Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lupte cosmice (dintre alte civilizatii extraterestre)

Creat de wlady, 23 Ianuarie 2006, 09:00:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Interesent

Buna dimineata.
Skywalker, multumesc pentru comentarul tau. Acuma sper sa gasesc firul pierdut. Ce nu am inteles au fost exemplele date - scuzama te rog.
Cea ce cred eu nu este relevant. Eu si asa nu o am cu credinta. A crede inseamna a nu stie. Noi ne evoluam prin stiinta si intelepciune, cea ce pretinde sa gindim si sa intelegem ce se intimpla si cum se manifesta o intimplare, chiar daca dureaza un timp oarecare. Luptele cosmice in existenta lor le-am acceptat, si am incercat sa explic de ce. Eu sint sigur ca multi dintre noi pamintenii accepta si isi pot incipui asa ceva, fara sa ia in serios cea ce dau serviciile secrete ca informatie importanta. Eu remarc incaodata, aceste servicii secrete la noi pe pamint nu au interes sa spuna adevarul. Ele se fac importante prin emanarea unor informatii in forma misterioasa. Cum se poate explica ca exact aceste servicii care fac politica lor si duc omenirea in conflicte si razboiae (CIA in America latina, Asia, Arabia, Mossadul la fel in Arabia, Europa si alte parti) deodata sa informeze lumea ca in afara pamintului exista civilizatii extraterestre, fac comert intre ele, si in citeva cazuri ele duc razboaie intre ele? Si pamintul nostru ar ramine neinteresant ca loc de trait?
Cum se explica atunci expeditiile multe spre pamint ale extraterestrilor? Si sa nu uitam dovezile istorice ascunse, care astazi din ce in ce mai mult ies afara si vorbesc de influneta extraterestra pe pamint.
Eu sint de parerea ca din ce in ce mai multi oameni pe pamint se gindesc in felul ca ei accepta existenta omeneasca extraterestra si posibilitatea de avea si tine cindva contacte oficiale. Numai nu uita citi excroci vin astazi si aduc dovezi falsificate, si povestesc evenimente false sau dau informatii nerealistice si nelogice. Prin acest fapt am propus sa raminem critici, ca sa nu putem fi dusi asa repede in eroare. O informatie autentica  data, se poate dovedi intotdeauna. De acea nu te supara cind relatarea ta asupra acestor lupte cosmice este vazuta intii scheptic. Eu nu sint scheptic la faptul acestului razboi cosmic. Eu sint scheptic la acele resurse de informatie. Acelea eu nu le vad cu ochi buni, deoarece ele sint intr-un conflict insusi. Pe de o parte a reda und adevar si pe cealata parte a duce lumea in eroare si a produce catastrofe.
Gindesc eu aici asa gresit? :?

Skywalker

Gandesti bine, Interesent!

   Si chiar mi-a dat si mie de gandit ce ai scris. Asa ca voi cauta de acum sa dezvalui ceva ce a si ramas cu dovezi. Ex: colonizarea Pamantului acum mai multe mii de ani. O parte din aceste date se gasesc la topicul despre Annunaki, iar ce mai stiu, voi posta in niste topicuri corespunzatoare.

Timax

Interesant, imi aminteste de un episod din Stargate, nu stiu din ce surse te-ai documentat dar se pare ca le-au citit si unii regizori   :wink:

Necunoscutul

  A fost un film mai demult pe canalul AXN ce se numea Andromeda. Intr-un episod nava Andromeda era urmarita de baietii rai si s-au ascuns intr-un loc ce era izolat de purtatoare (purtatoarea este un fel de gaura de vierme...). Acolo era situata o planeta la acelasi grad de civilizatie ca noi. Deci vreau sa spun ca si noi am putea fi in aceeasi situatie. Poate ca printr-un ghinion cosmic noi nu putem sa deschidem o gaura de vierme si nu putem calatori spre celelalte civilizatii. Dar asta ar insemna ca nici OZN-urile nu pot ajunge la noi, dar totusi iatai....

8-)

Skywalker

Gaurile de vierme sunt formate din 2 gauri negre aflate la o oarecare distanta una de alta si care intercomunica. Asta in caz ca ele chiar exista...
 
   Iar din mesajul tau am inteles cum ca o planeta ca Pamantul bloca conexiunea acelor gauri negre. Sau altceva ai vrut sa zici?

  Acuma filmele sunt filme, insa in realitate, candva ma gandesc ca tot au fost niste miscari. Nu cred ca dintotdeauna locuitorii galaxiei au trait ca fratii...