Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Stergere conturi forum / adrese email invalide!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Creat de spooky, 01 Februarie 2008, 11:49:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Stimati utilizatori ai acestui forum,

va aduc la cunostinta ca un numar considerabil de conturi (>30) au fost sterse intrucat  indeplineau urmatoarele conditii cumulate:
- adresa de email invalida
- un numar foarte mic mesaje sau cu nici un mesaj
- nu au mai accesat de cel putin 3 luni.

De asemenea, atentionez utilizatorii care au adresa de email invalida, sa-si actualizeze adresa de email. In aceasta privinta am trimis mesaje personale acestor utilizatori.

Am ajuns sa avem in acest moment 698 de utilizatori.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

adipop

Citat din: spooky din  01 Februarie 2008, 11:49:27
Stimati utilizatori ai acestui forum,

va aduc la cunostinta ca un numar considerabil de conturi (>30) au fost sterse intrucat  indeplineau urmatoarele conditii cumulate:
- adresa de email invalida
- un numar foarte mic mesaje sau cu nici un mesaj
- nu au mai accesat de cel putin 3 luni.

De asemenea, atentionez utilizatorii care au adresa de email invalida, sa-si actualizeze adresa de email. In aceasta privinta am trimis mesaje personale acestor utilizatori.

Am ajuns sa avem in acest moment 698 de utilizatori.

Interesant. Succes pe mai departe.
adi

prosecco

Citatnu au mai accesat de cel putin 3 luni.

sa lamurim un lucru....lumea reala nu e pe internet......mi se pare o greseala ca celor care nu au mai intrat de 3 luni sa li se stearga contul.macar ar trebui anuntati printr-un email.unii poate sunt plecati din tara si nu au timp sa intre,altii poate muncesc si iar nu au timp sa intre etc....forumul trebuie sa fie un fel de "casa" in care sa intri cand poti si ai timp....nu sa devina o obligatie

ar trebui sa luati in considerare :)

Arckadii

Problema sta in felul urmator. Consideram ca cei care nu au mai accesat forumul o anumita perioada de timp, nu mai sunt interesati de el sau l-au uitat. Drept urmare, contul se sterge. Se trimit niste mailuri in prealabil prin care se cere confirmarea faptului ca utilizatorul inca se foloseste de acel cont. In cazul in care nu primim raspuns, contul e sters.


Ark

Nox

Conturile cu mesaje ºi cu adresã de mail validã nu se ºterg decât dupã o perioadã foarte mare de timp 6 luni - 12 luni, asta ca sã fii lãmurit.

Iar primul mesaj se referea la altã o situaþie specialã (3 luni de inactivitate, adresa de mail invalid--deci imposibilitate de a primi mail de notificare, mesaje foarte puþine pe forum).

Nu cred cã are rost sã te plimb prin argumente de ordin tehnic, ºi mai ales ce înseamnã sã ai o bazã de date umflatã, poate artificial, cu date nefolositoare.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

prosecco


Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee