Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hitler ?

Creat de sevastase, 25 Martie 2008, 20:33:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

#60
Citat din: Xanadron din  15 Aprilie 2011, 17:34:27
Doar sa vii c-o dovada a clonarii lui Hitler !!!  :-D :martiansmile: :mrgreen: :ufo:

Nu prea cred! Asta ar insemna sa avem un individ undeva la 50-60 de ani care arata ca Hitler si mai cum? Exista vreo metoda si de implantare a constientei acestuia din urma in clona proaspat rezultata? Pt ca daca l-au clonat asta nu inseamna ca are si aceeasi personalitate sau mai bine zis  transferul de date sa se faca  instantaneu si sa continue "munca" acestuia. Si nu in ultimul rand, unde s-ar afla aceasta clona? Cine a lansat ideea clonarii chiar si in baza unui zvon, o idee ar trebui sa aiba, altfel... vorbim vorbe!

Siberia

Cred ca pe Hitler il durea exact in cot de Turnul de pe Luna ! Si pe Turn il durea exact in varf de Hitler !
Acum o sa apara turnul ala in toate topicurile... ce tot aveti cu el, nu pricep... ideea de a fabrica un ditamai turnul ca sa captezi suflete, spirite, amintiri, orice, mi se pare de-a dreptul hilara. Ar fi putut inventa un dispozitiv de captare exact sub forma crucii si captau cate suflete naive vroiau - nu era nevoie de ditamai turnul...Lasati-l macar pe Hitler sa-si vada de existenta lui clonata sau de moartea lui linistit ! :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#62
@ interesent: Pertinente afirmatii in principiu, la care vin doar cu lamurirea ca discutia de-aici a... alunecat un pic de la tema "Hitler" la cea a discutarii unor idei din lucrarea doctorului Toni Victor Modovan "Programul Terra" - discutie in conexiune totusi cu problema posibilei clonari de catre presupusii nostri Creatorii :-) a unor pesonalitati - si implicit a lui Hitler.
Lamuriri suplimentare (unele chiar de la autorul in persoana al interesantei carti citate - dar din pacate netradusa inca-n engleza) sint pe topicul: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3168.0.html

@Tayka: Partial sint (si acum) de acord cu viziunea ta - si implicit cu a inventivului TVM. Dar numai partial - in sensul ca:

1. Dupa mine cel putin, exista indubitabil destui (desi nu f. multi) oameni evoluati - egal daca shamani, calugari isihasti, yoghini sau zen-budisti -, care au scapat cu tot cu sufletzelele si corpurile lor spirituale de "Teascul Zeilor" si implicit de reincarnarea pe "Prison Planet Earth". :martiansmile:

2. Speculatzia (inventiva, trebuie s-o recunosc ;)) utilitatii pentru Recoltatori a maruntelor si ilogicelor intr-adevar evenimente care ne "coloreaza" viatza asta complicata de catre si prin noi insine :| nu prea tine, la o analiza mai atenta. Fiindca "tescuirea" amintirilor astora din ADN-ul spiritual (= dintr-o experientza de viatza total diferita de aia care-i asteapta pe puradeii ET :-) "nascuti maturi" - posibil insa si asta) nu-mi pare deloc utila primitorilor de esentza ADN-istica paminteana, fie ea raspurificata-n misterioase filtre.

3. Nici "liberul arbitru absolut" mentionat nu pot sa cred sa fie o notiune reala 100%, din simplul motiv ca numeroase dintre realele idei avangardiste expuse de tine (traduse un pic in termeni mai umani ca dizolvarea familiei, cresterea-educarea colectiva a copiilor, feminismul "avansat" sau alte tentative de  comunism in definitiv) au fost tatonate-n decursul istoriei taman in urma unor ordine venite de la "EI". :martiansmile: Deductie logica zic eu, fiindca au fost incercate de "curele de transmisie" umane - indeosebi evreiesti mai precis si finantate de Partenerii Babilonieni ai Marelui Maestru Luciferic :evil: - dupa mine, evident. "Cineva" s-a opus, clar. Dar asta depaseste iar aria topicului.

In orice caz, observi ca, "printre picaturi", ti-am dat totusi dreptate-n destule directii, stimate Tayka...;)

Revenind strict ontopic, nu zic ca vegetarianul Hitler a fost neaparat vreun mare initziat (si sfint nici atit :lol:), dar nici nu cred c-a fost ales intimplator de sforarii ET :-) pentru rolul lui complex jucat in istorie - si poate chiar in cea prezenta, prin ricoseu macar...
"Singe albastru" a avut in orice caz fara dubii.
Motiv pentru care nici nu cred c-a fost "de capul lui" in tot ce-a intreprins.
Desi, aparent, pare sa fi avut si el liber arbitru, cel putin dupa gaunoasa istorie oficiala.
...Oare?! :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

#63
Citat din: padme din  15 Aprilie 2011, 22:34:59
Nu prea cred! Asta ar insemna sa avem un individ undeva la 50-60 de ani care arata ca Hitler si mai cum? Exista vreo metoda si de implantare a constientei acestuia din urma in clona proaspat rezultata? Pt ca daca l-au clonat asta nu inseamna ca are si aceeasi personalitate sau mai bine zis  transferul de date sa se faca  instantaneu si sa continue "munca" acestuia. Si nu in ultimul rand, unde s-ar afla aceasta clona? Cine a lansat ideea clonarii chiar si in baza unui zvon, o idee ar trebui sa aiba, altfel... vorbim vorbe!
Glumeam de fapt... si nu prea. ;)
Si,,, ei bine, eu am lansat ideea clonarii !!! (aici pe Rufon cel putin, fiindca-s si destui alti "ciudati" cu aceeasi idee). :lol:
Plus ca problema locatiei prezumtive a clonei am rezolvat-o deja - n-ai citit? Antarctica sau Aldebaran.:wink:

Serios vorbind acum, fiintze superioare :-) capabile de "transfer spiritual in alte corpuri" (inclusiv al spiritului/constiintei proprii) exista destule si nu doar in filmele SF - dar puricarea temei asteia ne-ar arunca-n haul unui offtopic care mi-ar creste procentul si-asa maretz al postarilor trimise la cosul de gunoi. 8-)

Ca sa apara deci si cuvintul "Hitler" aici, :-P o sa-i raspund si colegei Siberia: dupa cum vezi, n-am suflat o vorba despre Turnul Selenar, :moon: dar, daca tot m-ai incitat, pot sa-ti spun nu doar ca... intr-adevar locurile din apropierea crucilor sint folosite pentru captarea cea mai eficienta a CS, ci si ca n-ar fi cazul sa confundam rolul, locul, dimensiunile si forma "releelor" - cel de pe Luna fiind se pare un "router" central pentru jdemilioane de "receptori" si implicit gigantic.
Receptori paminteni (ca doar nu sintem lunatici ;)) reprezentati poate de cruci, anterie sau alte cadelnitze. :-D

Na ca uitasem de Hitler... :lol: Iegzista deci zvonuri ca Fuhrerul chiar a calatorit de citeva ori pe Luna, dar dincolo de dubiul zvonurilor e faptul ca circa 300 de de calugari tibetani au fost gasiti la Berlin de catre Aliati - vii sau morti (cazul consilierului ezoteric personal al lui Hitler). Nu gasesc acu-acu sursa istorica exacta, dar crede-ma te rog pe cuvint pina revin prin zona.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

In legatura cu calatoria pe Luna te cred ! Si cand o sa am ceva timp o sa revin cu o teorie dezvoltata din surse personale cu privire la calatoriile lui :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

@Lex

si cum ramane cu ''baietii'' care vin sa ne scape de la ''jug''( DACA ar venii) dupa cum am scris mai sus  :p

zamotrak

Citat din: @Lex din  16 Aprilie 2011, 09:48:55
si cum ramane cu ''baietii'' care vin sa ne scape de la ''jug''( DACA ar venii) dupa cum am scris mai sus  :p

As vrea sa cred ,ca nu ramane ,cum a ramas cu ai nostrii ,prin 1940 si ceva ,care tot asteptau sa vina americanii!
Si cand in sfarsit au venit,sub o forma sau alta,..........iete ce bine o ducem. :|

@Lex

poi daca nu vine nimeni macar sa ne dea  un impuls de ''desteptare'' ca altceva nimeni nu o sa ne dea si asta in cel  cel mai bun caz,  inseamna ca rasa umana chiar e pe duca daca viata pe Terra va insemna la infinit tragerea''jugului'' impus de niste nenorociti de E.T cu gandire de roboti.  parerea mea   :-)

Xanadron

Poate cel mai informativ site pe teme conexe problematicii "Wunderwaffen":

http://www.greyfalcon.us/


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

andrei

Iata un material care prezinta unele legaturi intre nazism si masonerie
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Xanadron

#70
Descoperirea epavei unui submarin (in anii '90) - enorm ca dimensiuni (115 m lungime), din seria secreta nazista XI-B U-Boot in apele de langa Cape Cod, adica f. aproape de tarmul SUA, confera oaresce greutate in plus teoriilor privitoare la posibilitatea "evadarii" pina-n America de Sud si apoi in Antarctica a lui Hitler.
Fiindca se pare ca 4 exemplare au fost produse.

http://www.combatsim.com/htm/feb99/typexi-2.htm

Un interviu interesant pe tema asta:

http://www.youtube.com/watch?v=m1k1MFyaRjY&feature=player_embedded


Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

#71
am si eu o intrebare, pt. cine a citit ''Operatiunea Aldebaran''  a fost adevarata fuga lui Hilter pe Alcyone (Aldebaran)? adica este inspirata din fapte reale  ? ceva idei  despre aceasta carte . ms  :-)

Xanadron

#72
Citat din: @Lex din  06 Mai 2011, 10:25:19
am si eu o intrebare, pt. cine a citit ''Operatiunea Aldebaran''  a fost adevarata fuga lui Hilter pe Alcyone (Aldebaran)? adica este inspirata din fapte reale  ? ceva idei despre aceasta carte . ms  :-)

Abia acum vad ca-s dator c-un raspuns.
Deci: "fuga lui Hitler pe Alcyone" mi se pare ca-i la fel de... adevarata ca orice alta idee similara dintr-o povestire SF, draga @Lex...

Plauzibila poate fi totusi, chiar daca intr-un procent minuscul. Cele mai plauzibile mi se par concluziile din recent desecretizatele documente FBI, care sustin ferm prezentza concreta -  desi doar temporara - a lui Hitler in America de Sud (Argentina).

Ca o fi plecat mai apoi in Antarctica si de-acolo pe Luna :moon: sau in sistemul stelar Alcyone, hmmm... poate aflam ceva mai multe din filmul ala finlandez "Iron Sky", la anu'.
Sau in 2018 cel tirziu (cum sustin scenaristii lui... cu un anume schepsis). :-D

Iron Sky Teaser 2 - The First Footage
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

SLEAH19

#73
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

elena78

Citat din: Lone Ranger din  26 Martie 2008, 12:12:16
Ipoteza nu e noua... Prin anii '80 am citit o carte (spionaj / aventuri), numita "O Lunga Hibernare" (parca era scrisa de un englez, dar nu-mi aduc aminte numele autorului), a carei intriga era construita exact pe aceasta idee. Mai exact, acolo se sustzinea ca Hitler ar fi murit fain-frumos de batrînetze întro-o clinica particulara din Long Island, NY, USA...



sunt multi  studiosi care au spus ca  Hitler avea cel putin  5  sosii pe care le foloseau in scopuri  diferite,el a reusit  sa fuga la bordul unui submarin,s-a dus in  ANTARCTICA ,acolo avea o mare fortareata unde a trait pana la adanci batraneti!!!