Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Craniile de cristal

Creat de pri3st3ss, 24 Ianuarie 2006, 20:19:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

blue

orice cristal are puteri asa zis hipnotice mai ales cind e luminat si mai ales cind are forma de craniu asa ca problema nu e aceasta ..am inteles ca sa incercat cu instrumente moderne fabricarea unuia asemanator din cristal de stinca dar nu au reusit nici macar sa il zgarie..am inteles ca nu au toate aceleasi dimensiuni dar macar sint facute din acelasi material?

ryn


pri3st3ss

Citat din: ryn din  21 August 2006, 22:03:56
chimic viata se poate dezvolta si pe structura de silicati
da,inteleg,ryn, dar totusi craniile au o greutate destul de mare! 6 kg doar Mitchell-Hedges  ...
din cate stiu eu,niciun om nu are craniul asa greu...asta ar trebui sa ii deschida "usa" lui blue, care sa afirme ca sunt de ET...si lui paleoastronaut care sa vina si el sa ma convinga si sa imi reaminteasca faptul ca ne tragem dintr-o rasa hominida..nu uit astfel de aspecte...dar DE CE doar 13?de ce nu 300,ca sa fie o colonie?sa fi fost 13 "conducatori"?...sa fi fost anunnaki?

Citat din: blue din  21 August 2006, 22:34:13
orice cristal are puteri asa zis hipnotice mai ales cind e luminat si mai ales cind are forma de craniu asa ca problema nu e aceasta ..am inteles ca sa incercat cu instrumente moderne fabricarea unuia asemanator din cristal de stinca dar nu au reusit nici macar sa il zgarie..am inteles ca nu au toate aceleasi dimensiuni dar macar sint facute din acelasi material?
de ce mai ales cand are forma de craniu?doar pt ca psihicul nostru si mostenirile ancestrale asociaza craniile cu ceva rau,lugubru etc?
si inca nu ne-ai explicat de ce crezi ca sunt craniile unor fiinte evoluate...

baaron a zis:" el este constituit dintr-un cuart natural extrem de pur si rar; dioxidul de siliciu piezo-electric anizotrop.
- cele 2 parti care-l compun provin din acelasi bloc de cuart.
- nu are nici o urma a vreunei unelte de prelucrare, nici chiar microscopic. Este deci imposibil sa fie datat pentru ca , cristalul nu imbatraneste.
- cand este iluminat dedesubt, lumina iese prin orbitele sale.
- cand este atins in spate de razele de soare, un fascicul luminos intens, susceptibil de a da foc vegetatiei, lumineaza orbitele, nasul si gura.
- fabricarea sa manuala, daca ea ar fi posibila, ar necesita numai putin de 300 de ani de munca continua. Cu tehnologia moderna a diamantului ar fi fost necesar o munca mai mult de un an fara a se putea ajunge la un rezultat riguros identic"
blue, nu stiu la ce te referi cand ne intrebi daca au fost facute din acelasi material:din acelasi bloc de cuart, sau daca toate sunt din cuart?...toate sunt din cuart,nu stiu daca din acelasi bloc...
(iti recomand sa citesti si materialul postat de baaron  in paginile anterioare)
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

ryn

stiu am citit tot, eu atrageam atentia , chiar am scris solutie vulgara... in fine

paleoastronaut

#19
Priestess eu nu cred ca aceste cranii ar fi facut parte dintr-un organism viu....daca ar fi fost asa ar fi trebuit sa aiba o altfel de structura care sa ateste ca acest craniu a CRESCUT,a avut insertii musculare,tendonale,chiar si de alta biochimie decat cea pe baza de apa ....craniile de cristal sunt in cel mai probabil caz depozitarele unor baze de date...caracterul piezo-electric al cuartului il face sa fie perfect pentru stocare de date.....dar cum pot fi citite aceste date?cu laser prin baleiaj?cu alta sursa de energie?poate ca aceste cranii nu pot fi citite decat SIMULTAN SI UNITAR....cam ca si partile unui program care functioneaza abia dupa interconectarea tuturor acestora...
iar cei care DEJA stiu ce contin aceste cranii...nu vor ca si altii sa le "CITEASCA"...
Dar nu prea am inteles priestess ce este cu originea noastra ..humanoida....in fond probabil ca avem in jur si rase de alieni de tip reptilian,amfibiu,arahnoid,etc....

pri3st3ss

de data asta sunt de acord cu tine intru totul,paleoastronaut...
aceste cranii nu ar fi putut apartine unor fiinte vii...nu numai de greutate si ce ai mai amintit paleoastrnaut,ci si perfectiunea lor e uimitoare...
astept raspunsul blue,chiar m-ai facut curioasa
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

ryn

Faci ce vrei cu materialele tale, nu ma supara asta, uite poti sa trimiti mail, de exemplu, celor care iti solicita materialul...

AdiM

Citat din: ryn din  24 August 2006, 20:40:26
Faci ce vrei cu materialele tale, nu ma supara asta, uite poti sa trimiti mail, de exemplu, celor care iti solicita materialul...
Am un sit de web cu formular de contact, si cine vrea imi cere ce vrea de la mine pe acolo.
Eu ofer ce am de oferit, dar cine vrea ceea ce ofer, gratuit si nu ca sa ii vind ceva, mai bine sa ma caute el, nu sa-l caut eu ca sa-i ofer ceva...
Asa mi se pare firesc, fiindca nu sunt comis-voiajor sau agent comercial...


pri3st3ss

:cry: :cry: :cry: :x :| :-(

topicul meeeeeeeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuuuu! :x
reveniti la topic va rog ,ca aveti mp
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

prosecco

cine imi face rost de intreaga legenda indiana in legatura cu craniile de cristal ii fac cinste.mersi :grin:

offtopic:pastrati topicul curat.....

AdiM

Citat din: prosecco din  24 August 2006, 21:08:10
cine imi face rost de intreaga legenda indiana in legatura cu craniile de cristal ii fac cinste.mersi :grin:

Craniile de Cristal nu au nici o treaba cu India.
Cele mai celebre Cranii de Cristal sunt din zona civilizatiei Maya sau amerindiene.

prosecco

Citat din: AdiM din  24 August 2006, 21:44:20


Craniile de Cristal nu au nici o treaba cu India.
Cele mai celebre Cranii de Cristal sunt din zona civilizatiei Maya sau amerindiene.



LEGENDA INDIANA INCITA NUMEROSI CERCETATORI

Singura legenda referitoare la craniile misterioase isi are originea in India si
ea vorbeste despre existenta a 13 cranii din cristal, cu o putere foarte mare
care, reunite in forma unui cerc, ar putea schimba schimba complet lumea.
Legenda spune ca ele sunt pietrele cunoasterii, obiectele fiind aduse din spatiu
de 13 civilizatii diferite, care le-au dat spre pastrare diverselor popoare.
Cand va sosi timpul, craniile vor fi redescoperite.


.......:( :(  :( ......Adim acum politicos fiind si incercand sa nu ma enervez pt ca raspunzi iar fara sa ai minime cunostiinte ......UITE legenda indiana....bravooo ai descoperit America.......de ea vreau sa fac rost....intelegi?!?!?!?

paraseste topicul daca nu stii in ce te bagi,ok?

hai sanatate

AdiM

Citat din: prosecco din  24 August 2006, 22:27:43
LEGENDA INDIANA INCITA NUMEROSI CERCETATORI
Singura legenda referitoare la craniile misterioase isi are originea in India si
ea vorbeste despre existenta a 13 cranii din cristal, cu o putere foarte mare
care, reunite in forma unui cerc, ar putea schimba schimba complet lumea.
Legenda spune ca ele sunt pietrele cunoasterii, obiectele fiind aduse din spatiu
de 13 civilizatii diferite, care le-au dat spre pastrare diverselor popoare.
Cand va sosi timpul, craniile vor fi redescoperite.
.......:( :(  :( ......Adim acum politicos fiind si incercand sa nu ma enervez pt ca raspunzi iar fara sa ai minime cunostiinte ......UITE legenda indiana....bravooo ai descoperit America.......de ea vreau sa fac rost....intelegi?!?!?!?
paraseste topicul daca nu stii in ce te bagi,ok?

Ceea ce spun eu se bazeaza pe cartea de la http://www.amazon.com/gp/product/1879181541/102-3702717-6564134?v=glance&n=283155 pe care am citit-o in original si am tradus-o personal in romaneste.
In ea nu se mentioneaza nimic despre vreo legatura a craniilor de cristal cu India, ci se refera mai ales la cranii de cristal descoperite in America.
Te rog sa spui si tu pe ce surse se bazeaza Legenda Indiana la care te referi, si poate asa ne lamurim despre ce vorbim fiecare, ca poate ne completam reciproc informatiile.

toma

Prosecco, ar trebui sa fi nitel mai terinut! Si eu stiam ca aceste cranii au fost descoperite in America.
Si interesanta cifra 13 si, mai ales, faptul ca nu au fost gasite decit ...12! Ma rog, ar fi si al treisprezecelea, dar ...nu de dat!!!! :lol:
Nu stiu de unde legenda ca un cristal de cuart nu poate fi prelucrat???????
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

AdiM

Citat din: toma din  25 August 2006, 12:14:11
Nu stiu de unde legenda ca un cristal de cuart nu poate fi prelucrat???????

Un cristal de cuart poate fi prelucrat, prin diverse tehnologii, in anumite feluri.
Dar se pare ca prin nici o tehnologie actuala nu s-a putut realiza o copie a craniilor de cuart antice.