Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Tablitele de plumb de la Sinaia

Creat de adipop, 26 Februarie 2008, 21:22:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darieglobur

toti avem de lucrat la conceptul de demnitate :-D...si rusii si noi si americanii si turcii etc.
dar nu-mi spusasi ce-a decriptat Mosu pana acum, ca mie asta mi se pare interesant.
...und Sie fliegen doch!

Kymosabe

Fotografii cu cateva din cele 79 de tablite din plumb .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

antoniu

nu ati inteles ca tablitele de plumb de la sinaia lucreaza la conceptul de demnitate ....sic.

Kymosabe

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Urban

Citat din: antoniu din  01 Martie 2008, 16:49:05
nu ati inteles ca tablitele de plumb de la sinaia lucreaza la conceptul de demnitate ....sic.

Din moment ce nu avem nici o traducere oficiala a tablitelor (cel putin eu nu stiu daca exista)...ati putea sa ne explicati in ce mod lucreaza tablitele la conceptul de demnitate.
Puteti lasa deoparte modul de exprimare alambicat si sa faceti o dizertatie ca sa inteleaga si norodul.
Nu de alta dar noi nu suntem scoliti in America si nu am avut oportunitatea sa facem parte din minunatele noastre structuri de securitate.

Cu respect


PS...Si totusi, cine este "Mosu" ?...e nume conspirativ ?....e Mos Craciun ?....etc. etc.

Kymosabe

#21
Citat din: antoniu din  01 Martie 2008, 16:49:05
nu ati inteles ca tablitele de plumb de la sinaia lucreaza la conceptul de demnitate ....sic.

Este vorba de demnitatea nationala , cred .
Cei care sustin ideea autenticitatii acestor scrieri sunt numiti ultra-nationalisti .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Urban

#22
Mai exista demnitate pe plaiurile mioritice ? :ufo:
Chestia asta imi aduce aminte de aberatia aia dupa "Revolutie  :-D" ..."Noi nu ne vindem tara"...stiti voi...

Asteptam in continuare dezvaluirea identitatii "Mosului"....

adipop

Citat din: darieglobur din  01 Martie 2008, 14:20:14
toti avem de lucrat la conceptul de demnitate :-D...si rusii si noi si americanii si turcii etc.
dar nu-mi spusasi ce-a decriptat Mosu pana acum, ca mie asta mi se pare interesant.

Este important cea facut  " Urban ". Acum stiti ce si cum.
Mosu studiaza de 40 de ani si decripteaza dupa codul Geto-Dacic, tot felul de artefacte, de inscrisuri, de semne. CODUL OI. Codul INTREG. Este o metoda proprie, stabilita cu mentorul si profesorul lui, inginerul Miulescu. A scos multe carti pe piata. Cautati-le. A inceput cu Limba vorbita de Adam si Eva. A deminstrat stiintific, matematic, ca prima limba vorbita pe Terra, era limba Neamului nostru. Limba fonetica.
A decriptat 1500 de plante medicinale si-a gasit boala care trebuie tratata.
Trebuie sa stiti de Casta IO. IO Mircea Voievod, IO Dimitrie Cantemir, IO Stefan cel Mare.. si toti marii conducatori ai celor 3 tari Romanesti.
Eu am cautat Codul Zalmoxian. M-am retras din motive de sanatate. Sper sa duc mai departe cercetarile incepute.
Discutam.
Gasiti ceva carti la Mosu acasa.
Prin editura Obiectiv Magazin din Craiova, se scot acum si alte carti legate de Istoria Universala si de rolul Poporumui nostru in a duce CULTURA sau CULTUL lui RA, mai departe.

Kymosabe

#24
Citat din: adipop din  01 Martie 2008, 17:27:55
Trebuie sa stiti de Casta IO. IO Mircea Voievod, IO Dimitrie Cantemir, IO Stefan cel Mare..

Ai uitat ,, IO Jiji Becali'' . :lol:
Probabil el stie ceva dar nu vrea sa ne spuna . :wink:

Citat din: adipop din  01 Martie 2008, 17:27:55
Prin editura Obiectiv Magazin din Craiova, se scot acum si alte carti legate de Istoria Universala si de rolul Poporumui nostru in a duce CULTURA sau CULTUL lui RA, mai departe.

O carte interesanta (gratis) o gasiti (sper ca mai este ) pe http://www.dacia.org/
Se intituleaza ,,Noi nu suntem urmasii Romei'' , a d-lui dr. Napoleon Savescu .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

adipop

Citat din: darieglobur din  01 Martie 2008, 14:20:14
toti avem de lucrat la conceptul de demnitate :-D...si rusii si noi si americanii si turcii etc.
dar nu-mi spusasi ce-a decriptat Mosu pana acum, ca mie asta mi se pare interesant.

Da, toti trebuie sa lucram la conceptul de demnitate.

Nox

Citat din: adipop
Sa formam o echipa de Romani, care sa descifreze informatiile aflate pe aceste placute. Sa la gasim si pe celelalte. Exista la Pitesti inca un Om capabil, Tudor Diaconu, care ar putea sa descifreze o mare parte din aceste informatii.

Citat din: adipop
Din cate cunosc, decat Mosu de la Pitesti este in masura sa faca asta. Toti ceilalti isi dau cu pararea. Este singurul Om care stie, ca stie. Are zeci de ani de cautari....Putini sunt din aceasta categorie. Eu cunosc decat 2 oameni la acest nivel. Cei mai multi, nu stiu ca nu stiu. Adica, 99,999....999 % din oameni sunt in aceasta a doua categorie, aceea a ignorantilor.

Din acest motiv, caut sa maresc echipa de cercetare.

adi

Urban, dacã ai fi citit cu atenþie primele mesaje ale acestui topic ai fi înþeles cine este Moºu. Sã mã corecteze d-nul Adrian Pop dacã greºesc.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

antoniu

domnule adipop, imi cer eu scuze, in locul celor care vor sa arunce in derizoriu si se manifesta fara respect, in legatura cu postarea dvs.(este vorba de civilizatia dialogului)

Urban

Citat din: adipop din  01 Martie 2008, 17:27:55
Este important cea facut  " Urban ". Acum stiti ce si cum.
Mosu studiaza de 40 de ani si decripteaza dupa codul Geto-Dacic, tot felul de artefacte, de inscrisuri, de semne. CODUL OI. Codul INTREG. Este o metoda proprie, stabilita cu mentorul si profesorul lui, inginerul Miulescu. A scos multe carti pe piata. Cautati-le. A inceput cu Limba vorbita de Adam si Eva. A deminstrat stiintific, matematic, ca prima limba vorbita pe Terra, era limba Neamului nostru. Limba fonetica.
A decriptat 1500 de plante medicinale si-a gasit boala care trebuie tratata.
Trebuie sa stiti de Casta IO. IO Mircea Voievod, IO Dimitrie Cantemir, IO Stefan cel Mare.. si toti marii conducatori ai celor 3 tari Romanesti.
Eu am cautat Codul Zalmoxian. M-am retras din motive de sanatate. Sper sa duc mai departe cercetarile incepute.
Discutam.
Gasiti ceva carti la Mosu acasa.
Prin editura Obiectiv Magazin din Craiova, se scot acum si alte carti legate de Istoria Universala si de rolul Poporumui nostru in a duce CULTURA sau CULTUL lui RA, mai departe.

Din ce ati postat pana acum inteleg ca "Mosu" a decriptat cate ceva din tablitele in discutie...
Daca sunteti in posesia celor cateva decriptari, de ce nu postati studiul dvs pe forum....?

Urban

Citat din: antoniu din  01 Martie 2008, 17:55:52
domnule adipop, imi cer eu scuze, in locul celor care vor sa arunce in derizoriu si se manifesta fara respect, in legatura cu postarea dvs.(este vorba de civilizatia dialogului)

Nu stiam ca structurile de securitate se ocupa si cu civilizatia dialogului...
As vrea totusi sa va intreb civilizat, Securitatea cam pe unde a ajuns cu studiul intreprins asupra Tablitelor ?....din curiozitate nu de alta...