Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Colaborare

Creat de adipop, 18 Februarie 2008, 23:12:53

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darieglobur

pai, ce sa propun? am inteles ca exista o astfel de echipa -din moment ce-ai afirmat ca doresti s-o maresti- si mi-am manifestat interesul. atata tot...
...und Sie fliegen doch!

antoniu

colaborare,cooperare ,conlucrare,cointeresare gasim peste tot ...daca sunt bani.......bugetul conteazasi apoi viziune ,misiune si scopul.

adipop

Citat din: antoniu din  01 Martie 2008, 16:49:05
colaborare,cooperare ,conlucrare,cointeresare gasim peste tot ...daca sunt bani.......bugetul conteazasi apoi viziune ,misiune si scopul.

bani se fac...care ar fii scopul, as intreba ?
adi

adipop

Citat din: adipop din  02 Martie 2008, 18:44:25
bani se fac...care ar fii scopul, as intreba ?
adi

Studiu nou - fuziune  ( la rece - pentru ca nu rezultã fracþiuni radioactive ) între deuteriu ( deuteriul este un izotop al hidrogenului, cu numãr de masã 2. (D2O, apa grea) el se formeazã în urma capturii unui neutron de catre atomul de hidrogen ) ºi
oxigen cu producerea unei mari cantitãþi de energie ºi apã, ca produs
rezidual. Principalele probleme tehnologice care se
pun sunt temperatura ridicatã a reacþiei ºi controlul amorsãrii.

Nu studiem fisiunea nucleara pentru ca rezultã un numãr mare de particule reziduale, potenþial radioactive.

Spre deosebire de fisiune, acest tip
de fuziune depinde de unele fenomene cosmice ºi telurice încã necunoscute.

Cunoaºterea lor este o problemã de constienta ( stiinta si conºtiinþã )


adipop



Imi cer scuze.
Trebuie studiata sociologia moleculelor de apa. Fericirea si Sperantele
moleculelor de apa.
Sanatatea moleculei de apa.
Hrana moleculelor de apa - Hidrogenul este considerat hrana Vietii.
Energia moleculelor de apa.

Trebuie studiat atomul de Hidrogen, in domeniul sanatatii, hranei si energiei viitorului.

adi

adipop

Citat din: adipop din  16 Martie 2008, 14:30:49

Imi cer scuze.
Trebuie studiata sociologia moleculelor de apa. Fericirea si Sperantele
moleculelor de apa.
Sanatatea moleculei de apa.
Hrana moleculelor de apa - Hidrogenul este considerat hrana Vietii.
Energia moleculelor de apa.

Trebuie studiat atomul de Hidrogen, in domeniul sanatatii, hranei si energiei viitorului.

adi


Exista structurile de tip "zeta" in apa. Eu cred ca exista alte particule in apa, mult mai importante, care au influenta extraordinar de mare asupra viului.
http://www.familyaqua.ro/categorii/40.html
adi

LupinThe3rd


LupinThe3rd

Citat din: adipop din  04 Martie 2008, 22:14:54
Studiu nou - fuziune  ( la rece - pentru ca nu rezultã fracþiuni radioactive ) între deuteriu ( deuteriul este un izotop al hidrogenului, cu numãr de masã 2. (D2O, apa grea) el se formeazã în urma capturii unui neutron de catre atomul de hidrogen ) ºi oxigen cu producerea unei mari cantitãþi de energie ºi apã, ca produs
rezidual.
Studiul se face in Bucatarie: fuziunea ape de ploaie cu faina de mamaliga

LupinThe3rd

Citat din: adipop din  23 Martie 2008, 01:29:58

Exista structurile de tip "zeta" in apa. Eu cred ca exista alte particule in apa, mult mai importante, care au influenta extraordinar de mare asupra viului.
http://www.familyaqua.ro/categorii/40.html
adi
Cu Z de la Zorro. Dar mai mare influenta au strugurii, Strugurii "bate" zatul din apa

askey

Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 17:01:01
Cu Z de la Zorro. Dar mai mare influenta au strugurii, Strugurii "bate" zatul din apa

LupinThe3rd, LupinThe2nd este mandru de tine ?   :oops:

adipop

Citat din: adipop din  23 Martie 2008, 01:29:58

Exista structurile de tip "zeta" in apa. Eu cred ca exista alte particule in apa, mult mai importante, care au influenta extraordinar de mare asupra viului.
http://www.familyaqua.ro/categorii/40.html
adi

http://www.brookhaveninstruments.com/ZetaPALS.html
In Romania s-a cautat astfel de ape care au particule cu potential Zeta, de catre armata, la indemnul lui Henri Coanda. Se pare ca s-a gasit un astfel de izvor.
adi

adipop

Eu cred ca toata apa de pe planeta are inmagazinata natural in ea, Energii cosmice. Aceste Energii cosmice au cai diferite de "comunicare " cu apa planetara, pe care oamenii acum nu le mai folosesc. Le-au uitat pur si simplu. Se pune problema cum pot fii extrase, inmagazinate si folosite stiintific aceste Energii, din Memoriile trecutului, prezentului si viitorului apei ( din cele 3 forme de agregare - solida, lichida si gazoasa ). Cred ca echilibrul termic al generatoarelor energetice gratuite si curate, in sistem DUPLEX, se face prin  " jonglarea naturala " a celor trei stari de agregare ale apei.
adi

antoniu

imi place ca fara sa vrei ai ajuns la modul de constructie ternar al universului  adica "SISTRELUL" ...el se afla nu numai in apa  ca element primordial al fizisistrelului ,dar si in chimisistrel ,in biosistrel si sociosistrel... numai ca legea de aur a entitatilor pe care le vedem in pozele transmise de NASA din cosmos ,este: timpul de viata al unui sistrel este direct proportional cu marimea lui,stiind ca tot ce se petrece in el
este deplasare,transformare si stocare de energie,substanta si informatie.