Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hitler ?

Creat de sevastase, 25 Martie 2008, 20:33:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Lone Ranger

Awh my Gawd, daca e într-adevar asha cum spui tu, atunci l-au inclus shi pe Mengele printre "beneficiarii" operatziunii Paperclip... Shi avem de-a face cu înca un caz de masluire / remodelare a adevarului! Dar, conform "versiunii oficiale" a istoriei, cik i-ar fi identificat "pozitiv" ramashitzele pamînteshti - teste ADN & alte asemenea...

LupinThe3rd

Citat din: Lone Ranger din  31 Martie 2008, 15:19:02
Awh my Gawd, daca e într-adevar asha cum spui tu, atunci l-au inclus shi pe Mengele printre "beneficiarii" operatziunii Paperclip... Shi avem de-a face cu înca un caz de masluire / remodelare a adevarului! Dar, conform "versiunii oficiale" a istoriei, cik i-ar fi identificat "pozitiv" ramashitzele pamînteshti - teste ADN & alte asemenea...
Pai l-au dus acolo si gata. Sau l-au gasit inainte de MK?

loreley

Citat din: sevastase din  31 Martie 2008, 14:44:59
Mengele a trait sub protectia Guvernului american in SUA, si a purtat pseudonimele de Dr. Green sau Dr. Greenbaum. A fost instrumental in crearea proiectelor MK-Ultra si Monarch.

     Eu stiu ca Mengele  a murit  in  Brazilia   in   urma   unui   atac  de  cord  iar  cadavrul   i-a  fost identificat  pe  baza  ADN-ului  de  criminalisti si  afost  inmormantat  sub  o  identitate  falsa.

sevastase

#18
Citat din: Lone Ranger din  31 Martie 2008, 15:19:02
Awh my Gawd, daca e într-adevar asha cum spui tu, atunci l-au inclus shi pe Mengele printre "beneficiarii" operatziunii Paperclip... Shi avem de-a face cu înca un caz de masluire / remodelare a adevarului! Dar, conform "versiunii oficiale" a istoriei, cik i-ar fi identificat "pozitiv" ramashitzele pamînteshti - teste ADN & alte asemenea...
Da. Menghele, impreuna ce cca 300 alti " savanti " ai regimului fascist a fost adus in SUA,in cadrul operatiunii Paperclip. Recomand sa o ascultati pe Arizona Wilder care a avut trista sansa sa lucreze direct cu Dr. Greenbaum ...

http://www.youtube.com/v/ceni-aBM4yM

Am avut placerea de a coresponda cu Mark Phillips, AUTORITATEA mondiala neoficiala pe tema controlului/ programarii mentale

http://www.youtube.com/v/aptkO-OySPc

Lone Ranger

Citat din: loreley din  31 Martie 2008, 15:28:55
     Eu stiu ca Mengele  a murit  in  Brazilia   in   urma   unui   atac  de  cord  iar  cadavrul   i-a  fost identificat  pe  baza  ADN-ului  de  criminalisti si  afost  inmormantat  sub  o  identitate  falsa.
Shi eu shtiam la fel, dar nu ar fi exclus ca versiunea lui Sevastase sa fie cea corecta. ^In fond, Lupin are dreptate: e perfect posibil ca americanii sa se fi folosit de el, asha cum s-au folosit, par igzampel, de dr. Werner von Braun, iar apoi sa fi dus cadavrul lui Herr Doktor în Brazilia. Anyway, fara "protectzie înalta", l-ar fi prins demult agentzii Mossadului....

Florin Croitoru

Citat din: Lone Ranger din  31 Martie 2008, 15:42:30
Shi eu shtiam la fel, dar nu ar fi exclus ca versiunea lui Sevastase sa fie cea corecta. ^In fond, Lupin are dreptate: e perfect posibil ca americanii sa se fi folosit de el, asha cum s-au folosit, par igzampel, de dr. Werner von Braun, iar apoi sa fi dus cadavrul lui Herr Doktor în Brazilia. Anyway, fara "protectzie înalta", l-ar fi prins demult agentzii Mossadului....
von Braun era constructor de rachete.Înþeleg  de ce aveau nevoie de el americanii. Dar de la Mengele ce puteau sã ia.?
Agenþii Mossad-ului l-au prins pe Eichman în Argentina dupã ce au cãpãtat adresa (nu completã; numai numele localitãþii) la care acesta era.Eichman a fãcut greºeli în sensul cã ºi-a adus acolo soþia ºi copiii ºi a trimis scrisori în Germania.Unul dintre cei care au primit scrisoare de la el l-a turnat lui Elie Wiessel mi se pare. Acesta a scris ministerului de externe israelian care la rîndul lui a informat Mossad-ul..Nu a fost chiar aºa tare Mossad-ul.

Florin Croitoru

Este atestat cã doctorul Mengele a lucrat o vreme dupã rãzboi pentru amata etiopianã.Nu am gãsit ce fel de servicii a putut aduce el armatei respective,dar e sigur cã a fost acolo.
Mã îndoiesc cã Mengele ar fi fost în SUA ºi ar fi folosit un nume tipic evreiesc: Greenbaum.Organizaþiile evreieºti care în acea epocã încã penetraserã tot l-ar fi descoperit cu uºurinþã.

Florin Croitoru

Cu privire la prima postare a lui sevastase:
englezul acela nu e sigur Hitler.Vedeti ochii, forma feþei si lobul urechii prin comparaþie cu cele din poza cu Hitler.E clar ca e alta persoanã cu care Hitler seamãnã.Bãtrînul din poza de jos nu e nici el Hitler. Are nasul borcãnat fãrã acea despãrþiturã care se vede bine în poza cu Hitler ºi care nu dispare toatã viaþa dacã o ai.

klingonianul mascat

Eu am vazut un documentar in care se spunea ca de fapt Hitler a murit in 1945 si cadavrul sau a fost incinerat de SS. Dar rusii l-au gasit si l-au ascuns o perioada, iar timp de 40 de ani osemintele lui Hitler au fost inhumate si deshumate de cel putin 3 ori. Asta e versiunea rusilor in prezent. Dar cine poate sti pana la urma adevarul????
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

Florin Croitoru

Da, l-am vãzut ºi eu. Mai e o chestie. Au fost douã cadavre; a fost ºi acela al Evei Braun.Dacã acela a fost identificat exact înseamnã cã ºi al lui Hitler a fost exact identificat. Mã gîndesc cã nu se poate ca Eva Braun sã fi fost ucisã sau sã se fi sinucis  în timp ce Hitler,nu.

Florin Croitoru

a scris cineva mai sus cã Hitler s-ar fi numit de fapt Gruber......Era vorba de fapt de Schiklgruber. Deci povestea asta e falsã ºi nici un istoric nu scrie asta ci doar anumiþi jurnaliºti ,publicul o repetã cu plãcere.Existã actul de naºtere al lui Hitler în care e trecut chiar aºa: Hitler , nu Sciklgruber.Existã ºi unele acte ale maicã-si din acea perioadã: se numea Hitler.

Schneider

Am zis sã mã mai documentez în legãturã cu A H ºi am cãutat pe net.Dupã 20 de minute am renunþat; e plin de propaganda pe care o cunosc f bine. Vreun discurs scris, vorbit,pe film......al lui sau al vreunuia dintre ai lui......nimic. Comentarii de tip UTC PCR PCUS care parcã au fost scrise la indicaþiile lui Brucan ºi ale lui Leonte Rãutu.

klingonianul mascat

Citat din: Schneider din  26 Decembrie 2009, 19:03:17
Am zis sã mã mai documentez în legãturã cu A H ºi am cãutat pe net.Dupã 20 de minute am renunþat; e plin de propaganda pe care o cunosc f bine. Vreun discurs scris, vorbit,pe film......al lui sau al vreunuia dintre ai lui......nimic. Comentarii de tip UTC PCR PCUS care parcã au fost scrise la indicaþiile lui Brucan ºi ale lui Leonte Rãutu.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Soarele este o stea din 100 de bilioane de stele in aceasta galaxie. Galaxia noastra este una din bilioanele de galaxii ce populeaza universul. Ar fi ilogic sa credem ca suntem singuri in acest univers. (Werner von Braun)

lylyt_ice

Rasul este sanatos...dar !?! nu si serios!!! :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

#29
Nu e primul raspuns de acest gen postat pe forum de acelasi user. Il invit pe colegul nostru klingonianul mascat sa posteze la modul serios daca are ceva serios de spus referitor la subiecte. Aici nu suntem pe MIRC, ci suntem pe un forum unde postam opinii personale.
Acestea fiind zise sa revenim la subiect...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16