Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lupte cosmice (dintre alte civilizatii extraterestre)

Creat de wlady, 23 Ianuarie 2006, 09:00:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

wlady

Am vazut un interviu intr-un film pus pe acest forum ( open your eyes what are those things in our sky ...... ) si am vazut ( mai pe la sfarsit ) o lupta cosmica intre doua nave extraterestre ( nu era totul clar asa ca pute fi si o lupta FZ -nava NASA ) uitati ce a scris jackie pe acel topic :

CitatDeschide-ti ochii-Ce sunt aceste obiecte de pe cer?
wmv (206.4 MB) 1 ora si 35 de minute de filme cu OZNuri
(right click and save target as)
http://www.checktheevidence.com/video/Open%20Your%20Eyes%20-%20What%20Are%20These%20Things%20in%20Our%20Skies.wmv

In curand voi modifica mesajul si va voi spune minutul exact

-------------------- STAY TUNNED

Skywalker

Despre lupte cosmice, am aflat niste date, insa nu pot garanta autenticitatea lor.
  Serviciile secrete detin un document adus de un om gri, in care sunt prezentati mai multe civilizatii din galaxie, precum si luptele dintre ei. Numele civilizatiilor apare codificat.

  In acel document se vorbea despre o specie, avand numele de cod 251706 (sau 2517)

   Descriere: Specie 100% biologica (nu folosesc sau detin nici un fel de tehnologie, inclusiv in mijloacele de transport galactice). Originea speciei nu este cunoscuta. 01 au determinat ca 2517 nu provin din galaxia noastra.
Organismele speciei 2517 sunt extrem de rezistente la orice factori de mediu, inclusiv pot supravietui in spatiu. O unitate biologica a speciei 2517 se poate reconstrui relativ repede dintr-un singur fragment de bio-masa.

Putere Galactica: Mare

Obiective: Cautarea si implementarea de sisteme de evolutie avansate, eliminarea toturor speciilor inferioare (de la care nu se poate imprumuta nimic), evolutia pana la un organism perfect.

Amenintare catre Pamant: Mare (daca din greseala ar ajunge aia, ar extermina tot ce misca; si posibilitatea exista, din moment ce au aparut prin parti ale galaxiei unde nu se credea ca se poate ajunge prin mijloace standard superluminice)

Specia 2517 este in conflict cu speciile 23 (sau 232301) si 01, si...probabil si altele.


Specia 23 (sau 232301) - Specie aprope disparuta din galaxie in urma razboiului pierdut cu 2517. Specia 23 a fost una dintre primele specii atacate si distruse de 2517.
Aceasta specie a fost cea mai evoluata tehnologic specie din galaxie. Mici parti din ce a supravietuit razboiului de 16 perioade (cam 24.000. ani pamanteni) se mai gaseste azi raspandit prin galaxie.
Putere Galactica: Foarte Mica (fost Foarte Mare)
Obiective: Suprevietuirea
Amenintare catre Pamant: Zero (chiar daca ar ajunge aici, nu ar distruge nimic)

O alta specie cu care  2517 este in conflict, este, dupa cum am mai precizat, specia 01

Descriere:Specia 01 (sau 012506, cum era atibuirea initiala) este o specie bazata si evoluata pe compatibilitatea dintre tehnologiile inalte si organismele vii. Au obiective precise si nu se vor opri de la indeplinirea lor decat pentru a indeplini un obiectiv mai important decat cel in curs.
Putere Galactica: Extrem de Mare
Obiective: Implementarea tuturor tehnologiilor si sistemelor biologice evoluate din galaxie, atingerea perfectiunii.
Amenintare catre Pamant: Extrem de Mica (din cauze de distanta + importanta egala cu zero a omenirii)

   In acel cod de clasificare a civilizatiilor din galaxie, pamantenii poarta codul 2231174
Iar pentru Pamant, cea mai mare amenintare o constituim noi insine.

toma

Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Skywalker

Eram sigur ca asta vei scrie. Asa ca m-am suparat si nu mai scriu nimik.

TurnusX

:) si de unde a provenit documentul ala? Daca esti bun cu noi macar da un share catre sursa. Sper sa nu fie www.ufo-aftermath-thegame.com. Destul de misto povestea si chiar mi-a dat niste idei. Cititi daca doriti postul din cafenea numit "Dungeons and Dragons".

Skywalker

Raspuns pentru TurnusX. Si nu numai.

Dupa cum am scris mai sus, nu sunt sigur 100% de autenticitatea mesajului, dar cert este ca are un sambure de adevar. Cad de mare e acel sambure,... asta nu stiu.

  Documentul din care am preluat acele idei l-am preluat de la cineva, care citez:
Citatsurse am multiple, inclusiv la S.R.I., Pentagon , DoD, CIA, NSA, chiar FSB, Mossad.
Am avut si mai am inca accese chiar la niste site-uri interne d-ale lor. Am provideri de informatii din toata lumea (si evident si de la noi din tara).

  Dar ma rezum numai la atata din acel document extrem de mare.

Interesent

Skywalker, nu vreau sa te jignesc.
Dar sursele redate pentru aceasta informatie despre un razboi cosmic nu pot fi luate in serios. Cind ma gindes cit de mari incercari se fac de aceste oficialitati ca tematica de OZN sa fie marcata ca opera unor oameni nebuni si fantasti, care vor lumea sa o insele si sa-si faca glume asupra bine credintei.
Si pe de alta parte, exact aceste resure dau asemenea informatii secrete, ca ei ar stie ce se intimpla afara pamintului? Intradevar Americanii si aliatii lor pot avea fragmente de nave extraterestre care ei le cerceteaza si cauta prin reverse engineering sa le reproduca, dar pina la cunostintele profunde de a stie ce se intimpla in afara pamintului este un drum lung. Aceste societati nu stiu profund ce se intimpla in colturile planetei noastre si pretind sa stie ce se intimpla in cosmos?
Asta nu inseamna ca in spatiul acesta gigant unele rase de oameni agresivi nu au conflicte de razboi cu alte rase de oameni care se apara. Dar descrierea acelor fiinte extraterestre si ceea ce ei urmaresc in acest mod mi se par mie, cu toate ca i-mi pot inchipui multe lucruri, exagerat si produs pentru science fiction. (Pe undeva se poate obserba, ca aceasta idee se urmareste la noi pe pamint: totalitarismul! Oare nu Americanii si uni aliati ai lor se simt ca aceia alesi si ca imparatii lumii, si restul de paminteni ca oameni inferiori?)
Exact prin acest fel de exagerare cauta aceste servicii secrete de stat pe omenirea sa o desinformeze si sa duca oamenii ca sa-si piarda interesul objectiv la tema UFO/OZN. In acest fel gindesc multi oameni: si asa totul este numai science fiction si povesti, de ce sa se ia tema de UFO in serios?
Noi trebuie sa ne mentinem abilitatea critica ca sa ne dam seama ce poate fi real si logic, indiferent care resurse pentru informatiile date se folosesc. Nu este important cine a spus ceva, ci ce s-a spus si in ce fel se explica legaturile logic, ca aceste informatii sa fie recunoscute de autentic.
Inca ceva. Daca noi pamintenii ne ocupam in serios de tema extraterestrii si posibiltatile care de aici reies, trebuie ca idea de intra intr-un conflict cosmic dezbatuta in serios. Existind rase avansate in cosmos si fiind pe cautarea unei planete unde se poate trai bine, pamintul nostru poate fi ales pentru asemenea actiuni. Asta ar  insemna ca noi bastinasii putem fi eliminati, ori noi putem deveni sclavii lor. Asemenea actiuni s-au intimplat si in trecut pe pamint si se pote repeta din nou!!
Rau, ca asemenea dovezi istorice au fost pierdute s-au sint de religiile si cultele pamintene falsificate si nu pot fi recunoscute ca dovada istorica autentica. Daca le-am fi cunoscut de mai devreme in felul cum era ar trebuie vazute si dezbatute, noi am fi astazi altfel pregatiti (mental) pentru un contact oficial cu extraterestrii.

toma

Exact Interesent, tocmai acest tip de "stiri bomba" duc la luarea in deridere a unor probleme totusi reale: nu sintem singuri in univers!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

nemo

Da si nu !
Trebuie sa ne gindim si la ce influente au avut Blocada de la Stalingrad sau asediul Berlinului asupra comunitatii de girafe din Africa . Credeti ca au avut capacitatea sa urmareasca aceste evenimente ? Pentru ele al II -lea Razboi Mondial a fost un ... conflict galactic , nu  ...!?

Skywalker


Interesent

Nemo, poti te rog sa ne spui ce a fost "comunitatea girafei din Africa" la timpul razboiului de al II-lea?
Nu am auzit nicodata de asta.
Si care a fost functia grupei si legatura cu razboiul sau tema de conflict cosmic?  :?

nemo

Girafele traiesc in turme si au o si ele o organizare, constitue o comunitate . Desi au fost contemporane unor conflicte planetare nu au participat la acestea, nu au avut o pozitie fata de una din partile beligerante si nici nu au fost constiente de acestea . Pentru simplul motiv ca ostilitatile nu se desfasurau in locurile de pasunat si nu aveau gradul de cultura si civilizatie necesar .
In mod analog daca la nivelul Galaxiei au loc niste conflicte, iar beligerantii au un avans de numai 1 milion de ani fata de noi, specia umana nu poate percepe conflictul.
Spun un milion pentru ca acum un milion de ani n-am desprins de animale . Girafa a fost unul din animalele alese de mine la intimplare ca si Razboiul al II-lea .
Ca sa fiu mai clar daca pe forumul RUFON are loc un conflict cum il percepe cel care nu are computer acasa ... ?.
Despre "functia grupei" nu stiu sa raspund deoarece n-am folosi nici cuvintul "grupa" nici cuvintul "functie" in ceea ce am postat .

Skywalker



  Un exemplu mai clar: Cum au perceput oamenii din padurile africane, al II-lea Razboi Mondial?
In caz ca vedeau ceva avioane zburand deasupra junglei, ce credeau ca sunt?

Interesent

Skywaler, eu incerc sa-ti inteleg exemplul dat, dar nu gasesc inca legatura cu cea ce ai scris despre lupta cosmica, la care unele servicii secrete pamintene, care sustin sa aiba informatii autentice despre asa ceva.
Esti te rog amabil si sa explici ce are ultimul exemplul tau dat cu cea ce ai scris anterior si cea ce am scris eu critic referitor la acest punct. pe undeva am pierdut firul de conversatie prin ultimele remarcari ale lui nemo si caut sa regasesc firul pierdut de argumentatie. merci.

Skywalker

  Pai cum sa nu existe o legatura intre ce am scris eu sau Nemo si luptele cosmice. Daca nu intelegi legatura, atunci nu ma mir ca nu crezi in existenta acelor lupte cosmice.
 
  Din cate am aflat, documentul sursa are cateva sute de TB(terrabytes) si se afla undeva la Serviciile secrete Americane, stocat pe ceva supercomputere de ale lor. Si acel document facea parte din ceva "arhive" ale Federatiei Galactice si a fost adus pe Pamant de catre niste indivizi din specia 01. Se stie ca Agentiile secrete colaboreaza cu extraterestrii, nu?

Ceea ce a ajuns la mine e doar o "farama", iar ce am postat aici pe forum e iarasi o farama din farama. Am scris putin, de test, sa vad daca lumea e pregatita sa o accepte. Insa vad ca lumea nu e pregatita sa o accepte asa ca nu scriu mai departe.

Iar despre ce ai scris tu, Interesent, citez:
CitatDar sursele redate pentru aceasta informatie despre un razboi cosmic nu pot fi luate in serios.

CitatAsta nu inseamna ca in spatiul acesta gigant unele rase de oameni agresivi nu au conflicte de razboi cu alte rase de oameni care se apara. Dar descrierea acelor fiinte extraterestre si ceea ce ei urmaresc in acest mod mi se par mie, cu toate ca i-mi pot inchipui multe lucruri, exagerat si produs pentru science fiction.

  In prima propozitie ai scris bine, insa in a doua ai deviat. De unde sti ce e real si ce e SF? Ai fost cumva in Cosmos sa vezi ce se intampla? Nu ai iesit nici macar din atmosfera terestra, ce sa mai vorbim atunci de calatorii prin galaxie.
   Uite diferenta dintre noi si Ei: Speciile avansate formeaza aliante si chiar fac comert, pe cand noi inca ne intrrebam daca suntem singuri sau nu in Univers.   

CitatExact prin acest fel de exagerare cauta aceste servicii secrete de stat pe omenirea sa o desinformeze si sa duca oamenii ca sa-si piarda interesul objectiv la tema UFO/OZN. In acest fel gindesc multi oameni: si asa totul este numai science fiction si povesti, de ce sa se ia tema de UFO in serios?
Aici ai avut dreptate. Insa credeam ca aici voi da de niste minti superioare, care altfel vad problema OZN.

Citataca noi pamintenii ne ocupam in serios de tema extraterestrii si posibiltatile care de aici reies, trebuie ca idea de intra intr-un conflict cosmic dezbatuta in serios. Existind rase avansate in cosmos si fiind pe cautarea unei planete unde se poate trai bine, pamintul nostru poate fi ales pentru asemenea actiuni.
Pamantul nu prezinta importanta prea mare pentru luptele spatiale. Comparatie: Pe Hitler, Stalin, Churchill, De Gaulle, si altii din WWII ii interesau soarta unui musuroi de termite? Nu. Ei uite asa si Ei considera Pamantul prea primitiv pentru actiunile lor. Pamantenii sunt folositi momentan ca si donatori de gene, insa despre asta vreau sa vorbesc mai pe larg intr-un alt topic.