Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Dedublarea

Creat de Skywalker, 17 Iulie 2005, 16:12:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Skywalker

Da, uite ca exista. Si uite ca unii le si stiu controla, insa acest control il tin numai pentru ei. Ar fi bine daca ai putea adauga si ceva constructiv... :|

Stunner

#16
Citat din: draculasblood din  25 Februarie 2006, 20:03:58
dedublare ? este cu adevarat ciudat...ma intreb daca in zilele noastre mai exista asemenea cazuri ?

Cea mai proasta intrebare de pe forumul asta ...de cand il citesc !! In fine !

CitatDin ce au descoperit oamenii de stiinta: lipsa oxigenului stimuleaza celulele din cortex care produc imaginea unei lumini stralucitoare la capatul unui tunel. Daca tot cortexul ar fi atat de stimulat incat toate celulele sa emia semnale rapide, intrega zona ar parea luminoasa; de fapt da impresia ca s-a "patruns" intr-o zona de lumina. Deci daca ne-am lua  dupa aceasta afirmatie, atunci in momentul respectiv nu trebuia sa fie oxigen.
Corect, daca imi aduc bine aminte in momentul cand stateam in picioare in biserica, am simtit ca pur si simplu mi se termina aerul. M-am simtit rece deodata si incepea sa mi se faca alb in fata achilor, exact ca in imagini numai ca albul era parca ceva miscator ! M-am pus repede in vine pt. ca simteam ca se termina puterea, si au venit 2 oameni si m-au ridicat intrebandu-ma ce s-a intamplat, daca imi e bine. Am iesit putin afara am luat aer, si eram putin speriat pt. ca nu mi se mai intamplase niciodata acest lucru !

Skywalker

Stunner, multumesc pentru detalii. Ele difera totusi de starile mele. Cred ca la tine era intr-adevar lipsa de oxigen.
CitatM-am pus repede in vine pt. ca simteam ca se termina puterea

Dupa ce spiritul iese din corp, acesta nu se mai misca, eventual involuntar. Deci nu te mai poti pune in vine.

Dar, cine stie ce a fost cu adevarat?  Dupa detalii imi dau seama ca a fost cu totul alta intamplare fata de a mea.


Iar pt Draculasblood:
Citatdedublare ? este cu adevarat ciudat...ma intreb daca in zilele noastre mai exista asemenea cazuri ?

Consider ca pana acum n'ai stiut ca exista. Acuma stii. Daca vrei sa mai scrii ceva aici, scrie ceva folositor. Gata!

Skywalker


  Cum ar fi sa folosim dedublarea/decorporalizarea pentru calatorii spatiale?

   Am avea de a face cu entitati mult mai usoare, care vor putea strabate mult mai usor distante mari si foarte mari. Si nu vom avea nevoie de nave ultrasofisticate.

  Unii extraterestrii, probabil cei care vin din lumi f. f. indepartate, povestesc ca trupurile si le lasa pe planeta lor, iar aici aduc spiritele. Ca dovada, ei au spus ca nu pot lua nici un pamantean pe nava, caci corpurile noastre din materie, sunt prea grele, ca sa fie transportate pe nava lor.

  Exista deja si printre noi medii, care fac calatorii astrale. De exemplu Melfior Ra.

  Asa ca propun sa dezbatem si problema: dedublarea, viitorul excursiilor interstelare.

sysascendent

DREPTATE, nu e vb de a te aseza pe vine, pt ca nu exsta ochi picioare ,trup perceptibil poti v edea poti afla dar nu prin nimic trupesc din pacate pe moment nu iti dai seama pt ca initial se instaleaza panica ca nu poti controla sau simti trupul.

pri3st3ss

pai ar trebui sa nu mai intri in panica...
iar trupul nu ai de ce sa il simti,nu ai nevoie de el...trupul astral e de ajuns,trebuie sa inveti schema corporala si sa inveti sa il manevrezi...asta e cam greu...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

darkness

nu e greu,trebuie sa ai incerdere in tine...in acest fel, te vei putea folosi de "noul" trup
curiozitate,incredere si rabdare
aaah,si pregatire...daca protectorul considera ca nu esti suficient de "matur", nu iti va permite multe...
doar daca esti atat de inenios cat sa fugi..mai stiu eu cazuri :-D


curiozitatea a ucis pisica,priestess...

Elvin

#22
    Of, mai copii ! la cata nebunie am ajuns. Ca alergam dupa ce nu ni s-a cerut de catre nimeni [sa ne dedublam, sa ne bilocam, sa facem telepatie si celelalte desharte preocupari], iar pe cele ce ni se cer [sa ne optimizam fiinta, sa ne pozitivam pentru viitoarea viata] le aruncam deoparte
    parabola <Suntem in sesiune si nu stim nimic din materie. Dar in loc sa ne apucam de invatat ce trebuie, noi citim ziare sau ne uitam la tv>

offtopic (Skywalker)

darkness

gresesti,elvin..tocmai asta facem: ne optimizam fiinta..
scuza-ma,dar eu vreau sa ma ridic din mocirla; daca vrei,ramai acolo,nu te scutura si nu te deranjeaza nimeni,
nu cred ca facem ceva gresit..daca avem aceasta optiune, de ce sa nu o folosim..e ca si cum ai avea o singura optiune cand mergi la restaurant:ciorba...
fii fericit,omule,nu te limita atat,caci tu asta faci,te limitezi,doamne fereste sa incerci ceva nou..si vorba aia, nu facem pact cu diavolul sau mai stiu eu ce...
daca dzeu voia sa stam cuminti, nu de dadea atatea jucarii in jur...si, ca sa extind...daca dzeu nu ne dadea o lume asa mare, columb statea la el in tara!
dc zici ca sunt desarte?daca esti atat de mult cu biblia in mana, cauta bine si vezi ca si isus s-a dedublat si alte chestii de genul..si nu arunca repede cu "el a fost fiul lui dzeu"!!! gandeste-te...daca tu vrei sa iti traiesti viata ca in vechime,nu ai decta,dar lasa-ne pe noi in pace sa ne ridicam din mucegai..eu unu m-am plictisit...
dormi linistit!

darkness

si eu zic la fel,dar cu un mic retus
CU IGNORANTA SI ZEII SE LUPTA DEGEABA

Nox

intrebare: dedublarea (decorporalizarea) asta despre care povestiti voi se caracterizeaza prin calatorii ale "spiritului" in spatiu (ca si dimenisiune). dar cand e vorba de calatorii in timp ale spiritului, cum ii zicem?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Skywalker

Bluemoon, ceea ce zici, mi se pare ca e regresie. O sa revin cu mai mult

Shadowman

Citat din: Skywalker din  30 Aprilie 2006, 23:37:43
  Cum ar fi sa folosim dedublarea/decorporalizarea pentru calatorii spatiale?
   Am avea de a face cu entitati mult mai usoare, care vor putea strabate mult mai usor distante mari si foarte mari. Si nu vom avea nevoie de nave ultrasofisticate.
  Unii extraterestrii, probabil cei care vin din lumi f. f. indepartate, povestesc ca trupurile si le lasa pe planeta lor, iar aici aduc spiritele. Ca dovada, ei au spus ca nu pot lua nici un pamantean pe nava, caci corpurile noastre din materie, sunt prea grele, ca sa fie transportate pe nava lor.
  Exista deja si printre noi medii, care fac calatorii astrale. De exemplu Melfior Ra.
  Asa ca propun sa dezbatem si problema: dedublarea, viitorul excursiilor interstelare.

  1.Imi imaginez un salon in care trupurile extraterestrilor zac intinse pe saltele,intr-o stare apropiata de coma...Cu spiritele (iesite din corp...!) alergind spre rampa de lansare sa ocupe un loc caldut la bordul navei
spatiale din materie...Preferabil la geam,sa admire si ei peisajul cosmic...!Cred ca ar incapea si cite 10-20 pe un fotoliu...Deh,spiritul nu trage la cintar...!
2.Om avea si noi medii care fac calatorii astrale,poti sa stii...? Vorba aia,
daca n-a mai fost nimeni si a fost doar el,e clar ca nu-l poate contrazice cineva...!
3. E o solutie si asta...Calatorii interstelare prin dedublare...! Instructori, tabere,case de odihna si bautura multa sa fie... :-D Sa vezi ce sarim din corpuri si zburam spre stele...!  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

Citat din: darkness din  10 Decembrie 2006, 17:52:44
nu e greu,trebuie sa ai incerdere in tine...in acest fel, te vei putea folosi de "noul" trup
curiozitate,incredere si rabdare
aaah,si pregatire...daca protectorul considera ca nu esti suficient de "matur", nu iti va permite multe...
doar daca esti atat de inenios cat sa fugi..mai stiu eu cazuri :-D
curiozitatea a ucis pisica,priestess...

   Cu "noul trup",te citez,poti pleca in America,Coreea de Nord...? Ca e mai greu cu viza prin locurile astea...Daca tot au fost descrise calatorii din stele ,poate ascultam si povestiri din Coreea de Nord,Cecenia...
Sau nu permite "instructorul"...? :evil:
Interesante calatoriile la mari distante prin "dedublare"...Ce-i curios e ca n-a zburat nimeni in America de Nord sau de Sud,Pacific pina la descoperirea lor de catre Columb,Magellan.. :wink:

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

focusXX

 Asa de inceput "salut tuturor!"

Foarte interesant subiectul! Spun asta deoarece cred ca si eu am fost un "subiect" al acestui fenomem.
Ca sa fiu foarte clar trebuie sa va plictisesc cu o poveste  cu adevarat "adevarata".
Se facea ca de un Craciun acum cam 17ani in urma sa ma aflu la rudele de la tara. Ca toti copii din Bucuresti eram nerabdator sa merg si eu cu Colindul. In fine am terminat de colindat si fiind foarte obosit ( fiind si in varful dealului  la capat de sat) ca toti copiii ce ma insoteau, ne-am repezit la o caruta ce cobora si iute ne-am catarat pe ea. Caruta se umplu, dar eu fiind lipsit de antrenament, normal ca m-am urcat gresit si am suferit un pe cat de banal tot atat de stupid accident concretizat prin caderea mea din caruta si strivirea corpului de catre aceasta. Norocul meu a fost ca era ceva zapada pe jos.
In momentul accidentului am suferit un soc datorat durerii provocate de greutatea carutei ce imi strivea spatele. Cert este ca asa fara sa vreau am lesinat, si intr-o fractiune de secunda ma simteam asa de usor de parca pluteam.
De fapt chiar pluteam deoarece eu eram cumva deasupra corpului si ma uitam fara sa inteleg de ce nu simt nimic, de ce ma vad pe mine, de ce lumea fuge haotic in jurul meu,de ce tipau cu totii  si mai ales de ce imi aprind lumanari.
Totul a durat cam 5 minute, moment in care mi-am dat seama ca sunt undeva .... si nu in corpul meu care zacea pe jos. Tipetele si mirosul puternic al lumanarilor de la capul meu cred ca m-au facut "sa-mi reimbrac corpul" si iata-ma din nou "viu".
Sa fie si asta o dedublare?......