al plecarii mele din RUFOn.
3. Nu este normal sa abuzezi de functia asta. Voi vorbi cu Paul CAND SE INTOARCE (ca sa nu mai zici ca te-ai consultat cu el) ca sa vedem daca e normal ce faci sau nu.

Daca acest mesaj va fi sters, promit sa arat ce inseamna flood, folosind acelasi mesaj ca aici pana cand mi se va raspunde civilizat.

Ark
Ark, am sa incerc sa iti raspund.
Nu esti singurul cu blog de pe acest forum. Bluemoon a considerat, la fel cum a procedat cu ceilalti (exemplu Lupin), ca nu e normal sa postezi doar linkuri catre blogul tau. Daca am permite, acest forum s-ar umple cu linkuri catre blugurile utilizatorilor. Noi doi chiar am discutat despre asta.
1. Din ceea ce am vazut eu, stirile tale nu erau stiri... ci postari din blogul tau care nu au caracter de stiri. Postul cu "cate ceva despre ei" e un articol bun, care, zic eu, merita publicat (integral) intr-un topic separat in sectiunea dedicata acestui subiect, si nu doar ca link in topicul "legaturi catre stiri interesante". E un articol bun si interesant, dar nu si o stire.
Recomandarea mea e sa publici tot articolul in categoria "Extraterestri" si la sfarsit linkul catre blogul tau. Cred ca e formula cea mai buna.

2. Daca bluemoon incalca regulamentul forumului sau il aplica gresit, atunci te rog sa-mi semnalezi acest fapt aici sau personal. Pana acum nu pot sa zic ca este decat vorba despre interpretarea regulamentului (care nici el nu e perfect)... tu il interepretezi in felul tau, eu in al meu si bluemoon in al lui... si nici nu stiam ca din cauza lui ai plecat tu din RUFOn (din cate imi aduc aminte din discutia noastra privata motivele si contextul ar fi fost altul si oricum, nu era recent).

3. Repet, nu consider ca bluemoon a abuzat de aceasta functie.

Regret faptul ca ajungem sa avem astfel de dezbateri in acest moment...
Recomandarea mea... hai sa lasam nervii si tensiunea deoparte sa ne vedem de posturi la subiect... nu strica un minut de liniste si pace...

Paul.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

romulus

Citathai sa lasam nervii si tensiunea deoparte sa ne vedem de posturi la subiect... nu strica un minut de liniste si pace...

Paul.
-----Oameni buni cred ca ar trebui sa incheiati aici orice disputa pe tema asta. Si apoi (aici ma adresez lui Ark ) sa nu uitam ca traversam cu totii o perioada sfanta, in care ar trebui sa fie intre noi armonie, intelegere, impacare ......
----Asa ca dragilor, va rog sa reflectati la asta si sa ne acceptam unii pe altii asa cum suntem, fiecare cu personalitatea, cu firea, cu frustrarile ori credintele lui ! Sa incercam sa ne intelegem si sa ne ingaduim - daca pana la a ne iubi unii pe altii ......mai este destul !
-----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Arckadii

#24
intamplator, si bluemoon poate sa o confirme, am si trimis un mesaj de "impacare" acum cateva zile. motivul a fost tot postul Pastelui. Multumesc Paul pentru raspuns.


LE: In ceea ce priveste plecarea mea, este adevarat. Nu bluemoon a fost factorul principal...insa a constituit unul din factori prin modul lui de a-si expune parerea vis-a vis de actiunile mele.


Ark

spooky

Citat din: romulus din  14 Aprilie 2008, 18:56:41
-----Oameni buni cred ca ar trebui sa incheiati aici orice disputa pe tema asta. Si apoi (aici ma adresez lui Ark ) sa nu uitam ca traversam cu totii o perioada sfanta, in care ar trebui sa fie intre noi armonie, intelegere, impacare ......
----Asa ca dragilor, va rog sa reflectati la asta si sa ne acceptam unii pe altii asa cum suntem, fiecare cu personalitatea, cu firea, cu frustrarile ori credintele lui ! Sa incercam sa ne intelegem si sa ne ingaduim - daca pana la a ne iubi unii pe altii ......mai este destul !
-----Am zis !

--So say we all !

Arck: mi-a spus deja. o zi senina!
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Cautatorul

E clar, daca pana acum credeam ca pana la Dumnezeu te mananca sfintii (un sfintisor ar fi bluemoon),
acum m-am lamurit ca pestele de la cap (Paul Dorneanu) se impute.

Atat timp cat bluemoon e incurajat sa se comporte astfel atunci e clar.

Si daca tot ati dat stele forumistilor, de ce nu faceti sectiuni accesibile doar celor de anumite stele?
Plebea sa se certe in zonele inferioare ale site-ului, dar pastratorii secretelor si cei care se afla in planurile superioare ale inteligentei sa aiba acces in strafundurile cele mai adanci ale site-ului...

Iar bluemoon sa se mai pogoare in multimea plebei si sa mai dea cateva bice sa potoleasca multimea.
Cum se poate ca unul cu atatea stele sa se incurce prin atatia muritori si nestiutori de gramatica, fizica si astronomie?
Te-a pus spooky la munca de jos. Salahor aici pe forum, si-ti refulezi frustrarile pe unii si altii care nu sunt atat de dezvoltati multilateral ca tine.
Cum tu atat de destept ai ajuns sa potolesti multimea proasta?


Eventual sa se dea si examene, de fizica, matematica, astronomie, gramatica, etc. Asa ca un fel de intiere masonica, ca vad ca ati devenit o porta-voce a comunicatelor masoneriei.

Infocon si Rufon nu sunt decat doua site-uri de intoxicare a oamenilor. Se lanseaza atatea ipoteze fanteziste incat adevarul despre adevaratele forte oculte sa fie considerat el insusi fantezist si astfel incat oamenii sa nu mai stie ce sa creada.

In concluzie eu zic sa simplificati regulamentul: bluemoon si spookie fac ce vreau pe forumul site-urilor lor. Si pana la urma e normal, sunt site-urile lor, ei platesc domeniile, hosting-urile, si asa mai departe. Dar macar sa n-o mai faca pe ipocritii ca aici se discuta liber si idei, etc.

Vorba cuiva: Am zis!

LupinThe3rd

@Cautatorul: ce ai patit mon cher de esti asa agitat? Esti nefe?  Te-a lasat gagica si ti-a luat-o bluemoon?
Sa sti ca ar fi bine sa se dea examen de matematica si fizica pe forum, ca multi semidocti sunt pe aici.

loreley

#28
Citat din: Cautatorul din  14 Mai 2008, 05:51:24
E clar, daca pana acum credeam ca pana la Dumnezeu te mananca sfintii (un sfintisor ar fi bluemoon),
acum m-am lamurit ca pestele de la cap (Paul Dorneanu) se impute.

Atat timp cat bluemoon e incurajat sa se comporte astfel atunci e clar.

Si daca tot ati dat stele forumistilor, de ce nu faceti sectiuni accesibile doar celor de anumite stele?
Plebea sa se certe in zonele inferioare ale site-ului, dar pastratorii secretelor si cei care se afla in planurile superioare ale inteligentei sa aiba acces in strafundurile cele mai adanci ale site-ului...

Iar bluemoon sa se mai pogoare in multimea plebei si sa mai dea cateva bice sa potoleasca multimea.
Cum se poate ca unul cu atatea stele sa se incurce prin atatia muritori si nestiutori de gramatica, fizica si astronomie?
Te-a pus spooky la munca de jos. Salahor aici pe forum, si-ti refulezi frustrarile pe unii si altii care nu sunt atat de dezvoltati multilateral ca tine.
Cum tu atat de destept ai ajuns sa potolesti multimea proasta?


Eventual sa se dea si examene, de fizica, matematica, astronomie, gramatica, etc. Asa ca un fel de intiere masonica, ca vad ca ati devenit o porta-voce a comunicatelor masoneriei.

Infocon si Rufon nu sunt decat doua site-uri de intoxicare a oamenilor. Se lanseaza atatea ipoteze fanteziste incat adevarul despre adevaratele forte oculte sa fie considerat el insusi fantezist si astfel incat oamenii sa nu mai stie ce sa creada.

In concluzie eu zic sa simplificati regulamentul: bluemoon si spookie fac ce vreau pe forumul site-urilor lor. Si pana la urma e normal, sunt site-urile lor, ei platesc domeniile, hosting-urile, si asa mai departe. Dar macar sa n-o mai faca pe ipocritii ca aici se discuta liber si idei, etc.

Vorba cuiva: Am zis!

Imi  pare  rau pentru  tine  dar  esti  un  trist...si  am  vaga  impresie  ca   vei  ramane un  simplu"ucenic"  :lol:

LupinThe3rd