Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

chemtrails

Creat de extrateresru_ro, 23 Ianuarie 2008, 02:39:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

#45
Acestea sunt fotografiile  la care ma refeream, cele din link-ul pus de extraterestru_ro. Se vede clar ca e condens de la motoare. Credeti ca folosesc motoarele cu reactie ale avioanelor ca sa imprastie nu stiu ce substante? Ma indoiesc. Daca se imprastia deliberat ceva sigur se vedea substanta iesind prin pulverizatoare situate in alte zone ale fuselajului avionului.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

StarDust

Un documentar realizat de Discovery Channel referitor la con(chem)trails:

http://video.google.com/videoplay?docid=7964362014319375838&hl=en
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

extrateresru_ro

#47
Discovery chanel. :lol:

Lylyt_ice iti multumesc pentru mana de ajutor.

Stardust mai sunt si astfel de fotografii pe siteul care la-m postat.
am o sumedenie de fotografii facute de mine in toata tara,unde la noi singurul aeroport"aglomerat"e la Bucuresti si cea mai incarcata zona cu chemtrails e Brasov si Sibiu urmeaza ias.Suceava ,zona Dobrogerana si chiar pe masivul Ceahlau e plin si cei de la statia meteo Tampa,"mi-au spus ceva dar nu mi-au spus",au zis ca nu-i intereseaza si nu se baga.auzi la ei,"mau enervat rau".
Si stardust eu nu vreau sa-ti stirbesc credinta e treaba ta eu le cercetez de aproximativ 2 ani si nu cred ca sunt vrajala de contrails si tu tot spui de parca ai avea numai tu dreptate."mon ami"
Si domn.le Romulus asa sa dea Dumnezeu sa nu fie deasupra orasului dumnv.dar mai zic sa dea Dumnezeu sa se spulbere aceste chemtrails de pe toata suprafata prapaditei asteia de planeta ca e pe punctul de a exploda si nimic nu facem.

am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

StarDust

#48
extraterestru_ro, ai inteles gresit, eu nu am nici o "credinta" imi place doar sa tin ochii "deschisi". Vino cu argumente pertinente, cu o baza solida de dovezi si o sa zic..."ai dreptate". Cred iarasi ca m-ai inteles gresit, eu nu am sustinut niciodata ca punctul meu de vedere e cel corect, e doar punctul meu de vedere. Nu am sustinut niciodata ca eu am dreptate! Daca asta ai inteles te inseli. Pana una alta, iau in calcul si cercetarile facute de Discovery Channel, nu cred ca tu ai facut analize mai amanuntite decat ei. Iar referitor la Chemtrails, da, e pozibil sa se fi facut experimente meteorologice in ceea ce priveste efectul de sera, dar in nici un caz experimentele nu urmaresc asa cum se sustine, intoxicare voita a populatie, scurtarea vietii oamenilor, razboi bacteriologic, etc... asta, in nici un caz. Vrei sa crezi asta? Foarte bine e numai si numai  problema ta, dar asa cum am mai spus, ca sa crezi in ceva, trebuie sa ai o baza solida pt. a crede in acel lucru, nu orbeste.
L.E.
extraterestru_ro, daca ai rezultate ale cercetarilor tale, dispus sa le impartasesti si noua, altele decat poze, mi-ar face placere sa ni le arati, asta in sprijinul teoriei pe care o sustii. Multumesc anticipat!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

extrateresru_ro

ok.........probe cocludente,care crezi ca ar fi acele probe concludente care sa te faca sa crezi ca nu e lucru curat cu aceste chemtrails,am fotografii si ceva discutii facute cu anumite persoane atat, sigur nu sunt de ajuns pentru a te face sa crezi,deci zic doar tu iti poti crea aceasta"credinta"ca exista ceva "diabolic" in spatele acestor chemtrails,si singura sansa incununata de succes e,afara pe teren printre oameni si natura.Argumente pertinente sunt destule pe net,doar trebuiesc luate "cercetate"si crezute ca altfel............ce sa zic.dupa parerea mea totul se bazeaza pe"a crede".Hai sa zicem ca scopul nu e de a "nimici"populatia planetei,dar bine nu-i face sunt cazuri si cazuri. Acum un an in Spania am asistat la o "intoxicare peste noapte" a populatie dintr-o loc,din Granada,normal nu sunt un cercetator sa fiu crezut dar nici persoana respectiva,care a semnalat, medic fiind nu a fost crezut,deci cum ajungem sa stim ce e bine si ce e rau,prin "a crede" si "nu a crede"!?
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

StarDust

#50
Citat din: extrateresru_ro din  02 Iulie 2009, 11:23:35
....deci cum ajungem sa stim ce e bine si ce e rau,prin "a crede" si "nu a crede"!?
Raspuns:prin lucruri ce pot fi dovedite, altfel, ramanem la stadiul de presupuneri. Ai adus  in discutie un anume caz de intoxicare intr-o anumita zona din Spania. S-a facut legatura 100% intre intoxicare si "chemtrails"? E sigur ca nu alta a fost cauza? Panza de apa freatica, vre-o epidemie locacala? Trebuie facute analize f. laborioase pt a dovedi ca o intoxicare in masa e strans legata de "chemtrails". Desigur, eu am mai zis in cadrul acestui subiect, ca nu e imposibila intoxicare accidentala a populatiei in urma unor asemenea experimente stiintifice cu diverse substante disipate in aer(cel putin un caz a fost semnalat oficial in US), dar eu cred ca e vorba de cazuri izolate, si nici decum de o cospiratie impotriva omenirii, ideea asta eu nu o accept deocamdata, eu unul consider ca nu sunt suficiente probe pentru a presupune asa ceva. Binenteles, e doar parerea mea. :D
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 Dovedite? Si cam ce dovedesc ei, ti se pare credibil? Pana acum ceva timp, negau total si spuneau ca-i pur condens...acum au inceput sa o dea pe teste meteorologice...atunci de ce cand copii astia care sunt prieteni cu fiie-mea, de cate ori sunt surprinsi de ploaie au mancarime de piele si se scarpina pana dau sangele. Crezi ca daca s-au dus la medic, acesta a spus ca-i din cauza ploii contaminate? Nu...si nici nu discuta cu placere despre aceasta tema. In Germania este un scandal monstruosintre "unele posturi" serioase de TV. acuza pe cei care produc acesti nori artificiali, pentru ca nu mai sunt credibili...ei anunta starea vremii cum ar trebuii sa fie, dar in cateva ore este cu totul altfel...! Dupa cum vad, de la un timp nici meteorologii Romani nu mai pot spune ce-i de la ora la ora. DE CE CREZI TU CA-I ASA? S-au scrantit satelitii? Sigur... NU! Sa dea Dumnezeu sa nu am eu dreptate ci, cei de la Discovery...dar mai bine sa fim precauti, decat sa credem orbeste ce se spune la emisiunile TV..!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

Chemtrails în Germania...

este subtitrat în englezã


LINK

Ne ajutã cineva cu germana sã ne spunã dacã e tradus corect?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

extrateresru_ro

am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

#54
Diferenta dintre contrail si chemtrail...un foarte bun clip care explica diferenta,dar si daunele care le face aceste chemtrails asupra naturi,mediului si sanatati umane.

http://www.youtube.com/watch?v=Psdg3OAw_a8&feature=related
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Xanadron

#55
Noutati: din nenumaratele ipoteze asupra scopului chemtrails-urilor, cea mai plauzibila pare a fi cea a unei operatiuni (la scara globala) de creare a unui strat reflector (din particule de aluminiu) contra unor - probabil asteptate - influentze solare nocive. Faptul ca aluminiul e f. daunator sanatatii (Alzheimerul pare a fi provocat de concentratii crescute de Al in mediu) e insa o alta problema...
Hmmm... si ce ziceti de "dragutzul" asta aparat de zbor... circular :? care "spreya" bine-mersi Carolina de Nord prin 2008, ei ?!
(poza analizata temeinic si-n plus confirmata de sute de martori)  :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

i1414xy

Scopul acestor chemtrails nu poate fi decat unul rau, indraznesc sa spun demonic, al celor din spatele guvernelor mari. Stim cine conduc marile guverne , masonii, oameni buni la exterior si foarte rai pe la spate car evor sa distruga si sa controleze populatia , mental si mai apoi fizic. Si cum poate fi mai usor decat sa pulverizezi tot felul de substante chimice bine gandite, in asa fel incat oamenii sa-se-mbolnavesca si sa mearga la farmacie sa cumpere vaccinuri tot de Ei foarte bine gandite care poate ai va ajuta in boala respectiva dar sigur le va afecta creierul, cu scopul de afi mult mai usor controlati si manipulati. Alta explicatie nu exista pt. ca daca n-ar fi ceva rau in  spatele acestor chemtrails, Ei n-ar lucra in secret si n-ar incerca sa se ascunda deloc. La asta se aduga toate activitatile Lor ultrasecrete( dar despre care se stie) de distrugere , control, manipulare, si chiar se ajunge pana la demonizare a poplulatiei. PUROIUL s-a spart, sa nu ne asteptam la nici un bine din partea guvernelor SUA, GErmania, Anglia, FRanta, pantru ca atunci cand ne vor zice de pace, ei atunci ne sapa groapa.

extrateresru_ro

Prezentator meteo denunta.chemtralierea.Incet, incet nu va mai putea fi stavilita minciuna.

http://www.dailymotion.com/video/xcwx5g_presentateur-meteo-denonce-les-epan_news?start=0
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

Xanadron

#58
Multzam fain pentru informare, @biss si extraterestru_ro! :rainbow:

Clar ca problematica asta legata de chemtrails/morgelloni etc e tzinuta intr-un nemeritat con de umbra si ar merita analize aprofundate - evident dificile, din cauza terifiantelor ramificatii si nenumaratelor intrebari implicite. Deocamdata, din pacate, fara vreun raspuns - cel putin de la niveluri oficiale de decizie. :x
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

extrateresru_ro

Primul documentar despre chemtrails.Va ofer un trailer realizat de Greg Grisham.Este cel care in 2007 in timpul procesului de la Madrid in legatura cu :11M :a defilat prin fata tribunalului in felul acesta(vedeti foto)In documentar au loc declaratii ale stiintificilor recunoscand ca in aer sunt imprastiate tone de aluminiu.Incet incet adevarul nu va mai putea fi stavilit,dar e tarziu.

http://www.youtube.com/watch?v=te_FOsKL_5Q&feature=player_embedded#!
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.