Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

reteaua de curent electric

Creat de djradu, 28 Martie 2008, 00:45:56

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

djradu

buna seara tuturor ,

pe data de  26-martie-2008  ma plimbam pe la mine prin cartier si am observat ceva ciudat la felinarile pt illuminat public , parpaiau toate gen fluctuaþii foarte mari ale tensiunii electrice....prima oara am crezut ca e o avarie la retea , iar astazi am observat aceiasi chestiie fac la fel ba chair mai mult jumate din cartier nu are curent electric , am intrebat mai multa lume daca si la ei in cartiere se observa vreo avarie la reteaua de energie electrica si mi-au sesizat aceiasi chestie !

Sã aibã legãtuã cu 2012 inversarea polilor ?

askey


djradu


askey

Nu mai retin pe ce post tv a zis ca in Bucuresti e nevoie de 4milarde euro pentru refacerea retelei electrice, iar in restul tarii doar de 1miliard ... poate ce se intampla in Bucuresti are cumva legatura cu stirea asta, si poate si cu summitul NATO, mai stii...

adrianh

Citat din: askey din  28 Martie 2008, 04:26:25
Nu mai retin pe ce post tv a zis ca in Bucuresti e nevoie de 4milarde euro pentru refacerea retelei electrice, iar in restul tarii doar de 1miliard ... poate ce se intampla in Bucuresti are cumva legatura cu stirea asta, si poate si cu summitul NATO, mai stii...
Pe ProTv,la stirile de la ora 19:00 :-D
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!