Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Melfior Ra Fan Club

Creat de alx, 02 Martie 2008, 20:37:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ryn

Cred ca moderatorul poate avea atat de mult bun simt sa elimine o reclama vadita a unui fan club Mama Omida

extrateresru_ro

Stiti, imi aduce aminte de ceva.
pe timpul lu-i nea "nicu",afisele de pe stalpi .........."Astazi,pe stadion vine "isus" si vindeca intre orele ..."".
Fiti seriosi sigur e vreun medium ,vrajitor ceva pe acolo care te face sa ajungi acolo unde vrea el.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Arckadii

Citat din: ryn din  18 Aprilie 2008, 18:25:56
Cred ca moderatorul poate avea atat de mult bun simt sa elimine o reclama vadita a unui fan club Mama Omida
Ai perfecta dreptate. Nu m-am gandit la asta. Ziceam doar ca mesajele cu Tugui nu-si au locul aici. Era un fel de scuza pentru faptul ca am postat off topic.


Ark

ryn

#18
Asta imi aduce aminte de un graf... o mazgalitura pe un perete de bloc. Un baiat destept (tare rau imi pare ca nu am o fotografie :) ) a scris cu spray-ul " Isus vine"  folosind echivalentul limbii germane al literei "s". Putin mai jos, un altul, nu mai putin destept decat primul, a adaugat: " Maine".
P.S.  Imi pare rau ca in acest caz a fost mentionat numele lui Isus. Fie el scris cu un s sau cu doi. Mea culpa.

extrateresru_ro

uitativa acum pe b1 e cu melfior ra
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Lone Ranger

Citat din: Arckadii din  18 Aprilie 2008, 12:53:42
ai iesit din topic Ranger, totusi, o sa iti spun urmatorul lucru:
exista cel putin o persoana care a aparut alaturi de Tugui si care se autointitula Contele Incapucciato. In cadrul aceleiasi aparitii, a vorbit si despre coktailul pe care l-a inventat si care ajuta la nu mai stiu ce. Totodata permite-mi sa iti reamintesc faptul ca nu trebuie sa fi cunoscut si mediatizat pentru a avea cu adevarat capacitati supranaturale...


Back on topic pls. Exista un topic despre contele de Incapucciato pe acest forum. Daca vrei, continuam acolo. Moderatorul este rugat sa mute acest subiect acolo unde ii este locul.

Ark
Nu am ieshit din topic, sau, cel putzin, nu prea tare... Vroiam sa subliniez ideea ca Tzugui (pe care, spre deosebire de tine, l-am cunoscut personal) mi se pare ca a facut parte din aceiashi categorie cu tanti aia care îshi zice Melfior Ra. Iar daca m-ash apuca sa construiesc un personaj fictiv (cum mi se pare ca a fost il signor conte Incapucciato), crezi ca nu ash putea plati / agatza / convinge un gigel sa joace un anumit rol în fatza unei camere TV?
Revenind la madam Melfior Ra, zic shi eu ca Lupin: cine o ia în serios, sa ridice mîna sus!

Thunami

Citat din: alx din  02 Martie 2008, 20:37:38
pt Romanii care doresc o intalnire de gradul 3 sau 4 cu extraterestri,exista acum posibiliatea sa o obtina!  cum? nimic mai simplu...urmati linkul de mai jos:

http://www.melfior-ra.ro/fanclub.html

Un alt "profet mincinos" si opera lui de doi bani.
Adevarul este Doar al lui Dumnezeu, iar legatura cu Adevarul se poate pastra doar prin Dumnezeu. Alte civilizatii probabil ca ne pot impartasi din experienta lor, insa ADEVRUL IL AVEM DEJA!

lylyt_ice

   Dpin. ce intelegi tu prin Dumnezeu ...!?!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Thunami

Dumnezeu?
Nu il amestec cu povesti sf antice si nici prezente si nici viitoare - cum ar fi fascinanta lume imaginara a Atlantidei...

Inteleg ceea ce am "vazut" si ceea ce simt. Si nu imi place sa fac pe escrocul fata de oameni cand e vorba de asa ceva.

lylyt_ice

  DA...! Foarte frumos formulat. Dar adevarul...nu prea il stim...! Se spune ca; "ne va fii relevat"...!?! Daca am stii ADEVARUL, nu ne-am mai bate capul sa-l aflam...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

antoniu

stimata doamna, nu stiu ce varsta ai si ce experienta de viata, dar sa stii ca unii stiu, ca stiu adevarul mai mult decat altii.

lylyt_ice

 Este adevarat...sunt oameni care cred in adevarul descoperit de ei...numai ca de multe ori acel adevar, se duvedeste a fii incomplet, sau de multe ori...chiar fals!!!Cine este acel om care poate spune; "credeti-ma pe mine ca eu stiu totul...Si asa este cum spun eu"?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

CHIP

Nimeni nu detine adevarulabsolut,ci numai niste ecuatii partiale de viata.

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?