Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intrebari pentru Tudor Diaconu (Mosu de la Pitesti)

Creat de spooky, 02 Aprilie 2008, 12:29:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adipop

Discut la cateva zile cu Mosu. Doresc sa ne inpartaseasca din experienta lui de Viata, ca sfaturi ale bataranilor.
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php

adi

Ronin

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Ganditorul

Iata un subiect cu adevarat interesant.
Sa poti lua un interviu d-lui Tudor Diaconu e o performanta greu de atins dar nu imposibila.
Daca accepta si daca aveti nevoie de un camerman + procesare imagine/sunet ... sunt si eu aici, pe subiect.
Dar daca tot facem deplasarea la Pitesti ar fi pacat sa nu obtinem un interviu si din partea d-nei  Marioara Godeanu - sefa de proiect ce s-a ocupat de "Piramida din Pitesti" (azi o ruina... la care adaugam si faptul ca odata cu "iesirea la pensie" a d-nei  Marioara Godeanu putem pierde pt totdeauna baza de date ce a rezultat din cercetarile efectuate pe acest proiect... comunist)
Ce intrebari as pune d-lui Tudor Diaconu ...
- As vrea sa explice - pe intelesul tuturor - algoritmul "scierii secrete" a dacilor
- L-as intreba daca poate traduce o parte dintr-o inscriptie gasita (fotografiata) ... undeva in muntii nostrii.
Deci ... pe cand deplasarea la Pitesti ?


horia2008

Nici o reactie, nimic?

Spicuiesc din interviu:

- piramida lui Keops a fost facuta pe Luna
- Isus a fost clonat
- Luna vine din constelatia Vega
- Moise era de la Cozia
- romanii nici n-au dat pe-aici, Traian a murit prin Asia ucis de parti, asta afost altul....Traian Decius din Dobrogea ala care face Dacia Felix
- logic nimeni nu ma poate contesta.....cine poate sa conteste niste adevaruri stiintifice...
- Isus s-a nascut la Stanisoara
- totul este decodat si descifrat matematic





fiulploii

Si totusi , lipsa vreunei reactii poate spune si ea multe  :roll:
O fi oare tabu ceva anume ? Dezvoltam o mica teorie a conspiratiei ?  :-)

Ganditorul

Cred  ca mai degraba dezvoltam o teorie a responsabilitatii.
Filmul/reportajul e prea bun si prea valoros ca sa te pronunti dupa o singura vizionare. Eu mai am nevoie de timp si studiu inainte sa ma pronunt.
Oricum, e bine sa mai scriem un rand, doua... ca sa tinem subiectul cald, sa nu cada in uitare.

Fr0styan


fiulploii

Citat din: Ganditorul din  21 Septembrie 2011, 09:03:08
- L-as intreba daca poate traduce o parte dintr-o inscriptie gasita (fotografiata) ... undeva in muntii nostrii.
Ai putea sa ne impartasesti vizual acea inscriptie?
Adica , pune dom'le poza cu inscriptia aia ca ne tii in asteptare de atata timp  :lol:
Apelez la simtul umorului @Ganditorul -e , nu o lua altfel , pls.
Zic si eu ...

Ganditorul

Da, as putea, dar prefer sa o fac in mesaje private. Numai sa gasesc oleaca de timp...