Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

11:11 digital time code si anul 2012

Creat de extrateresru_ro, 26 Martie 2008, 12:20:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

StarDust

Citat din: Sirius13 din  27 Aprilie 2008, 01:32:48

When you take the step
To free yourself from modern life
The sky will shine again


Si eu sunt realist/materialist, dar...cat adevar e in aceste randuri...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

sevastase



As explained in the "Code" article, the "in-between" points, those divisible by 18, tend to have the "666" tangent. This could be considered a 20 part "wheel." There is another wheel of six segments of 60 degrees each. These tend to produce numbers with a tangent that is equal to the square root of three, such as 60, 120, 5280 (feet in a mile, 60 x 88), etc. Related geometrical shapes are the Star of David and the Flower (or Seed) of Life.

The ancient numbers that are related to metrology, systems of weights and measures, often transmit symbolic messages about karma or judgment. In the old days this was sometimes shown as balance scales, such as the weighing of the heart against the feather. In my theory, karma/judgment is more of a learning system, rather than a reward/punishment system. And, it seems, we actually "judge" ourselves. After the leap to the heart chakra level, karma will become entirely positive.

Some think of the prehistoric system as "Creation Numbers." For example, many of the numbers seem related to distances and speeds of the sun, moon, and planets.

The Earth has an "11:11" in its radius/diameter as 11 + 11 = 22 and 22 x 360 = 7920 miles. The literal meaning of the word Gematria is "measuring the Earth." The harmonic may have been suggested by 911 - 119 = 792. The 119 here may be related to the big east coast blackout of 11-9-65, 36 years prior to 9-11-2001.

The ones, when squared, give the other numbers:

1.11111111 squared = 1.2345678987654321

http://www.greatdreams.com/numbers/1111/1111.htm

sevastase

11:11

doi sori

0/28/2000

Dear Joe:

I have been packing your email address around with me for over a year.

About that long ago, somebody pulled up your website on my computer. I read your article on "two suns" and invited anyone to respond.

Well, here I am finally. I wanted to share with you that my daughter and I were driving along the highway on the way between New Brunswick, Canada and Prince Edward Island, Canada. We could not believe our eyes. We both said we were glad there were two of us present for this marvelous phenomena as one of us might not have believed the other or understood. They were lined up along the horizon just before sunset. They were each full-sized and blindingly a bright yellow.

Special Regards,

M

Serban M

Citat din: sevastase din  16 Mai 2008, 14:17:21
11:11

doi sori

0/28/2000

Dear Joe:

I have been packing your email address around with me for over a year.

About that long ago, somebody pulled up your website on my computer. I read your article on "two suns" and invited anyone to respond.



teoria two suns este pentru 2009-2012 si singura dovada este asteptarea :)

Well, here I am finally. I wanted to share with you that my daughter and I were driving along the highway on the way between New Brunswick, Canada and Prince Edward Island, Canada. We could not believe our eyes. We both said we were glad there were two of us present for this marvelous phenomena as one of us might not have believed the other or understood. They were lined up along the horizon just before sunset. They were each full-sized and blindingly a bright yellow.

Special Regards,

M


fenomen meteorologic.teoria cu 2 sori este aberanta,daca asa zisa planeta nibiru deja s-a apropiat de pamant si ar fi vizibila,noaptea s-ar vedea cat carul pe cer,deci aberant.

Teoria 2 suns este lansata pentru perioada intre 2009-2012,ramane de vazut,la propiu ,daca e adevarat.

jackie28t

#19
Citat din: sevastase din  16 Mai 2008, 14:17:21
doi sori


Dragul meu sevastase, acolo nu este vorba de doi sori ci de un fenomen natural numit si ''SUN DOG''
Am vazut chiar si eu personal astfel de fenomene.Nu sunt rare dar sunt fascinante.
Te poti documenta la:  http://en.wikipedia.org/wiki/Sun_dog
Ma uimeste faptul sa vad cum unii pot posta astfel de balarii.

Crezi ca imaginea de mai jos reprezinta 3 sori?Binenteles ca nu!E doar un fenomen natural.




Uite o imagine mai explicabila.




Iar aici poti urmari un fim intitulat ''Sun Dog Reflections''

http://www.youtube.com/v/o8h9AXFVIKg
Link direct: http://www.youtube.com/watch?v=o8h9AXFVIKg

Sper sa fie de ajutor.Toate cele bune.

antoniu

cum naiba ati uitat-o pe lyly cea rece.....mai baieti..mai....ai.....a.......

lylyt_ice

 Pai vezi ca unii mai uita......? NOROC cu tine ca altfel............
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

IONUT

Citat din: Sirius13
fenomen meteorologic.teoria cu 2 sori este aberanta,daca asa zisa planeta nibiru deja s-a apropiat de pamant si ar fi vizibila,noaptea s-ar vedea cat carul pe cer,deci aberant.
Teoria 2 suns este lansata pentru perioada intre 2009-2012,ramane de vazut,la propiu ,daca e adevarat.

Lamureste-ne te rog: de la anul vom putea vedea Planeta Zeilor cu aparate la indemana oricui sau cu ochiul liber ?

Serban M

Citat din: IONUT din  05 Iunie 2008, 23:50:45
Lamureste-ne te rog: de la anul vom putea vedea Planeta Zeilor cu aparate la indemana oricui sau cu ochiul liber ?

daca exista si are masa respectiva,acest obiect planetar va fi vizibil cu ochiul liber intre 2009-2010

IONUT

Citat din: Sirius13 din  06 Iunie 2008, 00:01:10
daca exista si are masa respectiva,acest obiect planetar va fi vizibil cu ochiul liber intre 2009-2010
Mai ales ca Ea "pica" cam oblic spre perpendicular pe planul Sistemului Solar, dinspre "emisfera nordica". Deci suntem cam avantajati oarecum, mai ales noaptea, indiferent de anotimp.

LP

Cred ca ar trebui sa ne suim pe coada cometei si sa fugim de aici.... Sper ca nu se ajunge la sinucideri in masa in 2012!!!

jean

CitatEa "pica" cam oblic spre perpendicular pe planul Sistemului Solar, dinspre "emisfera nordica
Scuze... dar eu nu am inteles ce vrei sa spui. Cum adica oblic spre perpendicular?...Poatr fi doar oblic sau perpendicular, nu amandoua in acelasi timp.
   Emisfera nordica a sistemului solar?. Probabil a imagini raportata la reprezentarea pamantului pe diferite imagini. Nordul reprezentat in todeauna in partea de sus. Cum ai aflat care este emisfera nordica a sistemului solar?, tot referitor la acele imagini cu pamantul cred. Sper sa nu te superi pe mine dar sa nu-i lasam in ceata pe cei care nu sunt in tema.
Adevarul este dincolo de noi

Tileanu

Howdy!
Citesc de ceva vreme pe aici si am si scris in vremuri imemorabile cate ceva.
Sunt intresat de teoria conspiratiei si fenomene paranormale dar nu am experimentat niciodata un fenoment paranormal nici daca mi-am dorit cu toata forta uitandu-ma pe cer de nebun cu orele poate, poate observ un OZN sau altceva.

Revenind, toata saptamana trecuta, mi s-a intamplat sa apas pe tasta de deblocare a telefonului aproape inconstient pentru a verifica ora si in toate cinci zile era ora 11:11. Daca as fi verificat special telefonul cu scopul de a vedea "11:11" apasand deblocarea cam pe la ora la care ar fi putut fi 11:11 n-as mai fi scris subiectul pentru ca "mi-am cerut-o" cum s-ar zice insa de fiecare data m-am uitat la telefon total nestiutor, ori dorindu-mi sa aflu cat e ceasul ori inconstient.

Tot saptamana trecuta, vineri, nu numai ca am vazut 11:11 la telefon dar de fiecare data cand mi-au picat ochii pe ceasul calculatorului, acesta arata fie 11:29, fie 11:38. Unde mai pui ca la intoarcerea de la munca, dupa furtuna din bucuresti, a aparut si un mare curcubeu pe cer :)
Unde mai pui ca vineri a fost 30/03/2012 3+3+2+1+2=11  :?
Seara nu mi se intampla fenomenul asta desi am ceas pe perete. La fel, daca ma uit la ceas des sa vad daca nu cumva "vad" o combinatie de 11 gen 23:38 sau 11:47 niciodata nu pica 11:11. numai cand o fac inconstient.

Introspectand oarecum trecutul imi dau seama ca mi s-a mai intamplat sa vad 11:11 la ceas dar atat de rar incat nu am realizat repetitia asta.

Dar saptamana trecuta a fost prea des ca sa nu realizez.

Cand am cautat pe net am gasit numerologie gen: declararea noii ordini mondiale prin discursul lui Bush Sr. pe 2/11/90, la fix 11 ani dupa aia au fost atentatele iar daca la 2001 mai adaugam un 11 da 2012.
Unele teorii spun ca 11:11 este de fapt un apel la trezirea constiintei, altele spun ca e numerologie oculta ce tine de illuministi, altele ca sunt mesaje ale ingerilor pazitori catre noi cu privire la viitor, altele chiar ca 11:11 e un scurt-circuit al matrixului in care se presupune ca traim toti.

Imi doresc sa aflu si opiniile voastre, daca ati experimentat asa ceva, ce credeti ca ar putea fi...
2 + 2 = 5

mr

#28
In mod sigur nu este o intamplare faptul ca traiesti aceste lucruri. Dar cred ca este important de aflat care este substratul acestor trairi.
De exemplu, ar putea fi o posibilitate indusa de catre subconstientul tau care este preocupat in exces, fara ca tu sa stii constient, de aceasta combinatie 11:11 sau de 11. Aceasta posibilitate poate fi la randul ei indusa in subconstient subtil de undeva (media, carti etc). Efectul este ca tu ai devenit mai "sensibil" si atragi aceste momente de potrivire, cautandu-le practic. Rezultanta este una care tinde spre zero ca valoare....intrucat proiectezi o iluzie, o centrare gresita.

O alta posibilitate ar fi chiar trairea unor momente de sincronicitate autentice. Despre asta poate ca ai citit si aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3999.0.html

Numerologia si energia literelor/cuvintelor cred ca reflecta fidel configurarea matrixului in care traim. Personal, in ultima perioada am trait doua momente din care pot spune ca am putut vedea si simti ordinea tesaturii realitatii in care ma trezesc in fiecare dimineata, din perspectiva numerelor si cuvintelor pe care le folosim cu atata usurinta.
Primul se refera la faptul ca aveam nevoie pe firma de un cont in banca, cont necesar in a face tranzactii pe un anumit domeniu de activitate de care ma ocup personal. Inexplicabil, sa zic asa, "stiam" ca acel cont trebuie sa inceapa cu RO76... inainte de a fi creat de banca. In momentul in care l-am primit intradevar il "vedeam" cu RO76, l-am trimis celor cu care lucram intr-o adresa, l-am trecut in antet....desi era trecut in actele oficiale ale bancii RO67... Dupa cateva zile am sesizat in sfarsit aceasta discrepanta, dar convins ca este RO76... am sunat la banca. Surpriza, aveam dreptate! Ofiterul de cont gresise. Si-a cerut scuze si mi-a dat contul scris corect cu RO76...   
1976 este anul meu de nastere... :-)

Al doilea moment se leaga cumva de ceea ce am scris pe topicul cu sincronicitatea legat de faptul ca in luna martie anul acesta o sa ma mut in casa noua. Nu am mai scris acolo....dar acum pot spune ca apartamentul e cumparat (de la sf lui februarie) si este in faza finala de finisare, urmand ca luna viitoare sa ne mutam. Pe langa implinirea acestui lucru a aparut un element legat "encodarea" numelor pe care le purtam.
De achizitia acestui apartament s-a ocupat mai mult sotia. Ea s-a implicat cu agentia imobiliara,banca, cu actele etc. Am vazut, pana la acest apartament, inca vreo 40. Deja nu mai stiam ce vrem intrucat fiecare prezenta avantaje si dezavantaje. Dar, acest apartament am avut senzatia ca ne-a ales pe noi si mai precis pe ea. Toate au mers unse in ceea ce priveste tranzactia si multimea de acte ce o privea (casa luata cu credit), inclusiv vechea proprietara, un om de cuvant. Totusi elementul cheie care m-a facut sa zambesc satisfacut si sa-mi dau seama de ce toata "nebunia" cu hartoagele si procedurile aferente a decurs ca la carte, a fost faptul ca adevaratul proprietar al apartamentului care murise (proprietara era o fiica a acestuia avand dezbatuta mostenirea - si in plus, se mutase de multa vreme din acel apartament), purtase acelasi nume de familiei cu al sotiei: IACOB. Deci "transmiterea" era oarecum naturala, daca pot spune asa... :-)

De aceea cred ca este foarte important sa-ti lamuresti contextul in care ti se intampla aceste lucruri.
Sunt sigur ca sunt grupari pe pamantul asta care au aceste cunostinte inalte, care isi aroga superficial dreptul de face uz de ele doar in folosul lor, cu iluzia deturnarii evenimentelor firesti ce caracterizeaza matricea. Simtim zilnic acest lucru. Modul in care o fac nu cred ca trebuie sa constituie scopul nostru principal in aceasta lume. Isi suporta singuri consecintele pe masura faptelor.

Intradevar ne afecteaza si pe noi, dar numai pe fondul propriei noastre ignorante si superficialitati.
Odata ce cautam sa ne descoperim singuri sinele si mediul in care traim, in cat mai multe detalii posibile, pe de o parte incepem sa vedem si sa intelegem matricea si pe de alta suntem din ce in ce mai putin afectati de nebunia celor care folosesc incorect aceste cunostinte.
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

Tileanu

Citat din: Tileanu din  31 Martie 2012, 19:40:08
Tot saptamana trecuta, vineri, nu numai ca am vazut 11:11 la telefon dar de fiecare data cand mi-au picat ochii pe ceasul calculatorului, acesta arata fie 11:29, fie 11:38. Unde mai pui ca la intoarcerea de la munca, dupa furtuna din bucuresti, a aparut si un mare curcubeu pe cer :)
Unde mai pui ca vineri a fost 30/03/2012 3+3+2+1+2=11  :?
inca mi se intampla. nu asa des ca in saptamana respectiva dar se intampla cel putin o data pe zi si daca s-ar intampla ca-mi doresc eu sa ma uit la ceas des "poate poate o sa prind combinatia dorita" n-as mai scrie aici dar se intampla total random. cand ma uit la ceas ma uit nu stiu, ca un gest reflex sau din plicitseala sau negandindu-ma la ceva. nici macar nu ma uit pt. ca ma intereseaza neaparat sa stiu cat e ceasul.
ciudat.
2 + 2 = 5