Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Arhivele secrete de la Vatican

Creat de adipop, 26 Februarie 2008, 21:26:51

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

adipop

Citat din: antoniu din  27 Februarie 2008, 23:19:10
insfarsit ne- am inteles pe subiect si vad ca incepe deja sa se infiripe un"forum deliberativ" ca in occident...merita sacrficiul negocierii fata in fata


Radi : pas cu pas...ne grabim, incet.

Nox

Pentru cã am avut o nelãmurire despre motivul încadrãrii acestor topicuri deschise de domnul Adrian Pop în categoria Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO) i-am cerut acestuia mai multe informaþii în acestã direcþie. Rãspunsul pe care l-am primit ºi pe care dânsul m-a rugat sã-l fac public e urmãtorul:

Citat din: adipop din  27 Februarie 2008, 22:30:53
Nu trebuia. Eu doresc sa ma ocup in exclusivitate de cei care se joaca de-a puterea, cu vietile oamenilor si cred ca ei manipuleaza populatia planetei. Ei la randul lor pot fi usor manipulati.
Avem o filosofie proprie, perfectibila, dar greu de distrus.
Indiferent ce subiect nou abordez, tot la aceste organizatii secrete ma adresez. Or sa ne caute ei cu siguranta....

adi

Rugamintea mea este sa raman tot in locatia Noii Ordini Mondiale.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

adipop

Citat din: bluemoon8520 din  28 Februarie 2008, 00:10:04
Pentru cã am avut o nelãmurire despre motivul încadrãrii acestor topicuri deschise de domnul Adrian Pop în categoria Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO) i-am cerut acestuia mai multe informaþii în acestã direcþie. Rãspunsul pe care l-am primit ºi pe care dânsul m-a rugat sã-l fac public e urmãtorul:


Multumsc. Cel mai greu este sa se umble la filosofiile proprii... Ca sa nu discut de cele Strabune. Si cum cele mai multe persoane nu au gandire proprie, sunt usor de manipulat. Indiferent de cati bani au....sau putere militara. Menirea Oamenilor este aceea de a se ocupa de stiinta , dar cu bun simt, adica cu constiinta. Se ajunge in acest fel la constienta.

Romania are nevoie de Uriasi in gandire, vorba Mosului.

adi

antoniu

am o nelamurire si eu.... cumva subiectul se vrea o legatura intre arhivele secrete si noua ordine mondiala ... prin summitul NATO de la Bucuresti.    sugestia asta subtil,persuasiva insamantata subliminal... nu cred ca va avea efectul scontat.

jackie28t

#19
Citat din: adipop din  26 Februarie 2008, 21:26:51
Sa formam o echipa de Oameni, care sa ceara acces la forurile competente, pentru a descifra informatiile aflate in arhivele secrete ale Vaticanului.

adi

adipop,sa stii ca ai vointa.
A-mi aduc aminte cand eram copil,intr-o zi,impreuna cu alti prieteni ne-am propus sa spargem arhivele secrete ale armatei.Din pacate nu am mai reusit ca ne-au chemat mamicile la mancare si era si ora de culcare.


Citat din: adipop
Eu doresc sa ma ocup in exclusivitate de cei care se joaca de-a puterea, cu vietile oamenilor si cred ca ei manipuleaza populatia planetei. Ei la randul lor pot fi usor manipulati.
Avem o filosofie proprie, perfectibila, dar greu de distrus.
Indiferent ce subiect nou abordez, tot la aceste organizatii secrete ma adresez. Or sa ne caute ei cu siguranta....

Sa inteleg ca prin arhivele secrete de la Vatican (sarind peste faptul ca avem accesul la ele o ***) vom avea informatii legate si de acei care manipuleaza populatia planetei?
Ma intreb care or fi ''EI'' oare,dar tinand cont de faptul ca aveti o filosofie proprie dupa cum spuneai, perfectibila si greu de distrus,ma tem ca societatile secrete sa nu cumva sa se prinda de sfoara si sa trimita spioni la cules capusuni pardon ''arhive secrete'' impreuna cu cei care vor participa.Oricum eu va urez mult succes si ca sa nu uit,bine a-ti venit printre noi.

adipop

Citat din: antoniu din  28 Februarie 2008, 00:53:00
am o nelamurire si eu.... cumva subiectul se vrea o legatura intre arhivele secrete si noua ordine mondiala ... prin summitul NATO de la Bucuresti.    sugestia asta subtil,persuasiva insamantata subliminal... nu cred ca va avea efectul scontat.

Radi : Stai linistit. Nu este nimic legat de NATO, sau de vreo alta putere militara. Nimic secret si ocult....Cand ai un secret fata de " ceva " acel " ceva ", are si el, prin dualitate, un secret fata de tine. Deci, nu trebuie sa ne ferim decat de greselile de constiinta ale noastre....

Am vorbit de manipulare, pentru ca vrand-nevrand tot o facem sau suntem influentati de mediu inconjurator. Numia ca trecem prin filtru, toate aceste energii...

Cele bune,
adi

romulus

CitatDin pacate nu am mai reusit ca ne-au chemat mamicile la mancare si era si ora de culcare.
----Jackie draga , mi-ai luat vorba din gura (stii era o expresie, pe care trebuie sa o adaptam zicand:......" de pe taste")!
---Cam pe acolo vad si eu plasata actiunea filmului prefigurat de adipop.Parerea mea-  nu va fie cu suparare!
---Nu zic ba, mi-au placut si mie cartile lui Pavel Corut: cu agentii secreti (paranormali) romani, cu actiuni palpitante in teritoriul inamic, cu intelepti daci din munti ........he, he...Pentru mine  pot zice chiar ca acele carti veneau ca o mana cereasca , dupa umilinta la care au fost supuse serviciile noastre "de intelighenta" in (si dupa) decembrie 89. Dar sa nu ne ametim cu aqua rece.....
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

adipop

#22
Citat din: jackie28t din  28 Februarie 2008, 01:35:36
adipop,sa stii ca ai vointa.
A-mi aduc aminte cand eram copil,intr-o zi,impreuna cu alti prieteni ne-am propus sa spargem arhivele secrete ale armatei.Din pacate nu am mai reusit ca ne-au chemat mamicile la mancare si era si ora de culcare.


Sa inteleg ca prin arhivele secrete de la Vatican (sarind peste faptul ca avem accesul la ele o ***) vom avea informatii legate si de acei care manipuleaza populatia planetei?
Ma intreb care or fi ''EI'' oare,dar tinand cont de faptul ca aveti o filosofie proprie dupa cum spuneai, perfectibila si greu de distrus,ma tem ca societatile secrete sa nu cumva sa se prinda de sfoara si sa trimita spioni la cules capusuni pardon ''arhive secrete'' impreuna cu cei care vor participa.Oricum eu va urez mult succes si ca sa nu uit,bine a-ti venit printre noi.

Radi : Multumesc, pentru urari.

adipop


Radi : Multumesc, pentru urari.
[/quote]

Iniþiatul englez Benjamin Creme a prezentat, în ambele volume ale cãrþii sale Maitreya's Mission, o statisticã obþinutã de un Maestru superior, care nu poate decât sã ne arate o tristã realitate; din peste cele cinci miliarde de locuitori ai Pãmântului, doar 850.000 s-au ridicat la nivelul de evoluþie corespunzãtor iniþierii I; doar 240.000 au ajuns la iniþierea a II-a; numai 3.000 au obþinut iniþierea a IlI-a ºi doar 450 de oameni încarnaþi se situeazã la nivelul iniþierii a IV-a...

Daca nu ma insel aceasta clasificare a fost facuta la nivelul anului 1986. Nu stiu sigur.

M-am intrebat mult Timp :
Cati sunt in nivelul V, dar VI...dar in ultimul nivel - VII ?

adi

jackie28t

#24
Citat din: adipop din  09 Martie 2008, 23:28:32
Iniþiatul englez Benjamin Creme a prezentat, în ambele volume ale cãrþii sale Maitreya's Mission, o statisticã obþinutã de un Maestru superior, care nu poate decât sã ne arate o tristã realitate; din peste cele cinci miliarde de locuitori ai Pãmântului, doar 850.000 s-au ridicat la nivelul de evoluþie corespunzãtor iniþierii I; doar 240.000 au ajuns la iniþierea a II-a; numai 3.000 au obþinut iniþierea a IlI-a ºi doar 450 de oameni încarnaþi se situeazã la nivelul iniþierii a IV-a...

Daca nu ma insel aceasta clasificare a fost facuta la nivelul anului 1986. Nu stiu sigur.

M-am intrebat mult Timp :
Cati sunt in nivelul V, dar VI...dar in ultimul nivel - VII ?

adi

Pentru a gasi raspunsul intrebarii tale cred ca ai trebui sa te folosesti de formula magica a lui ''antoniu'' ce implica cele 7 intrebari.
Eu personal cred ca in nivelul V sunt cam 4368,in VI sunt doar 2225 iar in ultimul nivel VII cred ca sunt doar 3.Ma rog se poate sa ma insel.
Hei,dar sa nu uitam ca toti suntem ''O''ameni/oameni.Nu numai cei care descifreaza coduri stravechi.Sper ca pe viitor mai si spuneti la ce faceti referire Dl. adipop altfel unii de pe forum vor crede ca vorbiti ca si cum ar fi vorbe din timpul somnului legate de niste visuri fara sens.E usor sa se arunce paragrafe si sa se suceasca ''numere/lucruri'' pana a-ti iese prajitura preferata.Eu unul nu cumpar asa ceva.Pana acum din toate posturile pe care le-ati expus nu am vazut nimic concret si la subiect cu substanta.Cred ca este timpul si pentru putin FACT nu numia vorbarie.Ma rog,poate dupa expeditia la Vatican la cules ''arhive secrete'' ve-ti reveni si cu ceva mai explicit si lucid.Va doresc inca odata mult succes si toate cele bune.

Arckadii


adipop


adipop

Citat din: bluemoon8520 din  28 Februarie 2008, 00:10:04
Pentru cã am avut o nelãmurire despre motivul încadrãrii acestor topicuri deschise de domnul Adrian Pop în categoria Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO) i-am cerut acestuia mai multe informaþii în acestã direcþie. Rãspunsul pe care l-am primit ºi pe care dânsul m-a rugat sã-l fac public e urmãtorul:


Mosu, Tudor Diaconu, ar merita sa faca parte din  " echipa " care sa se ocupe de aceste arhive secrete de la Vatican ?
adi

Nox

Citat din: adipop din  01 Aprilie 2008, 22:49:11
Mosu, Tudor Diaconu, ar merita sa faca parte din  " echipa " care sa se ocupe de aceste arhive secrete de la Vatican ?
adi

Este pentru mine întrebarea?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

adipop

Citat din: bluemoon8520 din  02 Aprilie 2008, 08:11:30
Este pentru mine întrebarea?

Nu stiu ce-au facut cei din echipa care s-a deplasat la Mosu acasa. Ei, ar fi mai in masura sa raspunda la aceasta intrebare.
adi