Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Boriska, baiatul de pe Marte (sau martianul)

Creat de spooky, 07 Martie 2008, 12:48:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky



Citat
A boy named Boris Kipriyanovich, or Boriska, lives in the town of Zhirinovsk of Russia's Volgograd region. He was born on January 11, 1996. Since he was four he used to visit a well-known anomalous zone, commonly referred to as Medvedetskaya Gryada – a mountain near the town. It seems that the boy needed to visit the zone regularly to fulfill his needs in energy.

Boriska's parents, nice, educated and hospitable people, are worried about their son's fascinating talents. They do not know how others will perceive Boriska when he grows up. The say that they would be happy to consult an expert to know how to raise their wunderkind.

.........................................

Acest articol poate fi citit aici: http://english.pravda.ru/science/mysteries/05-03-2008/104375-boriska_boy_mars-0

Alte articole precedente despre Boris:
http://english.pravda.ru/science/19/94/377/12257_Martian.html
http://english.pravda.ru/science/19/94/378/16387_Boriska.html


Pe scurt, este unul dintre acei copii "minune"... ramane la aprecierea voastra cat de reala e povestea... dar ea se rezuma cam asa:
- nascut pe 11 ianuarie 1996 (are deja varsta de 12 ani) in regiunea Volgograd a Rusiei
- vorbea de la cateva luni
- multe abilitati pe care le deprindem dupa multi ani sau niciodata
- multe cunostinte despre istoria pamanatului, spatiu si alte civilizatii extraterestre
- are profesor special pentru ca era prea avansat pentru scoala si contrazicea toti profesorii

Pretinde ca:
- a mai trait pe Pamant si pe Marte
- Lemurienii au trait acum 70 000 de ani si aveau 9 metri inaltime
- sub marea piramida a lui Keops nu se afla nimic
- viata noastra se va schimba dupa ce Sfinxul e deschis
- e copil "indigo", unul dintre elementele ce va schimba viata pe pamant
- migrarea polilor va cauza catastrofe foarte mari in 2009 si 2013 [predictibil, dar de unde stie el totusi... sau are si aceste abilitati de a vedea in timp]
- mai exista humanoizi pe marte... (oameni ca noi...)
- oamenii imbatranesc pentru ca respira oxigen... si numai in acest corp are nevoie sa respire oxigen
- oamenii traiesc la infinit [oarecum o contradictie... dar probabil se refera la spirit/suflet/reincarnare]
- misiunele pe marte sunt distruse cu unde speciale pentru ca ele contin radiatii daunatoare

Dar va las pe voi sa citit mai multe despre el si sa judece fiecare...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kymosabe

La inceputul interviului (realizat anul trecut , in 2007) Boriska deseneaza ,,harta'' sistemului nostru solar (Soarele , cele 9 planete si chiar unii sateliti ai planetelor, cred.. ).
In 2003 dupa cum stim, astronomul american Michael Brown a descoperit o a 10-a ,,planeta'' 2003UB313 , denumita mai tarziu Eris . Desigur unii au spus la inceput  ca e doar un vulgar planetoid inghetat . Insa  in 2006 Eris , care are un diametru mai mare decat al lui Pluto a primit statutul de planeta pitica  (ca si Pluto).
Intrebare : De ce Boriska nu a desenat 10 planete asa cum ar fi fost normal ? Mint astronomii?
Daca voi viziona intregul interviu probabil voi ajunge la concluzia ca Boriska nu e un copil atat de ,,special'' cum vor unii sa ni-l prezinte .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

In articolul de la http://english.pravda.ru/science/mysteries/104375-1/ chiar la sfarsit spune ca Boriska are probleme cu scoala.

CitatBoriska has a lot of difficulties with school. After an interview he was taken to the second grade, but soon they tried to get rid of him. He constantly interrupts teachers and says that they are wrong... now the boy has classes with a private tutor.

Hmmm,ma intreb de ce oare i-a oprit pe profesori spunandu-le ca gresesc?  :roll: ceva e putred.......
Interviul de pe google cu Boriska nu l-am vazut inca in intregime.Cei drept subiectul este unul de elaborat.
Defapt cred ca este mult mai important de stiut ce se intamplu cu adevarat acestui copil decat cea ce spune el acum.

Cu cativa ani in urma printre persoanele la care le-am luat interviuri legate de asa spus rapirile de catre extraterestrii am intalnit si o doamna care a marturisit ca a fost rapita de catre extraterestrii de mai multe ori tocmai de cand era copil la varsta de 5 ani.
La fel mi-a spus ca a fost dusa si in nava lor unde erau si alti copii printre care si copii hibrizi foarte deosebiti de copii normali.
Ea a mai precizat ca a fost manipulata mintal si impus in subconstienul ei ca si cum EI extraterestrii din nava respectiva erau prientenii ei de demult facand-o sa accepte cea ce i se spunea.I se ceruse din cate mi-a spus sa se joace cu un cub care avea mai multe parti luminoase iar ea la acea varsta de 5 ani trebuia sa aprinda anumite parti colorate luminoase cu puterea mintii.
Din nefericire ea nu putea sa faca acest lucru dar era nevoita sa se concentreze si sa se implice in astfel de jocuri alaturi de alti copii.Binenteles ce spun eu aici sunt doar cateva amanunte pe care mi le-a spus persoana respectiva ( ''rapita''/abductee)  cu cativa ani in urma.Defapt am salvat tot acel interviu in limba engleza luat atunci.Foarte socant pot spune.Sunt lucruri pe care le auzi odata in viata punandu-te in acea stare cuprins de fel si fel de intrebari.

prosecco

nu am inteles de ce il intreaba nr cladirii in care locuieste....
ce legatura are cu faptul ca e nascut pe 11 ianuarie iar el sta in cladirea cu nr 11? :roll:



antoniu

baiatul este un produs al tehnicilor de superinvatare "LOZANOV".

CHIP

@antoniu
Nu cred ca este un produs al tehnicilor de invatare accelerata Lazanov.
Astfel de proprietati, la noi ,mai are si  Lavinia Tatomir(cred ca ai auzit de ea).

Curiosul

Subiectul e vechi.
Am citit din 2005 despre acest baiat:

http://aim.active.ws/?a=162

Eu unul sunt sceptic cand vine vorba de astfel de cazuri. Sa spuna lucruri mai concrete si verificabile.
Asa generalitati despre un trecut neverificabil si povesti despre viitor...

Totusi la Sfinx se poate verifica daca exista ceva de deschis ori nu.

prosecco

Am inchis interviul imediat ce a zis ca a citit multe carti fanastice si SF.e cat se poate de clar,nu? :roll:
restul sunt generalitati care vi le spune si varamia de 13 ani.

cat despre sfinx circula tot felul de basme,legende,romane,telenovele,etc.sunt atat de multe informatii incat e foarte greu sa le filtrezi pe cele cat de cat mai decente.

eu unul m-am lamurit in legatura cu acest subiect

antoniu

eu raman la parerea mea ,ca este produsul instruirii accelerate ...privind raporturile clare dintre mostenit pe dobandit,posibilitati si aspiratii,in cadrul unui biopsihotip de personalitate accentuata......restul este literatura..