Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Citat din: Lone Ranger din  27 Martie 2008, 16:32:55
Ca veni vorba, Hitler era un adept convins al teoriei privind existentza acestei lumi subterane. La un moment dat a trimis Kriegsmarine (Marina Militara germana) sa caute intrarea...
Hitler a avut o baza intreaga subterana. A fost si un conflict armat...Sunt multe detalii OMISE de istorie.

Lone Ranger

Citat din: sevastase din  27 Martie 2008, 16:34:49
Hitler a avut o baza intreaga subterana. A fost si un conflict armat...Sunt multe detalii OMISE de istorie.
Vorbeshti despre "Operatiunea Tabarin", de care era vorba în Nexus Magazine?

sevastase

Citat din: Lone Ranger din  27 Martie 2008, 16:36:23
Vorbeshti despre "Operatiunea Tabarin", de care era vorba în Nexus Magazine?
Nu am citit niciodata Nexus Magazin...e o revista romaneasca ? ...

Lone Ranger


LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  27 Martie 2008, 16:34:49
Hitler a avut o baza intreaga subterana. A fost si un conflict armat...Sunt multe detalii OMISE de istorie.
O fi avut. Da' a luat-o in basca. E interesant ca se tot povesteste despre baza de la pol da' pana acum toata lumea da citate (nu numai aici pe forum) dar nu se gandeste nici unul sa faca o expeditie. Ca daca cumva se strica vraja si nu e nimic... O fi crezul Hitler in Pamntul rotund pe dinauntru si nu credea in "fizica jidaneasca" dar americanii in schimb au crezut in ea si au facut bomba atomica. Evident ca rusii, americanii, britanici si francezi s-au oprit la Berlin. Adica Hitler a pierdut razboiul...
Eu am mari dubii ica Pamantul e gol in inteior... Am si eu un "defect": cred in fizica "jidaneasca" :)))


askey

cand naiba au stricat astia de la google Antartica ? vroiam sa va arat o locatie interesanta, dar nu o mai gasesc ... era un un patrat imens, ce sugera ca acolo este ceva sub zapada ... of of

sevastase

#82
Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 16:54:55
O fi avut. Da' a luat-o in basca. E interesant ca se tot povesteste despre baza de la pol da' pana acum toata lumea da citate (nu numai aici pe forum) dar nu se gandeste nici unul sa faca o expeditie. Ca daca cumva se strica vraja si nu e nimic... O fi crezul Hitler in Pamntul rotund pe dinauntru si nu credea in "fizica jidaneasca" dar americanii in schimb au crezut in ea si au facut bomba atomica. Evident ca rusii, americanii, britanici si francezi s-au oprit la Berlin. Adica Hitler a pierdut razboiul...
Eu am mari dubii ica Pamantul e gol in inteior... Am si eu un "defect": cred in fizica "jidaneasca" :)))
Asta ar fi o polemica separata dar draga Lupine...te-i gandit vreodata ca americanii vs hitler, rusii vs americanii....a fost doar un show asa de ochii lumii ? .... razboaiele au rolulde a genera bani pentru cei care au finantat dintotdeauna ambele parti ? ...ca au rol de a crea genocide ? ...ca au rolul de a te a baga frica in populatie pentru ca cetatenii sa renunte la drepturile constitutionala care le asigura independenta ?

Astazi iti voi face cunostiinta cu un concept nou, care a stat la baza oricarui conflict din istorie chiar si milenii inapoi : DIALECTICE HEGELIENE .... HEGELIAN DIALECTICS


ORDINE DIN HAOS     (


PROBLEMA REACTIE SOLUTIE   (dAVID iCKE )

http://www.youtube.com/watch?v=D5oKCYfYmYs

Cyberdog

Reptilienii exista. Ei traiesc intr-o comunitate deschisa si folosesc urmatorul simbol:



Daca se accepta ipoteza de mai sus, atunci eu ma pot considera ca fiind un vechi reptilian.

Lone Ranger

Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 16:54:55
O fi avut. Da' a luat-o in basca. E interesant ca se tot povesteste despre baza de la pol da' pana acum toata lumea da citate (nu numai aici pe forum) dar nu se gandeste nici unul sa faca o expeditie. Ca daca cumva se strica vraja si nu e nimic... O fi crezul Hitler in Pamntul rotund pe dinauntru si nu credea in "fizica jidaneasca" dar americanii in schimb au crezut in ea si au facut bomba atomica. Evident ca rusii, americanii, britanici si francezi s-au oprit la Berlin. Adica Hitler a pierdut razboiul...
Nu ash fi crezut vreodata ca voi ajunge sa zic "din pacate!" Pentru ca nu ne-am fi pricopsit cu comunismul în toata Europa de Est. Iar în timp, nazismul (fatza de care trebuie sa spun ca am mari rezerve, iar curentele neolegionare de pe la noi mi se par jalnice) s-ar fi edulcorat, ajungînd la o forma mai suportabila decît "anii-lumina" ai lui tov Pingelica...

Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 16:54:55
Eu am mari dubii ica Pamantul e gol in inteior... Am si eu un "defect": cred in fizica "jidaneasca" :)))
Eu numai pîna la un punct... Sunt ferm convins, de exemplu, ca la faza aia cu viteza luminii care "nu se poate depashi" e pe undeva un clenci... Nu sunt deloc convins ca tot ce ni s-a spus prin shcoli e shi adevarat!!!!

Lone Ranger

Citat din: Cyberdog din  27 Martie 2008, 17:09:13
Reptilienii exista. Ei traiesc intr-o comunitate deschisa si folosesc urmatorul simbol:



Daca se accepta ipoteza de mai sus, atunci eu ma pot considera ca fiind un vechi reptilian.
NU se accepta. Pentru ca e bashcalie ieftina!!!!! Daca nu eshti de acord cu ce cred unii, treba ta. E dreptul tau sa crezi ce vrei. Dar glumitzele de un anumit soi nu-shi au rostul!

LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  27 Martie 2008, 17:07:23
Asta ar fi o polemica separata dar draga Lupine...te-i gandit vreodata ca americanii vs hitler, rusii vs americanii....a fost doar un show asa de ochii lumii ? .... razboaiele au rolulde a genera bani pentru cei care au finantat dintotdeauna ambele parti ? ...ca au rol de a crea genocide ? ...ca au rolul de a te a baga frica in populatie pentru ca cetatenii sa renunte la drepturile constitutionala care le asigura independenta ?

Astazi iti voi face cunostiinta cu un concept nou, care a stat la baza oricarui conflict din istorie chiar si milenii inapoi : DIALECTICE HEGELIENE .... HAEGELIAN DIALECTICS
Prefer Diplomatia lui Kissinger. Daca reusesti sa spui cu cuvintele tale fara sa dai cu copy+paste ar fi interesat sa vorbesti despre teze,antiteze si sinteze, vorba lui Fichte. Din pacate prefer nu domn numit Gödel si nu alt domn numit Turing

LupinThe3rd

Citat din: Lone Ranger din  27 Martie 2008, 17:17:47
NU se accepta. Pentru ca e bashcalie ieftina!!!!! Daca nu eshti de acord cu ce cred unii, treba ta. E dreptul tau sa crezi ce vrei. Dar glumitzele de un anumit soi nu-shi au rostul!
@Cyborgu: Concluzia: Bascalia ieftina nu se accepta. Se accepta bascalia buna saubascalia de loc.

Lone Ranger

Lupin, ma sileshti sa repet ca glumele unora frizeaza prostul gust. Shi nu numai.

LupinThe3rd

Citat din: Lone Ranger din  27 Martie 2008, 17:12:41
Nu ash fi crezut vreodata ca voi ajunge sa zic "din pacate!" Pentru ca nu ne-am fi pricopsit cu comunismul în toata Europa de Est. Iar în timp, nazismul (fatza de care trebuie sa spun ca am mari rezerve, iar curentele neolegionare de pe la noi mi se par jalnice) s-ar fi edulcorat, ajungînd la o forma mai suportabila decît "anii-lumina" ai lui tov Pingelica...
Eu numai pîna la un punct... Sunt ferm convins, de exemplu, ca la faza aia cu viteza luminii care "nu se poate depashi" e pe undeva un clenci... Nu sunt deloc convins ca tot ce ni s-a spus prin shcoli e shi adevarat!!!!
Mai bine nu spune. Ambele sisteme au fost nebunie. Teoretic in comunism puteai scapa: vindeai averea, te "converteai" si bateai din palme, samd. In nazism: erai jidan, tigan, polonez, homosexual si gata. Nu te puteai converti. Salutare si pun praz verde.... AM citit undeva o chestie: in nazism nu existau glume politice. O imbulinai. Pe cand in comunism chiar si pe vremea lui Stalin se faceau.
Per moment viteza luminii e batuta in cuie. Nici macar nu iti spune cineva ca e asa sau nu e asa. Spune ca Eistein a rezolvat si explicat niste probleme care le invarteau altii de numai numai cu teoria relativitatii restranse. La fel cu cea generalizata. Asta nu inseamna ca asta explica tot si ca la un moment dat se va gasi o teorie care va explica si de ce viteza e 300000km/s sau de ce ni se pare noua asta.