Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nu iti e frica de nimic?

Creat de Tha D, 30 Martie 2009, 18:06:06

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Yagg

Citat din: Tha D din  31 Martie 2009, 16:54:11
Lasati tineretul sa evolueze!

Este o lume a fanteziei nu a realitatii.


Later edit: Nici nu e vorba de fantome.... So cum se zicea, tzeapa!

CitatThe lunatic is on the grass
The lunatic is on the grass
Remembering games and daisy chains and laughs
Got to keep the loonies on the path
Pink Floyd - Brain Damage

Dupã cum evoluezi tu, realitatea e în pericol.

Îþi scriu cu bunãvoinþã, nu de dragul de a te contrazice. Trebuie sã ºtii sã faci diferenþa între lumea fizicã, realã ºi desenele animate din capul tãu.

Dacã cineva dintre noi ar fi fãcut experimentul tãu, cum þi-ar fi putut dovedi cã l-a fãcut? Tu cum poþi dovedi cã acest lucru s-a întâmplat? Te-am mai întrebat... care e problema dacã lumina e aprinsã. Lumina vizibilã e pe un spectru foarte îngust de lungimi de undã.

Acum, care e problema cã geamul e închis sau deschis? Deja intru în aberaþiile tale ºi presupun cã te amuzi grozav pe seama celor care nu îþi înghit prostiile copilãreºti.

Hai cu paranormalu'

Demiurgul

E cel mai haios post .....  :lol:

StarDust

#17
Am facut si eu o mica analiza a "experientei" tale.
"
Bun, daca nimeni nu vrea sa incerce...

11:00 Am pregatit lumanarea si niste chibrituri si am asteptat ca toata lumea sa se culce inainte de a incerca ce am auzit de la diferiti oameni. Ei au spus doar ca daca te uiti cu o lumanare aprinsa la ora 00.00 intr-o oglinda o sa poti vedea imaginabilul) Asa ca am incercat sa vad daca mitul e adevarat.
11:30 Ma simteam obosit si nu prea mai vroiam sa mai stau jumatate de ora pentru a incerca ceva ce porbabil era doar o vorba goala.
11:57 Am asteptat pana la urma si uite ce s-a intamplat. M-am dus incetisor in baie geamul era deschis,[trebuia sa-l inchizi ca sa nu mai ai nici un dubiu de unde vine frigul] deci era o adiere rece. Si am asteptat pendula sa bata ora 12 fix holbandu-ma[nu trebuia sa te holbezi] in oglinda. La inceput am vazut formandu-se o umbra in spatele meu care avea mainile pe umerii mei[eu sunt convins ca era umbra ta, sau pareidolia] . Mi-am intors privirea dar era doar peretele. Cand m-am uitat in oglinda din nou vantul din geam a inceput sa bata si mai tare[ti se pare anormal? e doar o coincidenta]. Se lasase frigul de ora 12(mi-am zis eu in gand)[corect!]. Dar nu numai asta se schimbase, umbra era din ce in ce mai aproape de mine si cainii de pe strada au inceout sa latre si sa urle(nu ca era ceva neobisnuit dar nu ii mai auzisem in noaptea aia)[ei bine atunci au inceput sa latre in noaptea 'aia].
11.58 vantul s-a transformat intr-o mana care ma gadila pe fata[??? ceva ciudat aici?]. Dar spre surprinderea mea, am simtit ceva atingandu-mi picioarele[sunt sigur ca deja te luase frica si ti s-a parut], am sarit in sus ca ars si usa s-a izbit inchizandu-se[pai cred ca tu ai izbit-o].
11.59 Am ascultat incercand sa strapung tacerea sa vad daca nu cumva se sculase cineva. am auzit un click de la pendula si am inceput sa tremur[evident ca deja erai panicat, deci din momentul asta orice era posibil sa "vezi"]. Era gata sa aprind lumanarea daca nu vedem umbra din spatele meu care intre timp ajunsese in fata mea[deci, nu te mai puteai vedea in oglinda deoarece umbra era in fata?]. Am inceput sa tremur si mai tare, am dat foc la chibrit exact odata cu pendula si dupa asta nu imi mai aduc aminte clar ce s-a intamplat.  Stiu doar ca simteam tot corpul cum tremura[noptile sunt inca destul de reci...] si ca peste 2 minute eram invelit in toate cearceafurile din pat cu pernele pe mine spunandu-mi ca a fost doar un vis..[normal, noaptea se doarme nu se sta in baie in frig]



Deci... ce explicatii gasiti? Oh da, am uitat sa precizez ca geamu din care venea vanticelul era deasupra capului meu, deci nu am gasit o explicatie pentru "atingerea" picioarelor.[pai aerul rece coboara in jos intotdeauna fiindca e mai dens]
Am adormit greu incercand sa ma conving ce se intamplase dupa ce am aprins chibritul, si am avut un somn fara vise.
"
Apreciez ca ai incercat sa faci ceva mai deosebit, dar experienta asta nu reprezinta nimic.

Citat din: Tha D din  31 Martie 2009, 16:54:11
...... Ce daca am 14 ani? Uneori un copil este mai matur decat majoritatea adultilor si are preocupatii mult mai interesante. Lasati tineretul sa evolueze!
Este o lume a fanteziei nu a realitatii.

Am o rugaminte, daca tot esti mai matur ca noi, renunta la "omuletii verzi care vomeaz' snietzele" si "combinatul de iaurt", nu de alta dar nu prea iti faci reclama de om serios si vei fi tratat ca atare.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16