Sectiune pentru limba româna > Diverse

chemtrails

(1/19) > >>

extrateresru_ro:
nu vad pe nicaieri se comenteaza,sa comentat? despre chemtrails..................http://es.youtube.com/watch?v=JLTDw34E9Xw    daca cauti in google e o gramada de informatie,dar nu gasesc nimic in romana.se vad in toata lumea in anumite tari se dicuta la scara inalta.stiti ceva?

StarDust:
Nu e nimic spectaculos, din cauza atmosferei deosebit de calme, acele dare de condensare nu se imprastie, si astfel, raman mult timp in acea stare, dat fiind ca in anumite zone traficul aerian e f. intens, si in aceste conditii rezulta ceea ce se vede... Evident, asta poate sa ne dea o idee despre poluarea generata de traficul aerian  :wink:

spooky:
extraterestru_ro se refera la chemrtails si nu la contrails

extrateresru_ro:
  Chemtrails
Cuvantul contrail in engleza define stelute de condensare pe care le lasa avioanele in urma,in timpul zborului.
sunt formate in principal de vapori de apa,normal dispar in 5-10 minute (depinde de factori cum ar fi viteza vantului in acel moment,umeditate,etc).Toti suntem invatati cu ele,le vedem ca si zilnic,dar de un timp,diverse persoane din lung si latul lumi denunta anumite feluri de contrails,suspecte.
Chemtrails,fac parte din aceasta mare cantitate de teorii de conspiratii,ce umbla pe internet,in acest caz (ca si in altele,proiectul matriz,iluminati,ozn,) nu pot sa inteleg fenomenul si este foarte interesant (pentru cei care se preocupa)depinde de fiecare. Chemtrails sunt foarte usor de indentificat,findca printre altele,raman in aer foarte multe ore (fata de contrail) si poate sa ajunga sa formeze nori.
aceste, chemtrails,deobicei apar in zone,clar delimitate,in foarte multe ocazii(chiar eu am vazut) de avioane ce fac mari extinderi de teren in foarte putine minute. cu un binoclu puteti vedea zone unde sunt asezate (containerele).                      ps. astazi nu am vazut nimic,dar am sa incerc sa umblu cu aparatul la mine.

extrateresru_ro:
Cu ce anume ne fumega?
Exista sau nu chemtrails,adevarat e ca acumularea de bariu si aluminiu in atmosfera din foarte multe zone de pe planeta au ajuns sa depaseasca 6-7 ori nivelele habituale mereu de manera,repetata si fara nici o explicatie.Paralel,internarile in spitalele din aceias zona(cu afectiuni respiratorii,cefale si multe altele) chiar se multipica si curios e ca aceste itamplari au loc cand sunt detectate in zona.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,stardust acum e i.n.t.e.r.e.s.a.n.t ????

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version