Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Alt tip de extraterestrii

Creat de wlady, 21 Ianuarie 2006, 15:11:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LupinThe3rd

Citat din: Alethia_Spitz din  04 Octombrie 2006, 12:28:27
Skywalker a scris:
   Scriitorul Brad Steiger enumera "caracteristicile portretului robot al oamenilor cerului:

   -parintii nu se asteptau la venirea lor pe lume.
  

Asta e chiar interesant. Prin 94-95 o cunoscuta lucra in cadrul unui program ONG care se ocupa cu educatia sexuala. La sate intr-o proportie foarte mare nu se stie nimic despre procesul biologic, ovulatie, etc... Raspunsul era invariabil "copiii sunt de la Dumnezeu"... Daca combinam cele doua raspunsuri evident cam 60% din romani sunt oameni cerului... Eu mai degraba as spune "picati din Luna"... :D

Skywalker

Alethia_Spitz, s-ar putea sa fi un copil din stele. Pentru a afla daca esti intr-adevar sau nu, te invit sa rezolvi testul de aici:
http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/articole/etsoul/chestionar_et.htm
Nu ar fi imposibil sa existe copii din stele, stiind ca exista deja hibrizi dintre om si extraterestri. Insa copiii din stele sunt mai degraba niste hibrizi ai corpului astral, nu a celui fizic.

Pentru LupinThe3rd, raspunsul dat de taranii la care te referi vine doar din necunoastere si ignoranta. Nu are nimic de a face cu subiectul abordat aici. Acei copii din stele exista, chiar daca sunt foarte rari. Si asta e o problema serioasa, nu e deloc una de credinta.

Alethia_Spitz

Multumesc pentru test. Am obtinut 90 de puncte. Am vazut interpretarea si acum sunt sigura ca sunt din stele.

Skywalker

Shadowman a scris intr-un alt topic:
CitatIntilnim in cartea "Enciclopedia fiintelor extraterestre- Zooizi si Biozi "

Zooizii sunt extraterestrii cu infatisare de animale sau alte vietati pamantesti. Din grupa zooizilor mai fac parte reptilienii, amfibienii, dinozaurienii, mamiferienii, insectoizii.
Mamiferienii care se aseamana cu niste ursi sunt imensi si au trupurile acoperite cu o blana maro, neagra sau alba. Capetele sunt asemanatoare cu ale ursilor dar cu un bot mai mic. dintii amintesc mai degraba de cei ai umanoizilor decat ai ursilor. Ochii sunt maro, albastrii sau negrii. urechile amintesc de cele ale ursilor pamanteni. Sunt bipezi, au doua brate musculoase, cu palme asemanatoare unor labe cu cinci gheare retractile la capatul degetelor. Picioarele foarte musculoase se termina cu talpi scurte care au cinci degete indesate si butucanoase. Inaltime intre 2,75 si 3,65 m.
Sunt considerati unii dintre cei mai buni piloti si navigatori din Univers. Sunt cunoacuti pentru abilitatile lor de a construi cele mai avansate nave din Federatia Galactica.
Insectoizii sunt extraterestri cu infatisare de insecte. Mult mai rar intalniti decat extraterestrii umanoizi, cenusii sau reptilieni. O rasa de extraterestri insectoizi benefici se spune ca ar veni de pe Arcturus.

BIOIZII
In aceasta grupa sunt incluse majoritatea tipurilor de extraterestrii. Bioizii sunt entitati extraterestre care functioneaza pe baza unui metabolism care este asemanator sau aminteste de cel al vietuitoarelor de pe pamant. Printre fiintele care nu fac parte din aceasta grupa amintim entitatile extraterestre din planurile astrale de inalta frecventa care functioneaza pe baza altor principii fata de dimensiunile fizice ale existentei. Acestea din urma, spre deosebire de entitatile biologice functioneaza exclusiv pe baza energiei eterice acumulata prin diferiti centri energetici subtili. O alta grupa care nu fac parte din categoria bioizilor sunt robotii.

jean

Alt tip de inteligenta extraterestra poate fi si cea din documentul atasat
Adevarul este dincolo de noi

romulus

Citat
Citat din: Alethia_Spitz din  05 Octombrie 2006, 10:38:28
.... acum sunt sigura ca sunt din stele.
----uau, si tu ....?!

CitatSunt bipezi, au doua brate musculoase, cu palme asemanatoare unor labe cu cinci gheare retractile la capatul degetelor. Picioarele foarte musculoase se termina cu talpi scurte care au cinci degete indesate si butucanoase. Inaltime intre 2,75 si 3,65 m.
Sunt considerati unii dintre cei mai buni piloti si navigatori din Univers. Sunt cunoacuti pentru abilitatile lor de a construi cele mai avansate nave din Federatia Galactica.
----Doar doua mici observatii Skywalker : 1. De aci se poate trage concluzia ca zecile/sutele/miile, ori cati ori fi cei care-l vaneaza pe Yeti prin muntii nu stiu care, pot avea de acum o noua pista Yeti  = mamiferian; ori chupacabra=reptilian . Corect ?
2 Cu atata siguranta zici ca aia sunt buni piloti si fac si nave bune, de parca i-ai cunoaste personal ! Eu nu stiu de ce, sunt mai mult decat sceptic. Ca sunt carti scrise si presupuneri o sumedenie, e una, dar chiar sa le luam drept 100%  reale?
---- Daca il asculti pe Pavel Corut (nu sa-i citesti SF -urile) vezi ca si el degaja o siguranta dezarmanta cand zice de extraterestrii. Oameni buni, e nu o carte vreau, nu ipoteze/presupuneri, vreau ceva palpabil, sa pun eu mana mea, sa-l pipai, sa-l vad......pe mamiferianu' ala. Ca asa cu ochii mintii, cu gandu...... sunt satul ! Am capu' plin de ei ...Pana atunci, toate cele bune !
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

 Cei pe care ii cunosc eu nu sunt deloc animalici...sunt foarte normali dar ce-i difera de noi este faptul ca sunt f. seriosi nu rid ca noi si au un compurtament f. decent, virsta intre 20 pina la 30 de ani singurul foarte in virsta a fost un batrinel mic de statura care mi-a dat(in vis) o sfera de culoare portocaliu fosforescent spunindu-mi sa am grija de acea sfera ca este soarele.....ciudat...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

#37
Citat din: romulus din  01 Decembrie 2007, 17:41:14
Oameni buni, e nu o carte vreau, nu ipoteze/presupuneri, vreau ceva palpabil, sa pun eu mana mea, sa-l pipai, sa-l vad......pe mamiferianu' ala. Ca asa cu ochii mintii, cu gandu...... sunt satul ! Am capu' plin de ei ...Pana atunci, toate cele bune !
----Howgh !

De acord!! De carti sunt satul si eu. Eu cam sunt genul care nu crede decat ceea ce vede...Logica imi spune ca e absurd sa credem ca suntem singurii... dar pana nu vad eu unul... nu cred ca ei zburda pe aci pe pamant, cred ca trec doar ocazional cu anumite scopuri precise.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

StarDust

Citat din "Enciclopedia fiintelor extraterestre / Zooizi si Bioizi" de Mandics Gyorgy:

"Ceva ca o movila, se misca sub plapuma lui Joy McKena. Credea ca e pisica, dar movila miscatoare a ajuns la capat si a disparut"

Acum experienta mea: Dormeam si m-am trezit dormeam pe partea dreapta, am deschis ochii, m-am uitat prin camera si tocmai cand vroiam sa ai inchid sa adorm la loc, pe perna apare o umflatura (cam cat o nuca). initial nu a facut nici o miscare (cam 5 sec) apoi a inceput sa vina spre mine (se auzea si cum ceva se freaca intre fata de perina si perina). De groaza, am sarit ca ars, i-am dat una la acea "umflatura care a disparut. Am stat putin sa imi trag rasuflarea, apoi am luat perna la control, sigur ca e ceva in ea... Nu am gasit absolut nimic. Nu am stiut ce sa mai cred despre asta, apoi am citit de acest fenomen in cartea lui Mandics G.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 Cam prin anul 1989 iulie-inceput de august m-a aflam impreuna cu soacra mea la circa financiara a sect.3 Buc. eu stateam in mijlocul salii iar in fata mea si in dreapta erau ghiseele. in toata incaperea nu se afla nimeni in afara de mine si soacra mea ea s-a dus sa plateasca ceva la unul din ghisee (ultimele dari pt.plecarea mea din tara) iar eu o asteptam cu bratul plin de acte...La un moment dat ea a venit si-mi arata chitantele...ca din pamint a aparut intre noi doua un barbat imbracat intr-un costum bleumarin, de statura mijlocie cu parul saten deschis f, simpatic si serios virsta 25-30 de ani. m-i s-a adresat mie spunindu-mi ca daca nu as fi fost cu "MAMA" nu mi-ar fii vorbit...m-a avertizat despre ceva ce se va intimpla cu mine in viitorul apropiat in germania si ce trebuie sa fac...Noi doua nu am scos nici un cuvint eram blocate. acel om s-a indreptat spre usa. noi am ramas uitindu-ne una la alta mute...imediat in urmatoarea secunda am fugit afara, am vrut sa-l opresc si sa-l intreb, cine este si de unde stiie el tot ce mi-a spus. Era pe la miezul zilei f. cald afara iar trotoarele goale nici tipenie de om, acel barbat a disparut total in citeva secunde Plus de asta pe caldura aia nu umbla nimeni cu costum si cravata . m-am intors inapoi la soacramea si i-am spus ca a disparut acel om...ea nu s-a mirat si azis; era si normal ca asta nu a fost om a fost cu totul altceva...!?! Tin sa v-a spun ca exact ce a spus el asa a fost...............................
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

WoW!!!  Si? Ati tinut cont de sfatul lui? Sau... urmeaza sa vedeti daca se va intampla ceva?
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 Totul s-a petrecut cum a spus el, iar in acest moment se continua punct.punct.........
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

  Eu cred ca aceste inteligente, pe care noi le numimim ,,Extraterestri", nu sunt materiale, dar cred ca se pot materializa la nevoie. Probabil este o amumita forma de energie inteligenta aflata in spatiul Pamantului, sau in spatiul cosmic. Dupa cum se stie in anumite conditii din energie se poate crea materie, si invers. In acest fel se poate explica calatoria lor pe distante cosmice, poate trecind si prin alte dimensiuni., Pentru a studia sau a interveni in lumea noastra, nu este nevoie sa aduca din lumea lor nimic material, totul poate fi creat aici. Asta poate explica multitudinea de forme pt. vehiculele lor, putind crea forme adaptate nevoilor de moment. In foarte multe observatii aceste vehicule isi schimba forma sau dimensiunile ori devin invizibile instantaneu.
  Fiintele care sunt vazute in apropierea OZN-urilor sau cele care au intrat in contact cu oameni, au o mare varietate de forme. Ma apuca rasul, ca se incearca clasificarea lor dupa rase.
   Oameni buni!.... dupa cate carti am citit despre acest fenomen, eu sunt aproape sigur ca aceste inteligente se pot materiliza in ce forma vor, in functie de misiunea de indeplinit, de gradul de inteligenta al persoanei sau persoanelor contactate.
  Doresc sa dau numai un singur exemplu: din cartea scrisa de Florin Gheorghita ,,Fenomenul Valentina", pag 171. Aceasta femeie ,,Valentina" care a ramas oarba prin clasa a doua, pe parcursul vieti a  inceput sa vada (nu cu ochii fizici) in lumea eterica, povesteste ce vede astfel:
  -Stiti  am inceput sa-i vad pe omuletii astia care umbla pe cer in obiectele astea care stralucesc si pe care oameni le numesc OZN-uri.
  Dar nu-i adevarat ca acelea sunt ,,obiecte"! La astea sunt numai doua-trei-patru forme de fiinte fata de care noi nu suntem nimic aici, pe Pamant! Ei numai isi fac forme de oameni, pentru ca astea aduna firute mici, din toate culorile, prin energiile care le au.
  Ei ne pazesc pe noi, dar sunt mult mai destepti decat noi!
  Si pentru forma aceea de obiect de pe cer, ei la fel aduna si invelisul il fac ca un balon, pe care oamenii de pe pamant il vad ca straluceste. Ei coboara de sus, tare de sus, si tot din energiile care vin de acolo isi fac balonul pe care noi il vedem stralucitor si ne speriem!
  Noi trebuie sa fim blanzi cu ei caci ei ne sunt superiori si-s foarte destepti. Nu inseamna ca daca nu-i vedem cu ochiul liber, ei nu exista; ei sunt adevarati, si folosesc energiile cele mai puternice!
-Daca ei lasa sa cada pe Pamant hainuta asta, balonul asta luminos pe care si l-or facut din aer ca sa zboare pe cer, oameni nu-l mai gasesc, ca se desface singur; dar, in locul acela n-o sa mai iasa nici o floare, nici un spin, nici o buruiana, atat ii de puternica fiinca-i toata numai energie. Dar energia asta e ca o otrva care te arde pe mana, ca asa arde si tainuta asta a lor acolo unde se topeste singura.(Probabil asa apar anumite cercuri arse pe sol)
  Si astia dinauntrul balonului  lor sclipitor arata tot a om; dar ei nu umbla niciodata singuri; sunt cate doi-trei si numi uneori mai multi.
  La intrebarea daca acestia sunt sufletele celor decedati, ea raspunde astfel.
-Poate sa fi fost o data pe pamant, dar acum sunt inaltati si stau sus, sus de tot, ca ei au devenit energii! Ei au mai multa cunostiinta decat noi, pamanteni de jos.
  Sus, sus de tot, este un strat alb, care-i deasupra celorlalte straturi colorate. Ei, de pe albul ala coboara prin toate celelalte straturi de culori. De sus, de unde pleaca, ei au forma rotunda ca o capsuna mare dar de culoare alba , un alb-auriu. S-apoi, din forma aceea rotunda a fiecaruia care pleaca de sus i-si fac forma de om cu maini, cu cap, cu ochi. Cand trec prin straturi, isi iau fiecare un fel de invelis asa ca, atunci cind ajung jos, is ca niste oameni mici sau ca niste papusi mari. Ei coborind in jos tot aduna din firutele acelea mici care sunt in aer. Pana coboara ei prin toate straturile de culori forma lor este gata facuta. Daca de sus s-o format unul, dupa el se mai formeaza inca doi sau trei lafel ca el. De obicei sunt cate trei. Si aici, sub nori, aduna din firutele acelea mici de culori
si isi fac o carcasa, se inchid in ia si pleaca impreuna.
  Dar sa stiti, ca asa cum noi pazim o floare sa o rupa cineva, la fel au ei grija de noi. Noi, cei de jos, daca vedem obiectul ala pe cer ca straluceste, nu omuletii lumineaza, ci balonul care si l-or facut din firutele mici colorate. Dar anume il fac stralucitor, ca sa nu putem privi la ei inauntru.
-Atunci cand ei isi lasa hainuta asta rotunda sa cada si sa se topeasca undeva-pe pamant sau in aer-, si ei isi descompun forma lor de om facuta din firutele pe care le-o adunat, inapoi se duc numai cu forma aia de glob alb, fara a mai lua alte culori cu ei. Ei sun numai energie, si pot trai acolo sus fara mancare, fara haine, fara sa ravneasca la putere si la placeri ca noi, astia de jos. Ei ne sunt superiori la stiinta dar si la bunatate, ei pot sa faca orce si pot merge oriunde....In primul rand, la ei totul este energie. La noi, trupul- carcasa- este totul, dar la ei trupul-carcasa- il compun si il descompun si ramane doar botul de energie care merge si traieste acolo sus....

  Daca asa ar sta lucrurile, atunci este imposibil sa posede cineva OZN-uri si ocupanti lor in stare materiala, pentru ca acestea s-ar dematerializa la scurt timp dupa capturare. Dar cred ca adevarul este undeva la misloc. Tinind cont ca aceste inteligente pot fi in contact cu alte inteligente  din spatiu mult mai materiale si probabil desfasurind activitati comune pe acest Pamant. 
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

  Eu cred ca adevarul se afla intre noi oamenii care discutam zii de zii...Citind carti scrise de autori consacrati sau, m-a rog, mai putin consacrati nu reusesti decit sa te invirti printre parerile unora si altora care cred ca stiu mai bine. Cea mai buna cale este sa cautam fiecare si mai ales sa incercam cu toate fortele sa rupem tacerea si teama oamenilor de a povestii experientele lor.Nu exista om care sa nu fii avut de-a face in viata cu lucruri inexplicabile, numai ca fiecare se inhiba in el insusi, iar neincrederea si frica sa nu fie luat in ris, sau drept plam-plam...ascunde realitatea si adevarul. Clar cind apare cineva si povesteste ce i s-a intimplat sar cinci contra lui...ceilalti vad si (clar) nu mai povestesc ceea ce au trait ei. si asta se intimpla cam din timpul inchizitiei in coace....si inca dureaza pina oamenii vor capata din nou incredere unii in altii.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Max C.

@jean ..Interesant ce spui tu ...dar nu cred ca toate entitatile extraterestre sunt energie pura...depinde de nivelul evolutiv (spiritual)...unele pot fii si la polul opus...de exemplu "posedarea demonica" cum o numim noi nu se poate explica nici acum si e prezenta in toate religiile globului .

@lylyt_ice
Foarte adevarat ....adevarul este in noi dar frica ne inhiba...