Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Hitler ?

Creat de sevastase, 25 Martie 2008, 20:33:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase


Prince Albert Victor, Duke of Clarence and Avondale aka Jack Spintecatorul


Anii 80 undeva in America de Sud la 90 si ceva de ani.


adipop

Citat din: sevastase din  25 Martie 2008, 20:33:52

Prince Albert Victor, Duke of Clarence and Avondale aka Jack Spintecatorul


Anii 80 undeva in America de Sud la 90 si ceva de ani.



Am vazut si eu o carte cu poze ale lui Hitrel, batran. Scria acolo ca a murit inecat, in larg, in timp ce inota. Am vazut cartea acum 10 ani la un doctor in Craiova. Rusii si americanii au pana in prezent 3 versiuni ale decesului lui, la Berlin, numai ca Stalin stia ca nu murise si se temea de acest lucru. Si mai sunt si alti conducatori, in aceasta situatie...

Cyberdog


loreley

      Cum  se  numeste  cartea?

Lone Ranger

Ipoteza nu e noua... Prin anii '80 am citit o carte (spionaj / aventuri), numita "O Lunga Hibernare" (parca era scrisa de un englez, dar nu-mi aduc aminte numele autorului), a carei intriga era construita exact pe aceasta idee. Mai exact, acolo se sustzinea ca Hitler ar fi murit fain-frumos de batrînetze întro-o clinica particulara din Long Island, NY, USA...

On the other hand, de ce ai alaturat poz(n)a lui Hitler shi cea a ducelui de Clarence? Nu e foarte-foarte sigur ca printzul Victor Albert era faimosul Jack the Ripper. Deci, ce cauta deasupra lui Hitler?

sevastase

Citat din: Lone Ranger din  26 Martie 2008, 12:12:16
Ipoteza nu e noua... Prin anii '80 am citit o carte (spionaj / aventuri), numita "O Lunga Hibernare" (parca era scrisa de un englez, dar nu-mi aduc aminte numele autorului), a carei intriga era construita exact pe aceasta idee. Mai exact, acolo se sustzinea ca Hitler ar fi murit fain-frumos de batrînetze întro-o clinica particulara din Long Island, NY, USA...

On the other hand, de ce ai alaturat poz(n)a lui Hitler shi cea a ducelui de Clarence? Nu e foarte-foarte sigur ca printzul Victor Albert era faimosul Jack the Ripper. Deci, ce cauta deasupra lui Hitler?
Printul Albert a fost Jack Spintecatorul, dupa care a disparut misterios si a aparut in Germania ghici ca cine ? Ai observat foarte bine: Hitler este fiul reginei Victoria, si avea o misiune de indeplinit inca inainte de a se naste. intre prima fotografie si a doua e o diferenta de 25 de ani. O sa dezvolt argumentatia mai incolo. Pentru acum doar o poza care da de gandit. Pot sa iti recomand O carte ?

Lone Ranger

Chiar te rog! Anyway, ai izbutit sa ma lashi cu gura cascata - acum tocmai caut sa-mi extrag mandibula din cizme  :? :-D.... Prin mediile conspiratzioniste circula ideea Hitler era fiul unui bastard al unui "bogat financiar evreu , la care bunica lui Hitler - Anna Maria Schickgruber - fusese slujinca în tineretze, dupa care a contractat o casatorie de convenientza". Iar unii zic ca respectivul "financiar evreu" era un membru al clanului Rotschild...

adipop

Citat din: loreley din  26 Martie 2008, 09:52:06
      Cum  se  numeste  cartea?

Nu stiu. Au trecut multi ani de cand am vazut-o. Incerc sa fac rost de titlul ei.
adi

Anna

Cartea se numeste Bariloche Nazi si e scrisa de Abel Basti. In romaneste nu a aparut.
http://www.hitlerargentina.com.ar/english/introduction.htm
Prin 2004 sau 2005 Discovery a difuzat intr-o seara un reportaj amplu despre cautarile dupa Hitler si Bormann ale CIA si Mossad in jungla Amazoniana. Documentarul te tinea cu sufletul la gura ce-i drept. A fost difuzat o sigura data....de atunci se pare ca a fost interzis.
L-am cautat prin vara anul trecut pe torrente si peste tot pe net si nu am mai dat de el.
Remember Bluemoon?  :-)

adipop

Citat din: Anna din  30 Martie 2008, 11:47:26
Cartea se numeste Bariloche Nazi si e scrisa de Abel Basti. In romaneste nu a aparut.
http://www.hitlerargentina.com.ar/english/introduction.htm
Prin 2004 sau 2005 Discovery a difuzat intr-o seara un reportaj amplu despre cautarile dupa Hitler si Bormann ale CIA si Mossad in jungla Amazoniana. Documentarul te tinea cu sufletul la gura ce-i drept. A fost difuzat o sigura data....de atunci se pare ca a fost interzis.
L-am cautat prin vara anul trecut pe torrente si peste tot pe net si nu am mai dat de el.
Remember Bluemoon?  :-)

O sa verific daca este cartea aceasta. Multumesc.
M-a interesat mai mult sa cunosc ce s-a intamplat cu marii dictatori, conducatori, personalitati...pentru ca sunt convins ca nu au murit asa cum se sustine....
adi

Interesent

Nu tot ce se scrie astazi despre acest fost dictator este autentic si corect.
Daca acest om ar fi reusit sa traiasca si sa scape spre America de Sud, ar fi fost in timpul de peste 60 de ani gasit si pedepsit (cu moartea). Ma gindesc ca serviciile secrete mondiale, mai ales din SUA si Israel, l-ar fi cautat intensiv si l-ar fi gasit, cum au fost gasiti si altii si rapiti in Israel sau SUA. Acolo  s-ar fi facut un proces mare cu prezenta de medii ca lumea sa vada ce se intimpla cu asemenea criminali. Dar, dupa cum se stie, nu a reusit sa-l gaseasca nimeni pe A.Hitler pina azi.
Gindes ca se cauta astazi sa se faca profit cu vindutul de zvonuri si apropouri in carti sau internet stiind ca aceasta persoana cunoscuta se poate folosi inca ca un magnet si unele grupe-curente pot profita din ele. Ori sint grupuri de simpatizanti, ori aceeia care mentin aceste figuri in memorie pentru a avea un pretext la unele cerinte - se poate face bani buni cu aceasta figura.
Problema este, ca nu exista inca un raspuns satisfacator, care dovedeste moartea adevarata a acestui dictator.
Ma intreb, dupa aceasta idee, nu insemana ca si moartea lui Stalin, a lui S.Hussain, Mao si alti criminali ar fi fost trucata si inscenata?
Poate vin altii ani mai tirziu si vor sa arate ca acesti oameni traiesc mai departe in locuri alese fara sa fie luati in seama de restul lumii si stau sub protejerea unor servicii secrete .....
Va salut - Interesent

sevastase

Prescott Bush, G.H. Bush fiind fiul, deci bunicul lui G.W. Bush, a fost unul dintre pionii principali in finantarea nazismului laputere. Ca sa scurtam povestea, nazismula fost creat de cineva care controla si SUA si toata lumea, asa ca HITLER in America de Sud sau Mengele in SUA, sunt lucruri care nu ar trebui sa surprinda pe nimeni. Nu luati debun cespun eu, va incurajez sa cautati legatura dintre nazism si Prescott.

loreley

     Curios,   eu  stiam   ca  Mengele   era   prin  America  de  Sus   nu  in   USA :evil:

Lone Ranger

Citat din: loreley din  31 Martie 2008, 08:49:57
     Curios,   eu  stiam   ca  Mengele   era   prin  America  de  Sus   nu  in   USA :evil:
Indeed, my lady, Herr Doktor Mengele a bîntuit prin Paraguay (s-a bucurat de protectzia dictatorului Alfredo Stroessner) shi a murit, se pare, pe data de 7 februarie 1979 în localitatea braziliana Bertigoa.
^In alta ordine de idei, nici rushii shi nici americanii nu au produs dovezi pertinente ca Hitler ar fi murit în mai '45 a Berlin. Dat fiind fanatismul personajului, nu este deloc exclus ca sa fi considerat ca era de datoria lui sa supravietzuiasca pt. a pregati cel de-al Patrulea Reich...

sevastase

Mengele a trait sub protectia Guvernului american in SUA, si a purtat pseudonimele de Dr. Green sau Dr. Greenbaum. A fost instrumental in crearea proiectelor MK-Ultra si Monarch.