Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce sunt aceste sfere?

Creat de jackie28t, 24 Ianuarie 2006, 22:06:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

liteady73

Salut Jackie28 !...

Sant fascinante aceste manifestari energetice. Spectaculoase. Poate si inteligente, de ce nu ?...

Mi-aduc aminte de o fotografie facuta la Iasi, pe care am vazut-o intr-o carte a d-lui Florin Gheorghita, in care un bebelus intins pe spate pe o masuta intindea manuta catre o sfera de lumina.
Sper sa nu fi fost o coincidenta ...
Cu toate acestea imaginea e de-a dreptul fascinanta : sfera de lumina nevazuta de persoana care a fotografiat impresioneaza in schimb filmul fotografic radiind si fiind observata de micut.

Acele sfere de marime foarte mica (5-10 cm) si vizibile, pe de alta parte, pe care NASA la un moment dat chiar a incercat sa le capteze - o astronauta primind ordinul de a prinde una din sferele care misunau in jurul navatei spatiale - reprezinta un fenomen natural cu manifestare inteligenta.

PS : De la inceputul acestui an (2006) se pare ca nu atat numarul orburilor de lumina a crescut, cat numarul observatiilor...

jackie28t

Citat din: liteady73 din  20 August 2006, 05:06:34Mi-aduc aminte de o fotografie facuta la Iasi, pe care am vazut-o intr-o carte a d-lui Florin Gheorghita, in care un bebelus intins pe spate pe o masuta intindea manuta catre o sfera de lumina.

Salut liteady73,
Ar fi bine daca ai putea scana acea fotografie sa o vedem si noi.As spune defapt ca acele sfere de lumina ce nu sunt vazute cu ochiul liber si sunt prinse pe camerele de fotografiat...ca defapt pot fi doar ''lens flare'' sau alte anomalii.Oricum nu pot sa precizez prea multe odata ce nu am vazut acea imagine de care precizezi.Oricum,am vazut foarte multe fotografii cu asa spuse orburi sau sfere de lumini prinse pe camerele de fotografiat si parerea mea este ca sunt doar lucruri banale ce tin de aparatele foto si de atmosfera din jur.

jackie28t

Pentru a avea mai multe detalii si informatii pentru a compara si investiga cat mai bine aceste sfere misterioase si asa numite de altii sfere inteligente extraterestre sau spyroids...voi adauga aici in acest post un caz banal la care sa gasit imediat si explicatia.

Atentie:Cazul urmator explicabil este doar un caz de comparare pentru a ne ajuta in investigarea acestor sfere misterioase!

Mai intai urmariti acest film care se intituleaza ''ufos ovnis MADRID 10-JUNIO-2006''
http://www.youtube.com/watch?v=9fVCLd21f7s

Ei acum sa aruncam o privire mai carcotasa si sa vedem care este treaba :roll:
In Madrid/Spania pe data de 10 junie2006 a avut loc o manifestatie la care sa eliberat sute si sute de baloane albe de aici vine si explicatia :-D
Aici puteti vedea mai multe imagini de la acea manifestare: http://www.foroermua.com/html/FotosMani10J06/FotosMani10J06.html

 

Daca privim atent acel film cu baloanele ce plutesc pe cerul Madridului putem observa miscarea acelor baloane la care,comparand cu alte cazuri de sfere de lumina zburatoare'' putem invata in acelasi timp cat de cat diferenta dintre baloanele lasate la petreceri sau manifestari cu ''sferele misterioase pe care le investigam''

Este doar un caz ajutator pentru a intelege pe viitor atunci cand ne intalnim cu unele cazuri de acest gen sau cu alte cazuri misterioase unde sunt implicate sfere luminoase la care nu se poate gasi o explicatie.

Sper ca va fi de ajutor acest caz intr-o oarecare masura.Eu personal investigez astfel de cazuri legate de aceste sfere luminoase tocmai de mult timp.cele mai multe cazuri ciudate au fost in MEXICO.
http://rense.com/general66/amazfl.htm
Aici puteti vedea mai multe sau urmariti cu atentie toate informatiile cu acele cazuri prezentate pe prima pagina al acestui topic.


jackie28t

Trecand la subiectul nostru despre aceste sfere misterioase am sa las un extras din ''RAPIREA'' lui Becky Andreasson
M-am uitat atent in websitul ei si am citit relatarea ei care m-a surprins chiar.Nu sunt un doctor dar eu personal am discutat cu mai multe persoane, care precizeaza ei ca au fost rapiti de extraterestrii si la care pot da chiar referiri chiar foarte amanuntit si chiar foarte multe informatii pretioase.Am mai spus undeva aici in forum in trecut,ca ''ABDUCTEES'' adica cei rapiti de estraterestrii sunt cei mai apropiati de adevar deoarece ei au vazut cu ochii lor si au simtit acele momente.Noi inca ascultam si invatam.
Ei bine va voi lasa pe voi sa urmariti incidentu lui Becky Andreasson si acea sfera albastra misterioasa.
Pe langa faptul ca incidentul ei pare foarte interesant exista si acea intrebare.Si daca totul a fost adevarat?

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::



Becky in woods at water edge with Blue Ball moving towards her!

Here in the woods, at the little pond, I was sitting with my feet in the water.
A voice called out my name, Becky! I answered; What? Is that you Ishta?
Voice called again; Becky. Then suddenly a small circle of blue light,
struck the surface of the pond! The blue ring of light began to spread outward.
I thought; wow, what's this? Then up from the water came a blue ball! Slowly it floated toward me, then moved this way and that way,as if it was playing!
It stopped a moment and proceeded to move toward me again, just over the water through the light mist. I reached out to grab it, my fingers squeezed in to the blue ball! I felt something in it! I heard my name called again.
But this time, it came from the blue ball! I answered; yes,
and at that very moment, felt a sharp stab, on my pinkie finger! OUCH!
I shouted, immediately,I tried to shake this blue ball off my hand,
it wasn't budging, so I plunged my hand with attached blue ball on it,
in to the water, and it slipped right off! Quickly, taking my hand from the water,
I looked at my pinkie finger, it was bleeding.
I then grabbed my socks and shoes and ran to the huge tree,
which over looked the field and our house where my Brothers were playing.
There I sat inspecting my pinkie finger. It was not bleeding any more,
but still stung, a blister now formed. When it healed,
a mushroom shape scar was left, in the middle of my knuckle
on my pinkie finger, left hand. My mushroom scar still visible to this very day.
I'm searching, trying to learn about this mark put on me.
I've come to some understandings, yet hope to learn more.
I've learned that the pinkie finger means/Mercury/Communication
and The mushroom... shape/ is one of the most ancient existing symbols!
I look forward to understanding more about this mark given me.

Becky Andreasson



Becky's hand in Blue Ball.



::::::::::::::::::::::::::::
sursa: http://www.beckyandreasson.com/




jackie28t

#19
Un nou video a aparut pe youtube ce arata mai multe de OZNuri (sfere) filmate pe 25 Aprilie 2007
Nu detin originalul filmului dar din cate vad acolo nu par deloc a fi pasari sau baloane.Se poate totusi sa ma insel si sa fie cu totul altceva la fel de banal.Doua sfere in film am observat ca au facut miscari bruste si la o vizeza foarte mare fata de celelalte.
Expun acest film aici deoarece se incadreaza in acest topic care se numeste ''Ce sunt aceste SFERE?''
Va rog sa vizionati filmul de mai jos,sa va uitati cu atentie si simtiti-va liberi sa va spuneti parerea despre acele obiecte.
Ce credeti ca sunt?

http://www.youtube.com/v/7fn7H8YYKmI

lylyt_ice

Avioane nu sint,pasari nici atit...mai ar fii putea baloane meteo...???
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

   Jackie28t se adreseaza mai sus lui assiris, si spune:
CitatUneori ceea ce vezi te poate chiar si rani. Deci sa te simti norocos ca TU nu ai vazut.
Are dreptate, sunt multe cazuri in care astfel de sfere pot rani sau ucide pe cei care ajung in apropierea lor. Sunt destule cazuri in literatura de specialitate. Am sa dau mai jos cateva citate:
China
CitatIn timp ce mergeam, in fata noastra a aparut in aer un obiect rosu, stralucitor, in forma de ou, emitand un soi de raze laser, groase de 5 centimetri si tasnind intr-afara cam 20 de centimetri. Am incercat sa le evitam dar, in timp ce eram la o distanta de circa un metru, brusc trei fascicule m-au atins in zona claviculei. La cateva clipe dupa aceea obiectul a disparut".
Cand a ajuns acasa, doamna Zhu a simtit o durere in zona gatului si a observat ca acolo avea o cicatrice adanca, lunga de zece centimetri, in zona atinsa.
India
CitatMai multi sateni din statul Utar Pradesh afirmau ca au fost atacati, in timp ce erau culcati in pat, de sfere rosii sau albastre, de marimea unei mingi de fotbal, care emiteau raze care le-au strapuns corpul. Sapte persoane au murit in urma ranilor, multi altii ramanand cu cicatrici urate.
Brazilia
CitatLa mijlocul anilor saptezeci, numerosi sateni din zona amazoniana a Braziliei s-au plans de faptul ca au fost atacati de sfere sau mingi stralucitoare de lumina, unii fiind raniti sau chiar ucisi.
Nasol nu? Mai bine sa nu intalnim asa ceva. Si totusi ce sunt aceste sfere? Sonde? Ale cui? Un alt tip de entitati? Se pare ca au o comportare inteligenta, dupa felul cum se misca si actioneaza. Care sa fie misiunea, scopul lor?
Citatele au fost preluate din revista Magazin, din articolul scris de Dan Farcas. Articolul poate fi citit aici:
http://www.revistamagazin.ro/content/view/7562/4/
Adevarul este dincolo de noi

jean

  Daca mai sus s-a vorbit de sfere care fac rau semenilor nostrii, sunt destule cazuri cand intalnirea cu asemenea sfere nu face nici un rau persoanelor cu care s-au intalnit. Nu imediat, sau nu sesizam noi efectele. Poate acestea apar dupa mult timp si nu mai facem legatura cu evenimentul respectiv. Mai jos am sa citez cateva cazuri dintr-o carte ce se numeste ,,Fenomene aerospatiale neidentificate'' aparuta in Franta si tradusa si la noi recent. La pag. 75 se spune:
  In ziua de 12 noiembrie 1986, in jurul ori trei fara un sfert, o patrula de politie isi facea rondul. In coltul unei strazi aceasta s-a trezit fata in fata cu o sfera luminoasa portocalie.  ,,Luna e destul de jos astazi'', i-a spus unul din politisti colegului sau. ,,Nu este luna a raspus colegul''. Intr-adevar, sfera indepuse sa se deplaseze, schimbandu-si culoarea, devenind uneori incadescenta.
Timp de 20 minute, patrula a urmarit fenomenul, jucandu-se de-a v-ati ascunselea cu el, care uneori atingea viteza de 100km pe ora. In anumite momente radioul masini era bruiat.
  La pag.93 se spune: un pilot a raportat felomene aerospatiale de mici dimensiuni, sfere luminoase cu diametrul cuprins intre unu si doi metri, care urcau de la sol depasind altitudinea la care zbura avionul, dupa care au coborat si s-au stabilizat la 30 cm de aripa avionului.

  Un alt caz, de aceasta data de pe la noi, este povestit in cartea scrisa de Mariana Tatomir la pagina41.
S-a intamplat Laviniei pe la varsta de 7 ani. Venea de la librarie, si cand sa intre pe poarta casei atentia i-a fost atrasa de un glob de foc, ce stationa deasupra ei, la cativa metri. A intrat in curte, globul de foc a inceput sa coboare, s-a facut mica, mica si-a acoperit ochii cu mana si a simtit ca globul acela de foc s-a descarcat prin ea.
  NU stiu ce sunt aceste globuri care apar destul de frecvent in literatura de specialitate, dar sigur nu sunt opera oamenilor.
Adevarul este dincolo de noi